Bogdan Olteanu a divortat. El va plati 1.500 de euro lunar pensie alimentara

de Alina Neagu     HotNews.ro
Marţi, 17 martie 2009, 20:36 Actualitate | Politic

Cristina si Bogdan Olteanu
Foto: AGERPRES
Divortul fostului presedinte al Camerei Deputatilor, liberalul Bogdan Olteanu, de sotia sa, Cristina Isabela Andone, a fost pronuntat, marti, de Judecatoria sectorului 1, "din culpa ambelor parti", anunta Mediafax. Politicianul liberal va trebui sa plateasca o pensie lunara de 1.500 de euro pentru cei doi copii ai familiei, pe care instanta i-a incredintat fostei sale sotii.

Instanta a mai stabilit ca Bogdan Olteanu sa aiba dreptul de a pastra legaturi personale cu cei doi copii, de a petrece anumite perioade de timp cu acestia, dar numai sub supravegherea fostei sotii si doar in conditiile acceptate de aceasta, "conform tranzactiei partilor".

Bogdan Olteanu a depus cererea de divort pe data de 27 februarie. Politicianul liberal si Cristina Isabela Andone erau casatoriti din anul 2003. Nasul de cununie al cuplului a fost Calin Popescu Tariceanu. 


Citeste mai multe despre   
























Material sustinut de BCR

VIDEO Antreprenor StartUp Nation / Fondatorul Scolii de Bijuterie Contemporana: Eu nu vin la serviciu, eu vin in propriul meu atelier, in care imi exprim ideile. Ceea ce misca industria asta sunt ideile, nicidecum cifrele

David Sandu s-a ocupat de designul de bijuterii de cand era copil si a invatat pe cont propriu tot ceea ce stie. Assamblage - Scoala de Bijuterie Contemporana a aparut drept consecinta a acestei pasiuni. David face parte dintr-o industrie creativa emergenta, insa atat el, cat si cei care au trecut in ultimii 7 ani pe la bancurile de lucru ale scolii sale se vad adesea nevoiti sa spuna ca fac alte lucruri, pentru ca activitatea lor nu exista intr-un cadru legal.

3467 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    prea multi bani (Marţi, 17 martie 2009, 21:21)

    dan [anonim]

    prea multi bani dintr-un salariu de politician. Este bizar cum a primit un termen asa de scurt la Judecatoria sectorului 1 Era computerul virusat cand a stabilit acest termen ?
  • 0 (0 voturi)    
    Bogadn Olteanu familistul din campanie? (Marţi, 17 martie 2009, 21:29)

    streets [anonim]

    Cummm? Bogdan Olteanu familistul, cel care in campanie ne arata performantele sale in bucatarie, barbatul gospodina, barbatul familist a divortat?

    Nu se poate, trebuie sa fie o eroare...
  • 0 (0 voturi)    
    Ghici cine urmeaza !?? (Marţi, 17 martie 2009, 21:45)

    Vlad S [anonim]

    Urmeaza nasu,imediat ce-si pierde functia din penele !.La groapa cu voi nenorocitilor!
    • 0 (0 voturi)    
      Nașul Tăriceanu !? (Miercuri, 18 martie 2009, 11:44)

      MIHAI 2 [anonim] i-a raspuns lui Vlad S

      Călin i-a fost naș de cununie
      lui Olteanu.
      În același timp
      i-a fost ”naș” și lui Băsescu,
      în sensul că ,
      după ce uraciunea pustiirioi i-a speriat pe
      Ciorbea,
      Roman sau
      Năstase,
      cu Călin ”și-a găsit nașul”.
      Oricate injectii cu botox si-ar mai face Basescu
      de acum incolo,
      orucat si-ar trata tenul prin microabraziune,
      ca sa para roze la Realitatea TV,
      sufletul lui îmbătrânit.
      De la jumatatea lui 2005
      cand Tariceanu
      l-a contrat prima data ,
      refuzand anticipatele
      si pana in decembrie 2008,
      Base si-a facut atata sange rau
      ca a imbatranit cat in 25 de ani normali.
      Ramane de cautat pe Internet
      cum se numesc fiintele
      care imbatranesc intr-un an cat altele in 7.
  • 0 (0 voturi)    
    Fain exemplu (Marţi, 17 martie 2009, 21:47)

    Justy [anonim]

    Bun parinte spiritual a avut, se vede ca l-a indrumat sa-i calce pe urme...
  • 0 (0 voturi)    
    Draga Cristina (Marţi, 17 martie 2009, 21:56)

    New Life [anonim]

    1500 euro poate este putin, dar gandeste-te ca ai scpat de mortul viu, gulie comunista, un urat cu spume...pai cat sa mai faci dragoste cu el inchizand ochii? tu esti o femeie chiar draguta si desteapta am inteles...good luck
  • 0 (0 voturi)    
    Peste ani și ani...... (Marţi, 17 martie 2009, 22:29)

    Tartarin [anonim]

    Sunt nași care poartă noroc și fini care poartă ghinion...:)

    Aici cred că stă excepția .

    Oare pentru ce supermodel divorțezi ????

    Superlativul îl arată dimineața devreme când încă te mai doare capul sau când semnează cecurile ?
  • 0 (0 voturi)    
    deh (Marţi, 17 martie 2009, 22:58)

    MirceaA [anonim]

    macar astia au fost civilizati. Si-au spalat rufele in familie si au venit la tribunal cu treaba aranjata.
  • +1 (1 vot)    
    Ce salariu are? (Marţi, 17 martie 2009, 23:51)

    Orpheus [utilizator]

    Banuiesc ca nitel peste 1500 EUR?

    Nu castiga rau alesii neamului...
  • 0 (0 voturi)    
    Nasi care poarta noroc !?????? (Miercuri, 18 martie 2009, 0:00)

    Tartarin [anonim]

    Sunt nași care poartă noroc și fini care aduc ghinion .

    Aici avem doar excepția de la regulă .

    La cât mai multe coane Oltene !!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Pentru ofticosi !!! (Miercuri, 18 martie 2009, 11:34)

    MIHAI 2 [anonim]

    Cand sunt 2 copii,
    pensia de intretinere
    nu poate depasi o treime din veniturile parintelui.

    Carevasazica veniturile lui Olteanu - care nu e obligatoriu sa provina doar din salariu ,
    asta era pe vremea voastra,
    acum exista si dividende de pilda -
    se cifrează la o medie de cel putin
    4500 euro pe luna .
    *
    In ceea ce priveste faptul ca olteanu ar fi urât,
    trebuie retinut ca el a initiat divortul.
    *
    Iar cand o sa vedeti cu ce bucatica buna va iesi pe piata, atunci chiar ca aveti de ce sa va faceti sange rau.
    *
    Nu mai spun de Basescu , simbolul barbatiei,
    care nu va avea niciodata suficient curaj
    pentru a divorta si
    a-si reface viata
    alaturi de femeia pe care o iubeste.
    • 0 (0 voturi)    
      Acum e liber (Miercuri, 18 martie 2009, 18:37)

      spysoby [anonim] i-a raspuns lui MIHAI 2

      Olteanul e cuplat cu Diana Tusa.
  • 0 (0 voturi)    
    pensie alimentara (Miercuri, 18 martie 2009, 16:10)

    mos ion roata [utilizator]

    De unde are comunistul asta atatia bani?Nu iese si el la greva cu functionarii publici? Cand ii vad figura ma gandesc ca Revolutia din 89 nu si-a atins scopul.