Cozmin Gusa se retrage de la conducerea PIN si isi intrerupe activitatea politica

de Alina Neagu     HotNews.ro
Vineri, 30 ianuarie 2009, 13:01 Actualitate | Politic


Gusa se retrage din politica
Foto: AGERPRES
Presedintele Partidului Initiativa Nationala, Cozmin Gusa, se va retrage de la conducerea formatiunii si isi va intrerupe activitatea politica. El i-a anuntat deja pe ceilalti lideri ai partidului in legatura cu decizia sa, iar pe data de 7 februarie este programat un congres pentru alegerea unui nou lider al formatiunii, potrivit NewsIn.

Inscrierile pentru sefia Partidului Initiativa Nationala se fac pana pe data de 5 februarie, a anuntat Cozmin Gusa.

Surse din cadrul filialei din Cluj a Partidului Initiativa Nationala, citate de NewsIn, sustin ca actualul lider al PIN ar urma sa ocupe o funcţie de conducere într-un trust media.

Partidul Initiativa Nationala a ratat intrarea in Parlament la alegerile din noiembrie 2008.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3356 vizualizari

  • -3 (11 voturi)    
    Final previzibil (Vineri, 30 ianuarie 2009, 13:16)

    Real [anonim]

    Bine faci frate.Daca erai om de actiune si aveai calciu in coloana puteai fi un politician stralucit.Pacat,mare pacat, imi placuse de tine.PIN ramane doar un brand nefructificat ( doar mugure ) si nu cred ca o sa vad vreodata flori si fructe la acest partid.N-am inteles niciodata unde se situeaza pe esichierul politic.Pacat de Cozmin,ar fi trebuit sa se alature unui partid politic deja existent si puternic si acolo sa faca ceva.Oricum ,i se potriveste mai mult haina de comentator decat de jucator sau antrenor.
  • +7 (11 voturi)    
    In sfarsit (Vineri, 30 ianuarie 2009, 13:17)

    Andrei [anonim]

    In sfarsit mai scapam de un penibil din politica noastra de doi lei. Drum bun baietas!
  • -4 (6 voturi)    
    Pacat ! Speram sa candideze la prezidentiale... (Vineri, 30 ianuarie 2009, 13:27)

    MIHAI 2 [anonim]

    ...Chiar daca nu intra in turul 2 , putea sa-i cedeze
    votul obținut lui Traian Basescu.
    Echilibrul precar al sufragiilor - Oprescu 2 voturi, Basescu - tot doua , s-ar fi inclinat in favoarea fortelor binelui.
    PS. Interesanta stirea cu trustul media. Vom afla și noi pe unde isi mai investeste KGB ul rublele.
  • +7 (9 voturi)    
    Corect! Acum MEDIA face POLITICA si nu invers (Vineri, 30 ianuarie 2009, 13:28)

    MESIA MEDIA [anonim]

    Gusa a fost testat de sistem pt. mai multe roluri, se pare ca in niciunul nu si-a gasit o "haita" care sa-l urmeze
    Acum il integreaza la loc in haita cea mare

    Restul e numai MEDIA; cand MEDIA da comanda: "nu votati" - prostimea nu voteaza. cand MEDIA da comanda "votati" prostimea si isi rupe oasele la coada sa voteze.
  • +3 (5 voturi)    
    Din lac in put (Vineri, 30 ianuarie 2009, 13:31)

    mihai [anonim]

    Cred ca e mai rau ca intra in presa. De fapt intra in cloaca in care probabil se simte cel mai bine.
  • +1 (3 voturi)    
    si cine mai ramane? (Vineri, 30 ianuarie 2009, 13:33)

    so [utilizator]

    Ca in bancurile cu albanezi...
    Probabil ca se desfiinteaza partidul.
  • 0 (2 voturi)    
    foarte tare (Vineri, 30 ianuarie 2009, 13:35)

    luk32 [anonim]

    Nuuuuuuuuuuuu, nu te retrageeeeeeeeeee. Cui ne lasi, Cozmineeeeee........

    Acum serios, candidatura la sefia partidului se poate face si online? Sa ma inscriu ca candidat, ca ca Cozmin oricum nu mai gasim.
    • 0 (0 voturi)    
      Excelent (Sâmbătă, 31 ianuarie 2009, 13:29)

      Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui luk32

      "ca ca Cosmin nu gasim" mi se pare o caracterizare perfecta. Felicitari
  • +6 (8 voturi)    
    expirat (Vineri, 30 ianuarie 2009, 13:47)

    stefan [anonim]

    inca un expirat care face gestul corect de a parasi viata politica. ma intreb la ce trombon o sa mai sufle Lavinia. ca acum un an, doi il considera pe CG cel mai mare om politic roman in viata. e adevarat ca nu a precizat criteriile pe care si-a bazat evaluarea.
  • +1 (5 voturi)    
    O veste buna ! (Vineri, 30 ianuarie 2009, 14:12)

    Relu [anonim]

    Foarte bine face! Oricum nu a realizat nimic. Era porta-voce a lui Magureanu si venea cu tot felul de zvonuri si lucruri de prin dosare, atit.
  • +1 (3 voturi)    
    eu credeam ca a murit (Vineri, 30 ianuarie 2009, 15:56)

    http://ionut-puerava.blog.com [anonim]

    mi-a placut cum a sunat "pin a ratat intrarea" suna ca si cum al mustata a pierdut ...pai ei au scos 0 barat! cat e si creieru moralitatea lu gusa
  • 0 (2 voturi)    
    Coloana a V-a (Vineri, 30 ianuarie 2009, 16:14)

    Marius Delaepicentru [anonim]

    Sa fim intelegatori cu presedintele Putin. Din cind in cind trebuie sa-si inoiasca agentii din Romania.
  • 0 (2 voturi)    
    A cedat nervos (Vineri, 30 ianuarie 2009, 16:22)

    Marius Delaepicentru [anonim]

    Pina la urma, omul n-a mai rezistat la presiunea colosala a monopolului taranist din opozitia extraparlamentara, si, decit sa-si vada partidul absorbit de megapartidul PNT-cd, a preferat sa iasa din scena.
  • 0 (2 voturi)    
    Foarte bine ! (Vineri, 30 ianuarie 2009, 17:45)

    kjgsdgf [anonim]

    Gusa e alt prezervativ folosit aruncat la gunoiul istoriei.
  • +1 (1 vot)    
    ihi (Vineri, 30 ianuarie 2009, 18:57)

    boc [anonim]

    buhuhuhuhuhuhuhuhhhhuuuuuuuuu!!!!!
  • 0 (2 voturi)    
    Comandantul a parasit barca! (Vineri, 30 ianuarie 2009, 19:07)

    Tache Ionescu [anonim]

    Nici nu trebuia sa intre in politica. Mai sunt si alti lideri in acest PIN sau cum se cheama, eu nu stiam decat de Gusa si de o cucoana Lavinia Surdu, sau cam asa ceva, care s-a retras mai demult?Cine va mai fi la acel "congres" daca a plecat si Gusa? Joaca de copii de gradinita!!
  • 0 (0 voturi)    
    retragere (Sâmbătă, 31 ianuarie 2009, 7:59)

    trif ovidiu [anonim]

    Acum se poate retrage dupa ce si-a umplut desagii.
  • +1 (1 vot)    
    Cu ursul cum ramane? (Sâmbătă, 31 ianuarie 2009, 11:00)

    florian [anonim]

    Bine face! Congresul din 7.02.2009 se va tine la Circul Globus pentru a desemna in unanimitate pe Lavinia Sandru ca purtatoare a ursului carpatin. Ramane de stabilit ora fiindca inca nu se stie daca va fi uvertura sau finalul spectacolului de matineu. La cati membri mai au in partid nu pot asigura umplerea salii, asa ca sunteti invitati sa participati, spsctacolul fiind gratis!
  • 0 (0 voturi)    
    FAQ (Duminică, 1 februarie 2009, 12:36)

    Phish [anonim]

    Stie cineva la ce trust intra?
    Nu de alta, ca sa nu mai cheltui bani, pana o sa aflu ca capul s-a imputit...