Mircea Geoana: Basescu e un produs politic expirat, un presedinte nascut dintr-un accident

de V.M.     HotNews.ro
Marţi, 12 mai 2009, 20:32 Actualitate | Politic

Geoana, premierul lui Basescu
Foto: AGERPRES
Liderul PSD Mircea Geoana a declarat, marti, la intalnirea cu seniorii partidului, ca Traian Basescu este un produs politic expirat, ca e un presedinte "nascut dintr-un accident" si ca trebuie sa plece acasa, apreciind ca inca cinci ani de mandat ar echivala cu un "naufragiu curat" pentru Romania, relateaza Mediafax.

"Traian Basescu este un produs politic expirat pentru ca nu a reusit sa se achite de promisiunile facute poporului, pe care a fost chemat sa-l conduca. In continuare este presedintele unui partid politic, ceea ce este nepermis, in continuare merge doar la intalniri ale propriului partid pentru ca acolo nu-l injura", a spus Geoana.

Liderul PSD a precizat ca Traian Basescu este un presedinte care s-a nascut dintr-un fel de accident si care trebuie sa plece, fiind considerat un accident al istoriei post-decembriste.

"A avut sansa sa, a ratat-o. Singura solutie este plecarea acasa. Miza este colosala: inca cinci ani cu astfel de personaje inseamna naufragiu curat pentru Romania", a spus Geoana, care a adaugat ca a sosit momentul unei schimbari profunde, care insa trebuie facuta fara violenta verbala, dar cu determinare.

Liderul PSD a mai spus ca sloganul "Sa traiti bine" a ajuns astazi doar "o vorba de claca". El a aratat ca romanii care au simtul umorului si sunt "mai hatri" glumesc pe seama acestui slogan, adaugand sintagma "daca mai traiti" sau "sa traiti cum ati votat".


Citeste mai multe despre   




















Jurnal din Israel​

​FOTOGALERIE Tel Aviv: plaje, muzici si trupuri

Greu sa gasesti in lume un oras care petrece mai mult, care se odihneste mai seren. Un New York pe Malul Mediteranei, un colt de Europa sofisticata in Orientul Mijlociu, o destinatie de plaja excelenta, un oras in care noptile de distractie se continua si dupa ce se crapa de ziua. Oameni pe longboard-uri colorate coboara spre faleza orasului, de multe ori purtand doar o pereche de pantaloni scurti. Esti in inima civilizatiei est-mediteraneene, cu hedonismul ei milenar, cu cultul inca pastrat al corpurilor frumoase, cu o senzualitate subtila, dar neascunsa.

2071 vizualizari

  • +16 (30 voturi)    
    Un accident? (Marţi, 12 mai 2009, 20:38)

    Razvan007 [utilizator]

    Eu ma bucur ca a aparut acest accident. Nici nu vreau sa imi imaginez Romania dupa 5 ani de Nastase.
    • -6 (8 voturi)    
      sau... (Marţi, 12 mai 2009, 22:08)

      NONUME [anonim] i-a raspuns lui Razvan007

      dupa cinci ani de Crin Antonescu sau Mircea Geoana....
    • +3 (13 voturi)    
      cu Nastase presedinte cadeam de pe harta (Marţi, 12 mai 2009, 22:44)

      Eneas [anonim] i-a raspuns lui Razvan007

      tara si economia ar fi fost impartite in 5-8 famiGlii ;energetica =famiGlia Dan Ioan Popescu ,Delta Dunarii =famiGlia Bitner ; litoralul=famiGlia Mazare,chimia =famiGlia Cristescu, parcuri nationale ,fonduri de vanatoare,banci,asigurari=famiGlia Tiriac ,petrol & gaze =famiGlia Patriciu , etc
      nu uitati , fraierilor fara memorie, votanti psdisti si penalisti , ca Romania era pe duca si doar sansa votului tineretului l-a impus castigator pe Basescu!si cu tot scandalul declansat de el ,Tariceanu tot a incercat pe coada sa privatizeze in folos propriu doua perimetre marine de zeci de mii de km patrati, lasate mostenire lui de ta-su vitreg, masonul !si noi care credeam ca i-a lasat mostenire doar o vaca !
      • +3 (5 voturi)    
        proprietate (Miercuri, 13 mai 2009, 8:50)

        Constantin [anonim] i-a raspuns lui Eneas

        Din experienta de pana acum, sigur este mai viabila proprietatea privata decat cea de stat. Asa ca este de preferat o responsabilitate privata in aceste domenii, fata de situatia ca ele sa ramana de stat si sa se infrupte toti din ele.
      • 0 (2 voturi)    
        Esti cumva din subsolurile Modrogan??? (Joi, 14 mai 2009, 11:06)

        Alulutza [anonim] i-a raspuns lui Eneas

        Erau pe vremuri de mult apuse in Rusia niste "instigatori' si cam asa imi pari si tu. Spui ca am fi cazut de pe harta dar vreau sa-ti amintesc ca intrarea in UE se datoreaza EXCLUSIV PSD-ului. Ca a venit Base-minciuna-alcool si s-a batut cu pumnu in piept nu a facut decat sa ne aduca cu picioarele pe pamant si sa ii vedem adevarata fata de MINCINOS.
    • 0 (4 voturi)    
      poveste de amor (Marţi, 12 mai 2009, 23:01)

      atreus [anonim] i-a raspuns lui Razvan007

      Geoana cred ca este cel mai mare fan al lui Basescu! Este incredibil dar adevarat! Pai cum altfel puteti sa caracterizati pe cineva care nu face altceva decat sa il descrie, sa il portretizeze, sa il diabolizeze etc. pe basescu. Este un fel de manie, fiecare iesire in public o foloseste (iroseste) prin a mai spune cat de nu stiu cum e basescu. De ce oare discursul politic nu se poate axa pe programe? Sincer, pe mine nu ma intereseaza defel povestea de dragoste cu nabadai intre Geoana si Basescu, dar as vrea sa stiu ce program votez si in ce masura acel program poate fi respectat. Si apoi sa nu uitam care sunt atributiile presedintelui si ce anume poate face. Ma intereseaza ce directii in relatiile externe vrea sa favorizeze fiecare, cum vrea fiecare sa utilizeze statutul de stat membru nato si UE, etc. Observ ca acum cand integrarea nato si UE nu mai sunt obiective majoritatea candidatilor si-au pierdut directia si se ataca reciproc. Discursul este oricum penibil si defel la obiect. Caragiale avea dreptate : eu cu cine votez?!
    • +1 (1 vot)    
      NASTASE!?!?!?!?!?!?!?! (Joi, 14 mai 2009, 10:54)

      Ralu.Sorescu [utilizator] i-a raspuns lui Razvan007

      pai nu il alege pe nastase mai prietene :)))))))))). voi ati ramas in acelasi salon? inteleg ca nu v-ati facut bine!
    • 0 (2 voturi)    
      HOHOHO (Joi, 14 mai 2009, 10:56)

      Ralu.Sorescu [utilizator] i-a raspuns lui Razvan007

      fata lui basescu este colega de candidatura cu nati meir, vadim, becali si alte hahalere:))))))))
      asta spune tot despre personaj :)))))
  • +8 (18 voturi)    
    Sondaje (Marţi, 12 mai 2009, 20:39)

    #DeDreapta#6Case#DinMeditatii [utilizator]

    In ultimele saptamani au aparut 4 sondaje.
    Ca medie a procentelor se prezentau cam asa:

    PSD - 26-30%.
    Geoana- 20-22%.

    Va pun o intrebare: cine isi v-a lua palme peste ceafa in toamna, cand Basescu v-a lua al 2-la mandat ?
    • +5 (7 voturi)    
      invata bre sa scrii corect gramatical (Marţi, 12 mai 2009, 22:15)

      turistul [anonim] i-a raspuns lui #DeDreapta#6Case#DinMeditatii

      ca te faci de toata cacaua ... oricata dreptate ai avea si oricat de inteligente ar fi argumentele tale o greseala de genu "v-a" in loc de "va" te face sa fii nebagat in seama.
    • +2 (6 voturi)    
      palme peste ceafa (Marţi, 12 mai 2009, 22:16)

      theuMask [utilizator] i-a raspuns lui #DeDreapta#6Case#DinMeditatii

      Semianalfabetii ca tine, care habar nu au de gramatica limbii romane...
    • +5 (5 voturi)    
      "va" (Marţi, 12 mai 2009, 22:24)

      gabriel [anonim] i-a raspuns lui #DeDreapta#6Case#DinMeditatii

      vezi ca se scrie "va lua" nu "v-a lua"
    • -2 (6 voturi)    
      Agramatii ..... (Marţi, 12 mai 2009, 23:24)

      vio [anonim] i-a raspuns lui #DeDreapta#6Case#DinMeditatii

      De unde isi scoate PDL-ul atatia fani nestiutori de romana?
      Au o pepiniera de admiratori ai Elenei B si Vanghelie????
      • -3 (3 voturi)    
        Mafia PSD e revoltata ! (Miercuri, 13 mai 2009, 12:26)

        Alex [anonim] i-a raspuns lui vio

        Sunt si fosti simpatizanti ai PSD care au depasit faza de prostanaci, evoluând ! Măcar gramatica sa fie singura legatura cu pesedistii ca voi, astia 4 atasati culturali... Oda bucuriei la sintetizator va spune ceva ? Sau nu e vreme de gratare, ca ploua ?
      • 0 (2 voturi)    
        mai usor cu critica (Miercuri, 13 mai 2009, 19:51)

        goe [anonim] i-a raspuns lui vio

        Vezi ca seful tau Almanahe a schimbat regulile gramaticale... mai treci pe la partid din cand in cand ca nu esti la curent cu evenimentele.
        • 0 (2 voturi)    
          Bravo goe (Joi, 14 mai 2009, 11:54)

          Schmenoo [anonim] i-a raspuns lui goe

          Inseamna ca Almanahe va dat un scop in viata. Lasandu-l de-o-parte pe Vanghelie os a va dea clasa Geoana. Mitocania si ipocrizia lui basescu nu mai au ce cauta in fruntea tarii. Dictatura acestuia va lua sfarsit in acest an.
    • 0 (4 voturi)    
      invata sa scrii (Miercuri, 13 mai 2009, 12:37)

      ideamatei [utilizator] i-a raspuns lui #DeDreapta#6Case#DinMeditatii

      'cand Basescu v-a lua al 2-la mandat'

      intai termina clasele 1-4, apoi mai vino aici pe forum
  • +15 (21 voturi)    
    Domnu' Geoana... (Marţi, 12 mai 2009, 20:40)

    Loerincz [utilizator]

    Ati fost, sunteti si veti ramane in istorie asa cum v-a caracterizat Tov. Iliescu: un prostanac!
  • +17 (25 voturi)    
    s-a timpit complet! (Marţi, 12 mai 2009, 20:41)

    sandu [anonim]

    Daca ar trebui sa raspundem in acelasi stil ca Dl Geoana, ar trebui sa ii repetam neintrerupt: ba pe-a matii Geoana! Tipul pare ca a inebunit realmente, de la un timp urla si insulta ca un apucat. Eu cred ca e bolnav, a facut vreo nevroza, vreo isterie.
    • +6 (12 voturi)    
      ei as nevroza (Marţi, 12 mai 2009, 20:50)

      cristache [anonim] i-a raspuns lui sandu

      sufera de guse
  • +17 (25 voturi)    
    Geoana (Marţi, 12 mai 2009, 20:41)

    joao miguel [utilizator]

    Iar dumnevoastra domnul Geoana sunteti o eroare genetica.Nu spun ca D. Basescu este perfect dar in comparatie cu dumneavoastra care mai mult latrati decat sa faceti el este presedintele romanilor.Singurul care a luat la bani marunti sistemul nenorocit din Romania.Asa ca mai lasati-ma naibii cu aberatiile astea de PSDist.
  • +12 (20 voturi)    
    repede (Marţi, 12 mai 2009, 21:03)

    georgel007 [anonim]

    bagati repede comentarii pana se trezeste propaganda psd sa intervina :D
    in alta de idei: bai prostanacule partidul tau e cel mai mare accident genetic, un mutant nascut comunist si ajuns dupa douzeci de ani mafiot capitalist, un partid care are drept tata si mama cea mai mare nenorocire a tarii asteia dupa impuscatu' (pana si singurul tau neuron de coleg al lui marean cred ca intelege ca e vorba de tovarasul ilici), un partid care a inventat matuse si care a dus mafia gulerelor albe la un nivel nemaintalnit nicaieri in lumea civilizata.
    de altfel nici colegii vostrii de parlament nu sunt departe de voi. o clasa-doua peste, dar nu mai mult. unul care nu fost in stare in douazeci de ani de prezenta in politica romaneasca sa aiba o initiativa legislativa vrea sa ajunge presedinte, altul care delireaza in mod frecvent vrea sa ajunga europarlamentar si tot asa.
    un parlament de expirati, o clasa politica priceputa doar in a arunca pisica la fosta guvernare si la a promite in preajma alegerilor de orice fel ar fi ele ca odata ajunsi la putere vor schimba si vor indrepta lucrurile. sunteti scarbosi cu totii si daca maine v-ati cara cu totii nu ar plange nimeni dupa voi. vorba cantecului :'de ce ati ajuns in parlament si nu ati murit in campanie'?
    • 0 (6 voturi)    
      de acord (Marţi, 12 mai 2009, 21:36)

      un contribuabil [anonim] i-a raspuns lui georgel007

      Ca bine le mai zici; ma bucur ca inca sunt destui care gandesc la fel ca mine.
    • +1 (7 voturi)    
      Ai dreptate, si totusi (Marţi, 12 mai 2009, 22:34)

      vio [anonim] i-a raspuns lui georgel007

      PDL-ul se afla in coalitie cu imaginea rau-mirositoare pe care o prezinti. Cum s-ar spune, cine se aseamana, se aduna!
      • 0 (2 voturi)    
        nu e chiar asa (Miercuri, 13 mai 2009, 19:41)

        goe [anonim] i-a raspuns lui vio

        PSD se afla in coalitie pentru ca asa a decis electoratul. Asa functioneaza democratia.
        Georgele, ai mare dreptate, sa faci multi copii!
  • +7 (19 voturi)    
    Am o certitudine! (Marţi, 12 mai 2009, 21:04)

    ion [anonim]

    Certitudinea rezulta din ultimele porecle din media. Sunt pus sa aleg intre un prostanac, un repetent, un actor(principe de alcov) si un comandant.
    Am ales un comandant!
    Dl Geoana PSD este expirat!
    Da, Doamne, inca 5 ani comandantului la timona republicii!
    • -4 (10 voturi)    
      Poet esti, deh (Marţi, 12 mai 2009, 22:38)

      delfin [anonim] i-a raspuns lui ion

      Numai ca acest comandant al tau si-a vandut nava!
      Pe cand si republica pe care o "timoneaza"?

      PS.
      Vezi ca Base mai are si alte porecle in media, si nu-s deloc placute.
  • +1 (9 voturi)    
    eu merg pe mana lui Crin Antonescu (Marţi, 12 mai 2009, 21:23)

    bogdan [anonim]

    In 2004 am votat Basescu-nu imi pare rau, insa acum e timpul pentru o noua schimbare. Eu unul merg pe mana lui Antonescu, Geoana e insuportabil, minciunile lui sfideaza orice forma de inteligenta.
    Sper sa ajunga in turul 2 si sa castige!
  • +10 (10 voturi)    
    Limbajul politic (Marţi, 12 mai 2009, 21:26)

    Duiliu [anonim]

    Oare chiar asa trebuie sa se exprime, in public, nu Veta, nu Frosina, ci un "marcant" om politic ? Sa va fie rusine !
    • 0 (6 voturi)    
      Ce sa faca? (Marţi, 12 mai 2009, 21:55)

      vio [anonim] i-a raspuns lui Duiliu

      SA apeleze la consacratele "gaozarilor", "tiganca imputita" sau "pasarica?
  • -1 (5 voturi)    
    A inceput campania electorala.... (Marţi, 12 mai 2009, 21:31)

    Prostilor, votati PSD/PNL sa v-o tragem din nou... [anonim]

    cu tigania specifica PSD.
  • +4 (6 voturi)    
    in sondaje cel mai tare (Marţi, 12 mai 2009, 21:38)

    A Dandanache [utilizator]

    Geoana a bagat de seama ca sondajele nu il pun nicidecum pe primul loc asa ca e hotarit sa treaca la mitocanisme si lozinci preluate de la colegul de campanie, nu spunem cine, il cunoastem. Corect se spune: Basescu care este pentru ca-l injura.
  • 0 (6 voturi)    
    Hehe (Marţi, 12 mai 2009, 21:46)

    BigBoss [anonim]

    Daca mi s-ar cere sa schimb ceva in Romania, as incepe prin a ma inscrie in PSD si as incerca sa conving pe toata lumea sa faca la fel, pentru ca impreuna sa-l reformam :-D.
  • +3 (7 voturi)    
    . (Marţi, 12 mai 2009, 21:51)

    Ivanu [utilizator]

    Geoana e fenomenal
    oare chiar nu isi da seama cat o sa rada presa de el dupa ce pierde alegerile?
    sau e constrans de baronii din partid sa castige si el ceva si asta e semnul disperarii?
  • +6 (8 voturi)    
    inteleg (Marţi, 12 mai 2009, 21:51)

    ady [anonim]

    tov geoana seamana cu cine se aduna..parca -l vazui cu almanahe
  • -1 (3 voturi)    
    Exista o explicatie (Marţi, 12 mai 2009, 21:54)

    ventilator [anonim]

    ...pe Wikipedia.
    A ocupat, pentru doi-trei ani, un loc printre arbitrii fotbalului autohton la Bragadiru şi Voluntari. „Am luat-o de jos, de la Divizia Onoare” - spunea Geoană într-un interviu. „Numai eu ştiu câte înjurături am auzit, dar şi câtă condiţie fizică am făcut. Nu vă puteţi imagina câtă pasiune poate să fie la un meci de Divizia Onoare, la Bragadiru sau Voluntari. Am făcut-o cu pasiune”.
  • -3 (5 voturi)    
    Are si el o data dreptate! (Marţi, 12 mai 2009, 21:58)

    gigel [anonim]

    Au cam intrat in fibrilatii echipa de "postaci" din Modrogam, semn ca Geoana cam are dreptate.
    Ma uit la posturile de mai sus si observ cu ochiul liber similaritati de sintagme si injuri, dar si aceeasi linie de critica.

    Geoana e un stupid, dar nici cu Basescu nu mi-e rusine! L-am votat o data, a 2-a oara nu mai fac.
  • +1 (7 voturi)    
    Sa nu uitati... (Marţi, 12 mai 2009, 22:19)

    NONUME [anonim]

    ...."d-le" Geoana ca Traian Basescu a fost ales de popor...Pana cand nu vom avea uninominale adevarate, restul, ca si dvs., sunteti votati...la gramada! Brrrrrr! Ce frica va este de uninominale!!
    Limbajul folosit de dvs. va trimite acolo unde va este locul...adica la gramada, cu toti politicienii de mana a ...noua!
    • +1 (3 voturi)    
      Lasa vrajeala (Miercuri, 13 mai 2009, 10:38)

      Catalin [anonim] i-a raspuns lui NONUME

      Hai baga ceva mai inteligent.

      Slugoii portocalii de mai sus, chiar daca agramati si mai gretosi macar baga niste imnuri de slava marelui timonier ceva mai amuzante si cu o usoara tenta poetica.

      Tu insa bati campii - am avut alegeri uninominale, nu se mai voteaza la gramada- si Geoana a fost ales cu peste 70% intr-un colegiu reprezentativ pentru structura electoratului(care se prezinta la vot) din Romania.

      Lasa ca vine toamna - si vedem cum pica presedintele de mana a doua cu care ne-am facut de ras in lume in ultimii 5 ani.
  • +2 (6 voturi)    
    intrebare (Marţi, 12 mai 2009, 22:22)

    turistul [anonim]

    musiu geoana, cel cu idei SF gen astronauti romani pe luna sau mii de euro capsunarilor care se intorc ... e in campanie electorala ? eu cred ca acest prostanac inca se crede pe vremea guvernului pnl+udmr pe care cei de la psd il sprijineau tacit, dar il improscau cu noroi in fiecare zi. baiiiii geoana !!!!! acum esti la guvernare !!!! lasa gargara si treci la munca ! nu-ti mai critica colegii de guvernare ca si voi faceti acum parte din guvern !!! ai vrut ciolanu, l-ai primit, dar vine cu responsabilitati ! vad ca tu fugi de ele, preferi sa latri in timp ce caravana trece !
    • -1 (1 vot)    
      Ai dreptate, dar nu in totalitate (Joi, 14 mai 2009, 11:32)

      Bibicoo [anonim] i-a raspuns lui turistul

      Intr-adevar 'caravana trece'. Partea buna este ca ea nu se va mai opri. Minciunile turnate de catre stapanul vostru suprem, aflat la Cotroceni, ne-au saturat la maxim.
      Este vremea ca cei potenti, adevaratii oameni politici, sa intre la conducerea acestei tari.
      Incapabilitatea Basescului de a conduce Romania se va termina in acest an cand un adevarat lider si politician va deveni presedintele tuturor romanilor.
      Mircea Geoana presedinte!
  • +2 (6 voturi)    
    PROSTANACUL (Miercuri, 13 mai 2009, 0:10)

    EU [anonim]

    Prostanacul a si luat-o rau razna!Saracul e in criza permanenta!Si nu mai stie de cand cu alianta cu guvernul Tariceanu cand e la guvernare si cand e in opozitie!E VARZA in capul lui!Si-a pierdut BUSOLA!Sa-i ceara una comandantului Basescu ca poate mai are una de rezerva si pentru looserii de genul lui Geoana!
  • +4 (6 voturi)    
    tara arde... (Miercuri, 13 mai 2009, 1:25)

    inginerul [utilizator]

    in loc sa se injure mai bine ar face ceva concret pentru tara asta. voi chiar nu v-ati scarbit de "discursurile" lor politice?
  • +5 (7 voturi)    
    toata lumea il stie pe geoana (Miercuri, 13 mai 2009, 4:23)

    satui [anonim]

    ca e prostanac, cu aparitiile lui pe sticla si in presa cred ca de fapt ii face campanie lui Basescu. In felul asta geoana isi face anticampanie pt deja lumea il cunoaste si va scadea si mai mult in sondaje.
    • -1 (1 vot)    
      No coment (Joi, 14 mai 2009, 11:39)

      Schmenoo [anonim] i-a raspuns lui satui

      esti mai incult ca seful tau mai satulule. te-ai saturat din cauza banilor primiti pt aceste comentarii sau in prostia ta te-ai saturat de viata? ceea ce ai trai pana acum a fost un vis urat gushtere, trait in minciuna si scandal made by basescu. este vremea sa schimbam aceasta stare in care se afla romania, poate asa vei ajunge sa-ti traiesti si tu viata si nu utopia creata de marinarul-alcoolist. avem nevoie de oameni adevarati in fruntea tarii nu de minciuni si scandaluri. geoana este solutia pt romania!!
  • +3 (3 voturi)    
    ce limbaj (Miercuri, 13 mai 2009, 19:30)

    goe [anonim]

    Cu asemenea limbaj vrea dl geoana sa candideze la presedintia Romaniei? El nu va scapa niciodata de eticheta pusa de iliescu pentru ca o reconfirma de cate ori are ocazia. Fara indoiala el este unul dintre cei mai slabi politicieni pe care i-a avut vreodata Romania.
    • -2 (2 voturi)    
      Ce limbaj??? (Joi, 14 mai 2009, 11:43)

      geo [anonim] i-a raspuns lui goe

      Mai goe pt a te face inteles de catre cineva rebuie sa te cobori la nivelul lui. Degeaba a fost Geoana acel om politic finut si diplomat, nu intelegea Basescu-alcool nimic. Prin acest limbaj Geoana ii face un serviciu betivanului si incearca sa-i explice pe masura vocabularului basescului ce anume vrea sa-i transmita. Doar asa se poate face Geoana inteles, coborandu-se la nivelul d primata al lui Traian B.
      • 0 (0 voturi)    
        limbaj de mahala (Joi, 14 mai 2009, 20:26)

        goe [anonim] i-a raspuns lui geo

        Ma lasa confuz rationmentul tau. Daca vroia sa-i transmita ceva lui Basescu putea sa-i dea un telefon. El insa s-a adresat electoratului, care te asigur ca a inteles cu cine are de a face. Un politician disperat, slab, fara nici o valoare, care in afara de insulte de 2 bani nu e in stare de nimic altceva. Cum am mai spus, eticheta pusa de iliescu se confirma la fiecare aparitie a lui geoana. Daca nu insulta (iar insultele lui sunt de cea mai joasa speta) spune prostii, dar de obicei le face pe amandoua intr-un singur discurs.
        Asa nu ajungi nici presedinte de bloc.
  • -2 (2 voturi)    
    no subject (Joi, 14 mai 2009, 11:11)

    banner [anonim]

    Daca Geoana este un accident, Basewcu e o anomalie. Un presedinte betiv cum e? Normal?
  • -2 (2 voturi)    
    ce accident ma? (Joi, 14 mai 2009, 11:13)

    cargus [anonim]

    A avut sansa sa, a ratat-o. Singura solutie este plecarea acasa. Miza este colosala: inca cinci ani cu astfel de personaje inseamna naufragiu curat pentru Romania - mare dreptate are Geoana. Inca 5 ani cu betivul in frunte ar fi o catastrofa de proportii pentru neamul romanesc. Probabil nici in UE nu am mai fi, ne-ar da afara
  • -2 (2 voturi)    
    bravo Geoana (Joi, 14 mai 2009, 11:15)

    campeneanu [anonim]

    Bravo lui Mircea Geoana ca punctat exact cea mai grava problema care trage Romania inapoi: Traian Basescu. Cu un astfel de presedinte nu ne puem nici dezvolta nici sa avem un trai mai bun, asa cum a promis acum 5 ani de zile. Este doar un mincinos si un om mic, minuscul de fapt
  • -2 (2 voturi)    
    scaparea (Joi, 14 mai 2009, 11:22)

    elector [anonim]

    din toamna asta vom scapa de chior si de toata trupa lui de hiene care fura tot ce pot, fara nici un fel de rusine.
  • -2 (2 voturi)    
    betivanul (Joi, 14 mai 2009, 11:25)

    udrea [anonim]

    Geaoana are dreptate cand il numeste pe TB un accident, pentru ca in 5 ani TB a dovedit ca numai presedinte nu a fost.
  • -2 (2 voturi)    
    nu expirat, ci imputit (Joi, 14 mai 2009, 11:49)

    DIA [anonim]

    pai cum naiba sa fie altfel?? tara este in mare saracie, oamenii tipa dupa locuri de munca, sunt dati afara, isi pierd painea. am incercat, n-a facut nimic pentru tara, ba a mai adus un model in politica, care concureaza cu nebunia lui vadim: cearta, dezbinarea, ipocrizia, arestarile din senin.ne-am saturat, vrem si noi un pic de bun simt si respect fata de tara.
  • -2 (2 voturi)    
    produs refuzat la export (Joi, 14 mai 2009, 11:53)

    razvan [anonim]

    geoana va castiga, e clar pentru toata lumea. problema nu asta e, ci cate piei ii vor trebui lui base sa plateasca pentru toate jignirile, reglarile de conturi , arestarile si alte asemenea.
    cine se ofera sa sufere alaturi de prezidelu ?:))
  • -2 (2 voturi)    
    s-a stricat alcoolul (Joi, 14 mai 2009, 11:59)

    bogdan [anonim]

    gata, ajunge cu base.e timpul pentru o schimbare , si va avea numele GEOANA.voi pteti sa va paruiti, injurati pe aici, ca geoana va iesi presedintele romaniei. si dupa ce-o sa va obisnuiti cu ideea, o sa va si placa. pentru ca nu vom mai fi o tara facuta de rusine de acest nene tractorist.pardon, marinar.
    • 0 (0 voturi)    
      baieti, mai rasfirati (Joi, 14 mai 2009, 20:30)

      goe [anonim] i-a raspuns lui bogdan

      Mai amatorilor, voi nu vedeti ca ati postat toti deodata? Sa NU treceti pe la casierie luna asta! Vai de capul vostru, nu sunteti buni de nimic.
  • 0 (0 voturi)    
    zero (Joi, 14 mai 2009, 16:19)

    mos ion roata [utilizator]

    asta e valoarea lui geoana=zero= asa a fost si ca ambasador,si ca ministru,asa este si acuma.ideea ca presedinte te poate face soacra sau relatiile este aiurea .chiar daca mirciulica a fost intotdeauna ascultator si nu a iesit din vorbele mamitzei,nu ii foloseste la nimic.ar trebui sa-i spuna cineva ca presedintii se aleg de popor iar milioanele de dolari aruncati pe consilieri nu ajuta cu nimic.spre noi infringeri in aleger!!!