Liviu Negoita: PD-L va sustine proiectele lui Sorin Oprescu daca sunt realiste, nu fanteziste

de A.N.     HotNews.ro
Miercuri, 18 iunie 2008, 14:33 Actualitate | Politic

Vicepresedintele PD-L Liviu Negoita a afirmat ca formatiunea sa "va sprijini primarul general ales in finalizarea proiectelor incepute si a altora pe care Sorin Oprescu le va propune Consiliului General  cu conditia ca ele sa fie realiste si nicidecum fanteziste". Liderul democrat-liberal a dat asigurari ca PD-L nu nu va bloca activitatea Consiliului General al Capitalei. Intrebat daca PD-L nu poarta discutii cu liberalii privind formarea unei majoritati in CGMB, Negoita a afirmat ca "liderii PNL s-au exprimat public, alaturi de PSD, ca doresc izolarea PD-L".

Iata cele mai importante declaratii facute de Liviu Negoita la conferinta de presa de astazi:

  • PSD si-a propus izolarea PD-L drept pentru care, politica pe care o vor face in Consliul General ii priveste
  • PSD-ul i-a mai izolat odata pe bucuresteni, in mandatul 2000-2004; i-a izolat atat de primarul ales atunci prin vort democratic, Traian Basescu, cat si de proiectele atat de necesare bucurestenilor
  • desi nu am castigat functia de primar general, PD-L va continua, prin alianta pe care am facut-o, finalizarea proiectelor incepute si pe care bucurestenii le-au apreciat si le apreciaza
  • ca partid ce are majoritatea, avem obligatia sa valorificam acest vot
  • majoritatea pe care noi am gasit-o reprezinta garantia finalizarii proiectelor pentru bucuresteni 
  • vreau sa ii asiguram pe bucuresteni ca PD-L sprijina primarul general ales in finalizarea acestor proiecte si a altora pe care primarul Sorin Oprescu le va propune Consiliului General  cu conditia ca ele sa fie realiste si nicidecum fanteziste
  • PD-L ii asigura pe bucuresteni ca nu va bloca activitatea Consiliului General
  • liderii PNL s-au exprimat public, alaturi de PSD, ca doresc izolarea PD-L

























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU ​Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe: Timpul mediu de productie pentru un film documentar HBO este de patru ani, dar am avut si cazuri in care totul s-a intins pe o perioada de 10-14 ani

Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe, discuta in cadrul unui interviu despre implicarea HBO in productia de filme documentare si numarul mic de cinematografe din Romania: "De exemplu, filmul Lumea Vazuta de Ion B., regizat de Alexandru Nanau, a primit un premiu Emmy. Am continuat cu Alexandru si am produs filmul Toto si surorile lui, film care a fost nominalizat la Premiile Academiei Europene de Film, echivalentul Oscarului european".
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Hanka Kastelicova

1253 vizualizari

  • +6 (10 voturi)    
    bravo (Miercuri, 18 iunie 2008, 14:52)

    cata [anonim]

    f bine spus Negoita, toti netrebnicii tipa ca din gura de sarpe ca de ce face alianta locala PDL cu PNG, dar uita de mizeria monstruoasei aliante patriciene PSD-PNL, care functioneaza deja peste tot in tara...adevaratii liberali ar trebui sa crape de rusine!
    • -8 (10 voturi)    
      Fabrica de VALIZE (Miercuri, 18 iunie 2008, 15:08)

      valize [anonim] i-a raspuns lui cata

      Incepeti cat mai repede colaborarea fructoasa cu PNG si sa puneti bazele celei mai de "succesuri" fabrici de valize
  • +7 (11 voturi)    
    Rugaminte (Miercuri, 18 iunie 2008, 14:54)

    mihneavoda [anonim]

    Sa nu va opuneti proiectului autostrazii zburatoare!
    Dar sa introduceti in hotararea de consiliu obligatia ca "endependetu" sa o plateasca din banii proprii
  • +6 (10 voturi)    
    imi poate inca si mie cineva... (Miercuri, 18 iunie 2008, 14:58)

    judex [anonim]

    care proiecte ale lui Oprescu? Autostrada?
    • +4 (4 voturi)    
      yes!!! (Miercuri, 18 iunie 2008, 15:29)

      Andrei [anonim] i-a raspuns lui judex

      Da, autostrada aia zburatoare, agatata de balonase de heliu, construita la el in sufragerie cu masinute de jucarie!

      Brmm brmmm brmmm dl "Oparescu".

      Mai bine s-ar zbate sa ia centura capitalei de la Ministerul Transporturilor si ar pune mana sa faca o centura 'pe bune', nu circul de-acum.

      Si tot la fel de bine ar face sa incerce sa puna la punct reteaua de mijloace de transport in comun aerian si subteran, cred ca ar fi niste proiecte MULT mai realiste si mai aproape de inima bucurestenilor, toti i-ar ramane recunoscatori.

      Si poate face ceva si cu nenorocitii de prin tramvaie, poate impune limitari de viteza, pune politai morti inainte de trecerile de pietoni, stiti... chestii de-astea normale...

      Auzi tu... autostrada... pe unde vere???
  • -6 (8 voturi)    
    Imposibil!!!!!!!!!!!!! (Miercuri, 18 iunie 2008, 15:18)

    andra [anonim]

    La cat il cunoastem noi pe Base, omul pentru care conflictul este apa vie in care se scalda, eu cred ca o sa-l doara burta pe Oprescu de cat ajutor va primi din partea PD-Lului. Oare, dl Presedinte nu este presedintele tuturor romanilor. De ce din pozitia privilegiata pe care o are si pentru care a fost votat de lume apartinand si altor partide decat PD (va jur ca l-am votat si eu!), de ce dl. Presedinte nu incurajeaza cu o vorba buna pe toti primarii din spectrul politic (ex Oprescu, Ciuhandu, Nechita, Mazare, etc)? De ce este suparat pe alde Videanu? Oare pentru ca PD-Lul a fost debransat de la mierea contractelor din primarie? De ce presedintele nu incearca sa fie si presedintele meu? Poate cineva sa-mi raspunda altfel decat cu o injuratura?
    • +3 (3 voturi)    
      ai memorie scurta (Miercuri, 18 iunie 2008, 15:40)

      darwin [anonim] i-a raspuns lui andra

      Ai uitat cumva cat ajutor a primit primarul Basescu de la pesedisti?

      Atunci cand a pledat pentru intarirea autonomiei locale, cred ca i-a incurajat pe toti primarii din Romania.
      • -4 (4 voturi)    
        Asteptam un raspuns (Miercuri, 18 iunie 2008, 15:59)

        andra [anonim] i-a raspuns lui darwin

        Draga Darwin, felul in care raspunzi (vindicativ, eu nu sunt PSD-ist) arata ca ai o mentailtate de-a dreptul besesciana (iti place conflictul fara rost!). Eu chiar am pus o intrebare care ma framanta.
        • +1 (1 vot)    
          nu, esti doar un falsificator (de nick) (Miercuri, 18 iunie 2008, 16:30)

          Doboritorul de Bizoni [utilizator] i-a raspuns lui andra

          pardon, am uitat: si o sluga a lui Oparescu.
        • +1 (1 vot)    
          Raspuns (Miercuri, 18 iunie 2008, 17:18)

          darwin [anonim] i-a raspuns lui andra

          Draga Andra, raspunsul tau imi confirma ca o minciuna repetata de suficient de multe ori, va ajunge sa fie considerata un adevar.
          Ideea ca lui Basescu ii place conflictul este unul dintre aceste neadevaruri, repetate obsesiv in ultimii ani.
          Hai sa vedem doar cateva exemple de asa zise conflicte si cine le-a provocat de fapt:
          - presedintele i-a suspendat pe cei 322 sau ei l-au suspendat pe presedinte?
          - presedintele l-a tradat pe premier lipindu-se de Iliescu sau invers?
          - presedintele obstructioneaza justitia sau parlamentul?
          ....
          • 0 (0 voturi)    
            Darwin (Miercuri, 18 iunie 2008, 17:34)

            - [anonim] i-a raspuns lui darwin

            Iti spun din experineta ca pentru sustinatorii PUTERII cadoul cel mai mare pe care poti sa il faci lor este sa deviezi orice discutie catre basescu, si sa cazi astfel in plasa lor.

            In felul asta ei vor deveni "victime", ale cui ? Ale puterii, ale fiorosului basescu...

            PSD si PNL au jucat magistral aceasta carte, STIIND ca politicienilor PDL le este foarte comfortabil si usor sa faca non-combat, si sa fie astfe asimilati cumva "puterii".

            A fost evident o tactica gresita, pentru ca preferand pozitiile "de putere" le-au cedat celorlalti de la PUTEREA ADEVARATA avantajul de a fi "victimele PUTERII" adica ale "sistemului".

            Nu face jocul acesta, ci invata sa ataci cu armele lor.
            cadoul cel mai mare pe care ai putea sa-l faci lor este sa vorbesti despre basescu.
            Basescu nu mai este ceva care produce efecte decat pentru propaganda lor, adica a PUTERII ADEVARATE.

            Demonizarea opozitiei, facuta din postura de la PUTERE, este cel mai bun alibi pentru PUTERE, pt. ca astfel PUTEREA POATE SA CONDUCA ORICAT DE RAU.

            pt. ca "raul" nu va fi perceput la putere ci in alta parte.
        • 0 (0 voturi)    
          @andra (Miercuri, 18 iunie 2008, 18:15)

          cosmin [anonim] i-a raspuns lui andra

          Draga fiinta asexuata( andra - "eu nu sunt psd-ist"), vei primi un raspuns argumentat si la obiect cand vei reusi sa te dezbari de obiceiul de a-ti asuma identitati false si multiple sub care sa-ti postezi mesajele. e un obicei prost care genereaza o neincredere justificata. deci in loc de raspuns, meriti un bobarnac :))
    • +2 (2 voturi)    
      Tu incerci sa fii cetatean alaturi SI de mine ? (Miercuri, 18 iunie 2008, 16:05)

      1990 [utilizator] i-a raspuns lui andra

      daca ai incerca ai vedea ca in caliotate de cetatean, tu suporti EFECTELE PUTERII care apartine PSD-PNTCD-PNL-PC

      Esti multimita de efectele PUTERII asupra ta ?

      Ai Justitie ?
      Ai reforme economice ?
      Ai o buna guvernare ?
      Ai stabilitate economica ?
      Ai DEMOCRATIE ?
      Ai TELEVIZIUNE libera ?

      Ei bine, daca ai fi cetatean alaturi de mine atunci ai cauta raspuns la aceste intrebari acolo unde PUTEREA nu ti le da.

      Adica la cel care este OBLIGAT prin Constitutie sa fie SOLIDAR CU TINE INDIFERENT CINE ESTE LA PUTERE -

      Chici CINE.
      • -2 (2 voturi)    
        Intrebare (Miercuri, 18 iunie 2008, 16:19)

        andra [anonim] i-a raspuns lui 1990

        Nu ti se pare ca omul pe care l-am votat ca presedinte (eu si, probabil si tu) nu este interesat decat de promovarea propriei echipe de corupri in dauna celeilalte echipe de corupti? (Vezi Mantoc, Videanu- parcul Bordei, casa din Mihaileanu care concureaza cu cea din Zambaccian, etc etc) Nu-i asa ca si tu, ca si mine ai fi vrut sa avem un presedinte curat si justitiar? Nu te cuprinde deprimarea cand vezi prapastia dintre ceea ce credeam si ceea ce a iesit?
        • +1 (1 vot)    
          PUTEREA care te conduce e justitiara si curata ? (Miercuri, 18 iunie 2008, 16:46)

          1990 [utilizator] i-a raspuns lui andra

          Eu pun o intrebare despre PUTERE - tu raspunzi "basescu" ?

          PUTEREA care te conduce, adica PSD-PNTCD-PNL-PC a facut ceva ca sa-si probeze vreodata acuzatiile la adresa lui basescu ?
          NU.
          In schimb basescu a facut totul ca toti politicienii - unii chiar din singurul partid care il sustine - sa ajunga in justitie.
          PUTEREA PSD-PNTCD-PNL-PC de ce "nu face totul" sa duca acuzatiile in justitie, ca sa scapam cu totii de acest circ pe care-l face PUTEREA de 4 ani incontinu (Mihaileanu, bla, bla)
          Si pentru ca astfel sa vorbim ijn sfarsit si despre PUTEREA pe care o suportam cu totii -

          Cat timp PUTEREA nu face acest pas catre justitie - nu e credibila ORICE ar spune.
          Si cat timp nu ajunge in justitie - aceste teme repetate la nesfarsit sunt doar propaganda.

          REPET, asadar: in calitate de cetatean, tu suporti EFECTELE PUTERII care apartine PSD-PNTCD-PNL-PC

          Esti multimita de efectele PUTERII asupra ta ?
          PUTEREA care te conduce e justitiara si curata ?

          Ai Justitie ?
          Ai reforme economice ?
          Ai o buna guvernare ?
          Ai stabilitate economica ?
          Ai DEMOCRATIE ?
          Ai TELEVIZIUNE libera ?
          Comisia Europeana ce spune despre PUTERE ?

          Daca ai fi cetatean - ca si mine - te-ar interesa raspunsul la aceste intrebari- si nu propaganda PUTERII.

          Cat timp te intereseaza numai propaganda PUTERII, nu poti fi cetatean ca si mine, esti cetatean care "tine cu PUTEREA".

          PS: ti se pare firesc sa furi ? "Andra" este nick-name-ul meu de pe forumul RTV.
          L-ai furat crezand ca astfel poti sa compromiti o identitate, asta e o obisnuinta din partea PNL-PSD-whatever.
          Insa pt. asta trebuie mai mult decat SA FURI.
    • +1 (1 vot)    
      re (Miercuri, 18 iunie 2008, 16:09)

      nashu_mare [utilizator] i-a raspuns lui andra

      Pe Mazare sa il incurajezi tu. Despre ceilalti nu ma pronunt ca nu le cunosc activitatea decat din ziare...
    • +1 (1 vot)    
      ai clonat-o pe adevarat "andra" (Miercuri, 18 iunie 2008, 16:29)

      Doboritorul de Bizoni [utilizator] i-a raspuns lui andra

      comentariile acesteia sunt de bun simt, ale tale put de nesimtire. dar este normal sa falsifici, in fond falsifici pentru Oparescu care-si pune intotdeauna slugile sa se ocupe de falsurile lui (asa v-a zis chiar Securistescu in Academia Catavencu: "am pus o sluga sa se ocupe" - de falsul dosar de profesor).
    • 0 (0 voturi)    
      ???? (Miercuri, 18 iunie 2008, 17:12)

      mizdrache [utilizator] i-a raspuns lui andra

      si adicatelea ce ai vrea tu sa le spuna basescu primarilor din spectrul politic ? pe bune ...
      si ce ar trebui sa faca basescu ca sa il consideri tu un presedinte "al tau" ? in plus - ce gandesti tu de fapt ca trebuie sa faca un presedinte ?
      • -1 (1 vot)    
        Constitutia (Miercuri, 18 iunie 2008, 17:56)

        andra [anonim] i-a raspuns lui mizdrache

        Mai Mizdrache, in momentul cand o persoana ajunge presedinte, Constitutia il obliga sa demisioneze din partidul care l-a propulsat si sa fie un arbitru al politicii statului. Daca tie iti vine un musafir in casa, trebuie sa te porti cu el cum te-ai purta cu ceilalti membri ai familiei. Dar daca-ti vine musafirul in casa si tu incerci sa-i subtilizezi ceasul in cardasie cu ceilalti membri ai familiei tale, atunci nu mai esti o gazda de calitate.
        Iar constitutia OBLIGA la o comportare echidistanta. Altfel in urmatorul mandat nu mai pupi alegerea. INTELEGI, Mizdrache? Simplu, nu?
        • 0 (0 voturi)    
          vorbe (Miercuri, 18 iunie 2008, 19:19)

          CORUPTIA PSDPNL FACE LEGEA LA PUTERE [anonim] i-a raspuns lui andra

          fa sesizare la curtea constituionala si dupa ce ai un raspuns de-acolo, sa vii sa comentezi ce-au facut PUTEREA si parlamentul PSD-PNL ca sa sa starneasca criticile Comisiei Europene, si cum vei remedia asta LA PUTERE:

          UE, îngrijorată de blocarea dosarelor de corupţie în Parlament
          09 Iun 2008

          Aceasta ar fi principala critică din raportul de ţară, potrivit ministrului Justiţiei şi preşedintelui Băsescu.

          Ministrul Justiţiei, Cătălin Predoiu, a declarat luni că „trenarea procedurilor în Parlament vizavi de dosarele de corupţie” ale miniştrilor şi foştilor miniştri reprezintă o sursă de îngrijorare a statelor UE, înaintea raportului de ţară al Comisiei Europene pe Justiţie.

          http://www.cotidianul.ro/ue_ingrijorata_de_blocarea_dosarelor_de_coruptie_in_parlament-48168.html
        • 0 (0 voturi)    
          Puterea actuala nu reprezinta cetatenii (Joi, 19 iunie 2008, 0:22)

          Razvan_M [utilizator] i-a raspuns lui andra

          Asadar, orice ar spune PSD-PNL despre echidistanta presedintelui, o spun in nume propriu si pentru ca sunt sfatuiti de consilierii electorali cum sa vorbeasca. Au reusit la locale sa obtina niste procente incorect de mari doar pentru ca au mintit cu nerusinare si au folosit tot felul de tertipuri pentru inducerea in eroare a alegatorilor.
      • +1 (1 vot)    
        Mizdrache : Intoarce-le manusa si CRITICA PUTEREA. (Miercuri, 18 iunie 2008, 19:08)

        Andra [anonim] i-a raspuns lui mizdrache

        prietene, au ordin de la partid : e nevoie sa acopere cat mai repede mizeria aliantei PSD-PNTCD-PNL-PRM-PC

        asa ca n-ai sa vezi decat discutii "despre basescu"
        dupa principiul, ORICE s-a intampla, basescu e de vina; ORICCE ar face basescu face rau, basescu = raul absolut.

        cu asta au realizat anul care-a trecut o mare performanta: au transformat pe basescu prin supraexpunere intr-un fel de personaj odios de tipul Nastase,
        si in acelasi timp s-au pozitionat pe ei toti : PSD-PNTCD-PNL-etc - fata de basescu - in postura de "victime" ale "puterii"

        facandu-ne pe toti sa uitam ca ei toti sunt de fapt la PUTERE si ca NOI trebuie sa le cerem lor socoteala pentru ce fac la PUTERE

        Tine cont de asta si intoarce-le manusa, calca-i pe coada si atinge-i unde-i doare: la PUTERE si la ce fac la putere

        Discutia "despre basescu" a atins nivelul de la care continuarea ei nu le aduce profit decat lor - atentie!

        Profitul este ca ei, fiind LA PUTERE dar demonizand opozitia si pe basescu - au toata liberatea sa faca ce-i taie capul, ca tot victime sunt, pt. ca asa esti din moment ce ai la dispozitie suspectul de serviciu, the ususal suspect, "dusmanul de clasa"

        De ce crezi ca comunistii au inventat acest principiu ? pentru a nu fi trasi niciodata la raspundere.

        Astfel, avand la dispozitie dusmanul, "raul absolut" PUTERE EI POT SA CONDUCA ORICAT DE RAU

        pt. ca vinovati nu vor fi ei, ci vinovati sunt totdeauna altii - in cazul nostru, opozitia si basescu.

        Deci, NU HRANII TROLII si discutiile despre basescu.
        Intoarce-le manusa si CRITICA PUTEREA

        REMEMBER: TOTI TREBUIE SA CRITICAM PUTEREA INDIFERENT CE PARTID SUSTINEM
        Fata de PUTERE, noi toti cetatenii suntem in opozitie indiferent ce partid sustinem

        DE CE ?

        Pentru ca noi simtim cu totii in mod egal EFECTELE PUTERII, indiefrent ce partid sustinem.
        De ceea, cineva care NU critica puterea, dar se pozitioneaza alaturi de PUTERE impotriva Opozitiei, este LA PUTERE, deci nu e un cetatean ca si tine.
        A.
  • +4 (4 voturi)    
    BRAVO (Miercuri, 18 iunie 2008, 15:28)

    Octavian Ion [utilizator]

    Foarte bine a spus Negoita, exact ceea ce trebuie. Mergem in continuare mai departe, sprijinim pe Oprescu DACA este cazul, normal, ca in democratie, PSD si PNL vor sa ne capaceasca, TREABA LOR (bine ca Negoita nu a zis nimic de PNG, cine stie, poate ca aceasta alianta ciudata nu va avea loc), ne-a asigurat ca nu blocheaza consiliul, deci ceva tot se va face, SUPER.
    Negoita chiar a fost de nota 10 in acest moment !
  • +5 (5 voturi)    
    Pentru cei cinstiti ! (Miercuri, 18 iunie 2008, 15:30)

    martin [anonim]

    Noii cuceritori ai site-ului, halucinatii oprescieni au adoptat o noua tactica a pamantului parjolit. Blocheaza comentarile care nu-l lauda pe Catavencu si le dau note negative.
    Rog pe cei cinstiti si care nu au votat ca o ciubota , sa citeasca toate comentariile si sa tina minte ca in timp, unii se vor trezi !
  • -4 (4 voturi)    
    Asemanare (Miercuri, 18 iunie 2008, 16:09)

    aurel [anonim]

    Doamne, nicio alianta nu putea fi mai compatibila ca alianta Basescu - Becali. Orice ati spune, o asemanare mai frapanta intre doua personaje in politica romaneasca nu exista. Nu vi se pare ca au avut aceiasi profesori, ca au absolvit aceeasi scoala, ca au fost colegi la acelasi pension?
    • +2 (2 voturi)    
      care-i noutatea? (Miercuri, 18 iunie 2008, 17:55)

      darwin [anonim] i-a raspuns lui aurel

      Chiar daca voi scandaliza unele urechi fine, apropierea de PNG e naturala!
      Din 3 motive:
      - anul trecut Becali l-a sustinut pe Basescu impotriva celor 322
      - Becali l-a sustinut pe Blaga in turul 2
      - desi are foarte multe pacate, Becali este anticomunist.
      • -2 (2 voturi)    
        Multa imaturitate pe "sait" (Miercuri, 18 iunie 2008, 18:57)

        aurel [anonim] i-a raspuns lui darwin

        Dragii mei, intotdeauna in viata conteaza cine te lauda si cine te critica!!!!
        Consider ca pentru un "OM", daca il lauda becali, sau se asociaza cu el este ca o piatra de moara legata de gat la o partida de inot prin Marea Neagra. E de preferat sa te injure Becali, sa-ti zica hahalera, zdreanta, decat sa se asocieze cu tine. Asocierea in cazul de fatza nu se numeste alianta, se numeste CARDASIE. Ati inteles?
        • +1 (1 vot)    
          Asocierea in opozitie (Miercuri, 18 iunie 2008, 19:29)

          CORUPTIA PSDPNL FACE LEGEA LA PUTERE [anonim] i-a raspuns lui aurel

          Pai mi se pare ca dimpotriva

          In opozitie ai toata legitimitatea din lume sa te asociezi cu orice partid VOTAT de oameni - IMPOTRIVA PUTERII
          (nici nu cred ca va dura, insa este o asiociere cat se poate de legitima).

          nu mai e deloc democratic insa cand LA PUTERE te asociezi ca sa "izolezi" opozitia

          in plus e in afara oricarei morale sa te asociezi cu un partid ca PSD, caruia nu i-ai cerut nici macar sa isi asume inapoierea Romaniei jafuri si mineriadele, si fara macar sa ai un proiect comun ("josbasescu" nu e un proiect national ci e un proiect care serveste doar interesele de partid ale PSD-PNTCD-PNL-PRM)
    • 0 (0 voturi)    
      mah... (Miercuri, 18 iunie 2008, 18:18)

      cosmin [anonim] i-a raspuns lui aurel

      ...daca ai -3 din 3 voturi inseamna ca nu n-i se pare :)))
      • -1 (1 vot)    
        cosmine, (Miercuri, 18 iunie 2008, 18:59)

        aurel [anonim] i-a raspuns lui cosmin

        Daca am (-3), sau minus mai multre de la oameni ca tine, e o onoare pentru mine! Conteaza cine te lauda si cine te critica...
      • -1 (1 vot)    
        orto... (Miercuri, 18 iunie 2008, 19:02)

        cosmine(2) [anonim] i-a raspuns lui cosmin

        Si iti mai spun un secret, dar sa ramana intre noi: "n-i se pare" se scrie, in realitate, "ni se pare". In rest, s-auzim de bine!
    • 0 (0 voturi)    
      andra=aurel? (Joi, 19 iunie 2008, 0:24)

      Razvan_M [utilizator] i-a raspuns lui aurel

      dar alianta PNL-PRM-PSD-PC cum suna?
  • -2 (2 voturi)    
    PD-L, partid nociv !!! (Miercuri, 18 iunie 2008, 18:15)

    sanda [anonim]

    PD-L este PD minus L. Pina in decembrie singurii aliati ai lui Traian Basescu si ai PD-L erau cei din Partidul Liberal Democrat, condus de Stolojan. In decembrie i-au prostit pe acestia sa fuzioneze cu ei si ulterior si-au batut joc de ei in fiecare filiala. Pe fostii conducatori ai PLD nu i-a interesat acest lucru pentru ca ei isi negociasera posturi caldute in condecerea centrala a partidului. Cu toate astea acesti fosti conducatori ai PLD (Theodor Stolojan, Gheorghe Flutur, Raluca Turcan, Cristian Boureanu, Gabi Sandu, Florin Popescu, etc. ) sunt niste voci neascultate in partid. Mai mult decat atat baza de membrii a fostului PLD a fugit care cum a putut, pentru ca au fost primiti urat de catre fostii PD-isti. In final si cei nominalizati mai sus vor deveni niste anonimi in PD-L, pentru ca nimeni nu are voie la ciolanul PD-istilor. Deci, in concluzie, se poate spune ca Traian Basescu si PD-L nu pot avea niciun aliat, pentru ca, in mod natural, acest aliat este sugrumat de camarila lui Basescu. Chestia asta imi aduce aminte de partidele extremiste.