Cozmin Gusa va fi consilierul lui Mircea Geoana pentru zona Transilvania (surse)

de V.M.     HotNews.ro
Miercuri, 11 martie 2009, 17:53 Actualitate | Politic

Fostul lider al PIN Cozmin Gusa va fi consilier al presedintelui PSD Mircea Geoana pentru zona Transilvania, au declarat pentru Mediafax surse social-democrate. Contactat de Mediafax, Cozmin Gusa nici nu a confirmat nici nu a negat aceasta informatie, multumindu-se sa faca trimitere la declaratia facuta in cursul zilei la Academia Romana, declaratie potrivit careia in 2009 va face toate eforturile pentru alegerea unui nou sef al statului.

Gusa a declarat, miercuri, in cadrul unei dezbateri organizate de Academia Romana, ca in anul 2009 va face toate eforturile pentru alegerea unui nou sef de stat, care sa nu deteste competenta si profesionistii.

"Reforma politica si profesionalizarea politicului sunt imposibile azi. Putem sa facem insa niste pasi (...) primul pas cu care eu o sa incep este sa fac toate eforturile in 2009 pentru ca sa avem un nou presedinte care sa nu deteste competenta, care sa nu deteste profesionistii si care sa inteleaga ca probabil de sub cupola Academiei ar trebui sa plece marile idei si marile proiecte si, de ce nu, poate chiar viitorul presedinte al Romaniei sa plece tot din acest loc", a aratat Gusa.

Mircea Geoana este posibil candidat al PSD la Presedintie, anuntul oficial urmand sa fie facut la Congresul partidului, care ar putea avea loc in luna aprilie.

Cozmin Gusa a anuntat, la sfarsitul lunii ianuarie, ca se retrage din politica. El a intrat in viata publica in urma cu aproape opt ani, trecand prin trei partide, dintre care primul a fost PSD.


Citeste mai multe despre   




















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

830 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    mda ... (Miercuri, 11 martie 2009, 18:07)

    yo [anonim]

    Si cand ma gandesc ca acum cativa ani, cand a infiintat in Arad filiala locala PIN era asa de sigur pe el ...
    La infiintare insa am participat vreo 10 persoane care nu aveam insa nici o treaba cu asta, doar eram invitati prin intermediul unor diversi prieteni, sa nu fie sala goala :))
    ... ca deh, a fost si o conferinta de presa ...
    Buuuaaahhhh ...
  • +1 (3 voturi)    
    Alt traseist (Miercuri, 11 martie 2009, 18:08)

    x [anonim]

    A ramas fara bani si s-a intors la cocioaba care l-a mai gazduit si hranit (in lunga sa pribegie intr-ale pulitichiei).
    PS. Cred ca a primit o noua misiune de la stapinii de la soare-rasare.
  • +1 (3 voturi)    
    Consilier (Miercuri, 11 martie 2009, 18:17)

    nasa [anonim]

    Gusa s-a retras din politica.Gusa e consilierul politic al presedintelui Psd Geoana.Cand e Gusa serios? sau la el impostura e o virtute.Cat priveste alegerile pentru presedinte , a sa castige Geoana , cand copii lui Guse , vor fi majori!
  • 0 (4 voturi)    
    Prostanacu' (Miercuri, 11 martie 2009, 18:51)

    sorin [anonim]

    Daca se va intampla asa ceva inseamna ca porecla devine renume, iar PSD se va face for ever de f.e.c.a.l.e,o jucarie in labutele unsuroase ale sponsorilor formatiei Udrea-Cocos. Acest Gusa este cea mai periculoasa dejectie a tranzitiei.
  • 0 (2 voturi)    
    ciclul (Miercuri, 11 martie 2009, 20:13)

    Alex [anonim]

    I-o fi revenit ciclul ... PSD - PD - independent.
    Dupa cate reusite a avut nu se mai astampara.
  • +2 (2 voturi)    
    e si in SRI si muritor de foame ! (Miercuri, 11 martie 2009, 21:13)

    Esculap [anonim]

    ii dau si lui o slujba pentru coliva zilnica colegii de la Baneasa ,altfel ar fi muritor de foame spionul KGB!
  • +1 (3 voturi)    
    Vai (Miercuri, 11 martie 2009, 21:54)

    arnold [anonim]

    Asta da tarie de caracter cu sira spinarii din cauciuc
  • +2 (2 voturi)    
    GUSA Marele Om Politic (Joi, 12 martie 2009, 8:17)

    calin [anonim]

    Surpriza , acest virme e disperat si accepta sa suga zeama oricarui cadavru politic .Caracterul lui este sub imaginatia lui Caragiale . O rusine pentru poporul roman acesta caricatura , sint scirbit si dezamagit ca cineva mai are nevoie de un asemenea caracter , un tradator , un om fara coloana vertebrala , o rusine , trist , tragic , pacat . Unde vom ajunge condusi de asemenea infractori
  • +3 (3 voturi)    
    Sacul si petecul sau Tandea si Mandea (Joi, 12 martie 2009, 10:14)

    Dr. Marutza [anonim]

    S-au gasit, si s-au adunat! Si unde nu multumeam lui Dumnezeu ca scapasem de acest gusa!! Un Iago pervers al politichiei romanesti, un oportunist de profesie, un impostor!
    Isi schimba apartenenta la diverse partide precum altii lenjeria!
    Cat despre Geoana....din prostanac nu faci bici de maTASE1
  • +1 (1 vot)    
    prostanacul si mocofanul (Joi, 12 martie 2009, 14:21)

    srpc [utilizator]

    Gutza il consiliaza pe Minune, cam la nivelul asta se anunta colaborarea celor doi.