Alegeri europarlamentare 2009

UPDATE 1 Exit-poll: PSD castiga la mustata in fata PD-L, Elena Basescu intra in PE alaturi de Vadim si Gigi Becali. Prezenta la vot pana la ora 21.00 a fost de 27,21%

de Redactia Stiri     HotNews.ro
Duminică, 7 iunie 2009, 21:01 Actualitate | Politic

Institutele de cercetari INSOMAR (pentru Realitatea TV) si CCSB (pentru Antena 3) au dat publicitatii rezultatele exit-poll-urilor pentru europarlamentarele din 7 iunie. Iata rezultatele:
CCSB: PSD-PC: 30,7 %, PD-L: 30,4 % ; PNL: 15,4 %, UDMR: 10,4 %, PRM: 6,8%, Elena Basescu: 3,6%. PNTCD: 1,8%
INSOMAR: PSD-PC: 31%, PD-L: 30,4%, PNL: 16.6%, UDMR: 9,1%, PRM: 7,2%, EBA: 3,4%, PNTCD: 1,3%

INSOMAR a facut publice estimarile pentru votul de la ora 21.00: PSD 30,8%, PD-L 30,5%, PNL 16,7%, UDMR 8,9%, PRM  7,2%, Elena Basescu 3,5%. Nici o schimbare majora fata de rezultatele pentru ora 19.00

Potrivit rezultatelor CCSB, distributia mandatelor va fi: PSD - 10 mandate, PD-L - 10 mandate, PNL - 5 mandate, UDMR - 4 mandate, PRM - 2 mandate, Elena Basescu - 1 mandat. CCSB nu poate estima cine va cistiga al 33-lea mandat de europarlamentar, pentru ca diferenta dintre resturile principalelor doua partide este prea mica, in marja de eroare


* Pragul de admitere in Parlamentul European pentru partide este 5% din totalul voturilor valabil exprimate la nivel national
* In cazul candidatilor independenti, pentru a deveni europarlamentari, acestia trebuie sa obtina un numar de voturi cel putin egal cu coeficientul electoral national. Coeficientul electoral national reprezinta partea intreaga a raportului dintre numarul voturilor valabil exprimate si numarul de parlamentari, respectiv 33. (mediafax)

* Prezenta la vot. Pana la ora ora 21:00, prezenta la vot la nivel national, la alegerile europarlamentare, a fost de 27,21%, a anuntat purtatorul de cuvant al Biroului Electoral Central, Marian Muhulet. Prezenta la vot la nivel national, in mediul rural, a fost de 36,56% pentru acelasi interval. In mediul urban, prezenta a fost de 20,40%.

Cea mai mare prezenta s-a inregistrat in Teleorman - 48,83%, Ilfov - 41,31%, Harghita - 40,87%, Mehedinti - 40,70% si Salaj - 40,10%.

Participare mai redusa la vot s-a inregistrat in Constanta - 20,74%, Sibiu - 21,08%, Iasi - 22,13%, Timis - 22,21%, Maramures - 22,51%. In Bucuresti, la ora 21:00 votasera 15,92% dintre alegatori.


*Estimare: Partidul Popular European a castigat cele mai multe mandate, 276 de mandate din totalul 736 de mandate.

UE inregistreaza cea mai mica participare la euroalegeri de cand membrii Parlamentului European sunt alesi prin votul direct al cetatenilor, in 1979. Mai putin de jumatate dintre cetatenii cu drept de vot - mai precis 43,1% - si-au exprimat votul, potrivit estimarii PE.


Lista viitorilor europarlamentari romani


Europarlamentari PDL: 10 mandate
1. Theodor Stolojan
2. Monica Macovei
3. Traian Ungureanu
4.Cristian Preda
5. Marian Jean Marinescu
6. Iosif Matula
7. Sebastian Bodu
8. Petru Luhan
9. Rareş Niculescu
10. Elena Antonescu

Europarlamentari PSD: 10 mandate
1. Adrian Severin
2. Rovana Plumb
3. Ioan Mircea Paşcu
4. Adriana Ţicău
5. Daciana Sârbu
6. Corina Creţu
7. Victor Boştinaru
8. Sabin Cutaş
9. Cătălin Ivan
10. Ioan Enciu

Europarlamentari PNL: 5 mandate
1. Norica Nicolai
2. Adina Vălean
3. Renate Weber
4. Ramona Mănescu
5. Cristian Buşoi

Europarlamentari UDMR: 4 mandate
1. Tőkés László, CNMT
2. Winkler Gyula, UDMR Hunedoara
3. Sógor Csaba, UDMR Harghita
4. Szilágyi Zsolt, CNMT
 
Europarlamentari PRM: 2 mandate
1. Corneliu Vadim Tudor
2. Gigi Becali

Elena Basescu, 1 mandat


Citeste mai multe despre   






















11374 vizualizari

  • -5 (43 voturi)    
    pdl+eba=34% (Duminică, 7 iunie 2009, 21:03)

    cucu [anonim]

    in esenta daca facem abstractie de "canibalizarea" voturilor, pdl e partidul nr.1
    • +21 (33 voturi)    
      Ma bucur! (Duminică, 7 iunie 2009, 21:16)

      Cristian [anonim] i-a raspuns lui cucu

      Am reusit imposibilul ca tara.....o fata 'tunata',un cioban si un poet dezaxat....plus o droaie de martafoi secui....
      • +5 (7 voturi)    
        shit (Luni, 8 iunie 2009, 1:44)

        Rumalun1st [utilizator] i-a raspuns lui Cristian

        Nu pot sa cred ca a intrat Tőkés László din nou in PE. Ba nu poata sa-l scoata nimeni p'asta?
        • 0 (0 voturi)    
          tokes (Luni, 8 iunie 2009, 11:28)

          liana [anonim] i-a raspuns lui Rumalun1st

          Atata vreme cand aproape 7% din populatia tarii noastre o reprezinta ungurii, nu, nu il va scoate nimeni.
      • 0 (2 voturi)    
        Continuati sa va laudati (Luni, 8 iunie 2009, 10:16)

        Body [anonim] i-a raspuns lui Cristian

        ...cu faptul ca nu ati mers la vot...Hai fuduliti-va ca va reprezinta Becali, Vadim, Elena Basescu, in aceeasi masura in care ma reprezinta si pe mine, doar ca lipsa civismului vostru si voturile unor retardati i-au bagat in Parlamentul European...Sunteti niste super-meseriasi dragilor...sa nu va mai plangeti ca va vede Europa aiurea, datorita celor trimisi acolo...(si) voi ati decis cine sa mearga...Sta-v-ar votul in gat.
        • 0 (2 voturi)    
          imi pare bine că nu am fost (Luni, 8 iunie 2009, 11:04)

          kk [utilizator] i-a raspuns lui Body

          Deci, când pe listele candidaţilor nu vor mai exista ciobani, piţipoance, securişti comunişti transformaţi peste noapte în capitalişti mă voi duce la vot. Şi lasă-mă cu politica ta de doi bani, electoratul a aflat deja ca toţi sunteţi o apă şi-un pământ, indiferent de partid. Oamenii pe care i-aş vota nu se regăsesc printre cei de mai sus.
          • +1 (1 vot)    
            Stimabile... (Luni, 8 iunie 2009, 11:37)

            Body [anonim] i-a raspuns lui kk

            Faza cu votul trebuia privita ca o necesitate, spre exemplu ca si mancarea...Stim cu totii ca romania e o spelunca, asa ca nu am prea cauta trufandale pe-aici, dar din pacate toti romanii trebuie sa bagam la ghiozdan. Unul ca mine si-a ales din ce era expus ceva ce considera ca macar ii va acoperii foamea...altii au ales direct rahatul de la buda...iar ultima categorie, cei care nu au votat, accepta rahatul cu lingurita servit de cei care i-au votat pe cei 3 rahati (V, B +E)...deci de-acuma zzzztt...nu mai aveti ce sa comentati cu privire la ce mancati
        • 0 (0 voturi)    
          Pamfletul nene,parol... (Luni, 8 iunie 2009, 12:09)

          Cristian [anonim] i-a raspuns lui Body

          Te 'inflamezi' degeaba.Am facut doar un mic pamflet.
          Si eu am fost la vot si am ramas ingretoshat ca au iesit personajele acelea pitoresti.
          Si te rog,nu mai scrie Romania cu litere mici.
          Imi jignesti strabunii!!!
        • 0 (0 voturi)    
          comportament generalizat (Luni, 8 iunie 2009, 13:52)

          Ovidiu C [utilizator] i-a raspuns lui Body

          Stii ce ma deranjeaza pe mine? Faptul ca prezenta la vot a fost de 27%. Asta inseamna ca atitudinea de nepasare este generalizata, nu apartine doar celor cu "ceva minte"/studii superioare etc. Cei 27% oglindesc intreaga tara. Deci saracia, lipsa de civilizatie si incultura este majoritara si cei alesi sunt reprezentantii cei mai de vaza ai acestei situatii, la propriu - un vot absolut normal dupa legile naturii.
          Intr-adevar, daca vrem sa schimbam ceva, ar trebui sa adoptam o atitudine mult mai activa, pt ca, astfel, caracterul politicienilor se va plia pe cerintele electoratului(cerere si oferta) si... poate poate... vom reusi sa impunem un anumit tip de caracter.
    • -8 (32 voturi)    
      Uitati-va bine cine voteaza cu PD-L-ul! (Duminică, 7 iunie 2009, 21:19)

      jaffu [utilizator] i-a raspuns lui cucu

      Vedeti,coform acelorasi sondaje,profilul votantilor vostri: "Profilul alegatorului roman: Barbat, de peste 50 de ani, fara studii".Deci QED (voi PD-L-istii oricum nu pricepeti ce inseamna asta).In concluzie,e mai naspa decat ne putem imagina:vom vi reprezentati de un cumul de deseuri intelectuale!
      • +13 (17 voturi)    
        si PSD-ul?? (Duminică, 7 iunie 2009, 22:16)

        /./ [utilizator] i-a raspuns lui jaffu

        Sa intelegem at ca in electoratul PSD-ului intra doar tiganii a lui vanghelie si nastase??
        • -11 (17 voturi)    
          E clar! (Duminică, 7 iunie 2009, 22:45)

          jaffu [utilizator] i-a raspuns lui /./

          Esti "Barbat, de peste 50 de ani, fara studii".Fara comentarii!
          • -4 (4 voturi)    
            QED (Luni, 8 iunie 2009, 2:13)

            /./ [utilizator] i-a raspuns lui jaffu

            Si normal de unde atatea studii , ce toti tb in romania sa aibe studii??PAi dc toti am avea cine ar mai munci??Sti cum se zice uni cu mapa alti cu sapa.NU e nici o problema ca pot da linistit si cu sapa asta nu e o rusine.Cel putin tine de foame si mananc si natural.A sa iti mai spun , intre 2 zile de coasa mai bagam si ceva transformate fourier, x, laplace, fourier rapida etc ca tot vad ca esti in domeniu, sau nu??La cum gandesti cu siguranta nu, o gandire total deficitara.Sa intelegem ca numai cei de la PSD stiu ce inseamna QED ( Quot erat demonstrandum)??Din pacate pt tine stiu si eu ce inseamna si stie cam o tara intreaga ( tiganii s-ar putea sa nu fi dat pe la orele de mate si acolo nu ma bag, sigur sti tu mai bine;))
            • +1 (1 vot)    
              Mi-e mila de tine! (Joi, 11 iunie 2009, 8:47)

              jaffu [utilizator] i-a raspuns lui /./

              Daca impotentilor intr-ale culturii si logicii le pot fi acordate circumstante atenuante,cei care se prostitueaza pentru un pumn de arginti si o mana de avantaje sunt mai josnici decat prevede legea.A avea pretentia ca gandesti si a sustine indivizi paraleli cu logica,cultura si civilizatia -prezenti in procent covarsitor in PD-L si majoritari in celelalte gasti politice-este o contradictie cu explicatii in plan psihic si moral.Probabil ca Menelaus sau Ceva se rasucesc in mormant cand vad ce urmasi "demni" le pronunta numele.
              In ceea ce ma priveste,stimate domn,te inseli amarnic:nu sunt nici pe departe un simpatizant al PSD-ului;cosider ca ultimul mohican al politicii romanesti a fost Corneliu Coposu.Prin urmare,mi-e sila si detest toate mizeriile umane pro comuniste care se fac a ne conduce isi bat joc de o tara intreaga!
          • 0 (2 voturi)    
            Aha... (Luni, 8 iunie 2009, 7:21)

            nashu_mare [utilizator] i-a raspuns lui jaffu

            Inteleg ca tu nu ai votat sau si tu te inscrii in profil?
      • +3 (7 voturi)    
        profilul alegatorului (Luni, 8 iunie 2009, 0:21)

        nemo [anonim] i-a raspuns lui jaffu

        nu prea inteleg cum din "Profilul alegatorului roman: Barbat, de peste 50 de ani, fara studii", tragi tu concluzia ca asta reprezinta pe "cine voteaza cu pd-l-ul".
        Nu vad cum deduci din asta ca "profilul alegatorului roman"=profilul alegatorului pd-l (ca doar n-a castigat pd-l alegerile la unanimitate)
      • +12 (12 voturi)    
        profilul absenteistului roman (Luni, 8 iunie 2009, 0:58)

        rico [anonim] i-a raspuns lui jaffu

        Un om care se crede foarte destept dar il lasa pe vecinul de peste 50 ani fara studii sa decida in locul lui !
        • +6 (6 voturi)    
          absolut genial (Luni, 8 iunie 2009, 3:24)

          zaboo [anonim] i-a raspuns lui rico

          ;)
    • +9 (9 voturi)    
      Cine intra (Duminică, 7 iunie 2009, 21:25)

      Addy [utilizator] i-a raspuns lui cucu

      1- Elena Băsescu, 29 ani Independent
      PSD+PC - 11 locuri
      2- Adrian Severin, 55 ani
      3- Rovana Plumb, 49 ani
      4+ Ioan-mircea Pașcu, 60 ani
      5+ Silvia-adriana țicău, 39 ani
      6+ Daciana-octavia Sârbu, 32 ani
      7+ Corina Crețu, 42 ani
      8- Victor Boștinaru, 57 ani
      9- George-sabin Cutaș, 41 ani
      10- Cătălin-sorin Ivan, 30 ani
      11- Ioan Enciu, 56 ani
      12- Vasilica-viorica Dăncilă, 46 ani
      PD-L - 11 locuri
      13+ Theodor Dumitru Stolojan, 66 ani
      14+ Monica Luisa Macovei, 50 ani
      15- Traian Ungureanu, 51 ani
      16+ Cristian Dan Preda, 43 ani
      17- Marian Jean Marinescu, 57 ani
      18- Iosif Matula, 51 ani
      19- Sebastian Valentin Bodu, 39 ani
      20- Petru - Constantin Luhan, 32 ani
      21- Rareș - Lucian Niculescu, 33 ani
      22+ Elena - Oana Antonescu, 29 ani
      23+ Constantin Dumitriu, 38 ani
      PNL - 5 locuri
      24- Norica Nicolai, 51 ani
      25+ Adina-ioana Vălean, 41 ani
      26+ Renate Weber, 54 ani
      27+ Ramona-nicole Mănescu, 37 ani
      28+ Cristian-silviu Bușoi, 31 ani
      UDMR - 3 locuri
      29- Lászlo Tokes, 57 ani
      30+ Iuliu Winkler, 45 ani
      31- Csaba Sogor, 45 ani
      PRM - 2 locuri
      32- Corneliu Vadim-tudor, 60 ani
      33- George Becali, 51 ani
      • +12 (14 voturi)    
        un lucru neobservat (Duminică, 7 iunie 2009, 21:37)

        FFF T [utilizator] i-a raspuns lui Addy

        Ati vazut ca UDMR are 10%? Asta in conditiile in care de obicei are 7 %?
        Asta se explica prin faptul ca maghiarii s-au mobilizat mai bine la vot decat romanii.
        • +13 (17 voturi)    
          Corectie necesara (Duminică, 7 iunie 2009, 22:04)

          Don Ciccio [utilizator] i-a raspuns lui FFF T

          Regret ca te dezamagesc, dar situatia e taman pe dos: romanii s-au DEMOBILIZAT "mai bine" - in raport cu maghiarii!
          • 0 (0 voturi)    
            Corectie! ne-necesara si complet gratuita (Luni, 8 iunie 2009, 19:42)

            Lucian* [utilizator] i-a raspuns lui Don Ciccio

            n-a castigat nimeni!
            Romania a pierdut...
    • -26 (28 voturi)    
      Felicitari invingatorilor!! (Duminică, 7 iunie 2009, 22:02)

      Felicitari Geoana & PSD [anonim] i-a raspuns lui cucu

      FELICITARI PSD!
      ASA SARBATORESC INVINGATORII, PE DATE CONCRETE NU CA ALTII CARE SE VEDEAU INVINGATORI SI II INDEMNAU PE LIDERII PSD SA MAI ASTEPTE PENTRU COTROCENI. PANA CE MIRCEA GEOANA VA FI PRESEDINTELE ROMANIEI, MAI AVEM DE ASTEPTAT CATEVA LUNI. PSD TREBUIE SA LE MULTUMEASCA ROMANILOR CARE AU FOST LA VOT PENTRU ACEST REZULTAT SI TREBUIE SA SE DEZICA DE PRIETENIA SI PACTUL CU CEL MAI INFECTAT PARTID DIN ROMANIA –PDL. INCA O DATA FELICITARI PSD!
      • +3 (5 voturi)    
        VV V V V V V (Luni, 8 iunie 2009, 8:22)

        Masacru [utilizator] i-a raspuns lui Felicitari Geoana & PSD

        sa aibe parte europarlamentarii PSD de "efectele incalzirii globale" cand s-or sui in avion!
      • +1 (5 voturi)    
        plus (Luni, 8 iunie 2009, 10:01)

        Codruta [anonim] i-a raspuns lui Felicitari Geoana & PSD

        PDL plus EBA fac 34 % ceea ce este bine fata de bogatanii penali bolsevici cu 31 %. Felicitari invingatorilor.
    • +10 (16 voturi)    
      desigur! (Duminică, 7 iunie 2009, 22:04)

      eeeuuuu [utilizator] i-a raspuns lui cucu

      numarul unu la slugarnicie! e o chestie sa pierzi 3,4% din votanti, doar ca sa-i oferi progeniturii prezidentiale un fotoliu la bruxelles! ce-i drept intr-o companie tare selecta: turbatu' de butimanu si ciobanu' de pipera. si uite-asa, "trei crai de la rasarit..." pacat ca nu-i cracuinul!
    • 0 (2 voturi)    
      frauda? (Luni, 8 iunie 2009, 11:04)

      ispy [anonim] i-a raspuns lui cucu

      nu inteleg cum a iesit baseasca mica. doar am votat-o pe sexy braileanca. circu de pe lume cu alegerile astea. pe banii nostri.
  • +16 (16 voturi)    
    ... (Duminică, 7 iunie 2009, 21:03)

    Ion Pop [anonim]

    iar astia?
  • +15 (29 voturi)    
    prm 2 mandate (Duminică, 7 iunie 2009, 21:08)

    sorinel [anonim]

    adica se duce si becali? Uraaa. In sfarsit scapam de el.
    Tot ce e naspa in Rom am exportat in UE. Macar e buna la ceva si uniunea asta.
  • +15 (17 voturi)    
    nu pot sa cred... (Duminică, 7 iunie 2009, 21:08)

    zgubilitix [utilizator]

    ...imi vine sa spun ca avem ceea ce meritam. si totusi asta meritam?
    • +4 (6 voturi)    
      DA,asta meritam! (Luni, 8 iunie 2009, 0:34)

      dami365 [utilizator] i-a raspuns lui zgubilitix

      Asta arata gradul de prostie din tzara si faptul ca degeaba tot comentam noi aici.Ceea ce trebuie sa se intample se intampla.De data asta prostia a invins! Pacat! Trei mari prosti au fost si toti trei au intrat in PE.Daca asta a fost vointza electoratului inseamna ca asta meritam!!!
      • -3 (5 voturi)    
        V V V V V V V (Luni, 8 iunie 2009, 8:30)

        Masacru [utilizator] i-a raspuns lui dami365

        Eu cred ca esti tu prost daca-l bagi pe Vadim in aceeasi oala cu aia! Vadim e peste multi, taica!

        tu nu te uiti la tine sa vezi cat esti de indobitocit? Urlii ca mori de foame dar arunci cu pietre in Vadim, ha? cum vine asta?

        iti spun eu... esti usor de influientat ca multi altii care se hranesc cu paine si TV. Vai de stelele vostru de papagali ai "carcotasilor"!
      • 0 (0 voturi)    
        absenteism (Luni, 8 iunie 2009, 11:34)

        liana [anonim] i-a raspuns lui dami365

        Daca s-ar fi dus la vot mai multi oameni cu ceva in cap, si ar fi votat orice altceva in afara de prm si eba acum poate ca nu ne reprezentau. Dar e mai fain sa spuna ca absenteismul lor la vot reprezinta ceva...
        • 0 (0 voturi)    
          de ce liste? (Luni, 8 iunie 2009, 19:43)

          Lucian* [utilizator] i-a raspuns lui liana

          de ce nu a fost cu adevarat uninominal?
          De ce trebuie sa alegem oameni de pe liste?
  • -43 (49 voturi)    
    FELICITARI PSD (Duminică, 7 iunie 2009, 21:09)

    felicitari [anonim]

    FELICITARI PSD!
    ASA SARBATORESC INVINGATORII, PE DATE CONCRETE NU CA ALTII CARE SE VEDEAU INVINGATORI SI II INDEMNAU PE LIDERII PSD SA MAI ASTEPTE PENTRU COTROCENI. PANA CE MIRCEA GEOANA VA FI PRESEDINTELE ROMANIEI, MAI AVEM DE ASTEPTAT CATEVA LUNI. PSD TREBUIE SA LE MULTUMEASCA ROMANILOR CARE AU FOST LA VOT PENTRU ACEST REZULTAT SI TREBUIE SA SE DEZICA DE PRIETENIA SI PACTUL CU CEL MAI INFECTAT PARTID DIN ROMANIA –PDL. INCA O DATA FELICITARI PSD!
    • +28 (34 voturi)    
      DU-TE SI CANTA LA ALTA MASA..... (Duminică, 7 iunie 2009, 21:16)

      Surfer [utilizator] i-a raspuns lui felicitari

      ...ne-am saturat de criptocomunistiti si de prostanaci
    • +14 (16 voturi)    
      valeo (Duminică, 7 iunie 2009, 22:18)

      MATEIASH24 [utilizator] i-a raspuns lui felicitari

      ia du-te si mai ia o gura de comunism si apoi vino sa mai vorbim...leninist imputit ce esti...
      • -2 (2 voturi)    
        Cat ii duce capul pe unii (Luni, 8 iunie 2009, 9:36)

        cristik [anonim] i-a raspuns lui MATEIASH24

        Chiar n-are voie omul sa se bucure? Si ce daca tine cu psd, asta inseamna ca ai dreptul sa-l jignesti in halul asta? Mai bine uita-te la tine ca nici tu nu esti mai grozav decat acela care "urla" pe forum.
        Eu tot nu reusesc sa inteleg de ce trebuie sa jignim pe orice are alta parere decat noi, poate imi explica cineva...
        • 0 (2 voturi)    
          greu (Luni, 8 iunie 2009, 10:14)

          Codruta [anonim] i-a raspuns lui cristik

          Cate vieti au pierit in gulagurile comuniste din Siberia (20 de milioane spun unii), canal, Pitesti, Jilava, e greu sa stai impasibil la uralele unor urmasi ai acestor criminali. E si mare pacat ca cineva sa mai proslaveasca astfel de practici mai ales ca PDL + EBA fac 34 %..
          • +3 (3 voturi)    
            S-au mai schimbat mentalitati (Luni, 8 iunie 2009, 11:00)

            cristik [anonim] i-a raspuns lui Codruta

            Hai sa fim seriosi, nu mai are nimeni mentalitatea de acum cateva decenii, nici chiar "comunistii" astia. Nu e normal sa tragi la raspundere un partid pentru fapte comise de altii cu mult timp in urma. Ca is de tot rahatul ca politicieni asta e altceva. Dar sa stii ca nici pdl+eba nu-s mai grozavi, de fapt toata clasa noastra politica e in ultimul hal (ca dovada avem niste personaje de tot rasul in parlamentul european).
            • -1 (1 vot)    
              oare ? (Luni, 8 iunie 2009, 13:55)

              Codruta [anonim] i-a raspuns lui cristik

              Eu am avut rude distruse in Siberia si nu pot sa uit acele momente. Nu pot accepta acel partid de atunci si nici pe cel care i-a preluat ideologia, nici pe politrucii de atunci si nici pe fiii sau nepotii lor.
              Ce naste din pisica soareci mananca.
    • +1 (3 voturi)    
      Sa te vad la electorale (Luni, 8 iunie 2009, 9:49)

      Mars bai comunistule [anonim] i-a raspuns lui felicitari

      /Lasa-ne cu mesajele tale standard dictate de cel mai mare reziduu comunist de la Iliescu incoace.

      PSD-ul a castigat doar din cauza ca Baseasca s-a retras din PD-L si a atras 3.6% din voturile lor. Daca faci un calcul simplu si aduni astia 3% la procentul PD-L-ului, ai sa constati cu stupoare ca iese ami mult decat a obtinut partidul tau de suflet.

      Si tinand cont ca in mare la electorale se va vota cam la fel, ca astea sunt statisticile, mi-e ca astepti tu mult si bine sa iasa oftocatul de Geoana presedinte.

      Ia de arunca secera si ciocanul si mai citeste si tu un pic!
    • 0 (2 voturi)    
      asa (Luni, 8 iunie 2009, 10:10)

      Codruta [anonim] i-a raspuns lui felicitari

      Chiar asa un dusman al Romaniei esti incat sa-ti doresti un prostanac pui de nomenclaturist ca presedinte !?
      Au iesit cum au iesit alegerile, 34 % PDL+EBA.. Se putea si mai bine pentru democratie si trai mai bun. Miticii, mititeii si berile au adus rezultate fortelor trecutului sinistru. Oricat l-ar ascunde sub pres coada lui Scaraotchi se vede de la o posta.
      Acum insa ne loveste examenul cu justitia si rolul principal il au PSD+PC care trebuie sa se lepede de penalii lor. Le doresc mult succes cu adevarat. Sper ca nu ne vor lasa in galeata. Este un moment foarte important in viata tarii iar societatea civila ar trebui sa se implice mai tare. Unde ne sunt inteligentele de altadata !?
      • +1 (1 vot)    
        rolul principal? (Luni, 8 iunie 2009, 14:22)

        Ovidiu C [utilizator] i-a raspuns lui Codruta

        Rolul principal il au PSD, PC, PD-L, PNL, PRM, partidele minoritatilor. Toti. Daca scapa doar unii de uscaturi, vor compensa ceilalti. Ca sa citez vorba unui vecin mai in varsta, pe vremea guvernului trecut, "PSD-ul au fost niste hoti vicleni, astia de acum (PD-L + PNL) sunt niste hoti grosolani".
  • +3 (9 voturi)    
    sa vedem. (Duminică, 7 iunie 2009, 21:10)

    rochiri [anonim]

    La final sa vede cine a castigat
  • -3 (13 voturi)    
    PSD-PC + PNL = 45% (Duminică, 7 iunie 2009, 21:11)

    David [anonim]

    Ari cucu !
  • +16 (24 voturi)    
    GRAV!!!!! (Duminică, 7 iunie 2009, 21:12)

    Ella [anonim]

    PRM - 2 mandate, asta inseamna Vadim si Becali?????? NU SE POATE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    • +10 (24 voturi)    
      Ce sa va fac, (Duminică, 7 iunie 2009, 21:14)

      Lucian_Mares [utilizator] i-a raspuns lui Ella

      de ce nu v-ati dus la vot? Acum plangeti, ca o meritati.
      • +3 (11 voturi)    
        ... (Duminică, 7 iunie 2009, 22:10)

        strategy [utilizator] i-a raspuns lui Lucian_Mares

        ma duc la vot! dar eu cu cine votez? ia zi .. am pe cine?
        • +8 (14 voturi)    
          Cu alte cuvinte, nu te-ai dus (Duminică, 7 iunie 2009, 22:37)

          Lucian_Mares [utilizator] i-a raspuns lui strategy

          sa votezi. In concluzie, procentul de prostie al natiei romane este de 80%(absenteistii)+votantii PRM+EBA+ cate ceva procente de la votantii "micu' si berea" ai celorlalte partide. Asa natiune, asa reprezentanti.
        • +3 (3 voturi)    
          numai valori aici pe forum (Luni, 8 iunie 2009, 3:28)

          zaboo [anonim] i-a raspuns lui strategy

          si nimeni n-are cu cine vota... da' eu stau si ma intreb, bai valorilor, cum va cheama si DE CE NU ati candidat voi???? nu v-a dat Base dreptul????
          • +1 (1 vot)    
            valori (Luni, 8 iunie 2009, 11:22)

            kk [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

            Măi valorosule, dacă cineva nu votează nu înseamnă că se crede mai bun decât omuleţii de pe liste... dacă nu ai încredere în acei oameni, le dai votul ?
          • +1 (1 vot)    
            foarte simplu (Luni, 8 iunie 2009, 11:30)

            sorinel [anonim] i-a raspuns lui zaboo

            nu candidam pt ca nu avem fonduri. O campanie costa, iar daca nu investesti masiv (ca EBA) n-ai nici o sansa. Adica na, poti sa te bagi pt 0.2% daca esti capos.

            Banii vorbesc. Capisci?
            • 0 (0 voturi)    
              zau, bah?? (Luni, 8 iunie 2009, 16:22)

              zaboo [anonim] i-a raspuns lui sorinel

              cum te cheama si cand ai incercat sa faci ceva in acest sens ultima oara??? ca doar fleanca e de voi, demagogilor de forumuri obscure!!
        • +2 (2 voturi)    
          Cat spirit civic zace in tine (Luni, 8 iunie 2009, 9:52)

          Atunci nu mai comenta [anonim] i-a raspuns lui strategy

          Gaseai tu pe cineva din toata lista de candidati.

          Si eu tot la ghici am mers, dar macar am facut ceva, nu am stat acasa in pat, pentru ca apoi, la rezultate sa ma umflu ca cei ce s-au dus sa voteze au ales altceva decat vroiam eu.
    • 0 (2 voturi)    
      V V V V V (Luni, 8 iunie 2009, 8:32)

      Masacru [utilizator] i-a raspuns lui Ella

      trebuia sa te-alegem pe tine, ca tu-l faci pe vadim, n-asa? :)))

      Becalu sa se duca pe pustii!
  • -5 (5 voturi)    
    au si romanii cu cine vota (Duminică, 7 iunie 2009, 21:14)

    bravo frundo [anonim]

    cand nu mai au cu cine vota
  • -4 (4 voturi)    
    au si romanii cu cine vota (Duminică, 7 iunie 2009, 21:14)

    bravo frundo [anonim]

    cand nu mai au cu cine vota
  • +8 (22 voturi)    
    sa va ... in ...pe totinde prosti (Duminică, 7 iunie 2009, 21:14)

    macar eu am votat... [anonim]

    imbecililor...stati acasa si va umflati cu tot ce gasiti in frigider de scarba alegerilor, iar udmr ia ~10%!!!!!!!!!
    • +5 (15 voturi)    
      10% (Duminică, 7 iunie 2009, 21:52)

      ion [anonim] i-a raspuns lui macar eu am votat...

      Ai perfecta dreptate.Daca romanii s-ar prezenta masiv la vot, UDMR n-ar pupa nici parlamentul national Dar....... asta-i nivelul nostrude civism.
      • 0 (4 voturi)    
        ... (Luni, 8 iunie 2009, 9:08)

        MariusCojo [utilizator] i-a raspuns lui ion

        o sa ma duc la vot knd o sa am pe cine vota.... ce sa votez? sa votez cui ii intra mai multi bani in buzunar?... nu mersi si asa isi bat toti joc de t zara asta ....
    • +4 (6 voturi)    
      eu cu cine votez? (Luni, 8 iunie 2009, 8:44)

      busymf [utilizator] i-a raspuns lui macar eu am votat...

      Clar UDMR era cea mai mare problema. Aveam noi probleme inainte, dar acum ca UDMR a obtinut 10% cred ca se va prabusi cursul leu-euro, recoltele se vor auto-consuma, soarele o sa rasara de la vest si cel mai probabil vrabiile vor incepe sa latre sau sa claxoneze, astfel incat nici un roman nu va mai dormi dupa ora 6AM.

      Restul de candidati erau alesi pe spranceana, fara probleme grave de reputatie si complet neurmariti penal. Ma mir ca nu au iesit mai multi la vot.
  • +5 (13 voturi)    
    matematica.... (Duminică, 7 iunie 2009, 21:15)

    Vlad tepes [anonim]

    10+10+5+4+2+1= 32 !!!!! si nu 33 !!

    Cine va fii parlamentarul surpriza ?

    sufletul lui nea Nicu ?
  • +3 (21 voturi)    
    UDMR RULLLLZZZZ!!! RULLLLZZZZ ROMANIA DESIGUR (Duminică, 7 iunie 2009, 21:19)

    ION [anonim]

    HAHAHAHA!!! IMBECILILOR STATI TOTI IN CASA ...SA PRINDETI RADACINI SI SA MURITI DE OBEZITATE SI DE PROSTIE...
    • +7 (7 voturi)    
      election party (Duminică, 7 iunie 2009, 22:11)

      atreus [anonim] i-a raspuns lui ION

      faceti ca mine: mergeti la vot dimineatza apoi organizati un election party cu pariuri pentru cine castiga. Oricum eu ma distrez minunat la fiecare alegere si de fiecare data votez! Chiar pot zice ca de abia astept alegerile ca mai punem de-o petrecere...asteptam totusi pana la rezultatele finale, mai ales ca eu incerc sa argumentez ca EBA + PDL -> PDL deci PDL are peste PSD deci castig...
  • +3 (11 voturi)    
    foarte grav!!!!!! (Duminică, 7 iunie 2009, 21:22)

    gogu [anonim]

    e clar ,urmeaza sa ne facem de ras rau de tot ,adica vadim si becali in parlamentul european.nu sunte-ti sanatosi de i-ati votat.
    Iar psd sa multumeasca soferilor care au plimbat oamenii prin autobuze din localitate in localitate.
    in sectorul 5 s-au mai dat telefoane ,cuptoare cu microunde???? sau nu a fost interesu asa de mare si s-a rezumat la floricele ??????
    • +3 (3 voturi)    
      mda (Luni, 8 iunie 2009, 1:25)

      Mihai-G [utilizator] i-a raspuns lui gogu

      Cam cati din votantii lui Vadim si Becali crezi ca citesc acest site de te adresezi lor?
      Apropo, tu ai votat?

      Din pacate se pare ca nu doar PSD a facut manarii nerusinate ci si PDL a purtat votanti cu autobuzul.
      • 0 (2 voturi)    
        V V V V V (Luni, 8 iunie 2009, 8:36)

        Masacru [utilizator] i-a raspuns lui Mihai-G

        patriotii citesc!
  • +2 (16 voturi)    
    bine ba !!! (Duminică, 7 iunie 2009, 21:23)

    Dragos Stefan [utilizator]

    Bine MA!! Ati bagat-o pe Baseasca in PE. Acum se duce in PDL si vai doamne ce politician destept avem.

    Dupaia il vezi pe Boc cum afirma ca au castigat alegerile. Cum sa castigi ma alegerile cand prezenta la vot a fost sub 20%? Vai doamne asta devine din ce in ce mai penibil!
  • +2 (16 voturi)    
    bine ca (Duminică, 7 iunie 2009, 21:23)

    bula [anonim]

    bine ca sariti iin sus a ca a ajuns nebunul si oierul in PE dar de Eba nu zice nimeni nimic, ne m eritam soarta nu
    • +8 (10 voturi)    
      eba e doar tunata (Duminică, 7 iunie 2009, 22:00)

      KidChinoT [utilizator] i-a raspuns lui bula

      Dar cu nebunul de vadim si cu circarul de becali in parlamentul european am pus-o. Asta inseamna ca exista o sansa mare sa fim prima tara exclusa din uniunea europeana. Fratilor mergeti naibi la vot si votati cu oricine mai putin cu becali sau vadim...numa sa nu iasa astia 2. Cu cat e prezenta mai mare la vot, chiar daca voturile sunt impartite intre alte partide, numa sa nu intre astia doi in parlamentul european!!!
      • 0 (4 voturi)    
        V V V V V V (Luni, 8 iunie 2009, 8:42)

        Masacru [utilizator] i-a raspuns lui KidChinoT

        Sigur c-ai pus-o, mai draga pesedelule. Mai afla si Europa de coruptia de la noi. de data asta diferenta va fi ca se vor lua masuri.

        ce zici? n-avem coruptie?
        • 0 (0 voturi)    
          PSD?? (Marţi, 6 octombrie 2009, 14:54)

          KidChinoT [utilizator] i-a raspuns lui Masacru

          De unde iti veni ideea? sunt dea dreptul adept al partidelor ecologice, dar trecem peste asta. Normal ca vreau sa iasa coruptia la iveala, asta nu inseamna ca Becali sau Vadim fiind deja alesi vor reusi sa influenteze cu ceva o asemenea decizie. Ei sunt doar un rau al romaniei, dar sincer prefer sa nu aud de ei prin ziare europene, prefer sa aud de partidul piratilor, sau partidele ecologiste pentru macar aceste partide au o agenda clara si consecventa.
  • +13 (13 voturi)    
    hm (Duminică, 7 iunie 2009, 21:23)

    tirolez [utilizator]

    de ce te miri Ella? Ai votat?
    Eu am votat seara si pe foaia mea nu mai votase nimeni iar prin sectie batea vantul.
  • -8 (14 voturi)    
    maghiarii (Duminică, 7 iunie 2009, 21:24)

    maghiar [anonim]

    UDMR 10%? Ma intreb cite procente ar fi adunat daca toti maghiarii s-ar fi dus la vot? Nici eu n-am fost.
  • -1 (11 voturi)    
    drogati (Duminică, 7 iunie 2009, 21:26)

    kronk [anonim]

    O sa fie o gasca de risul cur(c)ilor.WCT+BKLI+EBA.Cei de la UE nu o sa inteleaga nimic.Ar trebui cerut un fond de alfabetizare totusi.
  • +3 (11 voturi)    
    Asa e (Duminică, 7 iunie 2009, 21:28)

    Oarecare [anonim]

    Multi retardati in tara asta.
  • +5 (15 voturi)    
    tragic (Duminică, 7 iunie 2009, 21:29)

    alina [anonim]

    e o tragedie nationala: o ignoranta, un mic afacerist infractor si un extremist diliu ne reprezinta in Europa
    • +4 (6 voturi)    
      Nu chiar (Luni, 8 iunie 2009, 1:22)

      Mihai-G [utilizator] i-a raspuns lui alina

      Nu chiar o tragedie, doar un regres.
      Ignoranta, fiind ignoranta, nu va face mare lucru pe acolo, Becali poate ca face galagie pe la noi dar acolo nu va putea face mare lucru si banuiesc ca se va plictisi repede. Vadim are sansele cele mai mari de a se face auzit intr-un mod neplacut, dar va fi doar unul din cei cativa ciudati dintr-un legislativ de sute de oameni.

      Ce e mai aproape de tragic este faptul ca la 70% din romani nu le pasa de administrarea "cetatii", ca partidelor li se pare normal sa cumpere voturi sau sa plimbe oameni care sa voteze de mai multe ori si mai ales ca exista foarte multi oameni lipsiti de demnitate care participa la acest gen de actiuni.

      Cativa oameni din tara asta chiar merita ceva mai bun.
    • 0 (0 voturi)    
      pai (Luni, 8 iunie 2009, 1:33)

      zarzache [utilizator] i-a raspuns lui alina

      te ai uitat in jur ca sa vezi de ce ei ne reprezinta tara ?
  • +4 (8 voturi)    
    ingrijorator (Duminică, 7 iunie 2009, 21:41)

    Lili_1024 [utilizator]

    Cresterea procentelor partidelor UDMR si PRM mi se pare foarte ingrijoratoare pentru Romania.
    • -3 (3 voturi)    
      V V V V V V (Luni, 8 iunie 2009, 8:49)

      Masacru [utilizator] i-a raspuns lui Lili_1024

      voiai sa scrii cumva "cresterea UDMR si scaderea PRM"?

      constat ca romanii sunt tot mai masochisti...
  • +3 (3 voturi)    
    Eminescu (Duminică, 7 iunie 2009, 22:04)

    canadianu` [anonim]

    Vazand rezultatele alegerilor si persoanele care ne reprezinta, imi vin obsesiv in minte cuvintele lui Eminescu:

    Si acum priviti cu spaima fata noastra sceptic-rece,
    Va mirati cum de minciuna astazi vi se mai trece?
    Când vedem ca toti aceia care vorbe mari arunca
    Numai banul il vaneaza si castigul fãrã munca,
    Azi, când fraza lustruita nu ne poate insela,
    Astazi altii sunt de vina, domnii mei, nu este-asa?
    Prea v-ati aratat arama, sfasiind aceasta tara,
    Prea facurati neamul nostru de rusine si ocara,
    Prea v-ati batut joc de limba, de strabuni si obicei,
    Ca sã nu s'arate-odata ce sunteti - niste misei!
    Da, castigul fãrã munca, iata singura pornire,
    Virtutea? e-o nerozie; Geniul? o nefericire.

    Dar lasati macar stramosii ca sã doarma'n colb de cronici
    Din trecutul de marire v'ar privi cel mult ironici.
    Cum nu vii tu Tepes doamne, ca punand mâna pe ei,
    Sã-i imparti în doua cete: în smintiti si în misei,
    Si în doua temniti large cu de-a sila sã-i aduni,
    Sã dai foc la puscarie si la casa de nebuni!

    PS: Diferenta este ca atunci erau in fruntea tarii cativa oameni de mare valoare : Carol I, Bratianu, Maiorescu..........
  • +1 (5 voturi)    
    vai de capu` nostru (Duminică, 7 iunie 2009, 22:06)

    MATEIASH24 [utilizator]

    ne-am dus la padure cu totii....logic ca cei care nu erau cu astia n-au venit la vot...si au iesit niste comunisti...un nebun...un megaloman...si o buzuca 2 semianalfabeta.....ce sa le faci mai...NISTE TARANI...vaya con dios romania....ca ai nevoie....
  • +4 (8 voturi)    
    am reusit imposibilul ... (Duminică, 7 iunie 2009, 22:14)

    ciociolina [anonim]

    trimitem la viata de lux toate jigodiile tarii, vai noua...!!!!
  • +4 (6 voturi)    
    m-am hotarat azi ca trebuie sa plec (Duminică, 7 iunie 2009, 22:17)

    lux [anonim]

    .Imi vine sa urlu, sa plang, sa....cred ca am si facut-o deja. Mi-au dat lacrimile de suparare si frustrare...
    Este mizerabil ceea ce se intampla iar noi NU FACEM NIMIC...
    • +1 (1 vot)    
      bravo (Duminică, 7 iunie 2009, 22:43)

      kelu [anonim] i-a raspuns lui lux

      Ce tare te desteptasi, tu! Mai ca imi dau lacrimile si mie :)))!
      Pun pariu ca o sa vii cu aceleasi lamentari si la urmatoarele alegeri.

      Vorba alora de la Parazitii: "... si ne merge foarte greu in Romania" si "durerea ta ma strange de oIo"
    • +2 (4 voturi)    
      BA UITE CA FACEM....... (Duminică, 7 iunie 2009, 22:52)

      observatorul sociologic [anonim] i-a raspuns lui lux

      .....tu de exemplu te-ai hotarat sa pleci azi, ceea ce reprezinta un inceput.......poate o sa iti urmeze si altii exemplu.......ca si asa romanii din afara tarii au ajuns intr-adevar cineva!!! la mai multe emigrari.....sa ne traiesti bine acolo unde mergi, ca aici stam si noi cu valiza la usa......eu personal astept numirea distinsului marean vanghelie, care va sa zica care este in fonctzia de premier...si apoi am plecat!!! stiu.... sunt un optimist.......sanatate!!
    • +3 (3 voturi)    
      imi vine sa urlu... (Duminică, 7 iunie 2009, 22:57)

      etan [anonim] i-a raspuns lui lux

      viitorul romaniei a fost bine ticluit pt multe decenii inainte.intre ignoranta si supravietuire vegetala,vom avea si cei dupa noi vor avea de ales intre zero si zero,intre comunisti si comunisti,intre securisti si securisti,intre badarani si excroci si badarani si excroci,intre criminali,dezaxati si nemernici si criminali,dezaxati si nemernici...viitor de aur romania are!
      ce sa mai asteptam de la un popor de creere spalate, in mare parte dependent de lumina venita de la trusturile media ale cirezii formata de un vantu, un voiculescu,un paunescu,etc?
      ca sa nu mai vorbim de formatorii de indivizi numiti educatori (educatori, invatatori, profesori de orice nivel)...
      DACA LUMINA MINTII LOR ESTE INTUNERIC,CAT DE ADANCA POATE FI BEZNA ACEEA?(evanghelia dupa matei)
      asadar, avem parte de o mostra din BEZNA ACEEA!
    • +1 (1 vot)    
      Unde ai fost? (Luni, 8 iunie 2009, 8:15)

      DEM [anonim] i-a raspuns lui lux

      Ai fost sa votezi? Fac pariu ca nu. Deci tineretu , impotent in a gandi (politic) sta pe margine si vrea viitor mai bun. Ce semeni aia culegi. Mistoul, indolenta si non-combatu va asigura un viitor luminos. Cati ati intrat in partide sa va bateti? Au intrat numai oportunistii, si jigodiile. Uitati cum votara PDLei. Daca ati mers la vot - mai reusea aritmetica Basesciana? 3.4 e nevoie astea au fost. E usor sa fugi. E mai greu sa te lupti.
  • +3 (3 voturi)    
    de asteptat (Duminică, 7 iunie 2009, 22:26)

    cy [anonim]

    cam ce ii mai putea ramane acestui popor, dupa 50 de ani de comunism care a exterminat toate elitele si le-a ingropat oasele ca canal sau in penitenciare...astia suntem, din pacate, fratilor. Scapa cine poate!
  • +7 (7 voturi)    
    am votat in belgia , o lista de candidati belgieni (Duminică, 7 iunie 2009, 22:31)

    unu' [anonim]

    caci am avut sansa sa pun stampila pe altceva decit pe candidati romani! imi pare rau pentru cei de acasa...
    saraca tara noastra..
    • +2 (2 voturi)    
      Si eu (Duminică, 7 iunie 2009, 23:11)

      Idioteque [anonim] i-a raspuns lui unu'

      ceva mai la nord ce-i drept dar ma simt la fel de bine (mai ales ca merge in parlament personajul pe care l-am votat :D)
    • +2 (2 voturi)    
      super ... (Luni, 8 iunie 2009, 2:38)

      doi [anonim] i-a raspuns lui unu'

      ... o sa ai ocazia sa o vezi pe EBA live pe "Rue de la Loi" :-))
      eh??
      cred ca sunt mai fericiti cei de acasa caci o vad mai putin...

      Totusi, m-am uitat pe lista celor care au reusit la "examen", avem si oameni de valoare. Daca nu credeti, uitati-va pe site-ul parlamentului si vedeti speach-urile parlamentarilor nostrii (orice partid).

      Deci n-o sa ne facem de rusine, stati linistiti ca nu suntem noi cei mai negrii si urati.

      Problema e alta: MEPii nostrii n-au agenda. Din lipsa de experienta ei executa agendele altora, si aici este drama. Nu vreau ca sa vad oameni super dotati aici, dar vreau sa vad oameni care stiu sa-si adune in jurul lor specialisti, care sa-i ajute sa lupte pentru ideile romanesti.

      Cat despre cei 3 care "au speriat vestul"... poate electorii nostrii vor intelege ca votul nu este o distractie cand vor vedea masuri care le vor afecta locul de munca, factura de electricitate, ... Atunci se vor trezi ca viata nu inseamna manele, masini scumpe parcate in fata unui bloc de ghetou, iar vecinu' nu e "tare" pentru ca fura din fabrica salamul in chiloti ...

      Sa zambim, sa fim optimisti, mai avem multe alegeri parlamentare sa "infruntam" in viata noastra deci... OPTIMISM !!!

      Sa ne focusam pe valori si nu pe accidente ca EBA... Zau ca nu merita...
  • +7 (7 voturi)    
    fara griji (Duminică, 7 iunie 2009, 22:35)

    nu spun [anonim]

    De la un maghiar secui, pentru romani. Sa nu va pare rau pentru cei 3-4 europerlamentari maghiari. Sunt oameni de treaba, si ca maghiar va zic, fara un pic de nationalism: un incult poate sa faca mai mult rau romaniei, decat un maghiar care este considerat de catre multi oameni un sovin. Trecerea timpului o sa demosnstreze acest lucru. Pace tuturor, cine se simt cetatean european.
    • +2 (2 voturi)    
      corecta ipoteza (Luni, 8 iunie 2009, 7:31)

      razvan [anonim] i-a raspuns lui nu spun

      ai dreptate, iti spun ca de la roman la maghiar secui. din nefericire, si ai vostri sunt la fel de cinstiti ca si ai nostri. am lucrat un an in amenajari silvice in harghita si covasna si stiu cine facea bani cand cadeau brazii si molizii, si am vazut destui batrani prostiti de primari sa-si vanda petecul de padure pe nimic dupa care urma o taiere rasa si un profit baban.
      glumind, ai nostri si ai vostri politicieni sunt un exemplu perfect de convietuire interetnica, adica fura impreuna in pace si prietenie.
  • +3 (5 voturi)    
    Asta-i viitorul Romaniei! (Duminică, 7 iunie 2009, 22:40)

    Mihaela [anonim]

    O analfabeta, un cioban si un nebun!
    Multumim votacilor!

    P.S. Sa nu va aud ca va plangeti, veti avea ce meritati!
  • -5 (9 voturi)    
    recunosc! (Duminică, 7 iunie 2009, 22:40)

    kelu [anonim]

    Am votat PRM!

    But wait: de ce am facut-o?

    1. De cand cu monumentul holocaustului mi s-a scarbit de tot.
    2. Nu o vroiam pe EBA de nici un fel. Imi pare rau ca a iesit.
    3. Sunt anti-european, anti-american, anti-globalizare! Nu vreau junk food, monsanto etc. si neocomunismul ce ni se baga pe gat.

    Poate cu Vadim si Becali in PE or sa ne scoata astia din UE si va trebui sa traim in saracie lucie, dar pe munca nostra si nu ca niste consumatori marfuri de cacao din afara.

    In concluzie, votul meu de azi a fost NU UE! Imi pare rau ca nu au participat si Noua Dreapta sau ceva mai ultranationalist...

    Ma astept sa ma injurati, dar incercati:
    1. sa nu comentati daca nu ati votat. nu ai votat - nu contezi (macar vot alb sa dai)
    2. sa va ganditi bine ce ati votat. Cine e PDL, PNL si PSD?! Uitati-va pe unde s-au scolit toti baietii aia de pe-acolo (care au carte, nu Vanghelie)
  • +1 (3 voturi)    
    info (Duminică, 7 iunie 2009, 22:58)

    info [anonim]

    Speram sa fie sub 20% prezenta la vot, pt ca pe nimeni nu intereseaza politica europeana, ce decid cei din UE noi facem taman invers, daca ei vor sa ne dea bani, noi nu ii luam, cand ei ne suspenda fondurile ca nu le vrem noi atunci ne milogim ca nu mai avem bani si ca le vrem. Si un mare plus e ca nu-l mai vad pe becali la TOATE STIRILE din sport cum el face si drege cu MAREA lui avere . Altfel vor arata alegerile pt presedinte, Sa speram ca totusi vor mai ramane romani in tara pana atunci.
  • +3 (3 voturi)    
    aveti dreptate si stiu ca nu interseaza pe nimeni (Duminică, 7 iunie 2009, 23:09)

    lux [anonim]

    Si totusi..nu-mi vine sa cred, dar azi am plans...de frustrare.
  • +4 (4 voturi)    
    Romania- o tara de inculti (Duminică, 7 iunie 2009, 23:26)

    Romania- o tara de inculti [anonim]

    Pacat ca am ajuns la gradul de incultura sa ii trimitem pe becali si elena basescu in parlament...Tot ce pot sa urez tinerilor din Romania e sa fuga cat vad cu ochii ...dar numai daca nu sunt adeptii inculturii. Pentru ca, cu asa rezultate...se duce tara de rapa pe zi ce trece mai rau
  • +2 (6 voturi)    
    ma doare Romania.... (Duminică, 7 iunie 2009, 23:31)

    Costi [anonim]

    daca nici dupa rahatul asta de vot romanii nu ies in strada sa protesteze, e clar ca ne ducem plii de suflet ca natie si ca ne meritam soarta pe deplin.
    Prostia a acaparat Romania, marinarul o sa mai ia inca un mandat. pogea o sa vina cu o taxa pe aerul consumat de firme, incultura la tv, prostituatele, incultii si hotii sunt noile modele ale tarii, ne batem joc de spatiile verzi si de paduri, bani care se fura in draci, autostrazi care nu se mai termina. Pana cand, romane?!!! pana cand mai fratilor?!! cat mai rezistati? cand o sa va treziti? cand nu vom mai fi condusi de handicapati inculti? cand nu nu vor mai decide cei mituiti cu mici si bere sa voteze viitorul copiilor nostri? cand!? MA DOARE ROMANIA! URASC SI IN ACELASI TIMP IUBESC ROMANIA SI TOCMAI DE ACEEA MA DOARE! MA DOARE CE SE INTAMPLA IN ROMANIA SI AM DOARE CA NU FACEM NIMIC PENTRU UN VIITOR SANATOS PENTRU COPIII NOSTRI. :((
    • -1 (1 vot)    
      Pt ce? (Luni, 8 iunie 2009, 0:08)

      soferul [utilizator] i-a raspuns lui Costi

      Cum sa iesi in strada cand 8 din 10 nu s-au obosit 15 min pana la sectia de votare? Sa iesi in strada pt ce?
    • 0 (0 voturi)    
      bine zis (Luni, 8 iunie 2009, 1:36)

      zarzache [utilizator] i-a raspuns lui Costi

      si eu simt acelasi lucru
  • +1 (5 voturi)    
    Rezultatul mult asteptat (Duminică, 7 iunie 2009, 23:32)

    Rezultatul mult asteptat [anonim]

    Sper ca sunteti multumiti cu asa oameni in parlament. Si nu mai stati si criticati, pentru ca rezultatul este datorita prezentei scazute la vot. Daca voi considerati ca batranii de 80 de ani si ungurii va decid viitorul...ar fi bine ca pe viitor sa luati masuri si sa va prezentati la vot...dupa care puteti critica. Si nu vreau sa spuneti cunoscuta afirmatie "nu am cu cine vota" sau "toti sunt hoti". Ca cetatean roman devotat patriei, il puteti vota pe cel mai putin hot, dupa consideratia dvs. Semnat, o tanara de 19 ani
  • -3 (3 voturi)    
    Nicu Ceausescu de ce nu a avut succesuri? (Duminică, 7 iunie 2009, 23:36)

    carte multa [anonim]

    si nu a putut sa preia fraiele tzarii?
    Ne era sigur mult mai bine dupa 20 de ani trecuti in van.
    Cel putin Nicu a facut si terminat facultatea de Electronica pe bune.
  • 0 (2 voturi)    
    Victorieeeeeeeeeeeeeeeee! (Duminică, 7 iunie 2009, 23:37)

    Ioan [anonim]

    Ciolanul gunoaielor de politicieni e asigurat.
    Pofta buna (sta-va-r in gat) !
  • -2 (4 voturi)    
    foarte bine (Duminică, 7 iunie 2009, 23:40)

    sumi [anonim]

    foarte bine. las' sa excluda romania din ue. sa nu mai apuce toti jegosii sa treca frontiera, iar aia care au ajuns deja in vest sa fie trimisi acasa in catuse.
    cat despre becali, pai asta e imaginea taranului cu bani. las' sa se scarbeasca si europenii de taranoii romani ajunsi mari afaceristi. sa le fie scarba sa faca afaceri cu ei. sa-i trateze ca pe niste gunoaie, asa cum de fapt si sunt.
  • +2 (6 voturi)    
    trist (Duminică, 7 iunie 2009, 23:41)

    mark_atmail [utilizator]

    daca se confirma ca vadim, becali si baseasca intra in PE, situatia e MARO...orice comentariu paleste... e trist
    • 0 (0 voturi)    
      nu-l uita pe Laszlo Tokes (Luni, 8 iunie 2009, 0:38)

      Lucian Ilea [anonim] i-a raspuns lui mark_atmail

      marele democrat si pastor din udmr.
      cei 4 muschetari!
      bine c-am scapat de ei
      uraaaaaaaaaaaa
      uraaaaaaaaaaaa
      uraaaaaaaaaaaaa
      uraaaaaaaaaaaaaa
  • -1 (1 vot)    
    foarte bine (Duminică, 7 iunie 2009, 23:51)

    xwxw [anonim]

    daca europenii vor o Europa civilizata atunci sa ne dea afara din UE. e foarte bine cum s-a votat. las' sa vada Europa prototipul afaceirstului roman cu gura mare si maibah la scara. sa vada si sa se scarbeasca.
  • +2 (6 voturi)    
    "felicitari" (Duminică, 7 iunie 2009, 23:54)

    Adrian [anonim]

    O agramata si doi dementi. Nu, de fapt doi agramati si un dement... Traiasca Parlamentul European!
  • 0 (2 voturi)    
    interesant.... (Duminică, 7 iunie 2009, 23:56)

    Isoniahtar [utilizator]

    e fascinant cum jelim si ne smulgem tot de pe noi in disperare, dar nu FACEM nimic... tipic romanesc... n-am nimic cu prezenta proasta la vot, nici eu n-am votat din comoditate, din scarba, na! totusi s-ar fi putut face o campanie a cetatenilor, probabil din cei 70si% cati n-au votat, ceva, CEVA. ca mi-e scarba si de voi astia care va plangeti acum dupa razboi.... daca va e asa de rau in tara asta, de ce nu faceti nimic s-o schimbati? nu trebuie sa fii politician sa faci ceva, u know... si cu acestea, drum bun becali si sper sa nu te mai vedem, hehe!!
  • +1 (5 voturi)    
    Bravo UDMR!!!! (Duminică, 7 iunie 2009, 23:59)

    Flaviu, Campeni, jud Alba [anonim]

    Ma da multi romani or votat UDMR!!!! eu recunosc ca am facut-o ca dintre partidele rezultate din FSN nu ai pe cine ca is toti corupti... si UDMR or facut multe pentru noi, ardelenii, is emancipati, destepti, au fata de europeni, ce mai... si cand or fost ministri or ajutat Ardealul... Doamne ajuta, ca aia de la Bucuresti nu ne iau in sama... (10% fata de 6% cati is ei, insamna ca 4% din voturi le-o avut de la noi romanii).... servus...
    PS pana acum or avut 2 europarlamentari, acum vor avea 4...
    • +3 (3 voturi)    
      Romanii au absentat in procent mai mare (Luni, 8 iunie 2009, 0:28)

      Marian [anonim] i-a raspuns lui Flaviu, Campeni, jud Alba

      Absenteismul la romani a fost mare iar la maghiari a fost mai mic asa a rezultat procentul mare la UDMR pentru ca se raporteaza la numarul total de votanti. Sa ne fie invatatura de minte altadata.
      • -2 (2 voturi)    
        partial adevarat dar (Luni, 8 iunie 2009, 1:03)

        Mihai-G [utilizator] i-a raspuns lui Marian

        E clar ca si multi romani au votat UDMR.
  • 0 (2 voturi)    
    nu-i nimic trist (Luni, 8 iunie 2009, 0:02)

    dhdh [anonim]

    nu-i nimic trist. ani de zile ne-am trezit ca ni se impun tot felul de nebuni si dobitoci ca modele. acum sa se spele cu modelele astea pe cap. cand europenii ne-or trimite la dreaq sa nu uite aia care ne-au impus modelele astea ca si-au facut-o cu mana lor. daca tot au vrut romani spalati pe creier atunci sa suporte consecintele. afara din ue cu gunoaiele.
  • +5 (9 voturi)    
    pacat... (Luni, 8 iunie 2009, 0:06)

    cititor [anonim]

    cred ca cea mai perfecta ilustrare a faptului ca suntem o natiune bolnava o reprezinta voturile pentru EBA.
    cand nu ma interesa subiectul asta, aveam ferma impresie ca EBA are vreo 20 de ani.
    am ramas stupefiat cand am aflat ca are 28 de ani!
    daca la 28 de ani vorbesti si te comporti in halul asta, apoi e retardata rau.
    pacat de Romania, pacat de tinerii care au valoare.
  • -1 (5 voturi)    
    EBA (Luni, 8 iunie 2009, 0:07)

    dan [anonim]

    Ati vazut ca Eba a citit discursul de pe prompter? Nu ar fi nici o problema, dar dupa ea, a aparut Becali, care vorbea liber mai bine decat citea ea de pe prompter, deci nu pot decat sa ma bucur ca alaturi de Eba merg in PE Vadim si Becali.
  • +1 (1 vot)    
    ei, si ? (Luni, 8 iunie 2009, 0:08)

    zczc [anonim]

    care-i problema ? ca europenii vor vedea acum cam care-i nivelul reprezentantilor unei tari de spalati pe creier ? foarte bine. trebuie sa acundem gunoiul sub pres ? deja gunoiul ala pute. majoritatea europenilor s-au saturat de romani. doar aia de la bruxelles se mai prefac ca n-ar fi nimic in neregula. las' sa le se faca lehamite si alora. ca prea au ajuns toti ghiolbanii sa se creada mari destepti pentru ca profita cu nerusinare de niste drepturi care in mod normal ar trebui sa le fie rezervate doar oamenilor, nu si animalelor.
  • +2 (4 voturi)    
    UE (Luni, 8 iunie 2009, 0:28)

    Codruta [anonim]

    Cica parlamentarii germani or sa aibe mare influenta in Parlamentul UE ca-s mai multi. Iar ei spun sa ne taie fondurile fiindca este coruptie cu carul si nu respectam justitia.
    Tovarasii Tamara Zambacian, Miki Spaga, Paturiciu, Secu Felix, Copos ar trebui sa se sacrifice pentru binele tarii si sa se bage singuri la zdup vreo 10-15 ani. Ar trebui sa fie patrioti, sa le ramana numele in istorie. Poate le facem si o statuie ca ne-au salvat de la mizerie (pe unii chiar de la moarte). Ma gandesc cati or sa inceapa sa fure cand nu vor mai avea de lucru si nu vor mai fura. Si cati or sa fie prinsi si bagati in puscarii.
    Nu stiu pe ce loc suntem ca numar de participanti la vot. Daca suntem printre ultimii, dupa cat de nesimtiti si analfabeti sunt unii, atunci tovarasii nemtalai or sa spuna chiar pe buna dreptate ca ne taie fondurile fiindca suntem puturosi, hoti si pe deasupra nici nu iesim la vot.
    Iar unii mai prosti sunt foarte mandri ca nu au votat si s-au dus la gratare. Ar trebui ca la urmatoarea votare sa fie anuntat, sa fie lege cine nu iese la vot, nu va fi primit nici o data la votarea pentru interesele tarii.
    Se alege asadar un numar de 25 % din populatie care este interesata de binele tarii si ne raportam numai la ei. Se vor face liste numai cu acestia si atunci vedem niste procente ca lumea care sa dea pana catre 100 %. Se vor alege astfel niste electori care hotarasc soarta obstii. Iar restul sa stea la gratare si in carciumi daca asa ne este neamul.
  • +1 (7 voturi)    
    Propunere (Luni, 8 iunie 2009, 0:31)

    Romy [utilizator]

    Eu propun sa nu comenteze cei care nu au votat. Daca nu ai votat nu-ti mai da cu parerea!!!!!
    Din cauza ta avem o analfabeta, un cioban si un nebun in parlamentul european!!!!
    • 0 (2 voturi)    
      240000 Euro in buzunaru EBEi (Luni, 8 iunie 2009, 1:07)

      ciolaniada [anonim] i-a raspuns lui Romy

      va primi 4000 Euro salariu, bani gheata, plus alte 7 mii Euro pt cheltuieli personale si calatorii.
      Dupa 5 ani, nu are nevoie sa faca credit la banca
    • -2 (4 voturi)    
      FELICITARI! (Luni, 8 iunie 2009, 1:22)

      Oana [anonim] i-a raspuns lui Romy

      Asta voiam sa spun si eu, ma bucur ca nu sunt singura care gandeste asa.
    • 0 (6 voturi)    
      Individualismul loveste din nou Romania (Luni, 8 iunie 2009, 2:02)

      Rumalun1st [utilizator] i-a raspuns lui Romy

      Cand nu exista solidaritate, spirit civic, si bun simt in comunitate, societatea naste pe plan politic rebuturi ca EBA, Becali s.a. Trebuie sa depasim greutatile fiind unitti, mai ales cand e vorba de o reprezentare in CE.
  • -3 (5 voturi)    
    Suntem penibili (Luni, 8 iunie 2009, 1:06)

    Suntem de ras [anonim]

    Ce mai e de zis: ce-am ajuns.....
    O fata fara valoare, de care ziarele din toata Europa rad (cel putin in Austria), ajunge in in parlamentul suprem.....
    SUNTEM PENIBILI CA NATIUNE
  • +1 (1 vot)    
    ce rost are ? (Luni, 8 iunie 2009, 1:12)

    zbzb [anonim]

    avem analfabeti, nebuni si ciobani pentru ca astia sunt majoritari in Romania de azi. ce nu intelege marele bobor e ca oricat ne-am stradui sa ascundem jegul sub pres intr-o zi sau alta tot va trebui sa ne confruntam cu realitatea. iar realitatea e ca romanii sunt in majoritatea lor o populatie de spalati pe creier care nu inteleg nimic din notiunea de civilizatie. daca cineva isi inchipuie ca selectand un anumit numar de persoane cu drept de vot se poate ascunde un adevar cu care se confrunta intreaga Europa atunci ala e naiv. daca nu acum atunci peste 10 ani majoritatea europarlamentarilor romani vor si analfabeti, retardati sau nebuni. asta pentru ca majoritatea romanilor sunt analfabeti, retardati sau nebuni. are vreun rost sa mai asteptam 10 ani pentru a ajunge in exact in aceeasi situatie ?
  • +1 (1 vot)    
    naivi (Luni, 8 iunie 2009, 1:26)

    zbzb [anonim]

    cine isi inchipuie ca un individ spalat pe creier va vota un individ inteligent si onest e chiar naiv. un spalat pe creier va vota intotdeauna indivizi de nivelul lui. pentru el nu are importanta ca aia sunt nebuni sau analfabeti. si el e la fel, deci se simte solidar cu ei. interesant e ca cei acuzati de situatia actuala sunt cei ce nu au iesit la vot dar nu cei ce au transformat milioane de oameni in zombi depersonalizati incapabili sa vada mai departe de nevoile primare. mancare, circ si sex. ei bine, stimati domni, daca nu sunteti capabili sa intelegeti ca politica de tampire are si efecte la care poate nu va asteptati atunci faceti bine si taceti. niciodata nu veti transforma intr-un votant responsabil un spalat pe creier. poate va vota, dar va vota cu dobitoci de-ai lui.
  • +4 (4 voturi)    
    nu prea intelegeti (Luni, 8 iunie 2009, 1:36)

    ben [anonim]

    eu propun sa nu comenteze cei ce nu sunt capabili sa inteleaga ca aceste personaje reprezinta exact poporul roman de azi. analfabeti, nebuni si grandomani. daca poporul e asa cum ar putea sa fie diferiti alesii lui ?
  • +2 (2 voturi)    
    cauza, nu efectul (Luni, 8 iunie 2009, 1:40)

    mqq [anonim]

    romanu vede efectul dar e incapabil sa vada cauza. va plangeti va efectele nu va convin ? cand romanii sunt recunoscuti in toata europa ca fiind in majoritate hoti, retardati, imputiti, violatori, tarfe, etc la ce va asteptati ? sa se repeada sa voteze persoane inteligente si oneste ? stupid !
  • +6 (6 voturi)    
    foarte bine (Luni, 8 iunie 2009, 1:51)

    rromy [anonim]

    asa si trebuie. sa avem analfabeti, ciobani si nebuni. sa stie toata Europa cine santem. sa nu se mai poata ascunde milioane de smenari si retardati in spatele catorva oameni de valoare.
  • +2 (4 voturi)    
    va reprezinta (Luni, 8 iunie 2009, 1:55)

    sdf [anonim]

    din cauza voastra, romani, aveti astfel de reprezentanti. pentru ca ASA SUNTETI VOI. va reprezinta.
  • 0 (4 voturi)    
    lenuta lu' chioru, aleasa prin absenteism (Luni, 8 iunie 2009, 2:03)

    Optimus [anonim]

    De curiozitate, cati dintre astia care nu v-ati prezentat la vot ati facut calcului de aici?

    http://optimvs.wordpress.com/2009/06/08/lenuta-lu-chioru-versus-leana-lu-cizmaru/
  • +1 (3 voturi)    
    eu cu cine votez?! (Luni, 8 iunie 2009, 4:04)

    selim [utilizator]

    Inainte sa sara cineva pentru titlu... am votat, nu sunt multumit de alegerea facuta, dar dintr-o lista cu 5 optiuni am ales raul cel mai mic(PDL). Totusi am si eu o nelamurire, eu cu cine ar fi trebuit sa votez?? Personal cel mai mult mi-a placut de ce am vazut si auzit de Partidele Verde European, dar in Romania nu prea exista vreun partid care sa aiba principii asemanatoare.

    Totusi ce a fost cel mai jignitor la adresa generatiei mele(care are acum 20-30 de ani) a fost: vrem ceva diferit vrem ceva care sa ne reprezinte... si am primit EBA!!! Se mai mira cineva ca nu merge tineretul la vot! Adica, in Suedia a aparut Pirate Party-ul cu cote de sustinere de 30% din partea tineretului... la noi... :)) ... o avem pe EBA, tanara noastra revolutionara, un adevarat Che Guevara la feminin... a se intelege tot sarcasmul si fierea pe care o simt in gat cand ma gandesc la faza asta.
    • +2 (4 voturi)    
      Ba da' nemultumiti mai sunt unii. (Luni, 8 iunie 2009, 9:04)

      sabertooth [utilizator] i-a raspuns lui selim

      Ce aveti ma cu EBA???

      Frumoasa e? E.

      Desteapta e? E.

      'ndependenta e? E.

      Masina pericoloasa are? Are.

      Acu' este la doi pasi de Sorbona si-si da si doctoratul, deci va fi si 'cademicean-injiner doctor.

      De acu' Click si CanCan o sa aiba trimisi speciali in PE.
  • 0 (2 voturi)    
    rusine!! (Luni, 8 iunie 2009, 5:14)

    roman [anonim]

    dumnezeu cu mila!!!neam tot facut de ras an Europa dar acuma...suntem reprezentatzi de un tzigan o analfabeta si un natzionalist!!
    Domne cu ce tziam gresit!!
  • -2 (2 voturi)    
    eterna si fascinanta "romanie" (Luni, 8 iunie 2009, 7:11)

    un viitor emigrant [anonim]

    Aceasta este tara pe care o meritam, traiasca iubitii nostri conducatori. " sa traiti bine" ..ca noi poporul....... cu siguranta nu "traim bine"...
  • 0 (0 voturi)    
    Unde esti tu Tepes,Doamne!!!!! (Luni, 8 iunie 2009, 7:20)

    gigi [anonim]

    Sint foarte dezamagit de alegerile romanilor.Lucrez departe in Africa si la noi nu a venit nimeni sa ne roage sa votam.Mai bine asa.Cinstit,nimeni nu merita votul meu.Cine ne va reprezenta:un cioban,un nebun si o agramata!Ne meritam soarta.Acum o sa rida toata Europa de noi.Sper macar ca astia 3 sa nu scoata nici un cuvint sa nu se vada cine ne reprezinta.Avem o tara frumoasa,pacat ca e locuita!Pina acum ii facema pe americani idioti ca l-au votat de 2 ori pe Bush,acum ciocu mic ca sintem mai jalnici ca ei.
    Pina acum imi era rusine de ce fac tiganii in Italia,pentru ca toti de aici zic ca aia sint romani pentru ca se cheama Romi.Acum o sa-mi fie si mai rusine!In Romanika coruptia,prostia si golania sint calitatile pe care trbuie sa le ai daca vrei sa ajungi in frunte.Pacat de singele varsat in '89,au murit degeaba.
  • 0 (0 voturi)    
    Dupa ce s-a (Luni, 8 iunie 2009, 8:12)

    sabertooth [utilizator]

    Umplut de succesuri in capitala Aradului, Cluj era timpul sa mearga si-n capitala Germaniei, Strasbourg, pardon Wiena ... aaa ... care-o fie ea.

    Eu zic ca dupa romanii din Italia si Spania era timpul sa trimitem ceva reprezentanti mai ca lumea si in PE.

    Dupa ce am muncit din greu sa avem faima de violatori borfasi este timpul sa le demonstram ca de fapt suntem niste clovni prosti si tristi, dar plini de succesuri.
  • -1 (1 vot)    
    E BINE ! (Luni, 8 iunie 2009, 8:26)

    jixi [anonim]

    Desi credeam ca mai de kko nu ne putem face..Uite ca se poate !
    O tara de raha !
    • -1 (1 vot)    
      V V V V V (Luni, 8 iunie 2009, 9:03)

      Masacru [utilizator] i-a raspuns lui jixi

      no, bine bre!
      ciobanu' nu e bun, o stim!
      eba e varianta feminina a aciobanului
      dar cu Vadim ce-ati avut?


      despre ceilalti, aia care in mom de fata stau cu mainile pan' la cot in buzunarele voastre nu ziceti nimic?

      ia schimbati placa. s-auzim si de comunistii care vor cheltui 1 mld. euro/km de strada.
  • +1 (1 vot)    
    PSD + PC [PSD plus PC] (Luni, 8 iunie 2009, 8:52)

    Vinky [anonim]

    nu mai uitati va rog de PC !!! Chiar daca are 1,5-2 %...PC este cu PSD intr-o alianta !!!

    La partide PD-L e pe primul loc, iar PSD pe locul 2 !!!
  • +2 (2 voturi)    
    sa inceapa petrecerea!!!!!!! (Luni, 8 iunie 2009, 9:31)

    nita ghitescu [anonim]

    becali pleaca la brux, vadim pleaca la brux,eba pleaca la brux, steaua ramane fara baci deci se va intoarce la adevaratii suporteri.vadim pleaca de la . OTV eeeeeee.Eba isi va pierde bagajele in aeroport iar noi adevaratii romani ne vom uita la posturile care transmit desene animate si ne vom tavali de ras, HA HA HA!!!!!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    sa nu ne mai miram.. (Luni, 8 iunie 2009, 10:51)

    alexa [anonim]

    din moment ce au iesit cei 3 , EBA, Vadim si Becali sa nu ne mai miram ca nu merge bine in tara asta. cum este posibil sa ne reprezinte ei????? in parlamentul european, mi.e rusine...nici macar o limba straina nu stiu , hai sa zicem ca EBA mai rupe, dar s-o vedem acolo in fata cu emotiile ei....daca au fost votati, asta e, inseamna ca si cei care au votat ii apreciaza si asta da dovada ca suntem cum suntem
    Vadim nebunul...becali la fel si d-ra Basescu , papusica frumoasa si atat!
  • 0 (0 voturi)    
    alegeri (Luni, 8 iunie 2009, 11:29)

    sophia [anonim]

    natie de prosti mai suntem! ii meritam! Nu va mai lamentati atat, noi ni i-am ales si ne meritam esecurile
  • +1 (1 vot)    
    totusi (Luni, 8 iunie 2009, 12:25)

    Andrei [anonim]

    ok ...suntem tineri. Asta nu este o scuza sa nu mergi la vot . Absenteismul nu este o solutie, nu arata ca nu avem optiuni. Eu personal, neavand pe cine sa votez mi-am anulat votul , si consider ca , in loc sa fie 70% din oameni absenti, sa fie 70% de voturi anulate. Asa s-ar arata clar cat de scarbiti si cata incredere ( 0 ) le dam noi demagogilor carpelor politice ... oricum sa va traiasca, absentilor ! poate mai aud vreunu` ca se plange ... ca-l si bat.
  • 0 (0 voturi)    
    EBA nu intra in PE (Luni, 8 iunie 2009, 14:03)

    goe [anonim]

    Elena Basescu nu intra in Parlamentul European.
    Rezultatele finale pe siteul pficial al PE:
    http://www.elections2009-results.eu/en/romania_en.html
  • 0 (0 voturi)    
    Incredibil (Joi, 11 iunie 2009, 6:26)

    d'Artagnan [anonim]

    Ce principii jurnalistice a respectat Redactia Stiri HotNews.ro sa faca un colaj cu pozele lui Gigi Becali, Elena Basascu si Corneliu Vadim Tudor (in aceasta ordine) si sa intituleze aceest colaj: Becali, EBA si Vadim, tripleta de aur pentru PE? Deontologia profesionala s-a situat in acest caz la cote nu foarte inalte.
  • 0 (0 voturi)    
    stiri corecte ziceti voi (Joi, 11 iunie 2009, 6:36)

    radu [anonim]

    http://www.elections2009-results.eu/ro/romania_ro.html este linkul oficial pe situl Europa, unde apar alte distribuiri de mandate. intradevar, Elena Basescu pana acum 2 ore, nu primea in mod oficial nici un mandat, dar acum se pare ca primeste unui, si PRM mai ia un mandat, facand astfel 3prm si 3 udmr; 11psd si 10 pdl.

    mda, iara ne-am facut de cacao, dar nu cred ca in afara de cei 27% care au fost la vot pot sa comenteze. asa ca vom inghiti galusca si vom continua asa inca 4 ani. la revedere.