VIDEO Elena Basescu s-a reinscris in PDL\Traian Basescu: Eu nu ma duc la PDL

de D.G.     HotNews.ro
Duminică, 7 iunie 2009, 21:21 Actualitate | Politic

Fiica cea mica a presedintelui, Elena Basescu, candidat independent la alegerile europarlamentare, a anuntat duminica seara ca se intoarce in PDL: "ma voi intoarce in PDL, am dus o campanie ca independent, dar am dorit sa nu-i expun pe cei din PD-L; nu am vrut ca eu sa fiu o tinta".

Alte declaratii Elena Basescu:
  • numarul de voturi pe care l-am obtinut reprezinta un motiv de mandrie, indiferent daca intru sau nu in PE
  • multumesc presei care m-a criticat pentru ca am avut ceva de invatat
Elena Basescu a primit documentele necesare pentru a redeveni membru PDL, duminica seara, la sediul partidului, unde a sosit, dupa ce a facut declaratii la sediul sau de campanie.

Ea primit de la Monica Iacob Ridzi un set de documente.

Liderul partidului Emil Boc a sosit la scurt timp si i-a spus: "Bine ai venit acasa, de unde nu ai plecat niciodata! In aceasta seara ai de semnat ceva foarte important".

"A revenit acolo de unde nu a plecat niciodata. M-am referit ca spiritul PD-L nu a parasit-o niciodata", a incercat sa clarifice Emil Boc.

Traian Basescu: Eu nu i-am dat acest procentaj

La sediul de campanie al Elenei a ajuns dupa aflarea exit -poll si presedintele Traian Basescu. Raspunzand unei intrebari seful statului a spus ca nu merge la sediul PDL, asa cum se intampla de obicei, dupa alegeri.

"Eu nu i-am dat acest procentaj. Am pregatit-o tot timpul pentru mai putin si i-am spus tot timpul ca este doar un exercitiu".

Eu nu ma duc la PD-L. Vreau sa o conving sa mearga cu mine si cu maica-sa sa iesim in oras", a declarat presedintele Basescu.




Citeste mai multe despre   
























Astra Film Festival 2017

​VIDEO: Batrana, capra Sofica si cenzura comunista

Filmul Baloane de curcubeu, in regia lui Iosif Demian, respins de cenzura comunista, a avut lansarea dupa 35 de ani la Sibiu, in cadrul Festivalului Astra. Cu aceasta ocazie, in cadrul conferintei ce a precedat proiectia oficiala, am putut afla de la regizorul Iosif Demian cum functiona cenzura comunista asupra filmelor, cum a fost distribuit in rol actorul Dorel Visan sau povestea batranei si a caprei Sofica.

2769 vizualizari

  • -1 (5 voturi)    
    Eşti iarbă, fată ! Dacă nu intri în PE, voturile.. (Duminică, 7 iunie 2009, 21:28)

    Mitică [anonim]

    Eşti iarbă, fată ! Dacă nu intri în PE, voturile tale se duc şi la PSD proporţional cu procentajul lor şi la unguri şi la Gigi Becali !

    Poate acum ai înţeles cum merge "algoritmu" ?
    • +2 (2 voturi)    
      eba citea de pe prompter! (Luni, 8 iunie 2009, 0:44)

      adrian [anonim] i-a raspuns lui Mitică

      culmea. nu a putut tine minte un discurs sau sa spuna ce-i vine in gand. a trebuit sa-si ia promter. nu hartie ca se prindea lumea ca citeste din hartii si radea de ea. dar au "dato" de gol intreruperile la mijlocul propozitiilor. pai becali avea discurs. asta e trebuit sa citeasca de pe prompter. dar nu-i nimic, in parlamentul european nu trebuie sa ia cuvantul
  • +2 (12 voturi)    
    Chiar nu ma intereseaza! (Duminică, 7 iunie 2009, 21:29)

    Piciu' [anonim]

    EBA draga, chiar nu ma intereseaza unde te intorci!
  • +3 (13 voturi)    
    jale (Duminică, 7 iunie 2009, 21:34)

    george [anonim]

    E jale in tara asta. daca iese si tufa asta, impreuna ci gigi si vadim ne facem si mai de ras ... si cand speram ca mai rau nu se poate, pai se poate. "traiasca" romania.
  • +1 (9 voturi)    
    Da chiar (Duminică, 7 iunie 2009, 21:37)

    ac [anonim]

    Intoarce-te de unde ai venit. Madama asta e de o platitudine cum nu am mai vazut. Daca eba a ajuns sa conduca (??) inseamna ca bunul simt dispare.
  • 0 (6 voturi)    
    pf (Duminică, 7 iunie 2009, 21:39)

    roli [anonim]

    amin la cele spuse mai sus
  • +2 (6 voturi)    
    ma voi intoarce ... (Duminică, 7 iunie 2009, 21:41)

    andrei [anonim]

    pai, fata draga, ai iesit vreodata pe bune ????
  • +4 (10 voturi)    
    mitica, piciu, george, ati fost la vot? (Duminică, 7 iunie 2009, 21:42)

    gussy [anonim]

    ati fost la votare sau doar comentati ce viata grea vom avea?
    • 0 (0 voturi)    
      Raportez - am votat la ora 12:30! (Duminică, 7 iunie 2009, 22:18)

      Mitica [anonim] i-a raspuns lui gussy

      Raportez - am votat la ora 12:30!

      Chiar inainte de masa, ca sa intelegi ce efort am facut.

      Speram si eu la un mic, la o bere, o chilfa ceva, de aceea m-am dus nemancat la vot. Dar nimic, nimic....

      Am fost singurul votant dintr-un grup de 5 (cinci) persoane (4 urban + 1 rural) dar bunica-mea are 98 de ani si este scuzabila lipsa de la vot la acesta varsta, tinand seama si de distanta de cca. 3,5 km pana la Primarie, unde se organizeaza sectia de votare.
    • 0 (0 voturi)    
      repet... (Marţi, 9 iunie 2009, 10:57)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui gussy

      merg la vot si pe cine votez???
      toti zic ca ne meritam soarte pentru ca nu merge la vot... ca nu avem dreptul sa comentam pentru ca nu mergem la vot...
      pur si simplu nu am pe cine vota...
      si nute supara , nu vreau sa pierd 2-3 ore din viata (ca tre sa votez in alt cartier), ca sa imi anulez votu...
  • +2 (8 voturi)    
    Ma intorc in PDL in puii mei (Duminică, 7 iunie 2009, 21:44)

    Rosebud [utilizator]

    INTRAR-AI SA INTRI ACOLO UNDE NE GANDIM NOI!
  • +1 (5 voturi)    
    EBA bine ca nu! (Duminică, 7 iunie 2009, 21:44)

    Florin [anonim]

    Suficient!
  • +4 (12 voturi)    
    Tzeapa pentru prostanaci :-) (Duminică, 7 iunie 2009, 21:50)

    AR [anonim]

    EBA reintra in PDL in aceasta seara, deci facand un calcul simplu al procentelor obtinute de PSD versus PDL, iata rezultatul: 31% PSD, respectiv 30%(pdl)+3.4%(eba)= 33.4%. Iata, deci, tzeapa pentru prostanacii care se cred invingatori...
    • +1 (7 voturi)    
      tu esti seful lor (Duminică, 7 iunie 2009, 22:59)

      Dragos Stefan [utilizator] i-a raspuns lui AR

      Ia gandeste-te putin cati mai votau PDL-ul daca pe lista era si Baseasca. Foarte multi au votat PDL pt Macovei, TRU etc. M-andoiesc ca mai votau daca era si tuta pe lista.
      • 0 (0 voturi)    
        da, dar (Marţi, 9 iunie 2009, 10:54)

        liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Dragos Stefan

        orice om cu jumatate de creier isi dadea seama ca EBA va reintra in PDL... deci nu e s scuza...
  • +4 (12 voturi)    
    vai de fundu' nostru cu asa reprezentanta european (Duminică, 7 iunie 2009, 21:52)

    dutu [anonim]

    ba tampiti sunteti, cretini ati fost cand ati pus stampila pe monumentul ala de prostie . fata lui tata
    ra-ti ai dracului sa fiti manelistilor !
  • +1 (7 voturi)    
    aloooooo.......trezeste-te fatooooo...... (Duminică, 7 iunie 2009, 22:06)

    Luigi [anonim]

    ...ar trebui sa fie mandra de cei ce au primit ordin sa voteze pentru ea (fiecare filiala pdl, trebuia sa-i asigure minim 10 voturi pe sectie de votare...cine nu are ce face, sa calculeze...sa vada cat iese...), asa ca sa ne lase cu impresiile astea... un om de bun simt si cu caracter s-ar rusina si ar tacea, nu s-ar umfla in pene cu asta....dar cerem prea mult, nu-i asa?...
  • 0 (8 voturi)    
    cimpanzeii rullzz (Duminică, 7 iunie 2009, 22:20)

    acd [anonim]

    daca va uitati pe animal planet o sa vedeti cimpanzei mai educati decat aceasta caricatura numita eba.. e greu sa votezi o analfabeta.. si totusi unii s-au straduit! e jale, dar avem cu ce ne mandri!
    participam la o gretoasa parada a modei unde iq-ul acestui specimen se regaseste pe una din fetzele zarului.. succes la barbut si "long live animal planet!!"
    cimpanzeii rulzz
  • 0 (6 voturi)    
    Sa traiti bine :)) (Duminică, 7 iunie 2009, 22:30)

    x [anonim]

    Sa traiti bine :))
  • -1 (5 voturi)    
    politicieni, ati pierdut 75% din voturi (Duminică, 7 iunie 2009, 23:14)

    Dan [anonim]

    basescu, boc si toti ceilalti! bagati la cap: voi ati pierdut 75% din alegatorii tarii asteia!!! chiar vreti sa iesim in strada iar? de data asta va trebui sa punem la zid nu doar doi oameni, ci cateva "institutii" cu totul... bagati-va mintile in cap si puneti mana pe treaba ca altfel va scoatem din istorie cu picioarele inainte!
  • +1 (3 voturi)    
    rusine (Luni, 8 iunie 2009, 0:30)

    anonim [anonim]

    Sunt cu un an mai mica decat "fata lu' tata" si imi este rusine ca se promoveaza si chiar reusesc sa se afirme asemenea specimene, pentru ca nu pot sa le numesc altfel.
    De bine de rau, Vadim macar a mai citit ceva si stie sa vorbeasca, dar ea nici macar atat si totusi merge in Parlamentul European.
    Sincer imi este rusine de voturile romanilor si se vede clar ca nu avem contiinta civica si nici responsabilitate.
    Acolo trebuie sa mearga cineva care stie macar sa vorbeasca corect si coerent. Dar pentru Romania e prea mult...
  • 0 (2 voturi)    
    rusine (Luni, 8 iunie 2009, 0:55)

    Alex [anonim]

    nu credeam sa simt o asemenea grata fata de ultimul partid pe care as mai fi vrut sa-l votez si in viitor.... o asemenea mizerie .... sa te vinzi astfel si pentru cine??? pentru EBA??? Iar ea nu are nici macar decenta sa taca ..... cum adica a castigat prin propriile forte??? RUSINE PDL ca de la ea oricum nu ma asteptam la nimic .... Ne-ati tradat indirect pe noi toti care am venit la vot ...
  • +1 (3 voturi)    
    nu credeam (Luni, 8 iunie 2009, 8:55)

    vasi [anonim]

    Votarea EBA-ei demonstreaza un singur lucru, si anume, cat de departe suntem de Europa, de civilizatie. Este incredibil ce se intampla. Daca nu s-ar fi intamplat, nu credeam ca este inca posibil asa ceva.

    Totusi e si o parte buna: demonstreaza CLAR la ce nivel e inca POPORUL ROMAN.
    Ce pot spune... Imi pare sincer rau!
  • 0 (0 voturi)    
    mda... (Marţi, 9 iunie 2009, 10:04)

    liviu_ [utilizator]

    inca o dovada de bataia de joc la care asistam...
    mascarada cu plecatu din PDL (pe care orice om cu un neuron in viata nu o credea...),
    apoi campania facuta de PDL , voturile care i s-au dat in detrimentul PDL si declaratiile interesante ca "Eu nu i-am dat acest procentaj"... cum adica nu el????
    cat de prosti ne cred??/
    daca el e marinar si semianalfabet (ca si fica-sa dealtfel), nu inseamna ca toti suntem asa...
  • 0 (0 voturi)    
    (NE)Personalitate (Joi, 11 iunie 2009, 21:58)

    Cipu [utilizator]

    Cati dintre cei care postati aici (sau altundeva) o cunoasteti personal, si aveti la indemana studiul (profilul) ei psihologic?

    Nici eu nu o cunosc, dar stiu ca inteligenta si puterea de ganduire/actiune a unei persoane nu au nimic de-a face cu (in)capacitatea de a vorbi in conditii de presiune. Se emotioneaza si nu mai poate lega 2 vorbe nici macar de pe prompter sau hartie? Asta inseamna ca, mental, nu sterge pe jos cu noi, cei multi si prosti, avand, ca atatia altii, atitudinea de "miserupe de voi, important e sa imi dati voturile, dupa care ma c.. pe voi...".

    Nu am votat-o, dar indraznesc sa ii dau credit... pana la proba contrarie. Spre deosebire de jiji sau cvt.
    • 0 (0 voturi)    
      e o problema... (Marţi, 9 iunie 2009, 10:49)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Cipu

      ai dreptate u emotivitatea, desi nu cred ca este cazul ei.

      dar daca este emotiva, tot nu ar avea ce cauta in politica, pentru ca in politica nu trebuie sa ai probleme de genul asta.

      de asemenea tinuta este iar o dovata ca nu are nici o treaba in politica. pur si simplu nu te poti impune in fata unui politician cand arati ca o panarama...

      sa zicem ca "succesurile" si ale chestii de genul asta au de-a face cu emotivitatea.
      Dar gafele cu legalizarea drogurilor (si toata declaratia aia aberanta) nu are de-a face cu asa ceva, pentur ca a gandit-o inainte.

      de asemenea vrajeala cu nu o ajuta tata nu merge ,pentru ca s-a vazut clar ca a ajutat-o...

      in incheiere vreu sa-ti zic ca un politician bun... nu se sperie si fuge cand un elev de liceu o intreba "cum e posibil ca un presedinte sa conduca bea", si ce-a mai intrebat-o...

      toate astea sunt dovezi ca nu are absolut nici o treaba cu politica...