UPDATE Gigi Becali: Eu stiu engleza, o simt in mine, o mai repet putin, cam o luna, si gata

de M.M.     HotNews.ro
Luni, 8 iunie 2009, 15:55 Actualitate | Politic

Gigi Becali
Foto: AGERPRES
Europarlamentarul Gigi Becali nu isi face probleme ca nu stie limba engleza, sustinand ca, de fapt, nu stie sa pronunte corect, dar problemele se vor rezolva, odata ajuns la Bruxelles, relateaza NewsIn.

"Eu stiu engleza, o simt in mine. O mai repet putin, cam o luna si gata. Stiu sa vorbesc engleza, dar nu stiu sa pronunt cum trebuie. Dupa ce ajung acolo o sa fie altfel, o sa ma obisnuiesc cu engleza pentru ca o sa o tot vorbesc", a raspuns Becali, relaxat, dupa ce a fost intrebat cum se descurca cu limba engleza.

El a aratat ca aceste alegeri reprezinta prima sa reusita politica si, pe viitor, isi propune sa creasca si mai mult din punct de vedere politic.

"Odata cu intrarea mea in Parlamentul Europei, ambitia mea de a reusi va fi mai mare. Pana mi se termina mandatul vreau sa fiu cel mai recunoscut europarlamentar. De asemenea, mai vreau ca Steaua sa devina o forta europeana, pentru ca eu asa voi fi identificat, ca patron al unei echipe de fotbal, si de aia vreau sa reusesc. Este prima mea reusita politica in sase ani si de acum inainte vreau sa cresc pe linie politica", a spus Becali.

Patronul echipei Steaua a afirmat ca statutul de europarlamentar va genera o schimbare de atitudine din partea sa.

"Va trebui sa am o alta atitudine, altfel trebuie sa te certi cu Ungureanu si Stolojan. Doar nu ma compar eu cu Stolojan, chiar daca se crede el mare economist si finantist. O sa vedem noi cine e mai destept acolo, la Parlamentul European, vedem acolo cine vine cu idei mai bune, cine are initiative...", a comentat Gigi Becali.

Gigi Becali despre PD-L: Sa stea linistiti, ca eu nu am nevoie de ei

Gigi Becali pare a se fi razgandit in privinta intrarii in Partidul Popular European cu sprijinul PD-L, declarand ca afirmatiile pe care le-a facut ieri in acest sens erau doar o gluma.

"Eu am fost acolo (la sediul PD-L, n.r.) sa ma intalesc cu un prieten pentru alte probleme (...) Aseara glumeam...am aruncat asa...o treaba", a spus el. Cat despre un eventual sprijin al PD-L, Becali a declarat: "Sa stea linistiti, ca eu nu am nevoie de ei", comentand insa ca democrat-liberalii au apelat la el atunci cand au avut nevoie de asigurarea unei majoritati la Primaria Capitalei.

'PRM va da, probabil, viitorul presedinte al tarii'

Finantatorul echipei Steaua a sugerat ca PRM va starni un inters major pe scena politica la alegerile prezidentiale, in conditiile in care "partidul nostru va da, probabil, viitorul presedinte" al Romaniei.

"Vom revitaliza PRM si poate va fi un partid care va avea un cuvant de spus. Ne-am ajutat si poate Dumnezeu asa a vrut, sa ne ocupam de partidul asta".

In ceea ce priveste criticile la adresa sa, Gigi Becali a inchis scurt subiectul, spunand ca nu il intereseaza: "Acesti oameni care comenteaza in toate felurile...niste neica nimeni. Ei au fata sa comenteze de mine vreodata? Eu am realizat ceva in viata mea".


Citeste mai multe despre   
























Material sustinut de Superbrands

Help Net, 19 ani de excelenta pe piata farma

Help Net Farma opereaza una dintre cele mai importante retele de farmacii din Romania si face parte alaturi de Green Net - importatorul si distribuitorul de suplimenti nutritivi si dezvoltatorul lantului exclusivist Beautik Haute Perfumerie, din grupul Farmexim, primul importator si distribuitor de produse farmaceutice din Romania.

6794 vizualizari

  • +22 (22 voturi)    
    O simt in mine :) (Luni, 8 iunie 2009, 16:00)

    Valy Greavu [utilizator]

    E super tare asta. Sunt convins ca daca mergea la parlamentul Chinei spunea ca simte chineza in el. [:)]
    Ați uitat să spuneți că acest articol este tot un pamflet? :)
    Succesuri Gigi la PE. Să vadă toată Europa ce putem noi!
    • +8 (8 voturi)    
      Ce sa ne mai miram... (Luni, 8 iunie 2009, 17:58)

      bogdan [anonim] i-a raspuns lui Valy Greavu

      24 de ani ne-au condus un ucenic de cizmar( ca nu si-a incheiat ucenicia) si o absolventa de 4 clase primare cu titlul de academician,doctor,inginer. Dupa ei "clasa politica" a avut atatea "succesuri" ca romanii( care au ramas in tara) au votat in disperare de cauza un oier,o fata de presedinte si un descreierat caruia i-ar sta bine la pensie intr-un sanatoriu de nevrotici. Este disperarea noastra si lipsa de alternative. Votam pe 50 de lei, zahar,ulei si faina...PRM-ul si-a strans trupa si au profitat de sictirul celorlalti votanti.
      Si ce-i mai tragic este faptul ca acesti "alesi" ne reprezinta, adica numai pe 27% din romani... Nu pot sa vomit pe cat mi-e de greata. Pentru asta au murit oamenii aia in 1989?
      • +4 (4 voturi)    
        majoritatea vrea Eba (Joi, 11 iunie 2009, 8:46)

        serbanTeodor [utilizator] i-a raspuns lui bogdan

        Eh, da uite ca bine zici uitasem ca si Ceausescu e un alt exponent al acestui mare popor. Este deci genetic la noi, asta e popou roman si n-aveam noi ce sa cautam in europa de la bun inceput, nu sa ne plangem ca uite cine ne reprezinta. Sper ca nu zici deci ca din cauza absenteismului au iesit Gigi si Eba. Personal il astept pe Vanghelie presedinte, deabia atunci ne luam adio de la orice sperante, dar asa cum am zis, asta e natia astia sunt majoritarii, de ce sa ne mintim singuri...
        Ai avut noroc ca nu erau in bucale "grataristii" de padure pe care ti-i prezinta Realitatea ca model de viata, ca tot astia ieseau dar cu procent de 60% de participanti la vot.
    • -1 (5 voturi)    
      mai bine cu el decat cu cititoarea de pe promter (Luni, 8 iunie 2009, 18:57)

      adrian [anonim] i-a raspuns lui Valy Greavu

      fetita lu tata trebuia sa treaca vreo 2 ani pe la un post de stiri ca sa invete sa citeasca de pe promter. s-a vazut in declaraia ulterioara anuntarii rezultatelor ca nu poate sa citeasca de pe promter. de vorbit liber nici atat
    • 0 (0 voturi)    
      O simte in el, nu? (Marţi, 9 iunie 2009, 11:37)

      Corneliu [anonim] i-a raspuns lui Valy Greavu

      Sau mai degraba:
      S-a suit scroafa-n copac.
  • +13 (15 voturi)    
    schimbam tara (locatia), clar (Luni, 8 iunie 2009, 16:14)

    SIMA [anonim]

    daca au ajuns sa ne reprezinte un oier agramat, o mezina de prezident la fel de agramata si un xenofob in Parlamentul European........ Brrrrrr! Doar te uiti la fetzele lor si te ia cu tremurici de scarba, nu mai trebuie sa-i si auzi ce aberatii debiteaza.
    • +2 (8 voturi)    
      Asta avem cu asta defilam (Joi, 11 iunie 2009, 6:38)

      Margicu [anonim] i-a raspuns lui SIMA

      Ce, clanul Le Pen nu a intrat in PE? Din Austria nu vedeti cine a iesit? Pai in conditiile astea ce pretentii putem avea de la Jamahiria Romanistanului ?
    • +3 (11 voturi)    
      de ce? (Joi, 11 iunie 2009, 6:45)

      alecu [anonim] i-a raspuns lui SIMA

      Pentru ca nu v-ati dus la vot.
      PS. Nu ma refer la dumneavoastra in particular.
      • +10 (10 voturi)    
        De ce ce? (Joi, 11 iunie 2009, 8:05)

        serbanTeodor [utilizator] i-a raspuns lui alecu

        Votul democratic inseamna vointa majoritatii. In Rromania de ce va incapatanati sa credeti ca majoritatea nu-i vrea pe Eba si Gigi? De ce credeti neaparat ca absenteismul a fost problema? Poate cititorii acestui site sunt o minoritate si din pacate in democratie majoritatea decide. Prosti da multi, asta e cunoscut de toti politicienii, oamenii astia au fost pusi pe firmament in media si prostimea i-a votat(nu e de vina tv-ul asta e media tre sa iasa banu si oamenii astia au priza la prostime aka rating). In tara asistatilor social, nu era altul rezultatul daca se duceau "intelectualii" ptr ca sunt procent mic ramas cei cu scaun la cap si unii mai si stiu ca nu se baga nimeni fara interes in rahatu asta numit politica. Din pacate o sa fie momentul asta folosit de ziaristi sa zica "vedeti ce s-a intamplat daca n-ati iesit la vot, a iesit Gigi" . Si iara o sa ne ducem la vot in numar mare sa-i votam pe aceeasi vanghelie, geoana, crinisor, baselu sa ne bucuram ca ne facem datoria si "exercitiul democratic" pe care suntem bucurosi ca-i avem si de altfel ca este de datoria noastra sa ni-l exercitam, ptr ca doar deaia au murit oamenii in 89 o sa va zica tv-u asa ca duceti-va in continuare la vot sa aibe hotii justificare in continuare ca au fost alesi de un numar mare de alegatori.
  • +7 (11 voturi)    
    Ave (Luni, 8 iunie 2009, 16:15)

    G [anonim]

    Bravo jiji. Te iubim si te-am votat. Tu esti cel mai tare! Tu le stii pe toate. Tu le poti pe toate. Fii razboinicul luminii! Fi ciobanul nostru. Ave Jiji!
    • +2 (2 voturi)    
      mtzzz (Joi, 11 iunie 2009, 10:39)

      the [utilizator] i-a raspuns lui G

      termina-ti dom'le ideea !
      Ave, Jiji !
      Mulgatorii te salutant !
  • +10 (10 voturi)    
    "Europarlamentarul Gigi Becali" (Luni, 8 iunie 2009, 16:22)

    Ovidiu [anonim]

    Felicitari Romania !!!!

    Felicitari tuturor romanilor !!!!
  • +15 (15 voturi)    
    fraaateeee (Luni, 8 iunie 2009, 16:26)

    gigi [anonim]

    pleaca omu din tara din cauza astora, iar ei vin dupa tine !!!
    • +6 (14 voturi)    
      sper... (Luni, 8 iunie 2009, 16:51)

      ddd [anonim] i-a raspuns lui gigi

      Sper ca romanii sa inteleaga ca solutia emigrarii e o falsa solutie. Multi nu fac nimic pentru ca in sinea lor cred ca au solutia asta de rezerva. Cand esti in tara si te gandesti ca vrei sa pleci minimizezi impactul socului cultural sau (o sa radeti :) ) chiar alimentar.
      Un emigrant decade putin din conditia de fiinta sociala pentru ca e el cu familia lui, nu prea apartine societatii in care se integreaza... sau ma rog, dupa o indelunga integrare... Iti vezi parintii o data pe an... si poate sunt bolnavi si ar avea nevoie de ajutorul tau.... sau ii plimbi pe avioane cu lacrimi in ochi si neindemanatici sa vina sa te vada pe tine in America. Cati astfel de parinti nu am vazut pe zboruri...
      Nu neg avantajul profesional. Dar emigrarea e o solutie pentru mult mai putini decat am crede.
      Hai s-o lasam dracu de emigrare si sa facem ceva din tara asta. Ca o sa rada copii nostri de noi...
      • +3 (5 voturi)    
        Care copii? (Joi, 11 iunie 2009, 8:12)

        gigi [anonim] i-a raspuns lui ddd

        Oricum o sa fie toti emigrati pana reusiti sa facem noi ceva cu tara...
        • +2 (2 voturi)    
          Vor fi curiosi... (Luni, 8 iunie 2009, 18:34)

          ddd [anonim] i-a raspuns lui gigi

          Asa cum esti tu afara si iti pasa, asa vor fi si ei curiosi de unde se trag...
  • +11 (11 voturi)    
    felicitari! (Luni, 8 iunie 2009, 16:40)

    olandezu [anonim]

    Jiji este intr-adevar exponentul celui care realizeaza "the Romanian dream". Inca o data, felicitari!

    Cand mai sunt intrebat unii de ce am plecat din Romania, macar pot sa le dau exemple reprezentative :)
  • +14 (14 voturi)    
    rugaminte (Luni, 8 iunie 2009, 16:53)

    nevermind [anonim]

    Am vrut sa comentez cele spuse de jiji... Am vrut sa fac bascalie de jiji, in stilul meu caracteristic...
    Dar imi dau seama ca pana si simtul umorului mi-a disparut.
    Nu mai stiu ce sa zic.

    Doresc un singur lucru:
    -Domnule George Becali, te rog, daca vre-odata o sa iei cuvantul in PE, sa mentionezi ca vorbesti in numele romanilor care te-au votat.

    Multumesc anticipat.
    • +1 (1 vot)    
      merci si eu (Marţi, 9 iunie 2009, 15:38)

      n-am [utilizator] i-a raspuns lui nevermind

      Sa ma opresc din ras...
      Pai, nu va lua cuvantul niciodata ca nu stiu daca se poate traduce behaiala!
      Oricum ..o 'simte in el'!
  • +9 (9 voturi)    
    .. (Luni, 8 iunie 2009, 16:54)

    tudor [anonim]

    pai ce e asa greu .. in engleza oile fac Baaaa in romana Beeee....destul de simplu pentru orice profesionist....


    Chiar tara asta cheltuie bani pe invatamant degeaba? Sunt facultati de stiinte politice & Co chiar nu exista niste limite de bun simt...??
  • +1 (5 voturi)    
    Cosmar ! (Luni, 8 iunie 2009, 17:02)

    Duiliu [anonim]

    Asa ne trebuie ! Nu vrem sa mergem la vot ? Vom fi reprezentati de ciobani, inculti, analfabeti si agramati. Copii nostri chiar nu au nimic de zis ? Oare vor fi mandri de nea jiji ca ii reprezinta in parlamentul european, unde nu intelege ce se vorbeste iar el nu isi poate exprima optiunile deoarece nu stie sa vorbeasca in limba romana, nu in franceza sau engleza. In concluzie sa le fie rusine tuturor celor care n-au fost la vot. Multumesc
    • -2 (2 voturi)    
      Realitate. (Joi, 11 iunie 2009, 8:17)

      serbanTeodor [utilizator] i-a raspuns lui Duiliu

      Asa si? Nu asta e Rromania, tara care a speriat Italia si restul Europei? De ce ai vrea sa ne ascundem ca nu suntem ceea ce suntem? Te-ai gandit putin ca poate Jiji este optiunea majoritatii? Daca tu si alti cativa care accesati siteul sunteti o minoritate intr-o tara de asistati sociali care ar fi bucurosi daca becali ar fi presedinte sa le imparta la toti niste bani. Supune-te majoritatii democratiei si accepta-ti soarta! Rusine tie ca ai fost la vot si ai fost degeaba ca tot Gigi a iesit si mai grav Fata Mosului cea Cuminte. Eu macar pot sa dovedesc ca nu i-am votat eu ca doar n-am fost la vot. A fost ceva in neregula ca n-a candidat si vanghelie ca el e defapt e mai reprezentativ ptr Rromania. Hai sa traiti bine!
      • +4 (4 voturi)    
        Vot (Joi, 11 iunie 2009, 11:26)

        Luci094 [anonim] i-a raspuns lui serbanTeodor

        Faptul ca tu si alti peste 70% din romani n-au fost la vot, nu va da dreptul de a arunca "matza moarta" in curtea celor care s-au deranjat si au fost la vot. E un drept pe care l-au castigat altii pentru noi. DA, am fost la vot chiar daca nu am avut cu cine sa votez. DA, am votat cu cel care a avut cele mai putine sanse tocmai pentru a penaliza "greii" politicii romanesti care consider ca NU ma reprezinta in Parlamentul European. DA, am ales sa votez eu, nu altii in locul meu. Dar dupa ploaie multi viteji se-arata !
        • 0 (2 voturi)    
          vot, vot, da' eu cu cine votez?! (Joi, 11 iunie 2009, 23:30)

          laurentiu [anonim] i-a raspuns lui Luci094

          Eu gandeam asa la ultimul vot. Cand am votat cu unii DOAR ca sa nu iasa ceilalti (vot negativ). Si dupa aia surpriza...sa-mi dau in cap cu uluca si alta nu...aia pe care i-am votat s-au aliat cu aia pe care i-am "votat negativ"!!! La noi nu exista culoare politica, nu exista principii politice, exista doar oportunism politic. M-am saturat pana peste cap sa nu dorm noptile, gandindu-ma ce chior sa gasesc de votat prin tara orbilor (referire la clasa politica), si toate astea in timp ce altii pe la TV declara ca voteaza cu Bombo ca "nu ai vazut ce rumen e in obrajori?!" (2004).
          O sa mai votez cand o sa existe pe buletinul de vot un chenar cu "nu sunt de acord cu nici unul dintre candidati!"
  • +7 (7 voturi)    
    pai l-o fii invatat... (Luni, 8 iunie 2009, 17:12)

    lucius [anonim]

    .. mioarele lui faza cu "to beeeeeeee or not to beeeeeeeeeee"
  • +1 (5 voturi)    
    e tot mai bine (Luni, 8 iunie 2009, 17:16)

    sxdgh [anonim]

    trei handicapati pleaca din tara. si voi va suparati? sa plece. sa ne lase. il propun si pe base eurodeputat.
  • +4 (4 voturi)    
    jiji erou national (Luni, 8 iunie 2009, 18:13)

    luk [anonim]

    Asta e Romania, cine ati vrea sa ne reprezinte, Daianu? Jiji este reprezentativ.
    Dementul asta megaloman ar trebui sa-i multumesca procurorului care l-a ascuns pentru o luna in arest si l-a trimis 5 ani la Bruxelles.
  • +2 (2 voturi)    
    saracul (Luni, 8 iunie 2009, 18:18)

    kronk [anonim]

    Acum dupa ce l-ati ales faceti misto de el.Ce sa faca saracul daca nu i-a placut cartea.Ar mai putea invata o singura limba:limba gimnastica.Da din miini ,da din picioare se face inteles pac,pac si mai face si conditie fizica.
  • +4 (4 voturi)    
    Engleza (Luni, 8 iunie 2009, 18:27)

    bigradu [anonim]

    Pentru a vorbi bine engleza, Jiji trebuie sa invete intai sa vorbeasca bine romana. Ca el atunci cand vorbeste il dor mainile.
  • +2 (2 voturi)    
    mi-e... scarba (Marţi, 9 iunie 2009, 8:57)

    robert.b [utilizator]

    Bineinteles ca poate vorbi engleza si chiar mai bine decat multi dintre voi, carcotasilor! In timp ce majoritatea dintre voi va formulati ideile in romana si le traduceti in engleza, El Jiji, poate sa le formuleze direct in engleza. Ca idei nu are in cap in general si vocabular in romana are cat sa-l pui pe o foita de hartie igienica, asta-i alta problema. Si cat timp Omul acesta ('traiti nea Jiji) a rezolvat problema fundamentala (si istorica, deopotriva) a ordinii in care se mulg tatele (mamelele pentru necunoscatori) unei oi, sigur are ceva de spus si in politica europeana. Poate chiar mondiala! Hai Steaua!
  • +1 (1 vot)    
    Gust amar... (Marţi, 9 iunie 2009, 10:58)

    Cristi N [anonim]

    Sincer, ii apreciez pe cei ce mai pot sa scrie comentarii moderate si constructive. Ii apreciez pentru ca si eu sunt foarte tentat sa incep sa vars tot felul de idei si solutii care mai de care mai radicale si/sau nenaturale.
    Cu greu imi pot stapani repulsia, greata, supararea cand sunt martor zi de zi la afundare tot mai adanc in mizerie a Romaniei: de la cocalari ce pretuiesc non-valorile, la politicienii corupti; de la dezinteresul general al romanilor fata de orice problema pana la istoria ce confirma faptul ca nu am fost niciodata in stare sa dovedim coloana vertebrala; de la faptul ca ne lasam indobitociti cu tot felul de prostii pana la faptul ca am ajuns sa le insuflam si copiilor nostri aceeasi atitudine cu scuza ca asa o sa reuseasca in viata.
    Daca intrebi orice roman care e visul sau, iti va raspunde ca sa aiba multi bani, si probabil ca odata cu asta vrea si influenta. Poate e normal caci ma gandesc ca destul de multi oameni gandesc asa, si nu numai romani, dar diferenta e ca altii se trezesc din vis si realizand utopia dorintei, se apuca sa munceasca pentru a realiza totusi ceva.
    Comunismul ne-a facut mult rau, e drept, dar totusi era si o perioada in care oamenii erau mai aproape unul de altul. Priviti numai acum ca am ajuns sa ne ucidem unii pe altii pentru te miri ce, am ajuns sa ne uitam impasibili ca la cinema la neczurile altora, nu dam doi scuipati pe viata si valorile umane, dar atunci cand suntem afectati direct tipam ca din gura de sarpe.
    Cu cea mai mare parere de rau constat toate acestea si la o intrebare de genul: "de unde sunteti?" a unui strain nu as sti ce sa-i raspund. Nu mi-e rusine cu tara mea, mi-e rusine numai cu neputinta ei.
    Si totusi sper ca poate se va gasi un om care sa reuseasca sa trezeasca din letargie Romanie, caci de putut de poate doar ca pe moment nu se vrea.
  • -1 (1 vot)    
    gigi (Marţi, 9 iunie 2009, 12:03)

    nelu [anonim]

    ma felicit ca nu am mers la vot ...
  • 0 (0 voturi)    
    penibil (Marţi, 9 iunie 2009, 13:28)

    Irina [anonim]

    Penibil, jenant si umilitor, ce oameni ne reprezinta ca tara in Parlamentul Europei !
  • +5 (7 voturi)    
    offfffffffffff (Joi, 11 iunie 2009, 6:01)

    bkl [anonim]

    Asta se intampla cand prostia e boala genetica, asa cum e cazul lui Becali... pacat de marile talente ale acestui popor care pleaca afara si ajung sa nege ca sunt romani dupa 2-3 ani din cauza acestor greseli ale naturii.
  • +4 (6 voturi)    
    vai de capul nostru (Joi, 11 iunie 2009, 6:02)

    varza [anonim]

    ce tara de cacat! care il voteaza pe becali.
  • +6 (8 voturi)    
    teste admitere candidatura PE (Joi, 11 iunie 2009, 6:11)

    Mos Andrei [utilizator]

    Eu sincer sper ca Becali sa taca si doar sa apese pe un buton de vot. Nu m-as supara nici daca nu s-ar prezenta deloc acolo.
    Oare se poate da o lege prin care viitorii candidati sa aiba de trecut un test de minime cunostinte pentru PE?
  • +5 (7 voturi)    
    ne meritam soarta (Joi, 11 iunie 2009, 6:29)

    un emigrant [anonim]

    nu stiu ce ar mai trebui sa se intample in tara asta ca sa ne trezim din letargie; poate faptul ca ne vom reconfirma ca fiind penibili, de data asta la nivel european, ne va face sa ne luam soarta in maini la nivel de natiune;
    suntem vinovati de pasivitate, de egoism, de nesimtire, de lipsa de perspectiva , stam si rabdam si ignoram zi dupa zi, sperand ca ceva se va schimba de la sine
    asa ca ne meritam soarta, ne meritam imaginea
    eu, ca atatia altii , am ales solutia asa-zis usoara si am plecat, fiind preocupata, ca atatia alti romani, doar de supravietuirea mea si a familiei mele
    dar ma simt vinovata de halul in care a ajuns tara mea
    si alte natiuni au trecut prin faze de genul asta dar la noi indobitocirea nu se mai termina; promovam incultura si nonvalori , acceptam si incurajam minciuna si coruptie, ignoram prostia si rautatea pentru ca e mai simplu asa, atata vreme cat e cat de cat caldut si bine
    oare ce fel de monstri ar trebui sa mai nastem ca sa ne trezim odata?
  • +7 (7 voturi)    
    o simte (Joi, 11 iunie 2009, 6:38)

    cocojambo [anonim]

    din pacate, acest capitol nu e un pamflet... Asa ca, romani, asezati-va comod in fotolii, it's show time ! Sper ca se vor difuza in direct toate sedintele europarlamentarilor, asa serial "tare" nu am mai avut de multa vreme ! Sigur va fi palpitant ! :-)))))))
  • +10 (10 voturi)    
    Cosmar ! (Joi, 11 iunie 2009, 6:38)

    Ritzi Pitzi [anonim]

    Traiesc un cosmar si sper sa aiba parte de foarte multe cosmaruri si judecatorul care nu l-a mai tinut 3 saptamani pe cioban in arest ca sa ne scape de rusinea care va sa vina dupa ce mirosul de stana va ajunge la Bruxelles... Parca inainte de Paste spunea ca nu are nevoie decat sa stea acasa cu copii... Acum se pare ca nu-i mai e dor de copii si vrea sa plece (cu voie de la judecatorie) sa ne faca de cacao peste tot... Dar nu-i nimic, maimuta, abia cand se urca in copac isi arata toate cele !
    Sa le vada si altii !
  • +5 (7 voturi)    
    Halal campanie... (Joi, 11 iunie 2009, 7:09)

    campanie... [anonim]

    Presa nu se desminte: atat inainte si ca dupa alegeri tot despre "neica nimeni" scrieti.
    In loc sa scrieti si voi cu adevarat despre alegeri, despre ce vor face cei care se vor duce acolo, voi dati declaratii care sa provoace circ...
    Paine si circ, asta a ajuns tara noastra, si presa are cea mai mare vina..
    Ageamii de ziaristi, voi a-ti adus in starea asta natiunea cu ridicarea in slavi, pe ton de gluma-uita-te la prost, a scandalagiilor si non-valorilor din tara.
  • +1 (1 vot)    
    europ (Joi, 11 iunie 2009, 7:48)

    elis [anonim]

    am trait sa o vedem si pe asta.Nu ne ajung epavele din parlamentul nostru mai si exportam.Vai de noi unde mergem in America-Canada este gripa porcina in Asia nu ne primesc la arabi nu ne acomodam asa ca ......difilam cu ce avem.
  • +9 (9 voturi)    
    Becali, cel care simte (Joi, 11 iunie 2009, 8:11)

    Anait [anonim]

    Dap, n-a invatat limba romana in 50 de ani dar o sa invete engleza intr-o luna. Auzi, o simte in el! La multe orgasme, berbecule!
  • -3 (5 voturi)    
    aha (Joi, 11 iunie 2009, 9:13)

    tim [anonim]

    Eu sunt din Banat si regret ziua in care ne-am unit cu Romania, niste tzigani ingalati. Nu va da de gandit ca ungurii au mers la vot si au facut aproape 10% desi sunt numai 6% din populatie?
    1918 sucks! Am fugit de unguri si am ajuns intr0o tara de tzigani vanghelioti si becalioti.
    • +3 (3 voturi)    
      Pe bune? (Luni, 8 iunie 2009, 20:10)

      nae [anonim] i-a raspuns lui tim

      In Banat nu sunt tigani?Asta e noua,nu stiam.
      • -2 (2 voturi)    
        . (Joi, 11 iunie 2009, 10:24)

        tim [anonim] i-a raspuns lui nae

        Ba da, sunt si in banat tigani, dar nu primari ai capitalei. Nu ne conduc ei. Daca nu eram in combinatia asta de prost gust cu voi regatenii, acum eram cel putin la nivelul ungarie, cu autostrazi si infrastructura aferenta. Cand noi ne-am unit cu romania timisoara era primul oras electrificat din europa, ceea ce arata nivelul de dezvoltare atins. Dupa unire am mers in jos. Bucurestiul mai e ce e, dar regatul si oltenia sunt varza, m-am saturat la fiecare alegere sa voteze psd si prm. Gata, ne facem partid regional si va lasam pe voi sa-l votati pe vanghelie si gigi.
        • 0 (0 voturi)    
          de la un regatean (Luni, 8 iunie 2009, 21:19)

          Rumalun1st [utilizator] i-a raspuns lui tim

          apropos, v-au luat-o ungurii inainte si au 8% in PE..altceva...
        • +1 (1 vot)    
          Poli (Luni, 8 iunie 2009, 21:47)

          Vio [anonim] i-a raspuns lui tim

          Nu am nimic cu omul dar patronul de la Poli ce e?
    • +1 (1 vot)    
      Tiganie (Luni, 8 iunie 2009, 20:48)

      mitica [anonim] i-a raspuns lui tim

      @tim
      Esti tipul mitocanului ardelean ce nu poata sa emita alta parere decat ca buc e de cacat,e plin de tigani,mitici etc.Da la voi cum dracu e?Ca-n Austria?Sunteti atat de ipocriti de nu va vedeti barna din ochi.
      Apropos,nu la voi au acaparat tiganii tot centrul orasului?
      • 0 (0 voturi)    
        @mitica (Joi, 11 iunie 2009, 11:35)

        luci094 [anonim] i-a raspuns lui mitica

        Se vede de la linia orizontului ca esti din Bucuresti... Cand ai fost ultima data in Ardeal ? Chiar n-ai vazut nici o diferenta fata de Bucuresti si Sudul tarii ? Priveste cu atentie oamenii si vei vedea cea mai mare diferenta ;)
        • 0 (0 voturi)    
          @luci094 (Luni, 8 iunie 2009, 23:06)

          mitica [anonim] i-a raspuns lui luci094

          Da sunt din Bucuresti dar nu asta e ideea.Am fost anul trecut in Ardeal de trei ori. Crede-ma,am vazut aceeasi cocalari cu masini "tunate",aceeasi lombrozieni pe care-i vad zi de zi in Bucuresti sau aiurea.O mare diferenta o vad cand trec granita.In rest totul este la fel de mizerbil in tara asta,nu ne deosebim cu nimic.Ideea este ca ar trebui sa terminati cu idiosincraziile astea ardeal vs regat.pentru ca traim cu totii intr-o tara de doi bani.
          • -1 (1 vot)    
            . (Marţi, 9 iunie 2009, 6:05)

            tim [anonim] i-a raspuns lui mitica

            @ luci Confirmi ceea ce am spus, nici macar nu ai habar ca Timisoara e in Banat, nu Ardeal. Banat+Ardeal= Transilvania. Nu ma mira ca tu prin ardeal intelegi si banat. mai era una, EBA o chema, care credea ca clujul e capitala aradului. Ce am zis eu e ca unirea cu romania ne-a tras inapoi. Vorbim aceeasi limba, dar noi am venit din imperiul habsburgic, voi de la stambul, capisci? Asta e diferenta. Ati incecat in timpul comunismului sa ne colonizati cu olteni si moldoveni de-ai vostri, dar nu uitati ca nu voi ne-ati cucerit, ci ne-am unit benevol, pe criteriul limbii comune. Acum vrem altceva, e o problema asta?
            • 0 (0 voturi)    
              despre ce vorbesti? (Marţi, 9 iunie 2009, 15:06)

              Rumalun1st [utilizator] i-a raspuns lui tim

              Tim, vizavi de limba asta comuna, e aceasi limba pe care austro-ungarii au vrut s-o starpeasca parintilor vostri pentru ca au ales s-o apere?
              Nu esti ardelean, mai ai pana acolo...
            • +1 (1 vot)    
              poftim?! (Vineri, 12 iunie 2009, 0:00)

              laurentiu [anonim] i-a raspuns lui tim

              in practica...v-am cam cucerit, dar si voi ati cam vrut!
              nu uita ca a existat primul razboi mondial, unde culmea un neamt s-a batut cu ai lui ca sa indeplineasca visul de unitate nationala al romanilor. Si nu uita ca in '19 cand ultranationalistii unguri au facut urat la teritoriile pe care Romania le-a dobandit ca parte invingatoare (adicatelea voi!), am cucerit Budapesta cu tot cu aliatii care ne sareau in cap (le era ca nu mai plecam de acolo)!
              Asa ca mai verifica-ti si tu nitel datele,
              Ca daca e sa o luam pe acuze, nu stiu cati banateni, sau ardeleni au murit pe la Marasti/Marasesti/Oituz. Probabil ca au fost voluntari, dar sigur nu gandeau ca tine!
  • 0 (0 voturi)    
    Sunt curios cat o sa reziste (Joi, 11 iunie 2009, 23:33)

    Alex [anonim]

    Doar acolo nu e PR sa se doarma sau sa-i voteze colegul. Programul e strict, sedintele sunt active iar absentele se penalizeaza.

    Lasand la o parte evidenta cultura a alesilor sunt curios cat or sa reziste la munca in regim european.
    • 0 (0 voturi)    
      o sa ! (Marţi, 9 iunie 2009, 14:23)

      cosmo [anonim] i-a raspuns lui Alex