Ion Iliescu: Informatia privind candidatura lui Emil Boc la prezidentiale e o facatura a lui Traian Basescu

de Alina Neagu     HotNews.ro
Luni, 18 mai 2009, 12:41 Actualitate | Politic

Ion Iliescu
Foto: AGERPRES
Informatia potrivit careia Emil Boc ar fi candidatul de rezerva al PD-L la alegerile prezidentiale nu reprezinta decat "o facatura" si "un joc de picioare", este opinia presedintelui de onoare al PSD, Ion Iliescu.

"Nu cred. Bineinteles ca este o facatura, adica domnul Basescu nu renunta la aceasta batalie. Nici vorba", a afirmat Ion Iliescu, citat de Mediafax.

"Acestea sunt jocuri de picioare inainte de campanie. Nici vorba. Traian Basescu nu este omul care sa renunte. Nu cred ca este omul care sa renunte. Eu nu cred in retragerea lui Basescu, este o figura de stil, o miscare de picioare", a adaugat fostul sef al statului.


Citeste mai multe despre   






















1236 vizualizari

  • +2 (16 voturi)    
    comunistul Iliescu (Luni, 18 mai 2009, 12:46)

    click [anonim]

    Iliescu imi provoaca scarba de-a dreptu. Zilele trecute la lansarea lui Geoana m-au trecut fiorii de-a dreptu pentru ca am avut senzatia ca m-am intors in timp...acum 25 de ani. Vorbea Ceausescu! Si Ceausescu vorbeste si acum prin Iliescu criticand democratia, criticandu-l pe singurul Presedinte democrat al Romaniei
    • -4 (14 voturi)    
      Boc presedinte-2014-2024. (Luni, 18 mai 2009, 12:54)

      Elena [anonim] i-a raspuns lui click

      Pana in 2014 la Cotroceni va ramane Basescu.
      • -3 (5 voturi)    
        Boc presh... (Luni, 18 mai 2009, 14:34)

        Zdob [anonim] i-a raspuns lui Elena

        Da, Boc a fost lansat pe orbita! Are un viitor stralucit. Draga Elena Udrea, as prefera un Presedinte putin mai inalt. Altfel, in 2014-2024, toti vor crede ca suntem o tara de piticanii. Nici acum nu suntem considerati normali: Base, Pogea, Boc, Vida. Mai alegeti si de la grupa mare! Imi inchipui o intalnire - la nivel inalt! - intre Boc si Obama! Ha, hi, he, ha, ho!
    • +2 (10 voturi)    
      Minus (Luni, 18 mai 2009, 12:56)

      Alexandru C [utilizator] i-a raspuns lui click

      Erai pe directia buna dar ai stricat tot cu finalul.
      • -1 (3 voturi)    
        Boc se va vedea cu Presedintele Kanando Banana (Luni, 18 mai 2009, 19:01)

        Mitica [anonim] i-a raspuns lui Alexandru C

        Boc se va vedea cu Presedintele Kanando Banana ...

        :-)
  • +2 (12 voturi)    
    facatura (Luni, 18 mai 2009, 12:48)

    mos ion roata [anonim]

    Este facatura voastra dar nu musca nimeni fraierilor! Iar daca e vorba de facaturi cea mai mare facatura e unul Iliescu-facatura rusilor!
  • +3 (9 voturi)    
    corect (Luni, 18 mai 2009, 13:02)

    alex [anonim]

    Corect. Mosului ii merge mintea :)
    • +7 (7 voturi)    
      corect (Luni, 18 mai 2009, 13:11)

      Lucian_Mares [utilizator] i-a raspuns lui alex

      Adevarat, ilici e uns cu toate alifiile si-i merge mintea, pacat ca numai la mizerii.
  • +2 (10 voturi)    
    Iliescu (Luni, 18 mai 2009, 13:06)

    dd [anonim]

    ilescu a ingropat romania 15 ani, a permis baronilor locali sa se dezvolte, acum nu Mai ai ce sa faci.

    /
  • +1 (7 voturi)    
    Iliescu - facatura KGB! (Luni, 18 mai 2009, 13:18)

    Cetateanul turmentat [anonim]

    Ma rog, ex-NKVD, cum s-a mai chemat, acum FSB - tot una. Ca multe alte facaturi - loja P2, "masonii" Ceausescu, Berlusconi, Nastase etc., "petrolistii" de la Rompetrol, OMV, Sterling samd.

    Altfel spus: niste panarame!
  • +2 (4 voturi)    
    si ce (Luni, 18 mai 2009, 13:20)

    zep [anonim]

    eu cred ca ar castiga si boc. "Ha-ha-ha!"
  • +4 (6 voturi)    
    obiectiv vorbind (Luni, 18 mai 2009, 13:20)

    cristi [anonim]

    are dreptate.
  • -1 (1 vot)    
    acest (Luni, 18 mai 2009, 14:56)

    Lucianmotzul [anonim]

    Iliescu acest nemernic =distrugator de neam si tara ,a incurajat si sustinut hotiile prin vinderea economiei nationale ,a omorit oameni ,a instalat coruptia si hotia in Romania ,a golit Romania de peste 3 milioane de romani ,a distrus agricultura ,a fost o pacoste si un blestem pe capul poporului roman,mai are tupeul si nesimtirea sa vorbeasca ,la puscarie ma lichea ordinara ce esti,
  • 0 (2 voturi)    
    celor care-l critica pe Iliescu! (Luni, 18 mai 2009, 15:10)

    din Timisoara [anonim]

    Oare e numai Iliescu de vina ca, dupa 20 de ani, tzara a ajuns asa cum este acum?
    Faceti o retrospectiva si observati ce au facut cei care-au fost la guvernare dupa Iliescu si pe care i-ati votat.
    Ar fi ideal ca, macar anul acesta sa votati o persoana care sa merita sa fie presedintele Romaniei si sa poata reprezenta tzara, oriunde! Criticile nu ne ajuta la nimic, din pacate.
  • +2 (2 voturi)    
    Bai, timisorenilor...... (Luni, 18 mai 2009, 16:03)

    Prostilor, votati PSD/PNlsa v-o mai tragem o data. [anonim]

    pupincuristii lui Iliescu. Voi inca ma credeti ca in Romania a fosr revolutie facuta de voi. Treziti-va, bai!
  • +2 (2 voturi)    
    . (Luni, 18 mai 2009, 16:38)

    Mda [anonim]

    ce cauta steagul americii langa comunistul asta? :))
    • -1 (3 voturi)    
      Nu... (Luni, 18 mai 2009, 16:50)

      Lucian_Mares [utilizator] i-a raspuns lui Mda

      Nu e steagul american, e pijamaua lui Nastase.
      • +1 (1 vot)    
        Raspuns L.Mares !+ Mda (Marţi, 19 mai 2009, 16:55)

        Danut D Deleanu [utilizator] i-a raspuns lui Lucian_Mares

        @Dungile sunt de antrenament psihic.Incet incet se obisnuiestecu moda Retro in dungi.Cine are ochi sa vada ! DDD