EBA: Ma vad deja intoarsa in Parlamentul Romaniei

de D.T.     HotNews.ro
Vineri, 5 iunie 2009, 11:59 Actualitate | Politic

Elena Basescu a declarat, intr-un interviu pentru Ziua de Cluj, ca se vede deja "intoarsa in Parlamentul Romaniei din partea PDL” si ca este posibil sa se intoarca in partid chiar in noaptea alegerilor. Candidat independent la europarlamentare, EBA il compara pe secretarul general al PDL, Vasile Blaga, cu faimosul caine al partidului, Vasile, si spune ca amandoi sunt la fel de fideli: “Cand stateam in curte la Modrogan, era si cainele Vasile, care era numit dupa numele lui Vasile Blaga, pentru ca acel caine era cel mai fidel partidului, la fel cum circula in folclorul de la noi din partid ca Vasile Blaga este cel mai fidel partidului”.


Citeste mai multe despre   
























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU ​Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe: Timpul mediu de productie pentru un film documentar HBO este de patru ani, dar am avut si cazuri in care totul s-a intins pe o perioada de 10-14 ani

Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe, discuta in cadrul unui interviu despre implicarea HBO in productia de filme documentare si numarul mic de cinematografe din Romania: "De exemplu, filmul Lumea Vazuta de Ion B., regizat de Alexandru Nanau, a primit un premiu Emmy. Am continuat cu Alexandru si am produs filmul Toto si surorile lui, film care a fost nominalizat la Premiile Academiei Europene de Film, echivalentul Oscarului european".
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Hanka Kastelicova

2888 vizualizari

  • +10 (12 voturi)    
    E BAI PE UNDEVA (Vineri, 5 iunie 2009, 12:04)

    Tutu [anonim]

    Varza in capui ei !
    • -2 (2 voturi)    
      E mare bai! (Vineri, 5 iunie 2009, 12:20)

      M.S. [anonim] i-a raspuns lui Tutu

      Locul ei in Parlamentul European va fi luat de cine?

      (http://www.coins.ro/politic/problema-cu-eba-in-parlamentul-romaniei.html)
      • -5 (7 voturi)    
        Crin Antonescu presedinte? (Vineri, 5 iunie 2009, 12:37)

        EBA [anonim] i-a raspuns lui M.S.

        PNL va obtine 17% din voturi pe 7 iunie. Oare ce sanse mai are Antonescu de a-l devansa pe Geoana si de a intra in turul 2 al prezidentialelor cu Basescu?Evident, nici o sansa.Este clar- turul 2 al prezidentialelor-Basescu vs Geoana.
    • -9 (11 voturi)    
      EBA e un cetatean al Romaniei. (Vineri, 5 iunie 2009, 13:04)

      EBA [anonim] i-a raspuns lui Tutu

      Iar daca va obtine 200.000. de voturi va intra in Parlamentul European. Cei care ii critica dreptul de a candida nu inteleg si nu respecta democratia si votul universal.Conform Constitutiei Romaniei orice cetatean indiferent de sex, avere, educatie, etc are dreptul de a candida.Sotia lui Ponta si viitoarea sotie a lui Antonescu candideaza si ele, dar pe lista de partid.
      • +4 (4 voturi)    
        Democratie! (Vineri, 5 iunie 2009, 13:45)

        G [anonim] i-a raspuns lui EBA

        Nu e nici o treaba cu dreptul ei de a candida.

        Numai ca vezi tu, intr-o democratiei nu exista doar drepturi, ci si obligatii, de care romanii uita. Pe langa astea doua, totul se bazeaza si pe bun simt, termen necunoscut in Romania (o definitie gasesti poate totusi in DEX). Ori o semianalfabeta aroganta si cretinoida nu are nici macar bun simt, daca isi propune sa candideze in vreun parlament. Problema nu e la dreptul ei de a candida, ci la lipsa ei totala de bun simt.

        In acelasi timp, chiar si intr-o democratie pot exista tendinte ingrijoratoare de vot (de ex daca e vorba de neo nazisti). Nu i-as da lui EBA nici macar atata importanta, dar e extrem de trist si trebuie afirmat raspicat si criticat cu putere faptul ca, pe langa unii cu o inteligenta si educatie si mai precare ca ale ei, exista si multi poate care o vor vota vezi domne in mod ironic, dar de fapt din inconstienta si fara sa isi dea seama ca se coboara de fapt la nivelul ei.
        • -9 (9 voturi)    
          EBA ARE STUDIII SUPERIOARE. (Vineri, 5 iunie 2009, 14:12)

          EBA [anonim] i-a raspuns lui G

          Si bun simt, spre deosebire de tine care o jignesti aiurea.
          • +6 (6 voturi)    
            hahaha (Vineri, 5 iunie 2009, 14:38)

            liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui EBA

            eba are bun simt???
            cred ca traiesti intr-o lume paralela

            studii superioare are orice fraier care are 500 euro/an de dat la facultati...

            stiu foarte bine cum se face carte la romano americana...
          • +4 (4 voturi)    
            fara (Vineri, 5 iunie 2009, 15:04)

            dan [anonim] i-a raspuns lui EBA

            Studii superioare facute asa cum se fac astazi studiile in Romania? Studii care permit multor semianalfabeti sa fluture o diploma? Da, din modul in care isi etaleaza discursul politic (mai precis de cand casca gura) se vede care este nivelul studiilor sale. Dar, vorba aceea : noroc sa ai. Si sa fi fata lu' Tata.
          • +3 (3 voturi)    
            Alea-s studii? (Vineri, 5 iunie 2009, 17:33)

            Max [anonim] i-a raspuns lui EBA

            Lasa ca m-am saturat de de-alde de-astia cu facultati facute la F.F. sau la nu stiu ce scoala de doi bani!
            Mai am pe langa mine destui licentiati care nu-s in stare sa scrie doua fraze fara greseli de ortografie. Acum o sa mai avem una si-n PE! Cred ca o sa-i dea gata pe-aia pe-acolo, o sa rada toti europenii de noi!
            Are dreptate G! Unii n-au bun simt de nicio culoare, da' au tupeu cat incape!
          • +2 (2 voturi)    
            hm (Vineri, 5 iunie 2009, 17:35)

            altul [anonim] i-a raspuns lui EBA

            Probabil ati studiat împreuna, de vreme ce si tu scrii "studiii" cu trei de "i". Dar la tine se poate însa sa fie o greseala datorata tastarii neatente, ceea ce la EBA nu poate fi vorba. Ea sluteste o multime de cuvinte, de la "succesuri" pâna la legaturi "karmatice". De la prea mult studiu i se trage, probabil ...
        • 0 (0 voturi)    
          daca bunul simt e criteriul (Sâmbătă, 6 iunie 2009, 0:30)

          zaboo [anonim] i-a raspuns lui G

          atunci, dupa comentariul dumitale (intesat de jigniri), nu prea ai dreptul sa comentezi tocmai asta... parerea mea! dar se pare ca e de actualitate aia cu paiul si barna...
      • +3 (3 voturi)    
        democratia... (Vineri, 5 iunie 2009, 14:38)

        liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui EBA

        nu iti da dreptul sa minti
    • -1 (1 vot)    
      SA MERGEM LA VOT ! (Vineri, 5 iunie 2009, 16:17)

      Votant [anonim] i-a raspuns lui Tutu

      Hai sa nu lasam tot felul de prostanaci (Crin...) sau tot felul de persoane care habar n-au de ce se prezinta la alegeri (adica fatuca cu nickname din 3 litere) sa ne reprezinte.
      Nu trebuie nici sa ne aratam dezamagiti de 'paleta de alegeri'. Daca nu ai gasit nici un candidat sa-ti placa du-te la vot si fa in asa fel incat cumva ca acel vot sa devina INVALID !
      Macar asa dam un mesaj puternic care exprima clar: NOI avem spirit civic, insa cei care vreti sa ne reprezentati sunteti VARZA !
      Macar e un fel de a da o palma politicienilor si poate printre ei sunt si oameni cu bun simt care inteleg mesajul si se agita si ei mai mult sa faca ceva bine pt noi/tara.
      Cu texte de genul eu nu ma duc la vot pt ca nu am gasit pe nimeni sa-mi 'placa' aratam doar ca suntem lenesi si o masa de manevra care poate fi cumparata cu mici si bere (remember that?) sau cu zambete cretine si minciuni ieftine....
    • +1 (1 vot)    
      Eşti iarbă, fată ! (Vineri, 5 iunie 2009, 21:27)

      Mitica [anonim] i-a raspuns lui Tutu

      În zbor deasupra unui cuib de ciuci !
    • +1 (1 vot)    
      e intoarsa cu Cheia! (Vineri, 5 iunie 2009, 22:29)

      mircea [anonim] i-a raspuns lui Tutu

      Vai steaua ei cand baselu' o sa fie un simplu cetatean! Nici caini din port de la Constanta n-o s-o mai...
      mai bine pleaca de pe acum in State...acolo prostia sigur e la putere indiferent de partide!
  • +13 (13 voturi)    
    Subiect de desene animate deja (Vineri, 5 iunie 2009, 12:09)

    Catalin [anonim]

    Stiti alea: "Two stupid dogs"...sau "Dumb and dumber"....

    Ea e saraca cu duhul - asta e clar. Dar tac'su nu vede penibilul situatiei? Ca aplaudacii evident nu vad, ei lucreza la temelia cultului personalitatii marelui Zeus....

    Va fi vai de ea in Parlamentul European. De rasul Europei...cu o precizare - si tara noastra alaturi de ea.
    • +2 (2 voturi)    
      exact asta ma uimeste si pe mine !!! (Vineri, 5 iunie 2009, 17:54)

      stefan2009 [utilizator] i-a raspuns lui Catalin

      De ce nu-i baga tac'su mintile-n cap ?!
      De ce o lasa sa se faca de rusine in halul asta? Nu vede cat este de penibila ?!
      Pe politica externa si in ce priveste condamnarea comunismului si stabilirea impozitului la 16% sunt mandru de Base, dar in familie nu-i barbat - asta-i clar!
  • +7 (7 voturi)    
    Parlamentul.. (Vineri, 5 iunie 2009, 12:09)

    Rali [utilizator]

    O fi la Cluj in capitala Aradului?
    Inca o mostra de inteligenta partea asta cu cainele.
  • +13 (13 voturi)    
    Se auto-demonstreaza (Vineri, 5 iunie 2009, 12:12)

    Angela [anonim]

    Fara sa fiu adepta politic, am vrut sa am rabdare sa vad ce are de spus Eba. Fata, cu fiecare declaratie confirma cat e de superficiala si imatura. Nu e cred ca lumea e rea cu ea. Ea insasi se auto-situeaza (jos)....
  • 0 (0 voturi)    
    Vot (Vineri, 5 iunie 2009, 12:13)

    saba [anonim]

    Asa imi voi intoarce si eu votul!
  • +1 (7 voturi)    
    partidul (Vineri, 5 iunie 2009, 12:14)

    anka [anonim]

    La asa partid asa caine.
  • +3 (3 voturi)    
    daa (Vineri, 5 iunie 2009, 12:17)

    xy [anonim]

    am inteles ce vrea sa spuna, deci ca sa ajunga parlamentar in 2012 o sa repete figura - se face "independenta" putin si pe urma reintra in partid.
  • +4 (8 voturi)    
    Mai bine du-te si nu te mai intoarce! (Vineri, 5 iunie 2009, 12:18)

    Duras [utilizator]

    Dreptul de vot ar trebui sa fie exercitat de fiecare cetatean, dar sa fie proportional cu nivelul de cunostinte al fiecaruia.
    Esti analfabet - 1 pondere de vot.
    Ai 4 clase ca Vanghelie - 2 ponderi
    ...
    Iar un doctor docent - 10 ponderi.

    Nu e normal ca un analfabet sa aiba acelasi drept de vot ca mine, eu fiind citit si civilizat si contribuind si cu sume destul de mari la bugetul de stat.

    Astfel Elena Basescu nu ar mai avea ce cauta in asa-zisa politica romaneasca.
    Cand o aud vorbind sacadat ca un copil de gradinita care se chinuie sa nu uite poezia... ii compatimesc pe cei care o voteaza!
    • +2 (4 voturi)    
      Gresit. in democratie toti suntem egali. (Vineri, 5 iunie 2009, 12:43)

      EBA [anonim] i-a raspuns lui Duras

      In SUA si in toate statele U.E. toti cetatenii au acelasi drept de vot indiferent daca sunt saraci sau miliardari. Votul universal, egal si secret este cheia democratiei.Dar tu nu respecti democratia si votul universal.Nu uita-in democratie votul unui laureat Nobel=votul unui muncitor. In U.E. si SUA asa stau lucrurile.
      • +1 (5 voturi)    
        Stau foarte PROST lucrurile ! (Vineri, 5 iunie 2009, 13:18)

        Freelancer [anonim] i-a raspuns lui EBA

        Numai in societatile utopice, gen cea comunista, toti suntem egali!!! Si atat in SUA, cat si in UE exista din ce in ce mai multe curente de opinie de repunere in discutie a votului universal, tot mai controversat ca urmare a generatiilor de "stupid people" fabricati in serie in perioada post WWII de economiile occidentale neo-liberale. Un sistem de vot cenzitar, adaptat secolului XXI, poate fi o solutie pentru scoaterea din clasa politica din Romania si de aiurea a unor ciudati, gen Becali, Vanghelie, Berlusconi, Sarkozy, Bush jr. s.a.m.d.
        • -1 (3 voturi)    
          Votul cenzitar e o utopie. (Vineri, 5 iunie 2009, 13:36)

          EBA [anonim] i-a raspuns lui Freelancer

          Sa fim seriosi- in 2030 in U.E. sI SUA va exista sistemul de vot universal ca si acum.Fara vot universal nu exista democratie si Parlament.Iar a sustine votul cenzitar e o nesimtire deoarece milioane de oameni sunt exclusi de la procesul de luare al deciziilor.
        • +2 (2 voturi)    
          siigur (Vineri, 5 iunie 2009, 14:00)

          xy [anonim] i-a raspuns lui Freelancer

          retrograzi si fascisti sunt oriunde, asta nu inseamna ca trebuie si ascultati. cine stabileste cat de cenzitar sa fie, nu cumva te consideri tu indreptatit sa stabilesti? de la 4 sau de la 12 clase in sus? pana la 53 sau pana la 92 de ani? femeile au voie? evreii si tiganii au voie? dar cei care au salariu mai mic de 500 de lei? ca sa vezi, trebuie sa ne intoarcem in secolul 19 ca sa traim in secolul 21.
    • +1 (3 voturi)    
      Asa este. (Vineri, 5 iunie 2009, 14:11)

      Dan [anonim] i-a raspuns lui Duras

      Subscriu in totalitate la ideea cu ponderea votului in functie de pregatire, dar nu in functie de bani, pentru ca stim toti ca unii bogati sunt oligofreni.
      • +1 (1 vot)    
        Adica un muncitor sa nu aiba drept de vot? (Vineri, 5 iunie 2009, 14:21)

        Nicolae [anonim] i-a raspuns lui Dan

        Tie nu iti este rusine ca batjocoresti milioane de oameni excluzandu-i de la vot?
        • +1 (3 voturi)    
          pt. Nicolae (Vineri, 5 iunie 2009, 15:33)

          Dan [anonim] i-a raspuns lui Nicolae

          In primul rand nu am exclus pe nimeni de la vot. In al doilea, sustin ceea ce am spus mai devreme cu ponderea votului si as vrea sa completez ca poate la aceasta pondere ar fi bine venit si un criteriu legat de IQ. Si in al treilea rand, nu mi-e rusine.
          Esti multumit?
          • 0 (2 voturi)    
            danut (Vineri, 5 iunie 2009, 16:03)

            xy [anonim] i-a raspuns lui Dan

            te-ai jucat cam mult cu testele de iq de pe net. sunt distractive, dar atat. mai inchide si tu calculatorul din cand in cand.
  • +4 (4 voturi)    
    buldogul (Vineri, 5 iunie 2009, 12:24)

    dan [anonim]

    Eba a dovedit inca o data cat este de inteligenta, ce IQ are, dar "buldogul" ce vina are?
    Cred ca buldogul (Vasile Blaga) spumega :))
  • +7 (7 voturi)    
    HA HA HA (Vineri, 5 iunie 2009, 12:25)

    Mihai [anonim]

    Cred ca Blaga si tot PDL-ul sunt foarte bucurosi de tampeniile pe care le spune Eba....

    Ha ha - foarte tare asta cu cainele domnule!!!!

    Adevarul e ca in naivitatea ei, Eba a spus un mare adevar despre Blaga, si implicit despre toata gruparea PDL - sunt foarte ascultatori

    :)
  • +4 (4 voturi)    
    e criminala fata asta... (Vineri, 5 iunie 2009, 12:27)

    liviu_ [utilizator]

    deci se da independenta...
    da inainte de alegeri zice ca se va intoarce in partid...
    pai se poate hotari? e independenta sau nu???

    vai de capu ei...
    incearca sa castige simpatie si obtine exact contrariul (vezi succesuri, legalizarea drogurilor usoara, faza de mai sus, etc etc etc)
  • +3 (3 voturi)    
    dezamagire:( (Vineri, 5 iunie 2009, 12:29)

    eugen926 [anonim]

    ma dezamagit complet cu joculetul asta pe care la facut. lumea o vota ca independenta si putea zice ca dupa ce i se termina mandatul va reintra in partid din respect pentru cei pe care i-a convins sa o voteze
  • +3 (3 voturi)    
    Intoarsa?!!! (Vineri, 5 iunie 2009, 12:35)

    mithrill [utilizator]

    Poate se vede cu fata la tavan....
  • -6 (6 voturi)    
    rostilor, votati Crin sa va mai pacalim.... (Vineri, 5 iunie 2009, 12:39)

    Prostilor, votati PNL/PSD sa v-o mai tragem o data [anonim]

    Macar EBA mai arata a om in comparatie cu candidatele femei soldat ale PNL, Adina, Norica si Renate.
    • +1 (3 voturi)    
      Da` macovei? (Vineri, 5 iunie 2009, 12:52)

      vio [anonim] i-a raspuns lui Prostilor, votati PNL/PSD sa v-o mai tragem o data

      Ea ce are?
      • -1 (3 voturi)    
        Prostilor, votati Crin sa va mai pacalim... (Vineri, 5 iunie 2009, 14:10)

        Prostilor, votati PNL/PSD sa v-o mai tragem iar [anonim] i-a raspuns lui vio

        Spre deosebire de voi, Macovei are CARACTER si este suficient.
    • +2 (2 voturi)    
      Marele om TRU (Vineri, 5 iunie 2009, 12:52)

      dudu [anonim] i-a raspuns lui Prostilor, votati PNL/PSD sa v-o mai tragem o data

      si asta arata a om. In felul lui, desigur!
      • -5 (5 voturi)    
        Prostilor, votati Crin sa va mai pacalim... (Vineri, 5 iunie 2009, 13:05)

        Prostilor, votati PNL/PSD sa v-o mai tragem o data [anonim] i-a raspuns lui dudu

        "Marele om TRU" face cat toti candidatii PNL si PSD launloc, ba e chiar cu zece paete mai destept, mai cult si mai european.
        Dar, mintile voastre de lachei ai lui Patriciu si ai PNL, un partid tradator si de stanga, in cardasie cu PSD/Iliescu+Nastase, deh, toti rrromii: Patriciu, Iliescu si Nastase, nu pot decat sa atace si sa jigneasca. Asta este si motivul pentru care, la magariile voastre, va voi raspunde tot cu magarii. Am sa fiu o oglinda in care sa ve vedeti spiritele hade si nevolnice.
        • -1 (1 vot)    
          Fals (Vineri, 5 iunie 2009, 13:49)

          G [anonim] i-a raspuns lui Prostilor, votati PNL/PSD sa v-o mai tragem o data

          Momentan Zeus al tau iubit si PDLul sau de buldogi sunt aliatii PSDului si nu PNLul.

          So forget it.
          • -2 (2 voturi)    
            Prostilor, votati Crin sa va mai pacalim... (Vineri, 5 iunie 2009, 14:38)

            Prostilor, votati PNL/PSD sa v-o mai tragem o data [anonim] i-a raspuns lui G

            PDL este in alianta cu PSD nu in cardasie, asa cum este PNL cu PSD, o coalitie a raului condusa de rrromii Patriciu, Iliescu si Nastase.
      • -2 (2 voturi)    
        Prostilor,votati Crin sa va mai pacalim... (Vineri, 5 iunie 2009, 14:36)

        Prostilor, votati PNL/PSD sa v-o mai tragem o data [anonim] i-a raspuns lui dudu

        "Marele om TRU" face cat toti candidatii PNL si PSD launloc, ba e chiar cu zece capete mai destept, mai cult si mai european.
        Dar, mintile voastre de lachei ai lui Patriciu si ai PNL, un partid tradator si de stanga, in cardasie cu PSD/Iliescu+Nastase, deh, toti rrromii: Patriciu, Iliescu si Nastase, nu pot decat sa atace si sa jigneasca. Asta este si motivul pentru care, la magariile voastre, va voi raspunde tot cu magarii. Am sa fiu o oglinda in care sa ve vedeti spiritele hade si nevolnice.
    • +5 (5 voturi)    
      au tara mea... (Vineri, 5 iunie 2009, 12:53)

      ion [anonim] i-a raspuns lui Prostilor, votati PNL/PSD sa v-o mai tragem o data

      Daca tu votezi un candidat la europarlamentare pentru ca are 20 de ani si silicoane(sau ce naiba o avea) in buze ..... bine ca nu mai am nevoie decat de buletin sa imi iau talpasta din tara asta de rahat. Ma duc in alta tara ca la urmatoarele euroalegeri sa votez cu un candidat de la altii nu de la noi. Asa cum am auzit ca (bine) se gandesc sa faca romanii din diaspora.
      • -6 (8 voturi)    
        Prostilor, votati Crin sa va mai pacalim... (Vineri, 5 iunie 2009, 13:08)

        Prostilor, votati PNL/PSD sa v-o mai tragem o data [anonim] i-a raspuns lui ion

        Eu nu voi merge la vot pentru ca nici un candidat nu a fost in stare sa ma convinga ca merita sa-l tin in PE pe banii mei. Dar, vazand cu cata ura postati impotriva lui EBA, nu pot sa nu va intreb: voi cu ce sunteti mai buni? Si daca sunteti mai buni, de ce nu candidati voi?
        • -5 (5 voturi)    
          Prostilor, votati Crin sa va mai pacalim... (Vineri, 5 iunie 2009, 13:45)

          Prostilor, votati PNL/PSD sa v-o mai tragem o data [anonim] i-a raspuns lui Prostilor, votati PNL/PSD sa v-o mai tragem o data

          Se pare ca va plac mesajele mele de ma obligati sa le tot repet. Pana la urma, precis ca va intra in capetele voastre seci!

          Eu nu voi merge la vot pentru ca nici un candidat nu a fost in stare sa ma convinga ca merita sa-l tin in PE pe banii mei. Dar, vazand cu cata ura postati impotriva lui EBA, nu pot sa nu va intreb: voi cu ce sunteti mai buni? Si daca sunteti mai buni, de ce nu candidati voi?
          • -2 (2 voturi)    
            Prostilor de la PNL si PSD... (Vineri, 5 iunie 2009, 14:35)

            Prostilor, votati PNL/PSD sa v-o mai tragem o data [anonim] i-a raspuns lui Prostilor, votati PNL/PSD sa v-o mai tragem o data

            Se pare ca va plac mesajele mele de ma obligati sa le tot repet. Pana la urma, precis ca va intra in capetele voastre seci!

            Eu nu voi merge la vot pentru ca nici un candidat nu a fost in stare sa ma convinga ca merita sa-l tin in PE pe banii mei. Dar, vazand cu cata ura postati impotriva lui EBA, nu pot sa nu va intreb: voi cu ce sunteti mai buni? Si daca sunteti mai buni, de ce nu candidati voi?
    • +5 (5 voturi)    
      fata mea este model (Vineri, 5 iunie 2009, 13:03)

      xy [anonim] i-a raspuns lui Prostilor, votati PNL/PSD sa v-o mai tragem o data

      PE e cumva un concurs de miss si n-am stiut?
      pana una-alta, din cauza asteia care "arata a om" n-a mai intrat pe lista PDL Alina Mungiu. bun criteriu de alegere ati avut, n-am ce zice.
      • -5 (5 voturi)    
        Prostilor, votati Crin sa va mai pacalim... (Vineri, 5 iunie 2009, 13:21)

        Prostilor, votati PNL/PSD sa v-o mai tragem o data [anonim] i-a raspuns lui xy

        Asa este, cand nu avem minti trimitem soldatii la inaintare. Mai uita-te si la ce trimit altii in PE! Iar Alina Mungiu nu are nevoie sa arate bine, este dotata la cap cat Adina, Norica si Renate launloc.
    • +3 (3 voturi)    
      iar ma.. (Vineri, 5 iunie 2009, 13:46)

      Rali [utilizator] i-a raspuns lui Prostilor, votati PNL/PSD sa v-o mai tragem o data

      Ti-a dat drumu' din lant marinarul sa ii iei aparatea proastei?
      Ce are stirea asta cu PNL?
      Nu ti-ai revenit dupa ce ati trecut in opozitie ca niste potai ascultatoare si ati pierdut ciolanul?
      • +2 (2 voturi)    
        Lasa-l ma (Vineri, 5 iunie 2009, 14:36)

        Dragos Stefan [utilizator] i-a raspuns lui Rali

        Asta e aghiotant dinala care posteaza 10 mesaje intr-o stire si tot ce face e sa injure mogulii, securistii, comunistii si mai stiu eu ce.
        • -1 (1 vot)    
          Prostilor, votati Crin sa va mai pacalim... (Vineri, 5 iunie 2009, 14:53)

          Prostilor, votati PNL/PSD sa v-o mai tragem o data [anonim] i-a raspuns lui Dragos Stefan

          Mintile voastre de lachei ai lui Patriciu si ai PNL, un partid tradator si de stanga, in cardasie cu PSD/Iliescu+Nastase, deh, toti rrromii: Patriciu, Iliescu si Nastase, nu pot decat sa atace si sa jigneasca. Asta este si motivul pentru care, la magariile voastre, va voi raspunde tot cu magarii. Am sa fiu o oglinda in care sa ve vedeti spiritele hade si nevolnice.
    • +2 (2 voturi)    
      hmmmm (Vineri, 5 iunie 2009, 14:57)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Prostilor, votati PNL/PSD sa v-o mai tragem o data

      si o statuie arata a om... ar trebui sa o trimitem la europarlamentare?

      in fine daca la tine machiaju dat cu gletiera si silicoanele in buze, sunt motiv pentru a vota o persoana la europarlamentare eu chiar nu mai am ce sa zic...
  • +6 (6 voturi)    
    Vai de capul ei... (Vineri, 5 iunie 2009, 12:44)

    FLORIN [anonim]

    Prostuta asta nu ar fi angajata nici ca vanzatoare la Metro daca nu ar fi taica-su. Femeiusca asta e varza...
  • +5 (5 voturi)    
    Echipa Basescu - PDL isi da arama pe fata (Vineri, 5 iunie 2009, 12:51)

    Marius [anonim]

    Imi e mila de cei care credeau ca votand Eba voteaza altceva decat PDL.
    A primit Romania vreun raspuns serios de la Stolojan privind cele 2 rocade ale sale inacceptabile???

    Asta e o metoda deja publica a PDL de a manipula opinia doar pt. voturi. Si, mai rau, o fac fatis, fara retineri.

    Eba e un exercitiu electoral care scoate la suprafata jocurile duble ale PDL/Basescu.
    Nu poate avea niciun viitor!

    Voi merge la vot pt. schimbare!
    • 0 (0 voturi)    
      Sincer (Vineri, 5 iunie 2009, 12:58)

      mithrill [utilizator] i-a raspuns lui Marius

      Cu cine votezi pentru schimbare? Si eu imi pun aceeasi problema... si probabil multi altii ca mine.
      • +1 (1 vot)    
        votez (Vineri, 5 iunie 2009, 14:23)

        Marius [anonim] i-a raspuns lui mithrill

        Nu PSD, Nu PRM. Singura optiune e PNL. Nu e optiunea perfecta, insa vreau sa spun un "Nu" hotarat catre PDL-PSD
        • +1 (1 vot)    
          Mai sunt (Vineri, 5 iunie 2009, 20:50)

          soferul [utilizator] i-a raspuns lui Marius

          PNTCD, Forta Civica, UDMR, inca un independent
  • +5 (5 voturi)    
    suntem rataciti (Vineri, 5 iunie 2009, 12:54)

    alexia_35 [anonim]

    In Romania, retardatii fac politica, geniile isi vad de treaba lor sau emigreaza. Va mai trebui sa treaca mult pana vom stii sa alegem bobul de neghina. Sa te lupti...nu ai cu cine te alia sau te "spulbera " inainte de a incepe cei "tari". Nu-mi doresc un viitor pentru copii mei in Romania!!!
  • +4 (4 voturi)    
    tara mea (Vineri, 5 iunie 2009, 13:10)

    aciduzuu [anonim]

    daca individa asta intra in PE alaturi de cioban....suntem o natie de cretini.....
    • -4 (4 voturi)    
      Prostilor, votati Crin sa va mai pacalim... (Vineri, 5 iunie 2009, 13:42)

      Proastilor, votati PNL/PSD sa v-o mai tragem iar [anonim] i-a raspuns lui aciduzuu

      Ti-ai dat seama cam tarziu ca suntem o natie de cretini. De aici si vorba...da-i romanului mintea cea de pe urma!
  • +4 (4 voturi)    
    Poftim??????? (Vineri, 5 iunie 2009, 13:10)

    Mihnea [anonim]

    Adica inca nimeni nu a votat, a intrat in politica asa cum a intrat acum 1-2 luni, si ea deja se vede intoarsa in Parlamentul Romaniei????????????
    Are mult tupeu fata!!!!!!!!!!!!!
    Nu cred ca romanii au nevoie de asa ceva.
  • +4 (4 voturi)    
    Sa se vada intoarsa in primara (Vineri, 5 iunie 2009, 13:10)

    ixulescovici [anonim]

    Sa vada cum este cu ortografia si celelalte "necunoscute" ale pregatirii ei !!!
  • +4 (4 voturi)    
    Noi te vedem intoarsa ... pe partea cealalta! (Vineri, 5 iunie 2009, 13:39)

    Mitica [anonim]

    Ham, Ham !

    Aceasta intoarcere face parte din "misiunea" de aport al d-lui Vasile Bleaga - Ham Ham Cutzulean (*) ?


    Nota:

    Cutzulean - este un caine ardelean, al carui nume trebe musai sa se termine in "ean"
  • -6 (6 voturi)    
    Vot pentru EBA ! (Vineri, 5 iunie 2009, 13:40)

    Ionel [anonim]

    Eu votez EBA ! Decat un udemerist la Bruxelles mai bine un ROMAN ...... Restul sunt comentarii inutile ale tonomatelor cu euro.....
  • +3 (3 voturi)    
    Nu va fie teama! (Vineri, 5 iunie 2009, 15:17)

    RONIN [anonim]

    Tineretul tembel, slugarnic si pupincurist PD-L o va trimite in PE. (Restul in PM). 5 minute ii va face pe parlamentarii Europeni sa rada, va fi tinuta in brate de (probabil - sper ca nu ajung acolo) ceilalti 2 coirifei ai putului gandirii VT & GB, dupa care i se va pierde urma prin shopurile din capitalele vestice: cu diurna si ce are din vanzari anterioare.
  • +2 (2 voturi)    
    O sa fie rau (Vineri, 5 iunie 2009, 15:36)

    O sa fie rau [anonim]

    O sa fie rau
  • +3 (3 voturi)    
    ea, eba (Vineri, 5 iunie 2009, 15:37)

    el [anonim]

    a lu' tata, a lu' netata, fata asta e varza cu carne!!

    abia ingaima 2 cuvinte, ca si-a pierdut ideile pentru o saptamana!!
    va dati seama ce efort face ea acum? e de apreciat!!!
  • -1 (1 vot)    
    SA MERGEM LA VOT! (Vineri, 5 iunie 2009, 16:16)

    VOTATI [anonim]

    Hai sa nu lasam tot felul de prostanaci (Crin...) sau tot felul de persoane care habar n-au de ce se prezinta la alegeri (adica fatuca cu nickname din 3 litere) sa ne reprezinte.
    Nu trebuie nici sa ne aratam dezamagiti de 'paleta de alegeri'. Daca nu ai gasit nici un candidat sa-ti placa du-te la vot si fa in asa fel incat cumva ca acel vot sa devina INVALID !
    Macar asa dam un mesaj puternic care exprima clar: NOI avem spirit civic, insa cei care vreti sa ne reprezentati sunteti VARZA !
    Macar e un fel de a da o palma politicienilor si poate printre ei sunt si oameni cu bun simt care inteleg mesajul si se agita si ei mai mult sa faca ceva bine pt noi/tara.
    Cu texte de genul eu nu ma duc la vot pt ca nu am gasit pe nimeni sa-mi 'placa' aratam doar ca suntem lenesi si o masa de manevra care poate fi cumparata cu mici si bere (remember that?) sau cu zambete cretine....
  • +1 (1 vot)    
    Cine se-aseamana, se-aduna! (Vineri, 5 iunie 2009, 17:45)

    Max [anonim]

    Numai ca eba nu prea seamana cu nimeni din PE, nici macar nu-aduce cu vreun actual parlamentar roman din PE (care se vede ca au muncit - rapoarte, propuneri, observatii - sunt toate pe web pentru cine vrea sa le citeasca).
    Da' las' ca-l face fericit pe marean, primaru' de la 5 (ca-i mai destept ca ea, n-are carte da' are scoala vietii).
  • +1 (1 vot)    
    Apropo de cainele Vasile... (Sâmbătă, 6 iunie 2009, 13:58)

    Pantera Roz [utilizator]

    Avem si noi o catelusa a blocului,lumea ii spunea "Fetitza".Mai nou,dracii astia de copii o striga EBA.Ceea ce pe mine ma revolta.Catelusa e chiar isteata si simpatica.