VIDEO Catalin Avramescu spune bancuri cu Geoana si Iliescu

de A.Biro    
Vineri, 29 august 2008, 12:39 Actualitate | Politic

La prima conferinta de presa sustinuta de catre Catalin Avramescu, candidatul PDL la Camera Deputatilor in colegiul 2 Mizil din judetul Prahova, a povestit jurnalistilor un banc avand drept personaje principale pe Mircea Geoana si Ion Iliescu, scrie publicatia online Phonline.ro.

Iliescu si cu Geoana mergeau prin padure. La un moment dat, cand se departeaza ei mai mult de poteca, Iliescu pune mana pe un ciomag si ii trage una in cap. Asta se supara foarte tare, ii curgea sange, se uita la Iliescu si ii spune:
-Dom'le, ce-a fost asta? A fost o gluma proasta sau ai facut-o serios?
Si asta ii spune:
-Nu, am facut-o serios.
-Pai de ce?
-Pentru ca esti un prostanac, vorbesti tot felul de tampenii, pentru ca m-am saturat de tine...
Se gandeste Geoana putin si zice:
-Bun. Sa stii, e bine asa. O gluma proasta nu as fi acceptat.”

Vezi clipul:

























Material sustinut de Superbrands

Recomandari de vara de la librarii Humanitas

Librariile Humanitas au aparut ca entitate juridica in anul 1993, insa primele doua librarii au fost deschise sub egida Editurii Humanitas inca din 1991. Cu peste 25 de ani in piata de distributie si vanzare de carte din Romania, compania isi propune sa ramana in continuare lantul de librarii cu cea mai mare pondere de carte din Romania, acordand editurilor nationale si locale, dar si autorilor romani, sansa de a ajunge la public.

5278 vizualizari

  • +3 (5 voturi)    
    :)))) (Vineri, 29 august 2008, 12:53)

    Claude [anonim]

    Excelent bancul. Fata de cele rasuflate ale lui Tariceanu, un banc bun e oricind binevenit.
    • +4 (4 voturi)    
      Adaptare (Vineri, 29 august 2008, 13:28)

      The Wisest Fool [anonim] i-a raspuns lui Claude

      E bun desi nu e original. E adaptare dupa bancul cu 2 ardeleni:

      Ion si Ghio la bar.
      Dintr-o data Ion ii trage lui Ghio o palma.
      Acesta zice:
      -Ione, ma tu ai glumit sau ai dat in serios?
      -Am dat serios.
      -Bine, ma ca mie nu imi plac glumele astea!!
    • -5 (5 voturi)    
      gusturi rafinate (Vineri, 29 august 2008, 14:21)

      turcu [anonim] i-a raspuns lui Claude

      pentru astia ca tine si o basina a lui basescu e parfum!!!
    • -1 (1 vot)    
      banc, banc (Vineri, 29 august 2008, 20:57)

      andrei [anonim] i-a raspuns lui Claude

      daca si asta e banc bun si daca asta e felul lui catalin avramescu de a face politica atunci de ce naiba sa il voteze cineva pe el si nu pe sorin chivu (asta e contracandidatul lui avramescu de la psd, om fin tare si asta)? dar votantii pdl par a fi si ei tot oameni asa fini, cum e si candidatul, daca ii savureaza bancurile. mai bine s-ar intrece in bancuri undeva in alta parte dar nu in campania pentru parlament. si sa il ia si pe nastase ca si asta se pricepe la glume proaste
  • -3 (7 voturi)    
    a dracu agentie (Vineri, 29 august 2008, 12:56)

    Amazon [anonim]

    Mai, a ce agentie de stiri sunteti voi de transmiteti bancuri?
    • +1 (1 vot)    
      nu (Vineri, 29 august 2008, 16:03)

      Nil [anonim] i-a raspuns lui Amazon

      HotNews.ro nu e agentie de stiri, este un portal de stiri, un ziar exclusiv online...

      Iar bancul e chiar ok :)
  • 0 (0 voturi)    
    Inceputul CAMPANIEI electorale s-a facut cu bancur (Vineri, 29 august 2008, 12:56)

    GEORGE [anonim]

    Sperau ca finalul CAMPANIEI electorale sa se soldeze cu INJURATURI.
    Ca asa-i in politica!
    • 0 (0 voturi)    
      Corecturi: (Vineri, 29 august 2008, 13:10)

      GEORGE [anonim] i-a raspuns lui GEORGE

      1. La titlu: ...s-a facut cu bancuri!
      2. La comentariu: ...sa NU se soldeze cu INJURATURI.
    • 0 (0 voturi)    
      ... (Vineri, 29 august 2008, 14:26)

      vomit pe toti [anonim] i-a raspuns lui GEORGE

      glumeti, glumeti.... dar pe banii nostri.
  • +1 (1 vot)    
    cataline esti tare (Vineri, 29 august 2008, 12:57)

    eu [anonim]

    nu stiu dupa ce citesc ca tariceanu mai vreau un mandat de prim ministru si furia aferenta citesc ce faci tu?
    bravo ai tupeu...si nu stiu ceva imi spune ca ai potential sa bagi sula in coaste opozantilor
    mai ai frati?
  • -3 (3 voturi)    
    mda.. (Vineri, 29 august 2008, 13:01)

    gigi [anonim]

    o gulma sau galma proasta "stirea" asta a voastra...vai de capul vostru
  • 0 (0 voturi)    
    plagiat (Vineri, 29 august 2008, 13:25)

    valer [anonim]

    originalul era un banc cu cu ardeleni ...
  • -1 (3 voturi)    
    greu de spus... (Vineri, 29 august 2008, 13:53)

    Natafletz [anonim]

    ...daca asta e o stire serioasa sau o gluma proasta... As zice ca atzi impuscat doi iepuri. M'am lamurit>Pe cat e de stupida gluma lu Avramescu pe atat e si stirea hotnews...
  • 0 (2 voturi)    
    Doar atat? (Vineri, 29 august 2008, 14:17)

    mihail [anonim]

    Sincer sa fiu, de la domnul Avramescu ma asteptam la mai mult.Probabil va fi apreciat de comentatori de pe acest forum deoarece este "portocaliu".
  • 0 (0 voturi)    
    hahahahhaa (Vineri, 29 august 2008, 14:22)

    Avram Escu [anonim]

    genial. e tare dnul avramescu
  • -1 (1 vot)    
    dezamagire (Vineri, 29 august 2008, 14:42)

    brazzaville [anonim]

    Daca Avramescu isi inchipuie ca il poate bate pe Nastase cu bombitze d'astea... PDL a pariat pe un cal mort. Ma astept ca hotnews sa dea si alte stiri bomba ca: "Avramescu lipsete primul afis pe un stalp din Mizil", "Avramescu se leaga la sireturi inainte de a iesi pe strada pentru o campanie door to door", etc.
  • +1 (1 vot)    
    f.bun (Vineri, 29 august 2008, 14:45)

    mihneavoda [anonim]

    Catalin, asteptam si bancuri cu bombonel!
  • -1 (1 vot)    
    Ha,ha,ha!!! (Vineri, 29 august 2008, 15:04)

    Cony [anonim]

    ha,ha,ha! Ce banc....Avramescule, chiar de-i urasc eu pe astia, spune ce ai vrea sa faci. Sa zicem ca si vrei sa faci. In rest...esti cam penibil!
  • -1 (1 vot)    
    Ministerul Cantecului, jocului si Voiei Bune! (Vineri, 29 august 2008, 16:26)

    Vlad [anonim]

    Sa (va) radeti bine! De voi :))))
  • +1 (1 vot)    
    Ministerul informatiilor PSD - anul 2003 (Vineri, 29 august 2008, 17:31)

    Ghise POZITIVU [anonim]

    tariceanu ar trebui sa dea legea Informatiilor POZITIVE a lui Ghise SI SA INTERZICA GLUMELE

    Sa fie "AIUTORIZATE" numai campanii negative impotriva PDL si a lui traian basescu

    Iar dupa ce Traina basescu va fi inlocuit, sa fie exclusa opozitia in totalitate de la televizor si sa avem numai STIRI POZITIVE.


    Mona Musca cere Desfiintarea ministerului propagandei PSD :
    ANUL 2003, REGIMUL NASTASE

    Desfiintarea ministerului propagandei PSD
    21 Ianuarie 2003
    Alina Mihai


    "Albania, Iugoslavia si Rusia sint singurele tari din Europa care mai au ministere ale propagandei dupa modelul Ministerului roman al Informatiilor Publice, condus de Vasile Dancu", a afirmat vicepresedintele PNL Mona Musca, care a cerut desfiintarea acestei institutii.

    Mona Musca spune ca nu mai exista nici o ratiune de a mentine un minister care sa se ocupe de transferul informatiilor atita vreme cit este in vigoare Legea accesului la informatiile publice.

    "Ministerul Informatiilor este, de fapt, un instrument de propaganda al PSD pe bani publici si reprezinta un pericol pentru libertatea de exprimare si accesul la informatii", a precizat vicepresedintele liberal.

    In plus, bugetul ministerului a crescut cu 104% fata de anul trecut, in conditiile in care numarul posturilor s-a marit doar cu 12 angajati.

    Dancu: "Doamna deputat este frustrata"

    Ministrul informatiilor, Vasile Dancu, crede ca Mona Musca este frustrata: "doamna deputat este suparata pentru ca guvernul sta foarte bine la capitolul comunicare si e normal sa fie ingrijorata, mai ales ca, pina nu de mult, coordona comunicarea la Partidul National Liberal.
    Intelegem frustrarea, dar acesta nu este un motiv pentru a cere desfiintarea Ministerului Informatiilor Publice", a spus Dancu intr-un comunicat de presa, aratind ca afirmatiile cu privire la activitatea ministerului sint pure nascociri propagandistice si nu au nici o legatura cu realitatea.

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    P. TUTEA : "comunistii nu cunosc gluma"
  • -1 (1 vot)    
    Avramescu?! (Vineri, 29 august 2008, 18:21)

    Liviu [anonim]

    Il stiam pe avramescu asta cu un tupeu teribil....
    Rimeaza bine cu penibil...
    Cu asemenea "umor",nu face decat sa-i ajute pe cei de la PSD !
  • -1 (1 vot)    
    offffffff (Vineri, 29 august 2008, 20:19)

    Libertarian suparat [anonim]

    Dom'le Avramescu, sinteti un om serios, nu va pricepeti sa spuneti 'bancuri' ,ci adevaruri! Imi placea mai mult de dvs. cind atacati statul, etatismul, colectivismul. Va rog mult, nu o luati pe urmele lui Patapievici care dintr-un asa-zis libertarian a ajuns un etatist ipocrit care s-a "adaptat" la sistem.
  • +1 (1 vot)    
    avramescu se adapteaza (Sâmbătă, 30 august 2008, 8:58)

    bizonul vesel [anonim]

    Doar stiti si voi, cei care sinteti deceptionati de avramescu pentru ca

    nu ataca statul, etatismul, colectivismul etc.

    ca bizonul simplu, manipulabil, ignorant si inconstient ca mine

    iubeste bancurile, mistourile, bilciul si mahalaua.


    Ca Avramescu sa cistige voturi atit de la domniile voastre - intelectualii -


    dar si ale mele, noi bizonii ignoranti,

    va trebui sa ne spuna si bancuri si

    sa muste din adrian direct pe intelesul meu!

    hai, avramescule!
  • 0 (0 voturi)    
    un mare politician (Sâmbătă, 30 august 2008, 21:52)

    vadim [anonim]

    Avramescu este un bizon. Un invartit. Cu cativa ani in urma a scris un articol in care cerea pensionarilor sa mai dea cltul ca acum e vremea tineretii vesnice. Un dobitoc. Urmariti-l si ingroziti-va.
  • 0 (0 voturi)    
    bancul (Luni, 22 septembrie 2008, 16:29)

    cineva [anonim]

    imi place. sper sa mai aud si altele de genul acesta