Lavinia Sandru se inscrie in PSD pentru a candida pe eurolista social-democratilor

de V.M.     HotNews.ro
Vineri, 27 martie 2009, 19:08 Actualitate | Politic

Liderul PIN, Lavinia Sandru, a declarat, vineri, ca se va inscrie in PSD pentru a putea candida pe lista acestui partid la Parlamentul European, dar ca, dupa euroalegeri, se va intoarce in PIN, informeaza Mediafax.

"O sa ma inscriu, ca nu am alternativa. Inscrierea mea in PSD este singura varianta posibila, pentru ca la restul au trecut termenele. Nu mai e timp de nimic altceva, de alianta politica sau electorala. Este important sa ajung in Parlamentul European, asa ca voi face acest gest (inscrierea in PSD - n.r.). Probabil o sa ma inscriu la PSD Bistrita, pentru ca ei m-au propus", a declarat Lavinia Sandru.

Ea a mai spus ca, dupa alegerile pentru PE, se va reintoarce in Partidul Initiativa Nationala. "Dupa alegeri ma voi intoarce in PIN. Pana atunci va fi un interimat la conducerea partidului", a mai precizat Sandru.

Eventuala candidatura a liderului PIN Lavinia Sandru pe listele PSD la europarlamentare a provocat numeroase discutii in partid.


Citeste mai multe despre   




















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

1481 vizualizari

  • +7 (7 voturi)    
    ce jenant ... (Vineri, 27 martie 2009, 19:36)

    turistul [anonim]

    iese din pin, intra in psd, candideaza, poate iese poate nu, pe urma iese din psd si intra iar in pin ... iese intra iese intra ... trageti concluzia singuri ...
    • +1 (1 vot)    
      Pentru ca a ramas fara coledzi, ma'ntzelegi (Vineri, 27 martie 2009, 23:29)

      Hadrian [anonim] i-a raspuns lui turistul

      ... si clopotzeii tzinghi-linghi :)
  • +4 (4 voturi)    
    Cine e Sandru? (Vineri, 27 martie 2009, 19:40)

    doe [anonim]

    Cine e aceasta Sandru? Cine este PIN? Doreste oare PSD-ul sa se faca de tot de cacao?
  • +6 (6 voturi)    
    ce caterinca (Vineri, 27 martie 2009, 19:42)

    eu [anonim]

    nebuni sa fie aia de la PSD sa o accepte in conditile astea .. ea cred ca vorbeste numai prostii...mai si spune ca a avut de unde alege...si asta e ..nu are ce face si se baga la PSD ca sa ajunga in PE...ce simplu...

    se si vede din articol ca e cam nebuna, ca zice "Pana atunci va fi un interimat la conducerea partidului"

    ...interimat din cine??...ca era doar ea si Gusa ..acum e singura...eu nu cred ca PIN are membri...astia au doar autsourcng..:))
  • +4 (4 voturi)    
    '.doua jucarii stricate /merg tinandu-se de mana ' (Vineri, 27 martie 2009, 19:42)

    Eneas [anonim]

    si gusa si sancru sunt uzati si incomozi politic;cred ca geoana face o mare greseala ;poate are ordin de la magureanu sa ii bage in seama si nu poate refuza un ordin direct ,in orice caz psd pierde cu acesti decrepiti politici ...
  • +4 (4 voturi)    
    Ciolaniada (Vineri, 27 martie 2009, 19:48)

    Moraru [anonim]

    Oameni de incredere care promit orice sa aiba o bucatica buna din ciolan. Cand o veti vota ganditi-va ca faceti un gest umanitar, ii este foame...
  • +3 (3 voturi)    
    Traseista (Vineri, 27 martie 2009, 19:55)

    george [anonim]

    Cand Basescu a trimis-o pe centura politicii romanesti toata lumea sa sarit de kur in sus si l-a acuzat pe Basescu.
    Pana mai ieri alaltaieri i-a spurcat in fel si chip de PDSR-isti si acum le pupa talpile.
    Halal curva
  • +3 (3 voturi)    
    Ai dreptate (Vineri, 27 martie 2009, 19:58)

    Mario [anonim]

    Cand este data alegerilor europarlamentare ca sa stiu sa-mi planific o iesire in natura sa fac poze?
  • +3 (3 voturi)    
    saraca! (Vineri, 27 martie 2009, 20:09)

    daddy erectus [utilizator]

    e chiar atat de aglomerat pe centura la tiruri?!
  • +3 (3 voturi)    
    da (Vineri, 27 martie 2009, 20:53)

    georgica [anonim]

    Da Domnu Gusa cand se inscrie in PSD ca doar a plecat de acolo. Am citit ca e omu care alearga pentru Ovidiu Vantu intr-o afacere in care sunt asociati -cica lucru cu ceva fonduri europene, nu-mi amintesc exact. Astam Vintu nu este tipul cu problema aia de la FNI ? Sau poate confund eu .... Eu sunt mai turmentat de fel..
  • +3 (3 voturi)    
    :)))))))) (Vineri, 27 martie 2009, 21:10)

    Pipo [anonim]

    :)))))) Jenant pur si simpli jenant,tara lui papura voda ,nici nu mai ai ce spune
  • +3 (3 voturi)    
    RUSINE LAVINIA SANDRU... (Vineri, 27 martie 2009, 21:10)

    anonim [anonim]

    Rusine Laviniei Sandru
  • +3 (3 voturi)    
    MARE DEZAMAGIRE (Vineri, 27 martie 2009, 21:37)

    Nika [anonim]

    Si ea si Gusa - pana la urma s-au reintors la matca.
  • +3 (3 voturi)    
    Reintoarcerea la Matca (Vineri, 27 martie 2009, 21:42)

    Andrei [anonim]

    Gusa consilier personal al lui Geoana hop si Sandru dupa el in ... PSD.
    Ce sa mai zici! uneii zic sa nu lingi unde scuipi iar altii sa nu spui niciodata nu ...
  • +2 (4 voturi)    
    :)):)) (Vineri, 27 martie 2009, 21:46)

    neutrino [utilizator]

    o prefer pe EBA decat pe lavinica;)..macar e mai tanara si la inceput..si nu a facut atatea spume la gura ..cu hotii..nu mai vb. de doamna "nepotica"
  • +4 (4 voturi)    
    lavinia (Vineri, 27 martie 2009, 21:54)

    amarastean [anonim]

    dumnezeule chiar nimeni nu mai are bun simt. aceasta fatuca are toata inteligenta si talentul intre coapse. locul ei este la crucea de piatra avandu-l ca unic client pe guse. sunt atatia oameni de bun simt in toate partidele . sa se termine cu impostorii
  • +3 (3 voturi)    
    lavi (Vineri, 27 martie 2009, 22:21)

    radu [anonim]

    bai, sunteti rai! lavinia sandru e buuuuuuuna! va avea succes la UE ! Pacat ca e maritata! dar s-au mai vazut cazuri...Daca ajunge la UE, vom avea trei-patru comisari simpatizanti ai RO pe putin...
  • +3 (3 voturi)    
    viitorul suna bine..pentru traseisti politici (Vineri, 27 martie 2009, 22:27)

    sile [anonim]

    Reprezentanta tinerei generatii de jigodii politice declara ca " e important sa ajunga in Parlamentul European "

    Important pentru cine ,ma rog ?
    Pentru buzunarul propriu,pentru interesele personale pentru ca,la cat o duce mintea,ma indoiesc ca ar reprezenta cu onestitate interesele Romaniei !!
  • +3 (3 voturi)    
    e nevinovata (Sâmbătă, 28 martie 2009, 10:08)

    florian [anonim]

    Daoama PIN-ului este nevinovata! Ea sufera cu
    capul! Dar cei care-i dau atentie merita tratati, in mod special MG etichetet corect de Ilici lliescu. De fapt MG ii ofera iluzia cooptarii pe lista PSD; nici prin absorbtia PIN in PSD nu va trece Labinia Sancru pe lista. A plimbat destul usrul carpatin impreuna cu Gusa. Acum prin inscrierea in PSD are, pe merit, un loc important pe centura politichiei! oricum PIN e partid de porbagaj prin adepti si de centura prin lideri.
  • 0 (0 voturi)    
    alegeri (Duminică, 29 martie 2009, 21:35)

    elis [anonim]

    Esti penibila.Scopul scuza mijloacele.Cum Nastase,Geoana,Iliescu,Mitrea etc nu mai sunt comunisti,mafioti,corupti?Asa sustine ai in campaniile electorale.Sau sa inteleg ca este o recompensa pentru "serviciile" aduse de Gusa psd?TRASEISTA . AVEA DREPTATE BASESCU
  • 0 (0 voturi)    
    minsiuna,neseriozitate (Duminică, 8 iulie 2012, 18:43)

    paulica5o [anonim]

    minciuna,neseriozitatea,tradarea este caracteristica acestei generatii care conducetii acum Romania. La Turceascu ai declarat ca nu vei vota suspendarea, dar pe ecrane inainte de finalizarea nr. voturilor tv-urile anuntau de negocierea voastra si a UDMR cu nr. de posturi care urmeaza sa le primiti. Sunt o pensionara care nu am cerut ptr. tradare nicodata nimic. Ptr. noi cind o sa faceti ceva adevarat. Cine este de fapt LAVINIA SANDRU?