Emil Boc: PDL e singurul partid care are un program electoral concret, celelalte partide au doar programe anti-Basescu

de Alina Neagu     HotNews.ro
Duminică, 24 mai 2009, 11:03 Actualitate | Politic

"PDL are cei mai buni candidati si este singurul partid care are un program electoral pentru europarlamentare, celelalte partide au doar program anti-Basescu. PDL si-a asumat guvernarea tarii intr-o perioada de criza. Cei care ne-au condus ne-au lasat cu visteria goala si datori. Am eliminat risipa acolo unde ea exista, am eliminat salariile de lux, si in continuare, vom apasa pedala pe investitii ”, a afirmat sambata, la Vaslui, premierul Emil Boc, citat de NewsIn.

El a adaugat ca ”Cetatenii nu trebuie sa iroseasca votul, ci sa-l dea unui partid care conteaza in Europa."

Prezent si el la Vaslui, Traian Ungureanu, candidat PDL la alegerile europarlamentare, a facut o paralela intre candidatii PDL si cei ai PSD. „De legi se va ocupa Monica Macovei, de faradelegi se ocupa Adrian Nastase. Totusi, PSD e un partid care vrea sa faca ceva in România. Vrea sa puna presedinte un om, pe Mircea Geoana. Pe afise, sub poza lui Mircea Geoana scrie: Alege bine. Au uitat sa spuna insa, nu pe mine”.


Citeste mai multe despre   
























Material sustinut de Siemens

"Comorile" detinute de primarii: cum pot fi folosite marile baze de date pentru a imbunatati serviciile oferite cetatenilor. Studiu de caz City Pulse

Brasovul si orasul Aarhus din Danemarca au luat parte timp de trei ani la un proiect inedit de cercetare - City Pulse, finantat de Uniunea Europeana. Pe scurt, scopul proiectului a fost sa colecteze si sa coreleze cat mai multe date despre cele doua orase, iar pe baza acestora primariile sau companiile sa dezvolte aplicatii gratuite care sa imbunatateasca serviciile oferite cetatenilor.

652 vizualizari

  • +4 (12 voturi)    
    si anu trecut ati avut... (Duminică, 24 mai 2009, 11:20)

    Codruta N [utilizator]

    Si la ce ne-a folosit?

    Ca sa aduceti PSD la guvernare? si sa transformati romanii in jucariile voastre, ca erati frustrati pt. ca atunci cand erati mici nu la luau parintii jucarii de rau ca va purtati? :-p
    • 0 (2 voturi)    
      Raspuns N.Codruta ! (Duminică, 24 mai 2009, 22:23)

      Danut D Deleanu [utilizator] i-a raspuns lui Codruta N

      @ Mai sapati in putul gandirii! Poporul a hotarat Dreapta.Cuiul lui Pepelea Nu nu si nu! Ca tot el prim(s)inistru. ca de Tradiceanu credea ca va fi poate chemat sa raspunda . ANI e surda ca Dona Clara.O cotitura cu debarcarea vinovatilor din PNL urma debarcarea PSDR. Dar nu a fost sa fie.Votantii PSDR au memoria matelor in rut! DDD
      • 0 (2 voturi)    
        sanchi! (Luni, 25 mai 2009, 1:17)

        Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui Danut D Deleanu

        Daca "poporul a hotarit dreapta" - CE cauta PSD la guvernare?

        Io n-am de gand sa sap in putul gandirii, ca se poa' sa miroasa... poate dau peste indivizi ca tine...

        Pana una-alta, PD(L?) s-a dovedit ca A MINTIT !!!
        • +1 (1 vot)    
          Toaca nu bate de doua ori ! (Luni, 25 mai 2009, 15:07)

          Danut D Deleanu [utilizator] i-a raspuns lui Codruta N

          @Clar,mai clar de atat nu se poate. PD-L+PNL+UDMR+MINORITATI = Majoritate.Conditia era debarcarea Tradiceanului+camarila + Norica/ Crin si poate Orban. Refuzul si incapatanarea plus ordinele Paricianiste a dat ce a iesit. Oricum Dinu joaca la doua capete.Imoral este PSD care sustine minoritar un PNL subred apoi grupul Mitrea vrea la ciolan ca de 4 ani de post cu firimituri PNL-iste greu la deal cu boii mici.Fiecare cu putul sau.Al meu nu-mi da cosmaruri.Fiind un admirator al femeii de e FEMEIE...r.Atat ! Idei putine si fixe rau. Nici un MIG-5to nu are productivitatea dvs de fertilizare.Punct. Am pus. DDD
  • +5 (13 voturi)    
    Si (Duminică, 24 mai 2009, 11:38)

    Unitatea electorala [utilizator]

    cine va mai crede voua programele?
  • +1 (13 voturi)    
    . (Duminică, 24 mai 2009, 12:00)

    xxx [anonim]

    cam are dreptate. celelalte partide duc o continua lupta de denigrare a lui Basescu, nimic altceva
    • -1 (11 voturi)    
      denigrare? (Duminică, 24 mai 2009, 12:59)

      mihai [anonim] i-a raspuns lui xxx

      nu e nevoie sa il denigreze nimeni pe basescu, a facut-o singur, apoi au mai pus umarul fiicele si fratele lui
      si o spun eu care l-am votat si nici macar nu regret, era oricum singura optiune la acel moment. si as fi putut sa ii iert chiar si minciunile, interesele pe care le protejeaza, ambitia de a o pune pe udrea ministru, lipsa de tact si inteligenta politica de a lua apararea fiicei care se facuse de ras ca lider pdl si candidat european. nu pot sa ii iert ca a fost mult mai preocupat sa distruga alianta cu pnl si sa se razbune pe tariceanu pentru simplu fapt ca a avut coloana vertebrala, atunci cind el trebuia, conform mandatului primit de la alegatori si al ocaziei istorice pe care o avea, sa distruga psd-ul. si a facut in plus alianta cu ei. asta e suficient, in rest nu mai are ce sa imi ofere sau cum sa ma dezamageasca.
      • +1 (7 voturi)    
        hahaha (Duminică, 24 mai 2009, 13:46)

        bizonul vesel [anonim] i-a raspuns lui mihai

        auzi la mihai, ca Tariceanu a avut coloana vertebrala, atunci cind trebuia. Mor de ris sau te referi cumva ca i-a ramas coloana vertebrala dreapta strimb fata de dinu paturica atunci cind trebuia., atunci cu biletelul, traian, vezi daca poti face ceva, waoo, ce coloana vertebrala a avut tariceanu si atunci cind a papat in perioada septembrie decembrie 2008 o caruta de bani doar, doar penele se lipesc pe pesede intr-o guvernare oficiala si nu concubinaj cum facusera de la aruncarea "democratica" a PDului din guvern. wao, wao, wao.
  • -2 (12 voturi)    
    Programul politic pentru Bobustan - Pentru fiecare (Duminică, 24 mai 2009, 12:13)

    Mitica [anonim]

    Programul politic pentru Bobustan - realizat de premierul Piticot:

    "Pentru fiecare vot - inca un pumn un bot !"

    Maestrii de implementare - Emil Bo(c)bu si Rares Niculescu-Mardeias

    Vector de cooperare - Prof Dr Ing Ecaterina Acreprotescu, Mi(ni)streata Intunericului si a Terorii
    • +1 (7 voturi)    
      l-ati uitat pe Pogea >: (Duminică, 24 mai 2009, 12:37)

      Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui Mitica

      Raras-Mardeias e mic copil, fatza de "pumnii in bot" pe care ii trage Pogea micilor intreprinzatori >:)
      • +1 (7 voturi)    
        Ministrul Pojar Financiar (Duminică, 24 mai 2009, 13:41)

        Mitica [anonim] i-a raspuns lui Codruta N

        Imi cer scuze ca l-am uitat pe dl. Ministru Pojar Financiar din enumerare.

        Ce desconsiderare - vai, vai, l-am considerat doar un accesoriu, putin meritoriu pentru politica de spoliere a Premierului Piticot.

        Exista totusi un motiv pentru care nu l-am putut clasa alaturi de panaramele de mai sus: nu l-am auzit mintind pana acum !

        Am auzit de la el pareri cu care nu pot de acord, planuri discutabile, deicizii care mi se par injuste sau nepotrivite pentru acest moment, dar nu l-am auzit mintind ca pe scurt-de-mintii de mai sus: Boc, Niculescu, Andronescu.
      • 0 (2 voturi)    
        strachini (Duminică, 24 mai 2009, 22:45)

        Alex [anonim] i-a raspuns lui Codruta N

        Mergi tot prin strachini conform zicalei "prost - prost dar insista".
        Nu mai tot insista prin balarii..
    • +1 (11 voturi)    
      Prostilor, votati Geoana/Crin sa v-o tragem iar... (Duminică, 24 mai 2009, 12:52)

      Prostilor, votati PSD/PNL sa v-o mai tragem o data [anonim] i-a raspuns lui Mitica

      Care sunt programele si valorosii candidati PSD/PNL, Severin, Plumb, Weber, gagica lui Crin?
      In afara de atacuri la PDL si Basescu nu am vazut. Sunteti bolnavi la cap, numai buni pentru Spitalul 9.
      • -1 (3 voturi)    
        Prostilor, votati Geoana/Crin sa v-o tragem iar... (Duminică, 24 mai 2009, 16:23)

        Prostilor, votati PSD/PNL sa v-o mai tragem o data [anonim] i-a raspuns lui Prostilor, votati PSD/PNL sa v-o mai tragem o data

        Care sunt programele si valorosii candidati PSD/PNL, Severin, Plumb, Weber, gagica lui Crin in afara de a ataca PDL si pe Traian Basescu?
        In afara de atacuri la PDL si Basescu nu am vazut nimic european. Sunteti bolnavi la cap, numai buni pentru Spitalul 9.
        • -3 (3 voturi)    
          Prostilor, votati Geoana/Crin sa v-o tragem iar... (Duminică, 24 mai 2009, 19:48)

          Prostilor,votati PSD/PNL sa v-o mai tragem o data [anonim] i-a raspuns lui Prostilor, votati PSD/PNL sa v-o mai tragem o data

          Care sunt programele si valorosii candidati PSD/PNL, Severin, Plumb, Weber, gagica lui Crin in afara de a ataca PDL si pe Traian Basescu?
          In afara de atacuri la PDL si Basescu nu am vazut nimic european. Sunteti bolnavi la cap, numai buni pentru Spitalul 9.
    • +4 (6 voturi)    
      EBA o fi votat deja, (Duminică, 24 mai 2009, 14:29)

      Lucian_Mares [utilizator] i-a raspuns lui Mitica

      pe Mediafax e o stire cum ca a aparut cu un ochi vanat la Arad, sau pe undeva.
  • 0 (8 voturi)    
    oferta pdl (Duminică, 24 mai 2009, 12:49)

    J. TEUTON [anonim]

    Am crezut in ''SA TRAITI BINE". Azi majoritatea romanilor asteapta "Sa mai treaca o zi" din viata.. Vedem cum "BINELE" adus de voi urmeaza o curba descendenta, din zi in zi obtinem cate ceva: FMI-ul DATORIE PE VECIE SI FORFETARUL SOMAJ IN CRESTERE INDIFERENT DE TINUTA MORALA SI VARSTA CELOR CARE AVEAU IMM-uri.
    Deci mai vreti voturi.Sper sa obtineti: gasca + BO + PO un JAAAA..... in unanimitate.
  • +1 (11 voturi)    
    Cine va mai crede? (Duminică, 24 mai 2009, 13:06)

    un roman [utilizator]

    Lasa abureala Bocultez!
    Fac ceva pe programul vostru electoral! Toate programele elctorale valoreaza cat o ceapa degerata pentru ca toti politicienii mint de-ngheata apele in Mai!

    Poate ne spui care este programul vostru de guvernare, ca asta e important si din pacate lipseste cu desavarsire!
  • -2 (8 voturi)    
    The TRUe PD-L (Duminică, 24 mai 2009, 13:49)

    Kwisatz Haderach [utilizator]

    D-le Boc, eu am impresia ca este exact invers: toata propaganda PD-L este doar o perdea de fum pentru a-l sustine cu orice pret pe Basescu, fiindca singurul motiv pentru care electoratul portocaliu voteaza PD-L este tocmai Traian Basescu. Fara locomotiva prezidentiala, un partid fara o ideologie politica bine conturata ca PD-L nu ar ramane decat un jalnic grup de interese pe termen scurt.
    • -2 (8 voturi)    
      PDL - balast electoral pentru Traian Basescu (Duminică, 24 mai 2009, 14:28)

      Mitica [anonim] i-a raspuns lui Kwisatz Haderach

      Datorita "performantelor" iesite din comun ale Prim-Ministrului Piticot si ale catorva alte podoabe din Guvern si din Parlemente (national si european), PDL a devenit un balast electoral pentru dl. Presedinte Traian Basescu.

      Faptul ca dl. Presedinte Traian Basescu are pentru moment oponenti atat de slabi este foarte prost, caci pe termen mediu nu vom avea alternative si solutii clare de succesiune si continuitate in proiectele politice.

      Traian Basescu este presedinte pentru ca place majoritatii, dar Traian Basescu nu este vesnic. Avem nevoie de o linie de succesiune clara, cu alternative pentru a evita crizele si momentele de impas, cand cel mai usor faci aceste lucruri prin schimbari de persoane si de idei.

      Inflatia de pretendenti fara idei si personalitate, mincinosi in plus - genul Piticot- care se pare ca ii este fidel, Crin Kong, Geoala, Nastase s.a. nu prezinta garantii pentru o selectie corecta si pentru solutii de viitor. Prin realegerea lui Traian Basescu vom avea inca un plan de cinci ani, dar dupa acei cinci ani ?

      Piticot - pai este pe cale sa devina cel mai penibil premier al Romaniei, din toate timpurile, aproape ca i-a depasit in micime pe Radu Vasile-Unghiutza si duetul Manea Manescu&Emil Bobu - cu care este din ce in ce mai des comparat.

      Geoana - un candidat fortat, un prostanac ... mare gafeur si mare gogoman

      Crin Antonescu - iacobin de provincie pierdut intr-un partid cu putin membri dar bogati, Crin este "fiul ploii"

      Vadim - expirat ...

      M'Udrea / o gluma proasta

      Pogea - Pojar Financiar ?

      Urechescu - ?

      Ar fi vre-o doua trei persoane in linia a doua, care ar trebui promovate si aparate de prostia si invidia de la varful partidelor de minti-scurti care fac acum ordinea politica.
      • -1 (5 voturi)    
        bine zis (Duminică, 24 mai 2009, 18:13)

        veninusrl [utilizator] i-a raspuns lui Mitica

        nea mitica ai dreptate 100%, din pacate!
  • 0 (6 voturi)    
    AIURELI (Duminică, 24 mai 2009, 14:02)

    vio [anonim]

    Tot programul electoral al PDSL-ului e reduce la "Tariceanu e de vina"!

    Si poate ca e adevarat, dar asta nu rezolva nimic si nu face decat sa arate impotenta politica a PDL-ului.
    Iar Tariceanu a disparut demult, asa ce e doar garagara cu apa de balta.
  • +1 (7 voturi)    
    Un scurt remember... (Duminică, 24 mai 2009, 14:14)

    Margelatu [anonim]

    ********************************************************
    PDL - conferinţă de presă Emil Boc - 03.11.2008

    "Prima măsură pe care Guvernul PD-L o va lua după 1 decembrie va fi aceea de a aplica majorarea salariilor profesorilor, după cum va avea de altfel grijă să majoreze salariile şi altor categorii sociale, precum cei din domeniul sănătăţii, sau cei din domeniul funcţiilor publice din administraţie (...)
    n Guvern ori aplică o lege adoptată de Parlament, ori îşi dă demisia şi pleacă acasă. Numai în România un Guvern în loc să fie practic executantul legilor Parlamentului, se transformă în stăpânul Parlamentului şi dă lecţii de macroeconomie prin prim ministru. Nu avem nevoie de un prim ministru care să sfideze legile ţării. Avem nevoie de un prim ministru care să execute legile votate de Parlament. Dacă poate rămâne, dacă nu pleacă acasă. Cel ce spunea foarte clar într-un alt context că numai cimitirele sunt pline de oameni de neînlocuit, nimeni nu deţine monopolul adevărului. Un Guvern ori aplică legea, şi repet, ori pleacă acasă. Am văzut în această dimineaţă încercarea disperată a premierului de a explica faptul că nu sunt bani şi de aceea el se încăpăţânează. Nu poate să aplice legea? Îi spunem încă o dată domnului Tăriceanu: Pleacă acasă şi lasă pe cei care pot respecta legea şi Constituţia ţării.(...)
    ********************************************************
    http://www.monitoring.ro/index.php?option=com_content&view=article&id=292:pdl-conferin-de-pres-emil-boc-03112008&catid=110:pd-l&Itemid=483

    Asa ca, Boculetzule mincinos si escroc, ia-l de mana pe Prostanac si duceti-va impreuna pe pustii, ca nici ultimul handicapat din tara aceasta nu va mai crede...

    - "Filmul minciunii electorale servite profesorilor": http://www.youtube.com/watch?v=1rperJ_ubgU

    - "Incompetentii - Alianta Maro": http://www.youtube.com/watch?v=NPwzTLTknVY
    • +2 (6 voturi)    
      Nu este alianta, ci asociere penala ! (Duminică, 24 mai 2009, 14:33)

      Mitica [anonim] i-a raspuns lui Margelatu

      Nu este alianta, ci asociere la savarsirea de infractiuni si instigare la comiterea unor fapte reprobabile ....
  • +1 (3 voturi)    
    huooo (Duminică, 24 mai 2009, 18:47)

    ionut [anonim]

    huooooo, la ocna boc!!
  • 0 (2 voturi)    
    Re v e n i r e ! (Duminică, 24 mai 2009, 19:59)

    Danut D Deleanu [utilizator]

    apagalul Enstein ! (Marţi, 19 mai 2009, 15:34)
    @ Singurul"castig" de la lovilutie e HUUUOOO! Vizionam o demonstratie cu un papagal excelent dresat denumit apoi Einstein pentru interpretare.De aici si mirarea repetarii in mii de postari a trei maxim patru rezolvari a situatiei nationale. Huo! Demisia!Promisiunea cu demisia! 5o% ! Ai promis!Daca vrem sa facem riduri constatam ca nimeni nu propune ceva constructiv.Ceea ce se intampla Demolam tot. Istorie,familie,morala,economie,traditii,cultura,educatie etc.Crezand in Dumnezeu si liberul arbitru.In sensul constructiv al bibliei: " Lumina din lumina ! " a transmiterii mostenirii culturale celor ce nu cunosc si intreaba.Am incercat sa clarific unele lucruri bazat pe experienta de viata o scoala solida cu profesori eminenti,pe principii etern valabile.Stiam de boala nationala contemporana numita Pizma! Am crezut ca limbajul de lemn,fermitatea partinica talibana si spalarea creerelor sunt de domeniul trecutului.Credeam ca Brucan (care a trecut de la un antiimperialism gretos,tradand familia si propria etnie dupa ambasada in SUA si scrisoarea celor sase)exagera.Din nefericire a avut partial dreptate.Nu 20 de ani ci 200 ne trebuie sa ne dezbaram de tare,sa gandim individual,sa nu reactionam in haite! Sa reinvatam patriotismul iubirea pamantului stramosesc,istoria,dragostea,iubirea aproapelui,compasiunea,dragostea de si protectia naturii, creatia divina.Repet din ce in ce mai hotarat ca multi prefera sa dea foc unei biblioteci decat sa o citeasca.Avem orizonturi inguste demoland ce nu intelegem: Sisteme de irigastii,retele de electrificare.Mai nou se ataca securitatea calatorilor prin furtul de echipamente electrice si semnalizare,segmente de sina de cale ferata.Pe soseaua Bucuresti -Pitesti s-a furat tot de la semnalizari,garduri echipamente electrice! Nici popoarele migratoare nu au facut atata rau decat romanii azi.Asa ca decat lipsa mai bine un paznic nu prea educat.DDD
  • 0 (2 voturi)    
    boc!, boc! (Duminică, 24 mai 2009, 21:00)

    nemo [anonim]

    Văd că PDL mai are susţinători, dar încă nu m-am lămurit dacă nu cumva aceştia fac parte din gaşcă. Eu nu am făcut parte din nici o formaţiune politică şi de câte ori s-au schimbat guvernele au avut treabă cu mine. Aceştia, însă au lucrat cel mai profesionist: Au lovit direct cu măciuca precum locuitorii plaiurilor mioritice. Eu nu sunt un exemplar singular, ca mine au păţit o mulţime, nimeni nu i-a întrebat ce ştiu, ce studii au, ce performanţe au la activ. Au fost săltaţi lipitorii (le?) de afişe, cei cu succesuri în lupta cu "aviara gripa". Ferice de tine ţară că ai asemenea specimene! Halal să-ţi fie! Dar şi poporul care-i alege şi-i susţine nu este mai prejos! Sunt toţi o inimă, o ţară, un bobor! Pentru cei care nu sunt cu totul turmentaţi: "Lăsaţi orice speranţă dacă vor mai fi aleşi odată!"
  • 0 (2 voturi)    
    drept (Duminică, 24 mai 2009, 22:57)

    Alex [anonim]

    Ce-i drept e drept. Dupa talharul Iuda Tariceanu care a golit visteria si a lasat miliarde de euro datorii, guvernul PDL a reusit sa potoleasca pojarul si speram sa mergem taras grapis in urcare prin criza asta ticaloasa.
    Pacat ca nu s-au unit politicienii sa scoata tara din necaz si au ramas unii in dihonie cu mersul bun spre un liman. Ticalositi au fost, ticalositi au ramas, paparude limitate, indobitocite de setea de putere si avutii pe spinarea multimilor ademenite cu mititei si bere.
    Nu va uitati la pigmei, mergeti numai inainte cu crezul vostru ca mergeti bine.
  • 0 (2 voturi)    
    Stim ! (Luni, 25 mai 2009, 0:09)

    Ioan [anonim]

    Basescu are un program, foarte bine organizat, de batjocorire a cetatenilor si de protectie a golanilor din gasca PD-L. Nu ca cei din celelalte gasti ar fi mai buni, dar nici mai rai nu sunt...
  • -1 (1 vot)    
    Se contrazic... (Luni, 25 mai 2009, 2:12)

    AIM [anonim]

    "Cei care ne-au condus ne-au lasat cu visteria goala si datori."
    - Si pentru imprumutul de la FMI cine a semnat?

    "Am eliminat risipa acolo unde ea exista, am eliminat salariile de lux, si in continuare, vom apasa pedala pe investitii."
    - Unde sunt investitiile promise in infrastructura? Eu unul nu le vad.

    Boc: "...celelalte partide au doar programe anti-Basescu"
    Ungureanu: "... de faradelegi se ocupa Adrian Nastase / Pe afise, sub poza lui Mircea Geoana scrie: Alege bine. Au uitat sa spuna insa, nu pe mine."
    - Vad ca PDL-ul in schimb are un program serios si nu ataca deloc contracandidatii... right!
  • +1 (1 vot)    
    Casa de pariuri pe forum. (Luni, 25 mai 2009, 15:47)

    Danut D Deleanu [utilizator]

    @ Sa deschidem un tablou de guvernare. Lasand ce a fost ca oricum mortul..! ANI e surda si septilica! Coloana nu era vertebrala, era coloana infinitului necaz romanesc, te strange de gat apoi mai ia o gura de aer, iar ,iar,iar ! Scaparea era intr-un tupeism nebun sinucigas de fatada.Camara era goala,parjolul trecuse,lumina stinsa si asteptau potopul.Pofta de ciolan a fost prea mare pentru timpul necesar de descarcarea de gestiune,Ani buni de descalcit caierul caracatitei mafiote ,de care probabil macar sun tatinsi de fioururile reci,rosii,galbene,potrocalii,,ROGVAIV .Viata cere drepturile.Personal pun stop! Am curajul sa pariez pe Boc. Stie ce vrea, ce trebuie sa faca. Daca surprize,ciurprize e the endTVR1 urmeaza pe toate canalele media. Am curajul dupa un mic colocviu cu un jurist de clasa sa ma lamuresc cu "Forfetarele forfecate de necunoscatori." Las deoparte ca a fost propunere veche PSD.Intre razboaie, taxa forfetara era de a scoate la lumina :piata neagra a muncii,de a anihila firmele suveica, de tocat profitul scriptic, ca pe final sa iasa pe O profit.De a elimina firmele "conserva" sau "pluta" de scos valuta din tara.De aci mii de anulari de fantose de IMM,Sc,SRL,SA,etc.Firmele reale nu se impiedica de taxa care se scade oricum din profit, intrucat nici guvernul nu suporta o presiune majora pe somaj,nici IMM viabile nu risca sa dea afara oameni competenti,sa plateasca cota de somaj,sa ramana cu postul blocat,Totul contra "Forfetarului"e manipulare,.Hotii striga hotii.Paguba facuta se acopera,se reasigura.Paguba continuua,frauda fiscala este cangrena care infecteaza bugetul.Pe urma iar de unde pensii,sanatate,educatie.Micile Af,SRL vor fi protejate.Cei ce tipa sunt sau istericii sau cei cu musca pe caciula.Traim si vom vedea!Bocaneala se isca din cresterea frecventei dosarelor.Caldura mare Dlor.Gratarul Sf.Laurentiu nu e la fel de atractiv ca cel al micului urmat Pavlovian de berere!Micul ardelean MOT are caracter.Pariul e ori iese la lumina ori. DDD