VIDEO Emil Boc: Trebuie sa alerg o jumatate de ora la sala pentru a putea manca o napolitana cu ciocolata

de V.M.     HotNews.ro
Miercuri, 6 mai 2009, 14:34 Actualitate | Politic

Emil Boc
Foto: AGERPRES
Premierul Emil Boc s-a interesat, miercuri, la vizitarea Targului pentru IMM, de dulciurile cu calorii reduse produse de o firma din Giurgiu si a spus comerciantilor ca, pentru a manca o napolitana cu ciocolata, trebuie sa alerge aproximativ o jumatate de ora la sala, pentru a-si pastra silueta, relateaza Mediafax.

Printre standurile micilor intreprinzatori cu obiecte de imbracaminte, produse traditionale de artizanat sau cu echipamente ecologice pentru producerea energiei, primului-ministru i-au atras atentia dulciurile unei firme din Giurgiu, remarcand ca acestea nu contin zahar.

"Au E-uri?", a intrebat Boc, iar raspunsul primit din partea comerciantilor a fost ca produsele sunt si fara E-uri, si de post. Premierul nu s-a lasat insa convins si a vrut sa verifice personal cate calorii are o napolitana cu ciocolata. "Cate calorii au astea? 400 de calorii la o suta de grame. Pai, frate-meu, fug juma' de ora pe banda pentru una ca asta! Dar e buna, ca nu are zahar", a spus Boc.

Premierul Emil Boc obisnuieste sa faca periodic exercitii de gimnastica la o sala de forta din Capitala, pentru a-si pastra conditia fizica.




Citeste mai multe despre   
























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU Bill Nichols, critic de film si pionier al studiului de film documentar: In timpul facultatii inca nu stiam ce voi deveni. Eu nu eram interesat sa fac bani, ci cautam implinirea. Si a durat o vreme sa imi dau seama.

Bill Nichols, critic de film american, profesor emerit si un pionier al studiului de film documentar contemporan a discutat in cadrul unui interviu despre visele si aspiratiile din tinerete, tehnicile din filmele documentare si influenta tehnologiei in industria cinematografica.
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Bill Nichols

1094 vizualizari

  • +4 (6 voturi)    
    Alooo (Miercuri, 6 mai 2009, 14:47)

    Alexandru C [utilizator]

    Mancati vreo 20 napolitane si duceti-va la sala toata ziua ca e mai bine pentru noi. Luati si tot guvernul si nu mai faceti nimic.
    Va fi mult mai bine pentru noi.
    • +3 (5 voturi)    
      Corect :) (Miercuri, 6 mai 2009, 15:27)

      EDI [anonim] i-a raspuns lui Alexandru C

      Bine gandit. Astia mai bine lasa tara asa ca sunt mai putin periculosi decat daca fac ceva. Vezi impozitul forfetar si altele.
  • +2 (4 voturi)    
    asa sa faci (Miercuri, 6 mai 2009, 15:50)

    adi [anonim]

    silueta ca silueta dar cu inteligenta ce-ai sa faci ?
  • +2 (4 voturi)    
    Napolitane de crescut mare (Miercuri, 6 mai 2009, 15:53)

    Horea [anonim]

    Mah Boc, ceva napolitane de crescut mare nu aveau aia pe la targ?
  • +3 (3 voturi)    
    propunere (Miercuri, 6 mai 2009, 15:56)

    roman [anonim]

    Propun sa-l invitam la TARGUL IMM-urilor opite in urma ordonantei de Urgenta promovate de guvernul Boc-Pongea. Poate vor vedea si ei cat de multe sunt.
  • +2 (2 voturi)    
    gindeste si vei arde 2 napolitane in jumade ora (Miercuri, 6 mai 2009, 16:04)

    Falco [anonim]

    Gindeste si vei arde 2 napolitane in jumade ora.
    Cind mai ai timp sa maninci sau sa mergi la sala BOC? la cite probleme is in tara asta ar trebui sa fii cu coatele pe birou toata ziulica , iar daca ti-ar pasa de "noi" ai face ulcer din cauza mizeriiei din aceeasta tara . Un "VIP" si asta ca toti cei care i-am avut pina acum la putere , auzi la el tre sa alerge pe banda ca sa nu se ingrase , cind am un proiect si is framintat de el slabesc de nu ai treaba , normal daca te doare in cot sa te ingrasi altfel sanse minime . Cind iti lucreaza neuroni arzi la greu calorii incearca si dumneata domnule BOC
    • -2 (2 voturi)    
      Tu asa o arzi? (Miercuri, 6 mai 2009, 17:31)

      Goye [anonim] i-a raspuns lui Falco

      Mtiica, pentru filmele cu Superman muta pe minimax. Si PM e oameni, bre... ;)
  • +1 (1 vot)    
    Napulitanule (Miercuri, 6 mai 2009, 16:12)

    Levap [anonim]

    Dacă aţi alerga să câştigaţi o napolitană, abia de veti recupera consumul energetic mâncând-o.
    Atunci veţi gândi ca Primul gospodar al ţării şi nu ca ultima "damă întreţinută"
  • +2 (2 voturi)    
    care silueta? (Miercuri, 6 mai 2009, 17:36)

    Gogu [anonim]

    are Boc silueta ? in poza nu se vede din cauza burţii LOL
  • +2 (2 voturi)    
    Silueta (Miercuri, 6 mai 2009, 18:32)

    Boboc [anonim]

    In mod normal, dl Boc ar trebui sa alerge tot timpul, precum soricelul alb pt experiente. Orice mananca il face sa se umfle. Cred ca i se trage de la gogosile pe care le-a mancat in campania pt parlamentare si cele pe care le ingurgiteaza acum: salarii corecte, descentralizare, trecerea cu bine a crizei si mai are altele in buzunar. Vine iar campania!
  • 0 (0 voturi)    
    nu le e rusine, ha? (Miercuri, 6 mai 2009, 20:44)

    Codruta N [utilizator]

    Sa mearga la "targul IMM", dupa ordonanta ("impozitul forfetar") prin care a distrus deja o gramada!

    Poate s-a dus sa mai vada daca nu mai e nevoie de inca o ordonanta, ca inca or mai fi ramas firme (care sa nu le fie "prieteni", "clienti" samd.) de distrus?

    Intreprinzatorii aceia nu l-au intampinat cu un inimos si voios "huooo!!!"? Pai, inseamna ca-si merita soarta!