Dancu isi continua jurnalul pe blog: Cel mai destept cedeaza

de Luminita Parvu     HotNews.ro
Marţi, 8 iulie 2008, 17:29 Actualitate | Politic

Vasile Dancu proaspat, demisionar din functiile detinute in PSD, isi continua destainuirile pe blog. Dancu catalogheaza situatia din partid drept "un dialog al surzilor". "Cel mai destept cedeaza. Era un conflict prea lung si fara sens in care se calcau zilnic in picioare chiar si lucrurile bune facute(...). PSD este prea obsedat de sine, de cum va arata in poza guvernarii, iar conflictul cu noi aducea mari prejudicii stangii".

"... este prima mea zi de libertate, la care visez demult si pe care vreau sa mi-o petrec dupa sufletul meu: vreau sa dorm, sa citesc haotic, sa joc un fotbal sau un tenis cu baietii si sa incheiem ziua la o bere. Mi-e tot mai greu sa particip la o discutie fara subiect si predicat: scandal in PSD", mai scrie Dancu.

In finalul jurnalului electronic,  Dancu ii ureaza lui Vasile Puscas - "Old Man" , "La multi Ani!"

"Azi e ziua lui Vasile Puscas, Old Man, cum ii zicem noi. Ne-am gandit sa-i facem un cadou. Sper ca ne-a iesit. La Multi ani, batrane!"
























Material sustinut de Superbrands

Recomandari de vara de la librarii Humanitas

Librariile Humanitas au aparut ca entitate juridica in anul 1993, insa primele doua librarii au fost deschise sub egida Editurii Humanitas inca din 1991. Cu peste 25 de ani in piata de distributie si vanzare de carte din Romania, compania isi propune sa ramana in continuare lantul de librarii cu cea mai mare pondere de carte din Romania, acordand editurilor nationale si locale, dar si autorilor romani, sansa de a ajunge la public.

837 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Ti-a iesit figura dancule ! (Marţi, 8 iulie 2008, 17:58)

    PSDPNL-TV [anonim]

    Esti si in opozitie, si la putere, si in PSD si independent, si esti deja vedeta a tuturor televiziunilor ca oprescu, elodia si iliescu

    Cursa de camuflaj al PSD-ului din PCR in diverse forme din ce in ce mai greu de recunoscut de prostime continua din 1990 si pana astazi fara incetare, dupa invataturile lui Ion Iliescu Prea Sfantul. PSD-isti, PNL-isti, PSD-isti crestini si civici "de ardeal", oprescu "de campie" si sobolanul roz toti uniti "democratic in jurul lui cu iliescu, al regelui mihai si al bisericii ortodoxe romane.

    O diviziune a muncii "partidelor" in interiorul Partidului-Unic, camuflata in democratie -> frumoasa jucarie a lui Iliescu.
    • 0 (0 voturi)    
      Media pentru Mase (Marţi, 8 iulie 2008, 21:44)

      Ovidiu P [utilizator] i-a raspuns lui PSDPNL-TV

      Tot ce au facut acei fosti PCR-isti, FSN-isti, PDSR-isti si in final PSD-isti a fost sa manipuleze cu scopul de a mentine puterea.
  • -1 (1 vot)    
    Dancu (Marţi, 8 iulie 2008, 18:00)

    Nicolae [anonim]

    Rezultatele ............................" vorbeste" !!!
    Politica se contabilizeaza in voturi !
    Ce scor ati obtinut domnule ?
    Fata de dumneavoastra Boc e luceafar !!!(desi nu-l suport )
    • 0 (0 voturi)    
      Contabilizare (Marţi, 8 iulie 2008, 19:27)

      bibi [anonim] i-a raspuns lui Nicolae

      Eu as contabiliza politica mai degraba in calitatea oamenilor care ma reprezinta. Nu toti alegatorii stiu ce sa aleaga, nu toti vor sa aleaga, asa ca rezultatul tine de multe ori de hazard.

      Dintre toti pesedistii, pe cei din grupul de la Cluj i-as vota(nu sunt din Cluj).

      Si mi-ar mai placea ca atunci cand oamenii se baga la evaluat, sa-si imagineze ei un mod responsabil de a conduce o tara.

      Eu sunt pe principiul ca orice popor are conducatorii care ii merita, iar situatia politica actuala din tara, este una tragi-comica, iar ce scrie Dancu pe blogul lui nu-i nimic nou.

      Si inchipuiti-va, daca pe cei mari care sunt actori principali, ii doare capul, darmite pe aia de jos?!
  • 0 (0 voturi)    
    ba da lu asta nu ii da nimeni peste bot ? (Marţi, 8 iulie 2008, 18:04)

    meh [anonim]

    pe bune acum, nu se gaseste unu care sa il intrebe in fata de ce nu s-a plins de calitatea colegilor 15 ani cit a fost la cascaval ?

    mai rau, se gasesc unii sa ii plinga de mila, saracutu de el ce oropsit e. cind era psd la putere si furau toti ca fratii, si bucurestiu si cluju, nu i se auzea cioculetu lu dincu asta. nu sarea sa ii condamne pe colegi, sa se plinga de calitatile lor. acum ca e scos pe tusa, vai ce drama. atunci nu se "intinau nobilele idealuri ale social-democratiei"

    hai sictir bah comunistule.
    ca sa ii parafrazez pe parazitii: **** tie si celor ce te asculta/pina sa fii scos pe tusa ai facut gura cit o surdo-muta
    • 0 (0 voturi)    
      dancu nu e comunist (Miercuri, 9 iulie 2008, 13:49)

      cosmin [anonim] i-a raspuns lui meh

      daca nu-l cunosti, vezi-ti de pantelimonu' tau si lasa-l in pace. nu-ti cere nimeni sa judeci lucruri care te depasesc, asa ca mai bine rezuma-te la propriu-ti priap.
  • 0 (0 voturi)    
    Cel mai destept cedeaza (Marţi, 8 iulie 2008, 18:42)

    nume [anonim]

    , lasand astfel locul liber pentru celalalt.
  • 0 (0 voturi)    
    dancu (Marţi, 8 iulie 2008, 20:08)

    adrian [anonim]

    Vasile Goebbels a demisionat. Ce drama!! Bietul propagandist al PSD-ismului nu mai este. Ce o sa se alega de partid in lipsa lui??
    Du-te invartind-te bai Dancule si sa te intorci cand o sa te rechem eu!!!
    • +1 (1 vot)    
      Il au pe Finkelstein, nu mai au nevoie de dancu (Marţi, 8 iulie 2008, 21:17)

      PSDPNL-TV [anonim] i-a raspuns lui adrian

      asa ca pot sa-l "elibereze" si sa-l foloseasca acum pe post de actor - nu de scenarist
      in seria : "oprescu, PSD-democratic, elodia la plimbare, nastase-campionul luptei anticoruptie", etc
  • +1 (1 vot)    
    Sa aduca gauleiteri pentru dat pomana ! (Marţi, 8 iulie 2008, 21:16)

    martin [anonim]

    Se pare ca in Transilvania chiar PDSR, considerat partid de stanga, desi in Romania ,nu exista asa partid, nu prea stie sa dea pomana. Trebuie adusi din sud gauleiteri care se pricep. Trimiteti-i pe Mazarte, Oprisan, Dragnea, Vanghelie si multi altii.
    Nu cred ca vor lua multe voturi, dar macar scapam de ei de pe aici. Pot fi luati ieftin la pachet si Nastase si Mitrea. Dar nu avem noi norocul asta . Saluturi si daca vreti si "succesuri" CA VA PLACE CUM SUNA, PENTRU BRAVELE CLONE!
  • 0 (0 voturi)    
    Victimizarea aduce voturi! (Miercuri, 9 iulie 2008, 0:50)

    Andrada [anonim]

    Sorin Oprescu a candidat ca independent pentru Capitala, simulând o mare supărare pe colegii săi psd-isti. Victimizarea i-a reusit. Acum se pregătesc noi „vicime”, care vor candida la parlamentare! Dâncu, Rus, Pușcaș. Până și papașa Ilici se gândește „cică” să nu mai candideze, doar, doar o păcăli din nou ceva electorat cu sufletul milos! Să plângem cu toții de mila lor și să-i alegem, sărăcuții de ei!