Mircea Geoana s-a intalnit cu Sorin Ovidiu Vantu in Delta - surse

de D.T., M.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 23 mai 2009, 18:47 Actualitate | Politic

Surse politice concordante au declarat, pentru HotNews.ro, ca liderul PSD, Mircea Geoana, s-a intalnit sambata, in Delta Dunarii, cu omul de afaceri Sorin Ovidiu Vantu.

Deocamdata, nu se cunoaste subiectul discutiilior dintre cei doi. Sursele citate au afirmat ca discutia a inceput dupa ora 14,00. Contactat de HotNews.ro, in jurul orei 16,15, Sorin Ovidiu Vantu a cerut sa fie sunat dupa o jumatate de ora, apel la care nu a raspuns.

Omul de afaceri a revenit cu un telefon in jurul orei 18,15, cu precizarea ca s-a aflat intr-o sedinta pana la acel moment.

Redam mai jos dialogul cu Sorin Ovidiu Vantu:
  • HotNews: Ne puteti spune ce ati discutat cu dl. Geoana?
  • Sorin Ovidiu Vantu: Va rog?
  • Repetam intrebare
  • SOV: In ce imprejurare?
  • HN: Astazi
  • SOV: (rade) Am onoarea domnule. Toate cele bune.
Presedintele PSD, Mircea Geoana, se afla sambata in judetul Constanta, unde efectueaza o vizita electorala. Programul deplasarii prevede primirea in partid a 300 de noi membri (ora 11,00, Casa de Cultura din Constanta) si, la ora 19,00, o intalnire cu simpatizantii PSD din Mangalia.

Mircea Geoana este consiliat de Cozmin Gusa, care este asociat cu Sorin Ovidiu Vantu in firma SOCO Dezvoltare & Management SA, unde cei doi detin parti egale. 


Citeste mai multe despre   




















Jurnal din Israel​

​FOTOGALERIE Tel Aviv: plaje, muzici si trupuri

Greu sa gasesti in lume un oras care petrece mai mult, care se odihneste mai seren. Un New York pe Malul Mediteranei, un colt de Europa sofisticata in Orientul Mijlociu, o destinatie de plaja excelenta, un oras in care noptile de distractie se continua si dupa ce se crapa de ziua. Oameni pe longboard-uri colorate coboara spre faleza orasului, de multe ori purtand doar o pereche de pantaloni scurti. Esti in inima civilizatiei est-mediteraneene, cu hedonismul ei milenar, cu cultul inca pastrat al corpurilor frumoase, cu o senzualitate subtila, dar neascunsa.

4037 vizualizari

  • +11 (11 voturi)    
    dialogul a fost extrem de intens ..si fara sens (Sâmbătă, 23 mai 2009, 19:14)

    Eneas [anonim]

    daca un Vacaroiu,daca un Stolojan (la GELSOR)daca un CEC s-au pus in slujba lui SOV,atunci prieteni ,FNI e vanare de vant ;o firma acoperita a fostei securitati care a imbogatit niste smecheri si a saracit niste fraieri; Maria Vlas a furat si ea cat a putut, ala fugit prin Europa a furat si el cat a putut .caci acesta era codul CAEN=furati cat puteti,fraierii merita tratamentul....
    • +8 (8 voturi)    
      un comentariu real (Duminică, 24 mai 2009, 10:11)

      mircea [anonim] i-a raspuns lui Eneas

      Pentru cei care-si mi aduc aminte : "nu stiu cati santem" a raspuns textual Geoana intrebat fiind "cati ofiteri acoperiti mai sant in politica?"
  • +14 (16 voturi)    
    Mafia (Sâmbătă, 23 mai 2009, 19:14)

    Fara Geoana !!! [anonim]

    Bietul Geoana,in disperare de cauza,se intanleste cu toti mafiotii care au supt tot din tarisoara asta,doar,doar va mai obtine cateva voturi sa se cocoate si el in Dealul Cotrocenilor.
    Geoana are exact discursul secretarului de partid,fad,nimic concret,vorbe goale...
    Imi vine sa vars cand mi-aduc aminte.
    Oameni buni,nu va lasati amagiti,ei au mai fost la putere si n-au facut nimic pentru tara. Au vandut insa tot, si banii i-au bagat in buzunarele lor lacome.
    Nu s-au saturat, mai vor !

    Sa votez Geoana ?

    Mai bine plec din tara !!!!!!!
    • 0 (2 voturi)    
      ai dreptate!!! (Duminică, 24 mai 2009, 19:55)

      Indignatu [anonim] i-a raspuns lui Fara Geoana !!!

      Fiul lui Vacaroiu are casa in Monaco, desigur din "munca cinstita", nu? Toti mafiotii astia au furat cat au putut, sunteti prosti daca mergeti la vot! Aveti cojones sa boicotam votul???
  • +15 (15 voturi)    
    ce mare mister? (Sâmbătă, 23 mai 2009, 20:37)

    sadwank [anonim]

    Pai despre ce sa vorbeasca? Geoana l-a rugat sa-i faca si lui loc la Realitatea mai in fata, Vintu a vrut sa afle care e pestele preferat al lu' Geoana: Iliescu sau Nastase?
    Dup-aia au baut un pic de apa din Dunare, au depanat amintiri de pe vremea imbogatirii fulminante, au facut schimb de metode de spalat banii, au tras un melc de coarne si apoi s-au urcat in navele spatiale si au decolat spre Bucuresti, capitala tarii lor.
  • +3 (7 voturi)    
    dureros (Sâmbătă, 23 mai 2009, 20:47)

    The Saker [utilizator]

    no comment.
  • +4 (4 voturi)    
    vai (Sâmbătă, 23 mai 2009, 23:26)

    Stoned [utilizator]

    daca si pe realitatea il vad pe geoana promovat in exces nu mai are rost sa ma uit la stiri :). pro basescu
  • +5 (5 voturi)    
    din CANADA (Duminică, 24 mai 2009, 4:40)

    Mihai Bogdan [anonim]

    Ce bine ca am plecat de mult din tara??? NU, ce rau ca i-am lasat pe ei sa ramana, ca nu i-am inchis pe viata...aceste lichele, hahalere, jigodii abjecte comuniste pentru care nu exista bun simt, justitie sau frica de Dumnezeu, "oameni" schilozi fizic si psihic, asa cum se stie si se vede, care au impresia ca furand si avand bani pot pacali pe toata lumea, merita, in afara de voma si excrementele natiei noastre, merita sa putrezeasca in schilodeala lor frustranta, acolo unde, de fapt isi plang de mila si se refuleaza prin aroganta, mister si ...in fine, nu merita sa dam un scuipat pe acesti rahati nedemni nici macar de mila. Cu respect pentru fratii mei romani si cu scarba pentru acesti flamanzi schilozi, slinosi si aroganti, din Canada, Mihai Bogdan
  • +6 (6 voturi)    
    Bate Vantu (Duminică, 24 mai 2009, 6:52)

    Gheorghe [anonim]

    Pai nu de aceea spun mercenarii autointitulati ziaristi de la Realitatea ca fac politica fara parti pris!? Pana si marele om de cultura Dinescu si seful casei de cultura Tanase au devenit "independenti" si fac spume la gura cand vorbesc de Basescu.
    Basescu este departe de a fi imaginea acceptabila a unui Presedinte dar, din scarba fata de modul in care inteleg ceilalti sa-si faca propria campanie electorala, deci pentru aceasta , noi vom vota asa de-al dracu tot cu Basescu.
  • +1 (5 voturi)    
    mai mergemm la vot? (Duminică, 24 mai 2009, 9:31)

    nucu [anonim]

    Oare nu va dati seama cine conduce romania?
    Nu conteaza pe cine votam, cei care conduc stau linistiti in spate si numesc guvernatorii ARBDD-ului, ministri, etc...(in schimb nu se pot deplasa la procese pt ca s-a deschis sezonul la stiuca)
    Ce ma surprinde la SOV, este ca a dat voie ca o asemenea stire sa ajunga la electorat.
  • +5 (5 voturi)    
    Pupaturi Geoana -Vantu (Duminică, 24 mai 2009, 10:58)

    Ion Popescu [anonim]

    Inca un puternic si decisiv motiv pentru a nu-l vota pe acest om total lipsit de caracter!! Este o carpa de care tara nu are nevoie.
  • +3 (3 voturi)    
    Intariti-va statul! (Duminică, 24 mai 2009, 15:37)

    DRAGOS ESCU [utilizator]

    ..... ca asta face si Vantu .... si-l intareste pe-al lui .....

    Absolut jenant!

    Respect.
  • 0 (0 voturi)    
    ata alba din cusatura (Luni, 25 mai 2009, 16:40)

    Metronom [anonim]

    deic gogoasha asta e cam custuta cu ata alba. In primul rand, sunt convins ca este un atac basescian in toata regula. Ca baietii cu ochi malbastri din Cotroceni lufteaza si dau pe langa, e alta problema. Nu cred ca Geoana s-a vazut cu Vantu si oricum, care ar fi problema daca chiar s-au vazut? Ala e patron de trust media, e normal sa fie Geoana interesat de el.
  • 0 (0 voturi)    
    asa, si?! (Luni, 25 mai 2009, 16:42)

    Sema [anonim]

    care e problema asa arzaoare daca s-au vazut aastiia doi? Vantul are un trust media, e si normal in prag de alegeri sa trateze cu liderii politici. La case mai maari se poarta altfel: vezi relatia Basescu - Umbrarescu, Popoviciu samd. ca doar nu eu am case de un milion de euro in curte la Popoviciu, nu?
  • 0 (0 voturi)    
    hau-hau (Luni, 25 mai 2009, 17:02)

    doggy dog [anonim]

    ce vrajeala de presa mai dau si astia. maine--poimaine apare ca s-a intalnit Geoana cu bin Laden :))) si daca s-a intanit,ce?!