Emil Boc: Am demisia lui Vasile Blaga pe birou

de D.G.     HotNews.ro
Luni, 23 iunie 2008, 20:54 Actualitate | Politic

Liderul PD-L, Emil Boc, a declarat luni seara, la Antena 3, ca Vasile Blaga si-a prezentat demisia din functia de presedinte al organizatiei Bucuresti. "Am demisia lui Blaga pe birou", a spus Emil Boc.

Desi rezultatul de la Bucuresti este peste media partidului, Blaga a ales sa duca pana la capat gestul pe care l-a promis, a adaugat presedintele democrat-liberalilor. Demisia acestuia va fi discutata zilele urmatoare, insa pana atunci Blaga va asigura conducerea interimara a organizatiei de Bucuresti.

Blaga afirmase ca va demisiona de la PD-L Bucuresti in cazul in care nu va castiga Primaria Capitalei.

Noua filiale ale PD-L au fost dizolvate si reorganizate

Conducerile a noua filiale ale Partidului Democrat Liberal care au inregistrat performante slabe la alegerile locale vor fi dizolvate, a anuntat luni,  presedintele PD-L, Emil Boc.

El a aratat ca filialele care vor fi sanctionate nu au reusit sa castige o functie de primar al municipiului resedinta de judet sau cea de presedinte al Consiliului Judetean ori au obtinut cu 5% mai putin de media PD-L pe tara, de 29%.

Aceste organizatii sunt: Bacau, Teleorman, Constanta, Galati, Satu Mare, Salaj, Gorj, Vrancea, Vaslui.

Elena Udrea preia interimatul organizatiei PD-L Constanta si o exclude din partid pe fina lui Basescu

Secretarul executiv al PD-L Elena Udrea a preluat, luni, interimatul presedintiei organizatiei judetene PD-L Constanta, dupa ce conducerea filialei a fost dizolvata.

Prima decizie pe care Elena Udrea a anuntat-o la intrunirea Birou Permanent Judetean a fost excluderea din partid a lui Narciz Amza -fina presedintelui Traian Basescu - care fusese aleasa pe listele de consilieri locali. Elena Udrea a mai anuntat si excluderea din partid a consilierului local Madalina Popa.























1531 vizualizari

  • -5 (5 voturi)    
    Onoarea exista!! (Luni, 23 iunie 2008, 21:29)

    Cetatean [anonim]

    Hai Basee!!! Hai PDL+PNG!! Bine a facut Blaga ca a demisionat, buldog fara dinti!!

    Jos comunistul de Oprescu, doctorul rosu!
  • +3 (5 voturi)    
    Asta e.. a gresit... a platit...pacat pt Bucuresti (Luni, 23 iunie 2008, 21:32)

    Cometa [utilizator]

    A pierdut Bucurestiul, locul unde nu mai castigase stanga de vreo 10 ani, si in fata cui ?? In fata unui pseudo-independent, fara program, fara experienta, fara nicio legatura cu administratia publica...Asa ca e un esec rasunator , dupa parerea mea,....iar Blaga fiind un om de cuvant si-a depus demisia... bv lui
  • +2 (4 voturi)    
    DE MI SI A (Luni, 23 iunie 2008, 21:41)

    ALIGATORU [anonim]

    DACA BLAGA SI-A DAT DEMISIA, CE FACE DOM' PENSIONAR ILICI?ARE ATATA RASPUNDERE SARACUL...
    • +2 (2 voturi)    
      he-he!!! (Marţi, 24 iunie 2008, 7:03)

      eeeuuuu [anonim] i-a raspuns lui ALIGATORU

      pai, dl pensionar ilici sta si-si freaca mainile satisfacut. doar "catrindatul" lui a castigat alegerile pe capitala, nu? daca s-ar pune problema de demisii in psd, pai ar trebui sa demisioneze prostanacu', intunecimea-sa, vanghelie, si candidatul oficial al psd, diaconescu. ilici, vulpe batrana, poate ramolita, dar nu de tot tampita, si-a facut bine calculele, a jucat la doua capete si a castigat.
  • -5 (7 voturi)    
    Pai...e doar lasata (Luni, 23 iunie 2008, 23:01)

    George [anonim]

    Faptul ca si-a lasat demisia nu inseamna ca va fi si acceptata. Nu a zis nimeni : Blaga a demisionat. Din pacate, cei mai multi se lasa pacaliti de aceasta flasneta slugarnica numita boc...
  • -3 (5 voturi)    
    sincer?nu ne intereseaza (Luni, 23 iunie 2008, 23:04)

    ralucas [anonim]

    cred ca avem alte probleme pe lumea asta si tb sa fii cam rupt de realitate (nu de realitatea) ca sa te intereseze unde este demisia lui blaga si ce face boculetz cu ea...sau poate nu ne prindem ca acuma toti trebuie sa plangem dupa blaga si sa imploram pastrarea lui in constelatia nemuritorilor neamului romanesc?
    bucurestidinpovesti.blogspot.com
  • +3 (3 voturi)    
    Felicitari Blaga! (Luni, 23 iunie 2008, 23:17)

    Impotriva prostiei din tara [utilizator]

    Un om dintr-o bucata, capabil sa conduca orice minister, primarie sau guvern in Romania.
    A pierdut din cauza lui Videanu care a fost un primar care a facut totul in scarba, fara a comunica cu electoratul. Astept sa demisioneze si el.
  • -2 (2 voturi)    
    boc si blaga (Marţi, 24 iunie 2008, 0:20)

    Relu [anonim]

    A facut un lucru super ca si-a dat demisia. Merita sa demisioneze pentru ca a intrat in jocuri politicianiste basesciene. Dupa ce ca ani de zile nu stiam cum sa scapam de de PSD si Nastase, simteam riscul acestui cancer care este acest partid de oameni a caror voracitate n-o egaleaza nici Nastase, nici Mitrea. Incet incet aceasta gloata rapace va ajunge unde-i este locul. Sunt sigur ca vor sta din ce in ce mai rau pentru ca lumea a inceput sa-si dea seama ca e adunatura gregara de frustrati. Iar base nu este altceva decat seful de clica si vrea s-o vada bransata la bucate. (Va jur ca am votat cu gruparea pana mi-am dat seama de realitatea ca m-au tradat). Si-am sa dispretuiesc mereu prietenul care m-a tradat, respectandu-mi in acelasi timp dusmanul.
    • -3 (3 voturi)    
      de ce nu boc si... cioc? (Marţi, 24 iunie 2008, 7:15)

      eeeuuuu [anonim] i-a raspuns lui Relu

      bl(e)aga e invatat si cu alte jocuri, in special "prieteniile" cu sefii de regii autonome si cu afaceristi din clientela politica a pdl. mai mult ca sigur ca nu o sa i se accepte demisia. nu ramane pdl-ul fara "contributiile" generoase ale unor afaceristi corupti al caror om de legatura e politzaiu' tzepar! iar in ce priveste dezamagirile tale... esti un mare naiv! afla de la un magar batran si deselat de cate samare a dus ca tocmai hotul in buzunarul caruia se afla obiectul furat striga mai abitir "prindeti hotul!", e o tehnica veche, ma mir ca se gasesc pe lume fraieri care sa puna botul, no offense!
  • -2 (2 voturi)    
    am trait s-o vad si pe-asta!!! (Marţi, 24 iunie 2008, 7:25)

    eeeuuuu [anonim]

    "Elena Udrea preia interimatul organizatiei PD-L Constanta si o exclude din partid pe fina lui Basescu" i s-a urcat savarinei siropu' la cap, sau se leapada bas(in)escu de fini si fine? sau e doar o comedie petru ochii guvidelui majoritar? ca dada e vorba doar de o sefie interimara, pentru "barbie in politica", de ce n-ar fi si pentru finutza o excludere temporara? sau poate a inebunit don corleone de la cotroceni si i s-a facut pofta sa-l omoare numerosii cumetrii? ei, vorba lu' nenea iancu: din aceste dileme nu putem scapa!
  • -2 (2 voturi)    
    mai multa luciditate ! (Marţi, 24 iunie 2008, 7:45)

    constantin [anonim]

    a demisionat dintr-o functie din pdl .paguba-n ciperci! mai usor cu regretele ,daca nu sunteti din pdl! priviti de a ramas in politla (arges) dupa ce se lauda ca a stirpit coruptia (mare) .
    • 0 (0 voturi)    
      Ai mare dreptate (Marţi, 24 iunie 2008, 12:46)

      petre [anonim] i-a raspuns lui constantin

      Foarte corecta observatia. Problemele de la directia permise de conducere Pitesti nu sunt de ieri de azi, ci de multi ani de zile. Se pare ca fostul ministru (dar nici actualul) nu a reusit sa le rezolve. E de necrezut ca dupa atatia ani de la revolutie mai sunt oameni care conduc pe drumul public fara sa fi dat un examen elementar de permis. Cred ca nu realizam adevaratul pericol...
  • +1 (1 vot)    
    BLAGA este (Marţi, 24 iunie 2008, 7:54)

    gabifm [utilizator]

    un om de mare valoare!
    Daca "vedeti" aplauze pe forumuri acestea sunt din partea pnl+psd care isi doresc slabirea PD-L-ului.
    A accepta demisia lui Blaga este, in opinia mea, o sabotare din interior a PD-L! Numarul de primari din Bucuresti, votul politic obtinut (nr consilieri in CGM) arata ca nu exista nicio o justificare pentru a-i accepta demisia. Candidatura la primaria ganditi-va ca a fost una "singur impotriva tuturor" prin urmare nu se pune.
  • +2 (2 voturi)    
    anonimii din Alianta Matusilor si Unchesilor (Marţi, 24 iunie 2008, 9:07)

    Doboritorul de Bizoni [utilizator]

    Tamara si Costache Patriciu, pentru cei care au deschis mai tirziu site-ul, sint cei care comenteaza intotdeauna negativ (si agresiv pina la prostie aplicata) orice stire despre PDL. daca ar fi altceva decit sint idolii lor (Nastase, vesnicul nepotel cu termopane, oua de gaina si buncare la viloaie, respectiv Tradatoriceanu, vesnicul Moliceanu, papuselul lui Patriciu), adicatelea niste ne-dotati, si-ar asuma raspunderea postarilor, ar deveni utilizatori. dar lichelele, violatorii de opinie si aparatorii hotilor din Parlament se manifesta mai bine in haita, la adapostul anonimatului.
    • 0 (0 voturi)    
      Naivitate (Marţi, 24 iunie 2008, 11:29)

      Andreiu [anonim] i-a raspuns lui Doboritorul de Bizoni

      Nu te-ai gandit niciodata ca unii o fac intentionat? Nu prea umbli pe internet, se vede.

      VEZI------>>>TROLL
      • +1 (1 vot)    
        stiu sigur ca unii o fac intentionat (Marţi, 24 iunie 2008, 12:03)

        Doboritorul de Bizoni [utilizator] i-a raspuns lui Andreiu

        exista un adevarat zgomot de fond pentru fiecare informatie pentru a fi bruiata - este rezultatul actiunilor finchelsteinilor lui Moliceanu (aia care l-au consiliat si pe Adelu, nepotul matusii Tamara). teoria "stein"-ilor platiti cu bani grei din ce-a furat Patriciu este ca acest bruiaj deturneaza atentia de la temele majore (agenda cetateanului de exemplu) ale Romaniei si, astfel, romanii, plictisiti, nu se vor mai implica in viata publica - ceea ce s-a si reusit in cazul ultimelor alegeri (mai ales in Bucuresti). important, in astfel de bruiaje este sa-i tii pe potentialii adversari acasa, "scirbiti" de ceea ce se intimpla si sa-ti scoti la ianintare propriii gorobeti. cam asta-i cu bruiajul. (asa ca: mai usor cu acuzele de naivitate...)))
        • +1 (1 vot)    
          Sunt coordonati de acelasi MITREA (Marţi, 24 iunie 2008, 12:11)

          PSDPNLTV [anonim] i-a raspuns lui Doboritorul de Bizoni

          Mitrea a pregatit pentru Basescu o ambuscada pe chat
          29 Noi 2005 Simona Popa, Liviu Avram | 0 comentarii

          Miron Mitrea a profitat de o intilnire de partid la Ploiesti pentru a pregati, prin intermediul Internetului, o strategie perversa impotriva lui Basescu. Ecranul laptopului nu a fost insa suficient secu-rizat si strategia nu mai e secreta.
          Un document fabricat si aruncat pe piata, care sa arate ca Basescu ar fi santajat PUR si UDMR ca sa forteze anticipatele. Editoriale comandate, care sa arate ca presedintele sustine sindicatele in miscarile sociale ca sa-i faca viata grea lui Tariceanu. Un articol pe un site legionar, care sa-l prezinte pe Basescu drept mason.

          Sint idei ale aceluiasi plan pus la cale de Miron Mitrea, in timpul unei intilniri cu simpatizanti PSD din Ploiesti, unde tocmai se critica pachetul de legi din reforma sanitara.

          Mai mult::

          http://www.cotidianul.ro/mitrea_a_pregatit_pentru_basescu_o_ambuscada_pe_chat-5548.html
  • +2 (2 voturi)    
    E foarte bine ca Domnul Blaga si-a onorat cuvantul (Marţi, 24 iunie 2008, 11:34)

    PSDPNLTV [anonim]

    dar stiti foarte bine ca, dupa cazul videanu, televiziunile fac atfel incat ORICE lucru bun sa fie trantit in noroi, si orice rau sa fie "spalat" si legitimat sub aparentele cele mai fanteziste (oprescu-victima, nastase-inocentul, videanu-hotul, orban-"dizidentul" care ramane ministru, etc).

    Asa ca nu va asteptati ca gestul dlui Blaga sa ramana in memoria publica drept un lucru bun.
    Lucrurile bune nu mai au loc astazi in fata nemernicilor si dinozaurilor care sunt albiti si spalati pentru ca astfel sa revina din nou la putere fara probleme.

    Faceti-va o televiziune daca vreti ca PDL sa mai "existe" si altfel decat ca "raul absolut" necesar societatii lui Nastase-Iliescu-Patriciu..
  • -1 (1 vot)    
    joc politic (Marţi, 24 iunie 2008, 12:42)

    b [anonim]

    daca demisia va fi acceptata putem spune ca are onoare, pana atunci este doar un joc politic; pana la urma nu este asa greu sa joace putin teatru pentru cateva procente electorale nu de alta dar vin iar alegeri :)