Blaga si Boc ii avertizeaza pe pedelisti: Dupa alegeri vor cadea capete in partid

de Luminita Parvu     HotNews.ro
Luni, 25 mai 2009, 17:35 Actualitate | Politic

Sedinta cu scantei luni, la Colegiul Director al PD-L. Presedintii de filiale si liderii de grup au fost luati la bani marunti si amenintati ca vor fi destituiti daca nu se ocupa serios de campania electorala pentru alegerile europarlamentare.

Presedintii filialelor Calarasi, Braila si Constanta au fost dati exemplu negativ de catre secretarul general al partidului, Vasile Blaga, iar liderul de grup de la Camera Deputatilor, Mircea Toader, a fost admonestat de presedintele PD-L, Emil Boc, pentru ca nu si-a indeplinit sarcinile trasate, au declarat, pentru HotNews.ro, surse interne.

Potrivit surselor citate, Vasile Blaga le-a comunicat presedintilor celor trei filiale ca are informatii sigure de pe teren, din partea raportorilor, ca in cele trei judete nu s-a facut campanie electorala deloc.

"Nu mai vreau sa aud scuze sau pretexte! Daca nu va implicati in campanie va asigur ca, dupa alegeri, vor cadea capete" le-ar fi spus Boc pedelistilor prezenti la reuniune.

De asemenea, conducerea partidului le-a trasat sarcini precise deputatilor si senatorilor sa nu sufle o vorba lui Traian Basescu despre problemele interne ale partidului.

Seful statului este asteptat luni seara la o discutie cu parlamentarii PD-L. 


Citeste mai multe despre   






















957 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    Capul lui Carlan vrem! (Luni, 25 mai 2009, 17:50)

    ciobanul [anonim]

    Propun sa inceapa cu dan carlan, pressedinte PDL Iasi. Nu va spune nimic numele? Este: eternul pierzator; un om care a pierdut pana acum cel putin 4 confruntari politice majore: 2 la primarie, una la CJ si una la parlament si a primit drept recompensa pentru aceasta performanta un post de secretar de stat la mediu. Din aceasta postura a si inceput sa imparta banutzi la "firme prietene". Asta e PDL-ul la Iasi.
    • 0 (0 voturi)    
      Raspuns: Ciobanul anonim! (Luni, 25 mai 2009, 20:03)

      Danut D Deleanu [utilizator] i-a raspuns lui ciobanul

      @ Subscriu cu ambel;e maini.Carlanul nuva ajunge Baran niciodata, Nu are instalatie,verb,discurs ideal.In PDL Iasi e care pe care.Aflam mai multe pe blogul lui Oprea dar din camere ca Iasul a devenit un muzeu prafuit in aer liber.Poti sa te specializezi in slalom printre gropile PSDR-iste.Iesenii au votat Nica.Cu Nika raman.Sa ma insel ar fi bine.Cetateanul de azi din Romanika nu o sa voteze in veci la conducere oameni cu expertiza,exigenti,legisti,profesionisti cu principii.Las'ca merge's'asa! Zda masii fata vaca moare ghitalul. 402 fura sefii,furam si noi.Ei boul noi oul.Stam prost si cu numaratoarea,Arogant s-a exprimat Nastase.Pacat ca a murit C.Tanase si " Carabus"! Monologurile sale au revenit la moda. Petrolul l-am dat.L-am dat.Si cu asta ce am facut.Etc,etc.DDD
    • 0 (0 voturi)    
      Sa cada toate capetele din PDL (Marţi, 26 mai 2009, 11:33)

      Dan [anonim] i-a raspuns lui ciobanul

      Ne-am saturat de activisti si de politicieni de paie! Sa crape toti!
  • -1 (3 voturi)    
    Disolutia sau ce urmeaza ? (Luni, 25 mai 2009, 17:52)

    Alex [anonim]

    Depinde cine pierde - PSD sau PD-L ?
    De fapt nu prea conteaza cine pierde, pentru ca provin din aceeasi mama si din acelasi tata - FSN - si se vor contopi intr-un nou partid - PSD-L.
    Rosu tot rosu ramine, chiar daca mai bate inspre portocaliu, depinde din ce unghi privesti sau de unde vine soarele - de la rasarit cumva ?
  • -2 (4 voturi)    
    EVIDENT !! (Luni, 25 mai 2009, 18:12)

    Mihai [anonim]

    Evident ca vor cadea capete fiindca si Basescu si PDL vor pierde - deci vor cadea foarte multe capete, iar fara Basescu, PDL va ajunge la 7% (la egalitate cu PRM)
  • +1 (1 vot)    
    S-avem iertare... (Luni, 25 mai 2009, 18:56)

    Nicolae [anonim]

    .... dar daca se va ajunge la "capu' lui Motoc vrem" poate ar fi cazul sa mai plece si dintre "nemuritorii" din conducerea partidului.
    Asa cred ca ar fi normal. Si benefic !
  • +1 (1 vot)    
    capete de partid? (putin imi pasa) (Luni, 25 mai 2009, 21:09)

    Ufo Man [anonim]

    Si eu ma bucur ca o sa cada.
    De data asta chiar nu mai am cu cine vota la alegerile viitoare.

    Sa cada ca mustele.... mama lor de hoti.
  • 0 (0 voturi)    
    Tov Blaga a ieşit pe sticlă cu o bardă mică ! (Luni, 25 mai 2009, 21:58)

    Mitică [anonim]

    Tov Blaga a ieşit pe sticlă cu o bardă mică, promitand multe decapitari sangeroase in partid.

    Cred ca a baut apa dupa premierul Boc si d-na Mi(ni)streata a Intunericului si T.Erorii d-na Ecanterina Abominescu. Oare i-a crescut si par pe limba ?

    Inteleg reactia premierului Piticot - mic de stat si prost de tot, acum in preajma alegerilor europene, cand vede cat de putin se preocupa cadrele de partid de viitorul d-nei sale, in lipsa unei distributii concrete de ciocanele de pui sau ciolane grase de vaca.

    Sincer insa nu inteleg reactia d-lui Blaga, care a fost se pare unul dintre cei mai organizati ministri de interne si ai reformei administrative de la Vasile Lascar incoace.

    Quelle mouche Vous à piqué, monsieur le Ministre ?
  • 0 (0 voturi)    
    Aceşti Domni au dreptate! (Luni, 25 mai 2009, 22:54)

    Mogulu Conrupt [anonim]

    Propun o soluţie globală, curajoasă, clară, totală şi finală: să cadă toate capetele din fesene!
    Lumea va deveni astfel mai salubră.
  • 0 (0 voturi)    
    pe cine? (Luni, 25 mai 2009, 23:45)

    andy [anonim]

    dar oare cum au fost alesi candidati la europarlamentare? ce merite au sa fie plasati asa bine unii? stolojan!?! jenant sa fie pus cap de serie, dupa ce a cedat de doua ori. traian ungureanu? ce a facut in viata? monica macovei? critica romania in europa. si multi altii.