Organizatia de Tineret a PD-L sprijina in continuare candidatura Elenei Basescu la PE 

de V.M.     HotNews.ro
Vineri, 13 martie 2009, 18:37 Actualitate | Politic

OTPD-L a anuntat ca isi mentine sustinerea pentru includerea pe listele partidului pentru alegerile europarlamentare a Elenei Basescu, secretar general al Organizatiei, pe motiv ca "in PD-L, persoanele au fost evaluate pe baza activitatii pe care au depus-o, si nu in functie de campaniile de presa", transmite NewsIn.

Intr-un comunicat semnat de Monica Iacob-Ridzi, liderul tinerilor democrat-liberali, se spune ca Organizatia de Tineret isi reitereaza sprijinul fata de Elena Basescu reactionand astfel la ceea ce OTPD-L considera drept o campanie negativa la adresa secretarului general al organizatiei.

"Din cauza campaniei negative la adresa secretarului general al OTPD-L, ne vedem obligati sa reluam declaratiile anterioare referitoare la candidatura Elenei Basescu la alegerile europarlamentare din acest an – Elena Basescu are sustinerea deplina a organizatiei de tineret, mai ales tinand cont de experienta pe care a dobandit-o in ultima perioada, in care a fost stagiar la Parlamentul European", se arata in comunicatul OTPD-L.

Iacob-Ridzi considera ca organizatia pe care o conduce este cea mai in masura sa evalueze activitatea Elenei Basescu, iar nominalizarea acesteia din partea tinerilor pedelisti s-a dovedit a fi o decizie corecta.


Citeste mai multe despre   






















907 vizualizari

  • +6 (10 voturi)    
    Si care ar fi activitatea depusa de elena? (Vineri, 13 martie 2009, 18:46)

    steve [anonim]

    ... nu e in stare sa lege 2 propozitii in romana. Si ma indoiesc ca ar stii franceza sau engleza. N-are rost sa trimitem in Parlament o muta-surda.
    • -4 (4 voturi)    
      ! (Vineri, 13 martie 2009, 20:33)

      ileana [anonim] i-a raspuns lui steve

      ok, dar crezi ca altii sunt mai buni ?
      ex titus corlatean ( care-i si tigan..asta mi-a venit ca asta-i de brasov).
  • +5 (9 voturi)    
    Oda (Vineri, 13 martie 2009, 18:50)

    IoIo [anonim]

    Oda Suveranei....
  • +5 (7 voturi)    
    daca e zavoranu la prm de ce nu si elena la pdl! (Vineri, 13 martie 2009, 18:55)

    elanul [anonim]

    dupa multi ani o sa vedem precis un show gen oana si mamica ei dar cu elenuta si taticul ei - deja vad titluri mari in ziare!
  • +4 (4 voturi)    
    care-i problema? (Vineri, 13 martie 2009, 19:06)

    vio [anonim]

    Un candidat genial e sustinut de un grup de geniali! Ca doar e reprezentativa, din moment ce a fost votata de 99% dintre ei!
  • +1 (3 voturi)    
    caru' cu prosti (Vineri, 13 martie 2009, 19:21)

    wow! [anonim]

    Mama, da' prosti mai e!
    • 0 (0 voturi)    
      Tinerii si Elena (cea mica) (Sâmbătă, 14 martie 2009, 8:51)

      istoricul [anonim] i-a raspuns lui wow!

      Nu sunt prosti, sunt doar pupincuristi desi tineri!
      Se pare ca au mostenit asta de la parintii lor care ridicau ode plumbuitului de la Targoviste...
      Fata nu are nicio vina, daca cei din jur ii spun ca e desteapta, ajunge si ea sa o creada.
  • +4 (6 voturi)    
    Juniorii seamana cu seniorii (Vineri, 13 martie 2009, 19:22)

    Alex [anonim]

    Lichele de doi bani.
    Ce tara misto si plina de misto !
    Sa traiti bine !
  • -1 (5 voturi)    
    ciocu mic (Vineri, 13 martie 2009, 19:23)

    dardar [anonim]

    ciocu mic si nu va legati de mezina salvatorului nostru ca imediat sare TRU si doamna Pipidii ca sunteti niste tonomate,unde esti tu nea Nicu sa vezi caa te regreta boborul.sa traiti bine,doar doua secunde ii tb la aia mica bani de mers in bamboo
  • +2 (4 voturi)    
    Alina Mungiu si Monica Macovei (Vineri, 13 martie 2009, 19:37)

    ~ [anonim]

    Nu am nimic impotriva Elenei, e de apreciat ca tanara fiind, nu vrea sa stea deoparte si se implica – insa acum exista o sansa o SANSA UNICA, aceea de a le avea in politica, impreuna si pentru prima data in ultimii 20 de ani - pe Alina Mungiu si Monica Macovei –
    Daca Elena nu-si poate da seama ce sansa unica se poate pierde din cauza ei si cat de importanta e aceasta sansa pentru romani - atunci inseamna ca nu e om politic si nu ii iubeste pe romani.

    In istorie sunt extrem de rare momentele in care oamenii exceptionali apar impreuna (de obicei trebuie sa te consideri norocos daca ai sansa sa fii contemporan chiar si cu unul singur),
    Iar cand acesti oameni mai sunt si de aceeasi parte a puterii, impartasesc aceleasi VALORI POLITICE si li se ofera si oportunitatea de a le aplica - atunci partidul care pierde astfel de oameni nu merita votat.
  • +2 (4 voturi)    
    idioti (Vineri, 13 martie 2009, 19:39)

    base [anonim]

    niste unii ca in cepex. la munca ba.
  • +3 (5 voturi)    
    elenuta se da uta! (Vineri, 13 martie 2009, 19:46)

    ridzi pagliacci [anonim]

    Da cine e Tante ridzi asta daca nu tot o parvenita fara nici un merit ca si Elena din Troia!
    Vorba aia in spatele fiecarei femei de succes sta un barbat cu influenta si bani! hahahaha
  • -3 (3 voturi)    
    si astia sunt controlati (Vineri, 13 martie 2009, 19:51)

    zusu [anonim]

    pana si tinerii sunt controlati de basescu?
    • +3 (5 voturi)    
      Nu, singuri (Vineri, 13 martie 2009, 19:58)

      vio [anonim] i-a raspuns lui zusu

      Nu, n-au nici macar scuza ca sunt controlati/manipulati de Basescu!
      Asa sunt ei, lingai si yes-men, asa cum erau unii inainte de 89. Dar inainte cica era Securitatea care te obliga cu pistolul la tampla sa fii un lingau si pupin.
      • -1 (1 vot)    
        da "se-cur-itatea" era de vina! (Vineri, 13 martie 2009, 21:01)

        elanul [anonim] i-a raspuns lui vio

        Cu cat mai mare cu atat mai multa vina!
  • +3 (5 voturi)    
    Nepotism balcanic... (Vineri, 13 martie 2009, 19:54)

    Dan [anonim]

    Uite asa dragii mei va poerdeti VOI voturile oamenilor cinstiti din Romania... Sa va fie rusine!!!!
  • +2 (4 voturi)    
    bunsimt (Vineri, 13 martie 2009, 20:02)

    nicu [anonim]

    Ar trebui sa si dea seama de penibil.Dupa atatea experiente cu femei bagacioase care au provocat greata poporului ar fi cazul sa se faca o pauza .Ce Dumnezeu ca nu suntem un popor de mazochisti.!
  • +4 (4 voturi)    
    OTPD-L (Vineri, 13 martie 2009, 20:19)

    delia [anonim]

    Nu fiti copii. Poate este fata buna, noi, astia care votam nu stim asta, iar pe voi nu va credem pe cuvant. Cert este ca imaginea pe care si-a facut-o sau i-a facut-o presa , de scandal sau nu, nu-i este deloc favorabila. Nu are nici o competenta afirmata, decat cea de membra a grupului vesel de copii de bani gata, de mondena si de modela, si de de economist cu norma din cand in cand la luxten. Dragilor, noi votam, si unde scrie ca daca votam pe tata votam si fata, care nu ne-a convins? Oricum, pe toti v-am votat din cauza lui tata, si voi stiti asta, nu?
  • +3 (5 voturi)    
    Bine, lasati-o! (Vineri, 13 martie 2009, 20:24)

    stefan [anonim]

    1. Chestia asta e cusuta cu ata alba! E ca telegramele de felicitare si aprobare de pe vremea comunista.
    2. Lasati-o pe lista, dar veti vedea voi la vot ce se va intimpla.
    3. Las-o pe lista domnule presedinte si vei vedea la alegeri in toamna.

    Partidele de opozitie atit asteapta. Nepotism pe fata. Nu e nici o deosebire intre actualul presedinte ce-si promoveaza odrasla, o nulitate si impuscat ce-si promova nevasta si pe Nicu.
  • -5 (5 voturi)    
    Elena (Vineri, 13 martie 2009, 20:30)

    ileana [anonim]

    Sincer, nu-mi place Elena Basescu!
    Sincer, o mai si invidiez ( invidie feminina... :))))))) ), dar nu-nteleg de ce a sarit toata presa asa, ca sa nu mai vorbesc de ce tuna "Irealitatea"....
    Oare nu se intreaba presa daca noi, cei ce votam, nu ne-am saturat sa votam : Norica Nicolai, Adrian Nastase, Titus Corlatean si alti infecti mincinosi si parsivi?
    Macar in cazul Elenei Basescu stim clar ce votam!
    Ce atat tam-tam?
    Sau este parte din campania ei electorala si eu nu mi-am dat seama?
  • +2 (4 voturi)    
    Organizatia de ce??? (Vineri, 13 martie 2009, 21:19)

    Liv [anonim]

    Oraganizatia de "tineret"??? Poate vreti sa spuneti "Organizatia de pupincuristi si lingai prezidentiali"! !!!PD-L nu exista fara basescu chiar nu pricepeti???
  • -3 (3 voturi)    
    Sustinere. (Vineri, 13 martie 2009, 22:53)

    Laurentiu1985 [anonim]

    Elena, Tineretul este alaturi de tine. Stim ca ne vei reprezenta cu cinste si onoare in Parlamentul European, suntem sigur ca stagiatura ta in cadrul P.E. este de bun augur si cu siguranta tineretea si perseverenta ta va demonstra ca prezenta ta acolo va fi un avantaj pentru noi toti.
  • +1 (3 voturi)    
    Si eu am fost stagiar, prin concurs (Sâmbătă, 14 martie 2009, 0:50)

    mtg [anonim]

    Si eu am fost stagiar la Comisie, prin Blue Book - o selectie de CV-uri, destul de dura. EB a fost stagiara la o amica de-a ei, tot un fel de nepotism. Ca o paralela, cer viitorul post de Comisar pentru mine, de doar am facut un stagiu....
  • 0 (0 voturi)    
    s-o sustina, bre... >:) (Sâmbătă, 14 martie 2009, 8:38)

    Codruta N [utilizator]

    La asa "tineret", asa candidat! :-p
  • 0 (0 voturi)    
    Prezumtia de nevinovatie ! (Sâmbătă, 14 martie 2009, 11:10)

    martin [anonim]

    Elena Basescu si Tineretul PD, care o sustine declarat ,au desigur toate defectele posibile si imposibile , conform mediei aservite mogulilor, clonelor mercenare reactivate pe acest site si chiar multor oameni cinstiti dar orbiti de avalansa de atacuri.
    Ca atare Elenei Basescu nu i se acorda prezumtia de nevinovatie, care in Romania e ceruta de Dinu Patriciu (de 4 ani in proces cu o justitie venala sau timorata), de inteligentul si abilul Vantu ( stampilat cu vopsea FNI si a altor afaceri probabil imorale), de marele afacerist Felix Voiculescu ( informator al securitatii dovedit dar invulnerabil), de Adrian Nastase (care de 4 ani dribleaza continuu justitia, pretinzandu-se nevinovat pe cuvantul propriu).
    Ca atare propun rezolvarea multor probleme juridice dificile, prin introducerea in Codul Penal, care va fi discutat, a delictului de a tine cu dictatorul Basescu, cu pedeapsa minima de ostracizare (daca clonele cunosc termenul) ,iar maximul dorit, fiind pedeapsa cu moartea, existenta in democratica America a lui Husein Obama ,atat de iubit de inteligentul CTP !
  • 0 (0 voturi)    
    slugi_lingai (Sâmbătă, 14 martie 2009, 11:27)

    popys [anonim]

    Mai d-liberali sustinetii voi candidatura ca sa vedem cine drak o voteaza oricum ar fi dezamagiti voi credeti ca alegatoru-i prost sinteti mai periculosi ca psd n-am sa va mai votez niciodata .
  • 0 (0 voturi)    
    alegeri europarlamentare (Joi, 19 martie 2009, 11:03)

    Ordinul Calusarilor [anonim]

    Felicitari, celor care dau dovada de curaj,demnitate, si nu in ultimul rand de responsabilitate.Acum,macar in al 12-lea ceas,cana criza morala atins cote devastatoare,suprapusa pe criza economica,este timpul sa terminam cu paguboasele practici comunis- te,cand copiii trebuiau sa "plateasca" pentru parinti si parintii pentru faptele copiilor.Este timpul sa punem interesele Romaniei inaintea intereselor de grup sau de partid. Iainte sunt roman si apoi sunt membru de partid" ,a spus-o cineva si scum a platit-o.Cateva propuneri: -urgent sa se trimita solicitantilor,prin e-mail ,copie model de lista (tabel) pentru semnaturile necesare candida- turii Elenei Basescu,semnand cu aceasta ocazie de legalitatea tuturor datelor din listele respective; ---cei interesati sa obtina si aprobarea administratiei locale si de stat de a amenaja puncte fixe stradale in toate localitatilor unde sunt simpatizanti si sustinatori,acest procedeu este democratic si poate preveni eventualele acte nede- mocratice sustinute de forte oculte.Listele cu semnaturi vor fi trimise pana pe 5 aprilie fie la sediile OTPD-L sau duse la Bucuresti. Nota: miile de membri ai ordinului din tara si strainatate vor sustine canditatura Elenei Basescu.Doamne, ajuta-i pe Romani ! Marele Comandor