A inceput circul

Gigi Becali catre Traian Ungureanu: O sa fii un mascarici in Parlamentul European

de Marius Mihaiescu     HotNews.ro
Duminică, 7 iunie 2009, 23:06 Actualitate | Politic

Proaspat ales in Parlamentul European, Gigi Becali a reconfirmat, la Realitatea TV, ca a discutat cu reprezentanti ai PD-L despre o posibila inscriere a reprezentantilor PRM in grupul popular, contrazicandu-l astfel de Traian Ungureanu, care tocmai dezmintise informatia.

"Imi aratati o foaie a unui scrib anonim", a replicat Traian Ungureanu, cand moderatorul l-a intrebat cum comenteaza informatiile privind posibila inscriere a lui Vadim Tudor si Becali in Partidul Popular European.

"Am discutat acest subiect", l-a contrazis Gigi Becali, precizand ca si Corneliu Vadim Tudor isi doreste acest lucru.

"Si Vadim vrea in PPE, depinde daca ne vor primi, dar eu cred ca ne vor primi, pentru ca au nevoie de vot", a explicat Becali, adaugand ca spera ca, in acest fel, sa i se stearga lui C.V. Tudor "eticheta de extremist".

Becali: Daca nu fac fata, imi dau demisia

Becali a precizat ca, in circa sase-sapte luni, isi va da seama daca va "putea sa faca ceva pentru Europa si pentru Romania".

"Daca nu, imi voi da demisia, nu voi sta degeaba in PE. Nu e greu pentru mine, plec cu avion particular, nu stau cu cursa de linie, deci nu am nicio problema", a mai spus el, precizand ca il va lua si pe Vadim cu el, daca liderul PRM doreste acest lucru.

In momentul in care Traian Ungureanu a luat cuvantul, incercand sa-l contrazica, Becali l-a repezit scurt: "Voi fi mai bun parlamentar european decat dl. Traian Ungureanu de o suta de ori. O sa fii un mascarici in Parlamentul European".


Citeste mai multe despre   
























Material sustinut de BCR

VIDEO Antreprenor StartUp Nation / Fondatorul Scolii de Bijuterie Contemporana: Eu nu vin la serviciu, eu vin in propriul meu atelier, in care imi exprim ideile. Ceea ce misca industria asta sunt ideile, nicidecum cifrele

David Sandu s-a ocupat de designul de bijuterii de cand era copil si a invatat pe cont propriu tot ceea ce stie. Assamblage - Scoala de Bijuterie Contemporana a aparut drept consecinta a acestei pasiuni. David face parte dintr-o industrie creativa emergenta, insa atat el, cat si cei care au trecut in ultimii 7 ani pe la bancurile de lucru ale scolii sale se vad adesea nevoiti sa spuna ca fac alte lucruri, pentru ca activitatea lor nu exista intr-un cadru legal.

3905 vizualizari

  • +14 (14 voturi)    
    A fi sau a nu fi (Duminică, 7 iunie 2009, 23:12)

    Don Ciccio [utilizator]

    "O maimuta curentata"_VC Tudor despre Becali Gheorghe.
  • +12 (14 voturi)    
    Romani in UE (Duminică, 7 iunie 2009, 23:30)

    moroes [utilizator]

    Ce vor afla europenii despre romani de la destoinicii nostri reprezentanti la Bruexelles?
    Pai, vor afla despre frumusetea femeilor noastre: Elena Basescu.
    Vor afla ca romanul s-a nascut poet: Vadim.
    Iar de la ciobanul intelectual vor afla ca nu doar vesnicia s-a nascut la sat, ci si filosofia.
    Suntem un popor special!
    • +5 (5 voturi)    
      Ha! ha! (Duminică, 7 iunie 2009, 23:38)

      Rhadoo [utilizator] i-a raspuns lui moroes

      Frumoasa ironie! Tare comentariul! :)) Pacat insa de cruda realitate...
    • -3 (9 voturi)    
      Mai du-te... (Luni, 8 iunie 2009, 0:50)

      Costel [anonim] i-a raspuns lui moroes

      Ce drak tot criticati mai?! Trebuie sa mearga in PE neaparat numai din astia care deja sunt integrati in structurile de tip mafiot din Romania? De ce sa mearga doar talharii de la PSD, PDL, PNL care fiecare au avut sansa de a face ceva, rand pe rand, si uitati unde am ajuns. Daca romanul nu s-ar fi nascut tampit, si ar fi schimbat si ELIMINAT din politica la fiecare alegere pe neperformanti, acum am fi avut o clasa politica careia sa ii pese de parerea electoratului. Pe astia de azi ii doare in c.., au cei 2-3 milioane de pensionari care aleg si pe ploaie si pe canicula trandafirii, si chiar sunt satisfacuti de faptul ca lumea inteligenta si scarbita de ei se duce la gratare in loc sa voteze.
      • 0 (2 voturi)    
        esti naiv (Luni, 8 iunie 2009, 12:22)

        cristi [anonim] i-a raspuns lui Costel

        o sa ajunga o papusa politica la propriu si la figurat, un analfabet taranoi si un labil psihic.
        sunt si lucruri mai rele decat mafia politica, macar aia nu imi face scarba prin circ de prost gust.
  • +4 (4 voturi)    
    Eh (Duminică, 7 iunie 2009, 23:30)

    Rhadoo [utilizator]

    Zise ciob de oala sparta...
  • +5 (9 voturi)    
    what? (Duminică, 7 iunie 2009, 23:33)

    mark_atmail [utilizator]

    becali, vadim si baseasca in PE?
    ma duc sa cer cetatenie turca
    • +3 (3 voturi)    
      n-ai sanse (Luni, 8 iunie 2009, 0:32)

      Gigell [anonim] i-a raspuns lui mark_atmail

      Ca au aflat si aia deja de mareata constelatie si nu te mai lasa sa intri in Turcia
    • +2 (2 voturi)    
      Du-te (Luni, 8 iunie 2009, 0:52)

      Costel [anonim] i-a raspuns lui mark_atmail

      da vezi ca acolo parnaia e nasoala si nu mai ai parlamentarii nostri corupti sa te scoata din rahat
    • 0 (0 voturi)    
      V V V V V (Joi, 11 iunie 2009, 11:20)

      Masacru [utilizator] i-a raspuns lui mark_atmail

      go go go!
  • +4 (4 voturi)    
    Vadim vrea sa fie coleg de PPE cu UDMR??? (Duminică, 7 iunie 2009, 23:44)

    Adrian [anonim]

    http://en.wikipedia.org/wiki/European_People%27s_Party
  • +1 (5 voturi)    
    mandra corabia, mester carmaciul, vajnici lacheii (Duminică, 7 iunie 2009, 23:48)

    ionica fonosch [anonim]

    *pai eba ca eba, dar daca 'machedonii' astia cred ca au de acum incolo spate si pot sa-si extinda 'afacerile'
    in occident se insala, pe acolo, serviciile/politia slujesc interesul national si o sa avem probleme !
    [ http://www.youtube.com/watch?v=kjG6okPhYdc ]
    [ http://www.ziarultricolorul.ro/articole.php?aid=15187&_nr=946&what=mircea%20sandu ]
    [ http://www.hotnews.ro/stiri-arhiva-1239453-gigi-becali-martor-tentativa-asasinat-asupra-lui-nutu-camataru.htm ]
    • +1 (5 voturi)    
      Sa mori in ... (Luni, 8 iunie 2009, 0:56)

      Costel [anonim] i-a raspuns lui ionica fonosch

      peste tot e coruptie, doar ca pentru a intra in Top 100 Miliardari Forbes, in Suedia tre sa furi 1% din PIB iar in Romania 150% (adik si fondurile atrase de la UE). Cine s-a plimbat pe afara stie ca peste tot e coruptie. Istoria dovedeste ca sistemul democratic- capitalist e si el deficitar, deci ar trebui inventat unul nou. Se cheama revolutie
  • -13 (13 voturi)    
    na intelectuale ca ti-ai furat-o (Duminică, 7 iunie 2009, 23:49)

    circ deacuma [anonim]

    misto adresarea ciobanului catre traian ungurenyi
    • +5 (5 voturi)    
      mda (Luni, 8 iunie 2009, 1:24)

      theman [utilizator] i-a raspuns lui circ deacuma

      vezi sa nu iti uiti trusa de scule maine dimineata
    • +3 (3 voturi)    
      se bucura tzaranu (Luni, 8 iunie 2009, 11:35)

      cosmin [anonim] i-a raspuns lui circ deacuma

      ca si-a furat-o intelectualul. ca deh, atata-l duce pe el capu' .
  • +4 (6 voturi)    
    oglinda (Luni, 8 iunie 2009, 0:54)

    Codruta [anonim]

    Cred ca Becali vorbea cu el insusi privindu-se in oglinda. Pe zi ce trece tot mai prost se face. La un moment dat aveam chiar mari sperante de la el. Viata i-a intunecat mintile.
  • +3 (5 voturi)    
    inca nu mi-e rusine (Luni, 8 iunie 2009, 1:15)

    bogodan [anonim]

    atata timp cat italienii il voteaza la foc automat pe berlusconi inca nu mi-e rusine de ce prostii se voteaza p-aci.
    • +1 (1 vot)    
      coada (Luni, 8 iunie 2009, 14:10)

      liana [anonim] i-a raspuns lui bogodan

      Da, il voteaza pe berlusconi insa noi tot coada europei vom ramane si ei fruntea (sau hai nu chiar fruntea dar oricum p-acolo) in ochii tuturor tarilor vestice, indiferent de ce se intampla.
  • +1 (3 voturi)    
    incomplet (Luni, 8 iunie 2009, 9:19)

    clujean [anonim]

    corect era: vom fi patru mascarici in pe: tu, eu, cvt si eba !
    • +3 (3 voturi)    
      PE (Luni, 8 iunie 2009, 10:28)

      chinez [anonim] i-a raspuns lui clujean

      Mai adauga pe Alina Valean de Crinulet, H2O Adrian de Severin, Norica Nicolai Pauker.