Oferta PRM: Vadim presedinte si Becali premier

de D.G.     HotNews.ro
Sâmbătă, 9 mai 2009, 16:59 Actualitate | Politic

Liderul PRM, Corneliu Vadim Tudor, a anuntat, sambata, la Iasi, ca va candida la Presedintie si in eventualitatea castigarii alegerilor Gigi Becali va fi propunerea pentru postul de premier, informeaza Mediafax.

"La alegerile urmatoare eu imi voi depune candidatura la Presedintia Romaniei, iar pe domnul Becali il voi propune ca prim-ministru", a spus presedintele PRM, in discursul sau.

Gigi Becali a evitat sa dea un raspuns propunerii lui Vadim Tudor.

"Am obligatia de a cere iertare tuturor romanilor pentru situatiile tensionate de pana acum. Mesajul meu in aceasta campanie electorala va fi unul spiritual, de credinta", a spus Gigi Becali, care se afla pe locul al doilea pe lista PRM pentru alegerile europarlamentare.

Becali a mai spus ca liderul PRM Corneliu Vadim Tudor "a luptat ca un leu" aparandu-l atunci cand el s-a aflat in arest.

"Imi cer iertare de la Vadim pentru jignirile pe care i le-am adus de-a lungul timpului. A luptat ca un leu sa ma apere, iar daca ar fi fost in Parlament ar fi facut chiar mai mult decat atat", a declarat Becali. 


Citeste mai multe despre   






















1919 vizualizari

  • +17 (21 voturi)    
    hehe (Sâmbătă, 9 mai 2009, 17:06)

    The Wisest Fool [utilizator]

    Si jucatorii de la Steaua vor forma cabinetul de ministri ca oricum le merge mai greu cu fotbalul in ultima vreme:))
    • -3 (17 voturi)    
      deci totusi se poate.... (Sâmbătă, 9 mai 2009, 17:26)

      ftyi [anonim] i-a raspuns lui The Wisest Fool

      mai rau ca cu (sic!) basescu.
  • +11 (15 voturi)    
    :) (Sâmbătă, 9 mai 2009, 17:14)

    alex [anonim]

    hahahahahaha....nu ma mai pot oprii din ras
  • +14 (18 voturi)    
    . (Sâmbătă, 9 mai 2009, 17:14)

    Adi [anonim]

    Articolul asta puteti sa il treceti la bancul zilei.
  • +12 (16 voturi)    
    hehehe (Sâmbătă, 9 mai 2009, 17:21)

    nelu [anonim]

    Lovin - min educatiei
    Banel - minoritati
    Petre Marin - de justitie
    Lacatus - la agricultura,culturi intensive de seminte
    • +5 (9 voturi)    
      Si Goian la interne (Sâmbătă, 9 mai 2009, 19:19)

      a [anonim] i-a raspuns lui nelu

      ca joaca bine in aparare.
  • +8 (12 voturi)    
    oferta P.R.M. (Sâmbătă, 9 mai 2009, 17:24)

    vasile preda [anonim]

    acum in plina criza sant bune si glumele
  • +9 (11 voturi)    
    poate la socola (Sâmbătă, 9 mai 2009, 17:39)

    bigradu [anonim]

    Daca tot a anuntat la Iasi, poate se duc amandoi la Socola si acolo pot sa-si imparta ce functii vor ei.
  • +9 (11 voturi)    
    si pe aeroport... (Sâmbătă, 9 mai 2009, 17:43)

    MirceaA [anonim]

    pe aeroportul Otopeni sa scrie in loc de Romania... Marele Circ European
    • 0 (2 voturi)    
      ???? (Duminică, 10 mai 2009, 12:21)

      Invincible [utilizator] i-a raspuns lui MirceaA

      pana acum ce-a fost?
  • +12 (14 voturi)    
    Ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha (Sâmbătă, 9 mai 2009, 17:55)

    Bogdan [anonim]

    E bun bancul! Sau nu e banc? O fi uitat ala sa-si ia medicamentele si aiureaza in public. Saraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaacuuuul.
    Deci un oier si un mancator de rah.t vor sa ne scoata din criza? Sau din minti...
    Eu sunt convins ca la nivelul de inteligenta electorala la care ne gasim vor exista votanti care pentru un carton de oua,un kil de zahar si un milion vor vota candidatii PRM. Da de ce nu-i exportam la PE? Ce, aia n-ar vrea si ei sa rada?
    Domnule ce natie suntem noi romanii? Ne lasam impresionati de un lingau din vremurile Ceausestilor,unul care lingea cu..ri tovarasesti si spurca cu E. Barbu Saptamana. Si ne dorim un analfabet smecher,profitorul tranzitiei,in fruntea tarii?
    Chiar asa de scump e Rudotelul? Cand s-or revarsa dosarele DNA peste oier, face sedintele de Guvern la mititica?
    Hai ca am ras destul...
    • 0 (0 voturi)    
      Chiar asa?? (Luni, 11 mai 2009, 17:13)

      iulian [anonim] i-a raspuns lui Bogdan

      Chiar crezi asta?? De cand ai auzit tu ca acest partid sa ofere mita pt voturi??? Sunt simpatizant P.R.M (deoarece sunt nationalist, am plans cand am vazut cum fratii nostrii de peste Prut erau batuti si batjocoriti si patria mama nu a luat atitudine, RUSINE ROMANIA, RUSINE basescule, geoana, taricene, bocule si ministrule de externe ) In primul rand Becali nu vorbeste bine , nu pentru ca e prost ci din cauza ca romana nu e limba lui materna ci machidona (am vazut discursul lui la iasi si el intai se gandeste la ceva in machidona si apoi spune ce are de spus in romana). Poate inteligenta lui nu se ridica la nivelul celor cu 11.000 de diplome , dar are o inteligenta nativa cum avea si Ceausescu care (a fost un mare dictator, crud, etc) dar a modernizat tara. Ce au facut inteligentii nostrii de politicieni in 20 de ani?? Nu ti se pare ca esti manipulat de televiziuni?? Iti spun eu care sunt economist (nimic). Cate acumulari de apa, km de autostrada etc sau realizat in Romania dupa 89`??? Simpatizez cu ideea de Romania Mare dar consider ca P.R.M nu are capacitatea umana de a realiza acest lucru. Vadim e inteligent dar e manipulat, in plus sufera de diabet si precum se stie multi dintre cei care au diabet sufera de paranoia. Romania are o singura solutie Monarhia (Un rege nu isi fura tara pt ca o lasa mostenire). Tu ai fura ceva ce ai stii ca ramane mostenire urmasilor tai???? Hai pa!!!
  • +10 (12 voturi)    
    lol (Sâmbătă, 9 mai 2009, 18:01)

    silver surfer [anonim]

    lol lol tara lui Mickey Mouse hahaha
  • +11 (13 voturi)    
    in circumscriptia spitalului 9 (Sâmbătă, 9 mai 2009, 18:01)

    alegator [anonim]

    ...sunt de acord...
    * votat *
    • +9 (9 voturi)    
      La "Socola" nu sunt primiti avansatzii. (Sâmbătă, 9 mai 2009, 19:13)

      Incepatorul [anonim] i-a raspuns lui alegator

      Datorita starii avansate a celor doi, medicii au hotarat sa nu riste, sa rezolve cu seriozitate doar cazurile vindecabile si sa nu se complice cu astfel de glumetzi.
  • +9 (13 voturi)    
    StaNebunul si BraNetotul pt. victoria balamucului (Sâmbătă, 9 mai 2009, 18:16)

    Tata Omidu [anonim]

    Cu asemenea potrivire de caractere, victoria balamucului este asigurata.
  • +6 (6 voturi)    
    ce cauta infractorul Becali? (Sâmbătă, 9 mai 2009, 18:20)

    Codruta N [utilizator]

    Ce cauta in afara Bucurestiului? Daca eu ii trag un pumn in moaca lui Boc (sau lui Predoiu) pot sa ies dupa aia de la bulau, ca vreau sa-mi fac "campanie electorala"?

    Oricum, sunt curioasa cate voturi va strange nebunu (impreuna cu circaru) la prezidentiale - dar mai ales cui le va "ceda" >:)
  • -8 (10 voturi)    
    Macar asa... (Sâmbătă, 9 mai 2009, 19:49)

    Bogdan [anonim]

    poate mai echilibreaza si ei balanta dezmatului actual...Era bine daca intrau si in parlament, nu mai dadeau astia la pace totul.Trebuie intotdeauna cineva pt contrabalansare ca altfel se ajunge la dictatura...
  • -10 (12 voturi)    
    Vadim presedinte si Becali premier (Sâmbătă, 9 mai 2009, 20:22)

    Mihai [anonim]

    E hilar. Dar, din pacate, nu cred ca sunt mai rai decat Basescu si Boc, ceea ce e si mai hilar !
  • +8 (8 voturi)    
    intr o tara civilizata .. (Sâmbătă, 9 mai 2009, 20:54)

    montreal [anonim]

    asemenea specimene nu aveau nici 1% in sondaje...de asemenea nici mass-media nu i baga in seama.. .insa in rom...pro-stia e dominanta...asa ca ..cit mai multe ...succesuri...
  • +7 (7 voturi)    
    Sediul noului guvern va fi Spitalul no.9 (Sâmbătă, 9 mai 2009, 21:26)

    Tantza si Costel [anonim]

    Sediul noului guvern va fi Spitalul no.9
    • +2 (2 voturi)    
      O gluma proasta ! (Duminică, 10 mai 2009, 10:14)

      Teo [anonim] i-a raspuns lui Tantza si Costel

      S-a gasit sacul si petecul !
      Eterna si fascinanta Romanie !
      Vadim nu ar nicio sansa,este un candidat expirat demult,iar Becali nu este in stare sa conduca Steaua,din care a ramas doar numele.O gluma groteasca !
  • +1 (1 vot)    
    De ce nu? (Duminică, 10 mai 2009, 0:25)

    banel [anonim]

    Eu as vota (mentionez ca as vota) cu astia doi ca doar as s-ar duce dreaq de tot tara asta. In fond de ce sa tot suferim cu tot felul de experiente cand cu ei suntem siguri ca am treminat-o.

    Ce sa o tot lungim.
  • +2 (2 voturi)    
    Dezinformare (Duminică, 10 mai 2009, 7:05)

    Alex [anonim]

    Total dezinformat ccetatzene ! Se muta capitala la Iasi ! Spitalul Scocola va fi extins, usor, usor, pana cuprinde toata tzara !
  • +1 (1 vot)    
    :D (Duminică, 10 mai 2009, 9:56)

    Ana [anonim]

    ha ha ha...chiar mi-ati inveselit ziua...
  • +2 (2 voturi)    
    cuplul de aur! (Duminică, 10 mai 2009, 10:28)

    Dr Marutza [anonim]

    Tandea si cu Mandea mai marii peste camasile de forta!!
    Astia doi fac un cuplu de zile mari! Daca n-ar fi de ras, ar fi de plans!!
  • -2 (4 voturi)    
    Imi sunt simpatici amandoi (Duminică, 10 mai 2009, 10:51)

    Zoozoo [anonim]

    Ii votez.
    Ma doare-n c..r de mult prea seriosii si mincinosii politicieni din Romania.
    Vreau circ, ca doar oricum asta e Romania si cu jigodiile de politicieni aflati la putere sau in opozitie.
  • +1 (1 vot)    
    Ghicitori politice (Duminică, 10 mai 2009, 11:35)

    Iluminatul [anonim]

    Ghicitoarea nr. 10

    Un scutier la mare pamfletar,
    Ce-l poreclise „nebunul”, în trecut,
    Rămas în top, distins proprietar,
    E miel, schimbat de nerecunoscut.
  • 0 (0 voturi)    
    mda... (Duminică, 10 mai 2009, 12:20)

    Invincible [utilizator]

    Pai daca ar iesi Vadim presedinte, premier ar fi tot el Credeti ca ii va lasa ceva lui Becali? Becali se va multumi sa nu infunde puscaria.

    despre ceilalti candidati la presedintie... am vazut cu totii ce pot. deci....

    apoi, la vremuri nebune sunt valabile solutiile nebune!
  • 0 (0 voturi)    
    Propunere indecenta ! (Duminică, 10 mai 2009, 13:17)

    Ritzi Pitzi [anonim]

    Daca, prin absurd, un lider de partid care nu are reprezentare nici 5% la alegerile generale, castiga postul de presedinte al Romaniei, prin Constitutie este obligat sa nominalizeze la functia de prim ministru un reprezentant al partidului (aliantei) care detine majoritatea in Parlament.

    Vadim a uitat ca nu mai este dctatura in Romania de aproape 20 de ani si presedintele are puteri limitate, deci nu face ce vrea "muschiu'" lui.
    Declaratiile astea sunt doar "petarde" pentru prostime, care le va acorda vreo 2-3 procente, asa, ca sa nu moara de oftica !

    Cand va ajunge un cioban prim ministru, voi depune o petitie la Parlamentul European cu propunerea sa fim scosi din aceasta uniune pe motiv de incompatibilitate a reprezentantilor natiunii romane cu valorile europene.
  • 0 (0 voturi)    
    mai mai mai.... (Duminică, 10 mai 2009, 15:16)

    alex [anonim]

    dl. bekali daca peste alti 4 ani ati fi candidat singur mai mult ca sigur ati fi ajuns in turul 2 sau chiar ati fi castigat.
    dar acum nu e momentul. mai ales sa av aliati cu un extremist ca Vadim. Nu zic ac vadim greseste 100% dar ceea ce afce el ne-ar duce cu peste 50 de ani in urma. deci va rog eu .... mergeti singur.
  • +2 (2 voturi)    
    ha ha ha (Duminică, 10 mai 2009, 17:46)

    lia [anonim]

    eram f. deprimata, iar acum nu ma pot opri din ris. mi-ati inveselit ziua. pt . vaccin rudotelul e prea slab. ii trebuie ceva mai puternic.
  • 0 (0 voturi)    
    pacaliciu si razboinicul (Duminică, 10 mai 2009, 22:58)

    jorj [anonim]

    de la un pacalici ca vc tudor nu ai de la ce sa te astepti dar de la mr. becali macar asha o un pic de bun simt...., cere-ti scuze fata de cei pe care i-ai injurat dar nu te cobori pina la a le face pantofii unor scursuri..... ma rog.... 2 specimene tipice pt Romania zilelor noastre...
    Nu se poate spune despre un micul lingau al celui mai iubit conducator ca nu are umor nu-i asha...
  • 0 (0 voturi)    
    La mai mare ! (Luni, 11 mai 2009, 12:13)

    sed lex [anonim]

    Bravos !
    Da' eu ?
  • -1 (1 vot)    
    despre vadim si becali (Luni, 11 mai 2009, 18:15)

    doru [anonim]

    Consider ca Vadim este un om adevarat,iar cei care zic ca este nebun inseamna ca el este cel nebun.Probabil ca acel care scrie sau zice despre acest om-enciclopedie asa ceva nu are decat sa mearga la un consult psiho,fiindca el este intr-adevar nebun de legat.
  • +1 (1 vot)    
    Vadim presedinte? (Sâmbătă, 30 mai 2009, 17:47)

    NO COMMENT [anonim]

    Vadim nu va fi niciodata presedinte ci doar candidat. Genetica este cea care l-a distrus. Din partea mamei, Vadim a mostenit o gena ff puternica de androgin (fatalau). Un frate al bunicului si un frate al mamei au fost androgini. Fratele bunicului s-a angajat la un mic circ de provincie din Transilvania. Pe vremea aceea, un andogin isi arata spectatorilor organele sexuale, masculine (de regula cu mad.ular si test.icu.le foarte mici, alaturi de un va.gi.n la fel de mic). Vadim a mostenit trasaturile extrem de feminine ale androginului si pilozitatea foarte slab dezvoltata. Personalitatea lui intreaga, isteria, cochetaria, lasitatea, felul in care transpira (abundent) tradeaza femeia din el. Uneori, crizele lui de personalitate (dubla, in sens fizic) sunt cumplite. Ca sa-si invinga complexul de inferioritate, in 1992 si-a lasat un simulacru de mustata. A fost cea mai penibila mustata din istoria parlamentarismului romanesc, la care a trebuit sa renunte, multumindu-se cu fata lui ca o luna plina, de femeiei castrata. Din cauza acelui bunic androgin, care probabil ca a suferit foarte mult, cat si a confesiunii evangheliste a tatalui sau, Vadim si-a confectionat o falsa biografie de victima, cu care iese in strainatate, si gratie careia a primit o sumedenie de medalii si decoratii (inclusiv de la Vatican). Serviciile secrete romanesti l-au exploatat in fel si chip, l-au folosit ca informator si gazda, inainte de revolutie, sau ca pion in lupta intre partide, dar nu-l vor ajuta niciodata sa ajunga presedinte. Vadim va muri ca pseudobarbat, care viseaza ca o femeie.