Mircea Geoana: PSD e singurul partid profund democratizat din Romania, am pasat catre alt partid virusul care face ca unul sa vorbeasca, iar ceilalti sa il serveasca in genunchi

de Alina Neagu     HotNews.ro
Sâmbătă, 23 mai 2009, 12:34 Actualitate | Politic

"Suntem cel mai puternic partid din Romania si vreau sa va asigur ca vom ramane asa inca 20 de ani. Stiu ca lumea este dezamagita si si-a pierdut speranta ca politicienii pot face ceva. Venim sa va spunem ca din partidul nostru, speranta va renaste, si suntem singurul partid capabil sa construiasca o Romanie noua", a afirmat sambata, la Mamaia, liderul social-democrat Mircea Geoana.

"PSD este un partid profund democratizat, acel virus care face ca cineva sa vorbeasca, iar ceilalti, in genunchi, sa se grabeasca sa-l serveasca, a fost pasat catre alt partid", a adaugat Mircea Geoana, prezent la Mamaia, la intalnirea cu liderii organizatiilor locale.

"Multa lume se intreaba ce va face partidul dupa ce va pleca Geoana la Cotroceni. Vreau sa va spun ca avem resurse si ca PSD va ramane inca 20 de ani cea mai importanta forta politica din Romania", a incheiat Mircea Geoana.


Citeste mai multe despre   























Material sustinut de Superbrands

Recomandari de vara de la librarii Humanitas

Librariile Humanitas au aparut ca entitate juridica in anul 1993, insa primele doua librarii au fost deschise sub egida Editurii Humanitas inca din 1991. Cu peste 25 de ani in piata de distributie si vanzare de carte din Romania, compania isi propune sa ramana in continuare lantul de librarii cu cea mai mare pondere de carte din Romania, acordand editurilor nationale si locale, dar si autorilor romani, sansa de a ajunge la public.

428 vizualizari

  • +15 (15 voturi)    
    - (Sâmbătă, 23 mai 2009, 12:43)

    Me Again [anonim]

    Haha. Ce poet a devenit domnul Geoană. Mai că-mi dă o lacrimă. Dacă ultima speranţă vine de la PSD, îmi e milă de România.
    • +3 (3 voturi)    
      au dat virusul porcin la tot cartierul (Sâmbătă, 23 mai 2009, 17:04)

      Rupert [anonim] i-a raspuns lui Me Again

      interpretul cantecului doljean s-a produs intro discoteca din Mamaia sau Teaiaia
    • +3 (3 voturi)    
      haha (Sâmbătă, 23 mai 2009, 23:13)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui Me Again

      cand il aud pe Geoana, parca aud o pisica latrand
  • +14 (14 voturi)    
    keep on dreaming tov. Geoana ! (Sâmbătă, 23 mai 2009, 12:55)

    sighetean [anonim]

    Tu si PSD-istii tai nu sunteti decat niste mici pioni ramasi in spiritul PCR-ului. Multa lume (10-20 de pers.) sa se intrebe ce va face PSD-ul dupa ce Geoana va pierde din nou, asa cum face el de obicei.
  • +7 (7 voturi)    
    Organizatia PSD Varbilau de Cotitura (Sâmbătă, 23 mai 2009, 13:22)

    Domnul Nelu [anonim]

    Da, o repet si o spun inca o data, DA, in organizatia noastra de partid egzista resurse pana in strafundurile ei esentiale. PSD este singurul partid care va poate oferi, dragi compatrioti( si o spun cu lacrimi in ochi, pentru ca ma gandesc la popor, la tarisoara noastra...la mama....), o viata mai buna, un viitor stralucit, multe realizari si impliniri marete.Sub comanda Domnului Presedinte Geoana nu vom pune geana peste geana pana cand tara noastra nu va atinge culmile realizarii unei economii de succes.
    Vom lupta din rasputeri pentru binele celor multi, celor saraci, celor care muncesc din greu , nu vom prididi nici o secunda pentru a le oferi cele mai bune conditii de munca si realizare profesionala. Dragi muncitori , dragi tineri plini de speranta, dragi pensionari ,suntem alaturi de voi, voi sunteti viitorul tarii, va vom sustine in tot ceea ce vom intreprinde. Acordati-ne votul vostru si aveti incredere ca vom face tot ceea ce ne sta in putinta sa ne fie noua mai bine!Pentru Romania, pentru popor, pentru pace, cu PSD inainte! Asa sa ne ajute domnul Iliescu!
  • -2 (10 voturi)    
    E clar - votez PNL (Sâmbătă, 23 mai 2009, 13:30)

    ADI [anonim]

    Cu PSD este exclus sa votez, PDLul e plin de pupincuristi si atat. PNL a ramas cea mai decenta curva de pe scena.
    • +4 (8 voturi)    
      Iuda (Sâmbătă, 23 mai 2009, 14:11)

      Alex [anonim] i-a raspuns lui ADI

      Daca nu talharea PNL tot bugetul din 2008 aveam si noi un trai linistit, nu ne trebuiau imprumuturi si puteau sa se respecte promisiunile electorale de salarii.
      Noi suferim acum, doar liberalii se ling pe degete din ce-au furat : Paturiciu a ajuns cel mai bogat roman, Iuda Tariceanu e in primii 300, ceilalti politicieni si-au umflat si ei buzunarele bine.
      Daca Iuda Tariceanu nu trada alianta DA si facea alegeri anticipate in 2007 reuseau sa faca un parlament cu majoritate DA, PSD-ul ramanea la 18 % si altfel se scria istoria acum, in tot cazul una mult mai luminoasa.
    • +7 (7 voturi)    
      Da ai dreptate... (Sâmbătă, 23 mai 2009, 14:21)

      Dan [anonim] i-a raspuns lui ADI

      Dar datorita lui Patriciu a cam uitat sa se spele intre picioare si miroase nevoie MARE...
  • +6 (6 voturi)    
    Iuda (Sâmbătă, 23 mai 2009, 13:36)

    geoarsa [anonim]

    si cind te gindesti ca tocmai ii promisese, in genunchi, lui tov. iliescu, ca o sa asculte de el.
  • +9 (9 voturi)    
    Adevarat! (Sâmbătă, 23 mai 2009, 13:38)

    florian [anonim]

    Lumea si-a pierut, in primul rand, increderea in stafful PSD, care este responsabil pentru felul in care a condus tara cat timp s-a aflat la putere in ultimii 20 de ani! In urmatorii 20 de ani nu va mai credita acest partid nici 20%. Asa ca Mr. Geoala, Bombonel si Bunicuta, impreuna cu Almanache "care nu este" vor fi beliti, impaiati si expusi la Romexpo de Vanghelion!
  • +12 (12 voturi)    
    cotroceni (Sâmbătă, 23 mai 2009, 14:02)

    mos ion roata [utilizator]

    Se pare ca dl Geoana se va retrage din PSD dupa ce va pierde in mod rusinos alegerile.Spre compensare si consolare partidul ii va cumpara o casa in Cotroceni (fiindca el nu are posibilitati decat in state) .Astfel toata lumea va fi multumita Cat despre cei 20 de ani ce vor urma,desigur PSD va fi-la fel de puternic,ba chiar mai slab! Am aflat pe surse ca partidul se va numi social vganghelizat...
  • +8 (8 voturi)    
    Mai baietzika mai... (Sâmbătă, 23 mai 2009, 14:16)

    Dan [anonim]

    Am vazut mutzi oameni nevoitzi sa manance k...k...t... dar esti unul din putzinii care spune ca ii si place ... prostanac esti prostanac MORI...
  • +7 (7 voturi)    
    Ce tristetze!!! (Sâmbătă, 23 mai 2009, 15:01)

    dvribe [anonim]

    PSD,partidul celor care au ,,rupt,,10 ani cel putzin din dezvoltarea Romaniei!Partidul(FSN,PDSR,PSD) care in timpul guvernarilor i-a facut pe cei mai multi romani sa-shi caute ,,altceva,, peste granitza tzarii!Partidul ,,celor nevoiashi,,dar cu membrii de conducere ,,Baroni locali,,.Inca 20 de ani!!!???
    Ce tristetze!!!
  • +8 (8 voturi)    
    cel mai bun exemplu de democratie in PSD (Sâmbătă, 23 mai 2009, 15:21)

    buha [utilizator]

    Cel mai bun exemplu de democratie in PSD este cazul Madalin Voicu.
    Curat democratie dar umflati-l!
  • +3 (5 voturi)    
    Reteta PSD-PNL: LINISTE si CIRC la comanda (Sâmbătă, 23 mai 2009, 20:15)

    evolutie in PSD-PNL [anonim]

    "Castigam alegerile la televizor" - MITREA

    dupa ce-au pus mana pe toata televiziunea, pot sa interpreteze orice rol fara probleme, Iliescu si Constantinescu au devenit "apostolii democratiei"
    Bravo lor!
  • +2 (2 voturi)    
    psd???? (Duminică, 24 mai 2009, 0:54)

    adrian [anonim]

    Pai mai tov. geoana, uiti ca in partidul tau exista personaje ca Mickey spaga sau loaze securiste ca tine, sau oligofreni ca ponta sau banicioiu, precum si alti ridicoli sau penali. Electoratul vostru, bioigic vorbind, mai are doar cativa ani de viata. Nostalgicii comunismului ceausist mai exista, dar sunt pe cale de disparitie, si nu am auzit sa existe nici o organizatie pentru protejarea speciei!
  • +2 (2 voturi)    
    grait-a geoana! (Duminică, 24 mai 2009, 9:53)

    Dr Marutza [anonim]

    Dle. Geoana, doar atat: "ala" care zici matale ca vorbeste de cad toti in genunchi(!), stie ce spune si vorbeste tare bine! Cand deschizi matale gura - cad toti pe spate...de ras!! Nu stiu dece, dar nu te prea ia nimeni in serios, poate doar Vanghelie, ca el "gandeste si cand doarme"!
  • 0 (0 voturi)    
    democrati? (Luni, 25 mai 2009, 12:25)

    Lucian* [utilizator]

    pai nu ati exclus un presedinte de filiala in ciuda sustinerii lui de catre reprezentantii PSD locali?
    Unde naiba aveti voi democratie?