Iliescu: Il bag in ma-sa pe Basescu

de A.P.     HotNews.ro
Marţi, 17 iunie 2008, 12:54 Actualitate | Politic

Poza de familie in PSD
Foto: Rompres
In sedinta de luni a PSD, Ion Iliescu l-a criticat dur pe Traian Basescu pentru implicarea in campanie, sfirsind prin a-l injura. "Il bag in ma-sa", ar fi spus Iliescu, potrivit unor surse din PSD citate de Evenimentul Zilei. Ulterior, Iliescu a negat ca s-ar fi exprimat astfel. Liderul PSD i-a catalogat pe noii presedinti ai Consiliilor judetene drept "barosani locali", iar acestia s-au laudat cu metodele folosite in campanie. Reteta victoriei folosita de Radu Mazare: "am dat gratis de mincare la babe o data pe luna".

"Il bag in ma-sa ca nu mai sint contracandidatul lui la presedintie. El nu are cum sa intre cu mine in competitie", ar fi spus Iliescu in timpul sedintei conducerii PSD de luni, cind s-a facut o analiza a rezultatelor alegerilor.

Ulterior, Iliescu a negat exprimarea. "Nu folosesc asemenea expresii. Noi am analizat rezultatele alegerilor si ne-am exprimat regretul fata de modul in care s-a implicat Basescu in campania electorala", a declarat Iliescu, citat de Evenimentul zilei.

Barosanii locali, poza de familie

Analiza rezultatelor alegerilor a atins un punct sensibil: locurile pe viitoarele liste pentru parlament. Potrivit unor surse din partid, citate de presa, noii sefi de judete au batut cu pumnul in masa spunind ca nu mai accepta impunerea a tot felul de candidati "de la centru".

Replica lui Iliescu nu a intirziat: "Da, dar trebuie sa fim atenti si la barosanii nostri locali, ca si ei au metehne din astea cu impunerea pe liste a tot felul de nepoate si secretare".

Marian Oprisan s-a simtit imediat vizat de noua etichetare si i-a replicat lui Iliescu. "Domnule presedinte, va rog sa nu ne mai spuneti asa, ca miine apare in ziare si ne distruge presa. Tot dumneaoastra ne-ati spus si baroni locali", ar fi afirmat Oprisan.

Pomana victorioasa

"Barosanii locali" au continuat analiza cu laudele despre victoriile obtinute si cu detalii picante despre metodele folosite in campanie.

Radu Mazare a explicat ca reteta victoriei a fost ca a dat "gratis de mincare la babe o data pe luna". "De acum o sa le dau de doua ori", a anuntat Mazare, ajuns la al treilea mandat.

Sedinta s-a incheiat cu o fotografie de familie a "barosanilor locali" si liderilor de la centru.

























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU ​Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe: Timpul mediu de productie pentru un film documentar HBO este de patru ani, dar am avut si cazuri in care totul s-a intins pe o perioada de 10-14 ani

Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe, discuta in cadrul unui interviu despre implicarea HBO in productia de filme documentare si numarul mic de cinematografe din Romania: "De exemplu, filmul Lumea Vazuta de Ion B., regizat de Alexandru Nanau, a primit un premiu Emmy. Am continuat cu Alexandru si am produs filmul Toto si surorile lui, film care a fost nominalizat la Premiile Academiei Europene de Film, echivalentul Oscarului european".
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Hanka Kastelicova

9329 vizualizari

  • +8 (22 voturi)    
    Pt Iliescu (Marţi, 17 iunie 2008, 13:00)

    v [anonim]

    De ce injuri mai animalule?
    • +13 (21 voturi)    
      penall! :)))))) (Marţi, 17 iunie 2008, 13:11)

      Razvan Marin [utilizator] i-a raspuns lui v

      Esti tare! Mi-a placut! :)) N-am mai ras cu pofta demult. Pacat ca e haz e necaz...
      • -14 (20 voturi)    
        Ce simt ascutit al umorului ai! (Marţi, 17 iunie 2008, 13:41)

        marius [anonim] i-a raspuns lui Razvan Marin

        Pun pariu ca razi si la Vacanta Mare!
        • +9 (19 voturi)    
          pun pariu (Marţi, 17 iunie 2008, 13:52)

          dedeiu [anonim] i-a raspuns lui marius

          ca l-ai votat pe macelar si i-ai aplaudat pe mineri pe motiv ca au plantat flori. "Cu spatele tot inapoi."
    • +7 (15 voturi)    
      Pentru ca ... (Marţi, 17 iunie 2008, 13:16)

      andi [anonim] i-a raspuns lui v

      ... atatea cuvinte are in vocabular.
    • +1 (1 vot)    
      hai, lasa! (Marţi, 17 iunie 2008, 19:52)

      eeeuuuu [anonim] i-a raspuns lui v

      ce? presedintele ales n-are si el derapaje de limbaj? epitetele de "gaozar" si de "tiganca imputita" ii apartin, parca! sau vrei sa-ti amintesc apropo-ul mai "subtil" "iti dau o declaratie. vino in biroul meu sa ti-o dau!"? asta ne e clasa politica, ce vrei! important e sase incaiere intre ei, poate scapam noi mai putin scarmanati.
    • 0 (0 voturi)    
      Si reciproca e adevarata :Basescu etc Iliescu (Marţi, 17 iunie 2008, 20:02)

      Gogu Politologu [anonim] i-a raspuns lui v

      Iliescu in loc sa se duca prin Cismigiu sa lustruiasca statuile si bancile ,incearca cu imputinatele puteri -la varsta de 80 de ani nu ii mai ies nici cheile din buzunar -sa mai faca politica in fundul lui Geoana -macar daca isi lasa barba si tinea o sabie in mana jurai ca e Soliman Magnificul de bataios ce era
      grea mai e batranetea ,pe toti de ajunge
    • -1 (1 vot)    
      hotnews=cenzura (Miercuri, 18 iunie 2008, 0:31)

      SM [anonim] i-a raspuns lui v

      mai tineti minte scaparea in direct a lui Base? a cum a fost randul Bunicutei :) Aceiasi vorba.

      PS. Hotnews = cenzura.
  • +17 (25 voturi)    
    Criminalul a prins curaj (Marţi, 17 iunie 2008, 13:02)

    Transilvanian man [anonim]

    Artizanul crimelor din 89,mineriadelor ,si intoarcerii noastre spre comunismul de cumetrie incepe sa prinda curaj.meritam acest lucru pt ca suntem un popor RETROGRAD .Urmam sa fim bagati noi in mamele noastre////
    • +3 (5 voturi)    
      lipsa noastra de memorie ii da curaj!!! (Marţi, 17 iunie 2008, 15:24)

      mihneavoda [anonim] i-a raspuns lui Transilvanian man

      S-a vazut ca bucurestenii au uitat mineriadele
  • +9 (17 voturi)    
    Batrinul edec... (Marţi, 17 iunie 2008, 13:02)

    Laur X [anonim]

    Se dovedeste a fi un mitocan oarescare!
    • -5 (9 voturi)    
      Aha... (Marţi, 17 iunie 2008, 15:25)

      adi [anonim] i-a raspuns lui Laur X

      ...m-ai lamurit: mitocan ca Basescu,nu?
  • +5 (13 voturi)    
    eticheta... (Marţi, 17 iunie 2008, 13:04)

    egroeg [anonim]

    e buna doar cand trebuie sa pozezi in fatar eporterilor,altfel limbajul este la fel ca al celor pe care-i acuza ca fiind suburbani...
  • +11 (19 voturi)    
    a (Marţi, 17 iunie 2008, 13:09)

    cosmin [anonim]

    bravo mazare sa dai de mancare in fiecare zi la babe ca eu nu mai vin in viata mea pe litoralul romanesc, m-am saturat de plaje pline de mizerie, kktzi in apa si preturi astronomice.
    traiasca romania
    • +3 (7 voturi)    
      de cativa ani buni.... (Marţi, 17 iunie 2008, 13:40)

      judex [anonim] i-a raspuns lui cosmin

      cu exceptia Vama Veche, se mai duc pe litoralul romanesc doar neamurile lor, iar tonomatele si fripturistii nu mai prididesc sa faca reclama, doar-doar or mai pacali niste prosti.
    • +3 (9 voturi)    
      Ce a dat de mancare ? (Marţi, 17 iunie 2008, 13:58)

      AMOTT [utilizator] i-a raspuns lui cosmin

      Mazare, binenteles. Sau mazare cu zarzare, ca sa le loveasca pantecaraia.
      Le-a ghiftuit pe babutze cu mazare "rehidratata", iar 4 ani de-acum inainte o sa li se aplece constantenilor de atata Mazare.
    • -2 (6 voturi)    
      Mincare la babe (Marţi, 17 iunie 2008, 14:25)

      Ovidiu [anonim] i-a raspuns lui cosmin

      "gratis de mincare la babe la o data pe luna"

      Deci este dedicata celor care atunci cind aud ca PD-L a luat cele mai bune si mai bogate judete, aduc ca si contra-argument Constanta...E o palma in obrazul celor care inca mai cred in doctrina social-democrata din Romania si in PSD...E foarte trist, sa stiti
  • +12 (18 voturi)    
    Suparare mare... (Marţi, 17 iunie 2008, 13:13)

    Rali [utilizator]

    Esti suparat tare, bre nea Nelule, ca ti-a luat Base palatul si te-a lasat doar cu cucuveaua?
  • -9 (21 voturi)    
    spin (Marţi, 17 iunie 2008, 13:15)

    adrian [anonim]

    Frumos exercitiu de spin:

    (1) Titlul. Pare citat, dar nu e decat zvon din "surse".

    (2) Asocierea in text (prin apropriere) intre "laudele cu privire la rezultate" si alta informatie "pe surse" cu privire la metodele lui Mazare.

    Text-book. Bravo.
    • +3 (7 voturi)    
      mazarica (Marţi, 17 iunie 2008, 14:19)

      Victor [anonim] i-a raspuns lui adrian

      Cu toate aceste"surse"babele si mosii lui Mazare sunt realitati.In Constanta tiganii,"babele si mosii" l-au votat pe Mazare si Constantinescu!Ptr.ciorbica de mazare pe care le ofera.In loc sa va fie rusine ca acesti oameni saraci sunt folositi de mazare ptr.interesele sale mafiotice,mai va si laudati cu "succesurile"sale.
      Din ca.270000 de constanteni cu drept la vot,pe mazarel l-au votat 86 de mii de babe si mosi tigani,flotanti si neflotanti si urnele de vot de sub masa.
      Sunteti asa de prosti si credeti in Superman-ul mazare!
      Doamne fereste,de un ministru boaba de mazare!
  • -10 (18 voturi)    
    Tiganca imputita si ma-sa dlui presedinte (Marţi, 17 iunie 2008, 13:18)

    Sufixul Anonim :))) [anonim]

    Da. E al naibii de direct sa bagi pe cineva in ma-sa. Muuult mai direct decat sa folosesti termeni de tipul tiganca imputita. Va doresc sa brevetati termenul de barosani si sa castigati concursul pe ramura cu cei care l-au impus pe cel de baroni. Poate pe campania asta ii luati si pe aia cu oligarhii si baietii dashtepti
    • +5 (13 voturi)    
      serios? (Marţi, 17 iunie 2008, 13:38)

      dedeiu [anonim] i-a raspuns lui Sufixul Anonim :)))

      Dar cum e sa macelaresti pe la universitate intelectuali? L-au votat pe macelar si a iesit.
      • -9 (11 voturi)    
        serios? (Marţi, 17 iunie 2008, 14:13)

        tataia [utilizator] i-a raspuns lui dedeiu

        dedeiule! nu mirosea numai creier prajit la Universitate,de atatia intelectuali? Tu ai fost acolo sa auzi ce cuvinte intelectuale se scotea pe gaura aceea(adica gura)si cum se comportau niste nulitati care se autointitulau "intelectuali" NU sunt de acord cu mineriadele care au fost ,dar nici cu "intelectuali"care au ocupat atatea zeci de zile capitala.
        • +2 (6 voturi)    
          Da (Marţi, 17 iunie 2008, 14:50)

          Valentin [anonim] i-a raspuns lui tataia

          este normal. fiindca esti fie mult prea sarac cu duhul, or un un securist. d'ala prost, care inca crede ca imi poate povesti el ce si cum, in vreme ce eu am TRAIT pe vremea cand se instiga la modul animalic romanul catre roman!
        • +6 (6 voturi)    
          "intelectuali care au ocupat Capitala" (Marţi, 17 iunie 2008, 14:51)

          Razvan_M [utilizator] i-a raspuns lui tataia

          Tataie, aveam 13 ani in iunie '90 si tot preferam sa fie "ocupata" Capitala de intelectuali, decat de mineri si comunisti. Sa dea Dumnezeu sa fie "ocupata" Capitala de "intelectuali" inca multi ani de-acum incolo, ca de "muncitori" cu bate care conduc ca sa nu munceasca m-am saturat!
        • +2 (2 voturi)    
          da (Marţi, 17 iunie 2008, 15:32)

          dedeiu [anonim] i-a raspuns lui tataia

          am fost acolo si am vazut ca nu au fost doar intelectuali, au fost si securisti si mineri...
        • +1 (1 vot)    
          moare tataia in curand... (Marţi, 17 iunie 2008, 17:46)

          georgica [anonim] i-a raspuns lui tataia

          si ma duc si fac cinste tuturor intelectualilor de la Universitate cu niste sampanie si un strop de cox...sa sarbatorim ca atare...
  • +10 (14 voturi)    
    Dispareti (Marţi, 17 iunie 2008, 13:19)

    santiago [anonim]

    In momentul in care acest partid se va dezintegra, macar unul din acesti mafioti va intra la puscarie si de Iliescu se va alege praful, atunci o sa ma gandesc ca se poate si mai bine...
    • +3 (9 voturi)    
      Alternative? (Marţi, 17 iunie 2008, 13:37)

      George [anonim] i-a raspuns lui santiago

      Santiago, nu cred ca apuci sa te gandesti ca se poate si mai bine. Poate au aceasta sansa nepotii tai. Trebuie sa fim realisti.
      Necazul mare este ca nici nu prea ai alternative.
      Diferenta este prea mica(dar totusi exista) intre mentalitatile celor din PSD si PDL, care desi face parte din PPE, in structurile de baza a ramas un partid muncitoresc, de stanga. Si in afara de aceasta au si ei aceleasi racile, doar sunt romani si traiesc in Romania.
      • -2 (8 voturi)    
        Alternativa este PNL=PSD (Marţi, 17 iunie 2008, 14:05)

        CORUPTIA PSDPNL FACE LEGI LA PUTERE [anonim] i-a raspuns lui George

        Partidul criminalilor a exclus de la guvernare PDL, PENTRU CA face reforme

        PNL sta la putere cu PSD pentru ca nu face reforme

        Partidul "muncitoresc" cum spui tu a fost exclus de la guvernare "pentru ca FACE"

        PSD-PNL stau LA PUTERE pentru ca nu fac nimic pentri tine, dar pentru coruptie FAQ


        UE, îngrijorată de blocarea dosarelor de corupţie în Parlament
        09 Iun 2008

        Aceasta ar fi principala critică din raportul de ţară, potrivit ministrului Justiţiei şi preşedintelui Băsescu.

        Ministrul Justiţiei, Cătălin Predoiu, a declarat luni că „trenarea procedurilor în Parlament vizavi de dosarele de corupţie” ale miniştrilor şi foştilor miniştri reprezintă o sursă de îngrijorare a statelor UE, înaintea raportului de ţară al Comisiei Europene pe Justiţie.

        http://www.cotidianul.ro/ue_ingrijorata_de_blocarea_dosarelor_de_coruptie_in_parlament-48168.html
  • -11 (17 voturi)    
    Chair asa, doar asa? (Marţi, 17 iunie 2008, 13:23)

    Bucuresteanul injurat [anonim]

    Dupa ce agentii PDL m-au etichetat pe acest forum ca fiind batut in cap, tembel, nenorocit, idiot, dus cu pluta si multe altele, mie nu mi se pare ca ar fi fost injurat gaozarul.

    Pentru un adevarat matroz, asta nu este injuratura, asta este o scatoalca de la un proieten...

    Tonul muzicii a fost dat de presedinte si acolitii lui de pe site-uri. Eu as fi mai dur in exprimare, dar va las voua o sansa de a-mi arata cum se injura cu adevarat...

    Stiti povestea cu bumerangul... ;)... si te loveste cand ti-e lumea mai draga.
    • +3 (7 voturi)    
      de amintit (Marţi, 17 iunie 2008, 14:25)

      CelCeCiteste [anonim] i-a raspuns lui Bucuresteanul injurat

      Bukureshtene, observa ca cel ce injura este bolshevimea sa, nea Ilici. Prin definitie, odiosul asta poate fi tratat doar cu scuipatzi. De ce? Ia vezi poza! toti sunt puii lui! a impuscat un ceausescu si ne-am pricopsit cu cateva mii.
  • +6 (8 voturi)    
    Asta meritam! (Marţi, 17 iunie 2008, 13:29)

    Tom Macaragiu [anonim]

    Asta se intampla atunci cand tinerii sunt indobitociti cu manele si `subcultura aleasa`. Atunci cand tinerii refuza sa gandeasca si refuza sa mearga la vot.
    O sa lasam pe cei din generatia a III-a sa ne hotarasca viitorul.
    La urmatoarele alegeri sper ca cei care au cat de cat mintea in cap sa mearga la alegere si sa impiedice ascensiunea mizerabililor din PSD.
    • -1 (3 voturi)    
      exact ,asta meritati (Marţi, 17 iunie 2008, 14:02)

      tataia [anonim] i-a raspuns lui Tom Macaragiu

      macaragiule! sa vedem ,cand te pui tu sa-i dezdobitocesti pe tineri,cu muzica sinfonica si o cultura de cultura .ai uitat ca cei din pd. sunt niste gunoaie ale fsn-ului.prin urmare :ce poate iesi din ceva mizerabil ?...precum sunt psd-sti
    • 0 (0 voturi)    
      "a minti poporul cu televizorul"... (Marţi, 17 iunie 2008, 19:56)

      Nicu [anonim] i-a raspuns lui Tom Macaragiu

      a devenit, dupa constituirea Guvernului Tariceanu II, "a imbeciliza poporul cu televizorul". Bine ca am apucat sa fim admisi in UE. De aceea,as adauga la cele scrise de tine, ca pe langa genaratia a IIIa ,viitorul nostru a fost hotarat si de ultimii decretei,care au devenit majori si au avut drept de vot. Mishtocareala si lipsa proiectelor le-a placut acestora, ca e "cool". Stiri despre ce se intampla serios in lume si in tara nu exista ci doar sex, violenta,moda, "monica si irinel"etc.
  • +2 (6 voturi)    
    Ce simpatic e mosu ... (Marţi, 17 iunie 2008, 13:29)

    Tatuca [anonim]

    Al mai mare barosan al tarii, tot Ilici ramane.
    Traiasca, infloreasca si intinereasca ...
    Ura, ura, ura !!!

    Crapati-ar ....
  • 0 (4 voturi)    
    cei care voteaza nu citeste internet (Marţi, 17 iunie 2008, 13:35)

    horace [anonim]

    care este
  • +1 (5 voturi)    
    asa e in casnicie (Marţi, 17 iunie 2008, 13:42)

    oz [anonim]

    injuraturi intre 2 buni tovarasi si "preteni" cum ii placea altui escu impuscat preten bun cu ei sa spuna
    Asa e in casnicie, cu bune cu rele...
  • +2 (6 voturi)    
    fantastic! (Marţi, 17 iunie 2008, 13:46)

    emanoil [anonim]

    nu-mi vine sa cred ca a folosit asemenea cuvinte! domnul iliescu cel manierat ? vai de mine!
  • -5 (9 voturi)    
    Doamne (Marţi, 17 iunie 2008, 13:49)

    Shhhh [utilizator]

    Cata manipulare a maselor poate sa existe in Romania? Nu-mi vine sa cred cata lume credula avem printre noi...
    Si daca nu e adevarat? Daca sunt doar minciuni? Care este sursa informatiilor? Ce jurnalism de duzina mai e si asta?
    Te ia cu dorul de duca...
  • +3 (7 voturi)    
    Vaaai, bunicuta stie sa injure...?! (Marţi, 17 iunie 2008, 13:49)

    andra [anonim]

    Toata lumea il huleste pe presedinte pentru limbajul colorat, dar cand "blajina bunicuta" da cu bata-n balta, toata lumea se amuza copios...
    In ce lume interesanta traim....
  • +2 (6 voturi)    
    iata stimati 54, . . . % dintre bucuresteni (Marţi, 17 iunie 2008, 13:50)

    mad [anonim]

    Cam asta ati votat stimati bucuresteni. Baroni locali, mancare la babe si figuri dubioase. Doamneeeeee. . . . dar prosti mai sunt bucurestenii pt ca au votat astfel incat sa poata da ocazia unor oameni exilati sa ajunga iar ca armata rosie triumfatoare in capitala. Va fi vai de capu' vostru, nostru . . . ..
  • +1 (5 voturi)    
    mda... (Marţi, 17 iunie 2008, 13:53)

    Vladutz [anonim]

    cu revenirea astora.. iar se duce dracu Romania vreo 4 ani...

    RIP care i-ati votat...
  • -1 (3 voturi)    
    Basm (Marţi, 17 iunie 2008, 14:04)

    AMOTT [utilizator]

    Tare Bunicutza cu scufitza rosie !

    L-a bagat imediat in ma-sa pe lup, c-asa-i in codru !

    Asta cred ca e din categoria "sinergia faptelor in meandrele concretului"-varianta psihanalitica.
  • +1 (3 voturi)    
    ilici iliescu (Marţi, 17 iunie 2008, 14:04)

    elis [anonim]

    mai este ceva de comentat? Daca la 80 de ani se comporta asa ce o fi facut acest om cand era tanar de fapt stiu ca sunt din Iasi si a fost aici primsecretar eram f mica pe atunci.Dupa cum vad somnul nostru naste monstri iar Iliescu este expl.cel mai bun.Poza arata f bine baronii, barosanii etc.care au fost ajutati de noi cu voturi sa ajunga unde sunt acum si de care nu mai putem scapa decat dupa ce dispar nostalgicii.Bucurestenii mai ales au uitat cum au fost batuti pe strazi de mineri sau ce or fi fost.Dar asa suntem noi romanii prindem greu si uitam repede.Cate dusuri reci ne mai trebuie sa ne trezim?
    • 0 (0 voturi)    
      ILICI ILIESCU (Miercuri, 18 iunie 2008, 11:03)

      bucuresteanul [utilizator] i-a raspuns lui elis

      Ilici trebuia judecat penal inca di anii '9o! Dar nu am uitat nici ca Blaga era in FSN si nu oricum, ci prefect! Si atuni la mineriada nu s-a dezis de Ilici! Si nu am uitat nici porcariile ce le-a facut Blaga ca vames sef ! Personal nu m-am dus la vot, caci nu puteam sa aleg intre un mafiot, fost FSN-ist, si un tip sprijinit de o parte a fostei Securitati. Securistii nostrii nu sunt mai breji ca securistii lor !
  • +1 (1 vot)    
    misto (Marţi, 17 iunie 2008, 14:05)

    remus broneto [anonim]

    misto, manca-vas, numai d-astea s-aveti parte.
  • +3 (5 voturi)    
    bomboana de pe coliva (Marţi, 17 iunie 2008, 14:09)

    doru [anonim]

    la comemorarea a optsprezece ani de la tragicele evenimente din 13-15 iunie, batrana basculanta bolsevica (a se citi iliescu) isi face o noua intrare triumfala in capitala injurand cu naduf muncitoresc dar si cu un zambet larg pana la urechi de multumire pentru frumosul cadou pe care i l-a dedicat micutul discipol (a se citi oprescu) cu aceasta ocazie. Ce coincidenta !.
    "bucuresteni ati ales bine !" (?).
  • +3 (5 voturi)    
    Pai lui ii convine (Marţi, 17 iunie 2008, 14:12)

    AMOTT [utilizator]

    Lu' Ilici, adica, ii convine.
    N-o sa fie nevoit sa dea drept la replica. Doar n-are copii, sa-i bage cineva si pe ei in aia a ma-sii (scuze, doamna Nina !).

    Asa ca tataie injura linistit de mame, tati, si ce rude o mai gasi. Bine ca acum mai poate doar sa injure.

    Ca la lovilutie, si la mineriade, cand era mai in putere, a facut altele: copii n-a fost in stare sa faca, da' pe-ai altora stie sa-i bage in pamant !

    Asa ca Base poate rasufla linistit, a scapat ieftin: pe el l-a bagat Ilici "doar" in ma-sa.
    • +3 (3 voturi)    
      TARE!!! (Marţi, 17 iunie 2008, 14:31)

      elaxxx [utilizator] i-a raspuns lui AMOTT

      Cea mai buna psihanaliza a bunicutei pana acum!!! ""copii n-a fost in stare sa faca, da' pe-ai altora stie sa-i bage in pamant ! Asa ca Base poate rasufla linistit, a scapat ieftin: pe el l-a bagat Ilici "doar" in ma-sa. ""
      • +1 (1 vot)    
        multumesc (Marţi, 17 iunie 2008, 17:31)

        AMOTT [utilizator] i-a raspuns lui elaxxx

        Cu toata modestia...
        Adevarul e ca nu mai poti face altceva, vis-a-vis de Ghinion Iliescu, decat sa razi de el. Vremea indignarii a trecut. De mult. Cam de cand mureau studenti in camine, de laba minerilor ("le multumim pentru spiritul civic", dixit taica Nelu)... cam de cand scria Patapievici "Zbor in bataia sagetii"...cam de cand murea Culianu intr-o buda americana de mana romaneasca...
        Nu s-a facut nimic atunci.
        Acum, hai sa radem de el... de ai nostri ce-l voteaza... de noi insine... e vremea haz-necazului...
  • -2 (4 voturi)    
    Si eu! (Marţi, 17 iunie 2008, 14:15)

    Vlad [anonim]

    Sa beep-aiti bine!
  • +3 (7 voturi)    
    Super poza (Marţi, 17 iunie 2008, 14:19)

    AMOTT [utilizator]

    Ba, da' ce-mi place la poza asta, cum s-o-nfipt Oprishantz taman in frunte, intre Bunicutza si Prostanac !
    Si iaca-l pe generalul Puiu cum sta el stingher tocma'n fundu' pozii. De, nea Cashketa, cine pupa icoane nu are loc in frunte, langa liber cugetatorul Ilici !
    L-a cam marginalizat Generatia de aur a social-democratiei romanesti, asta e!
  • 0 (4 voturi)    
    cine seamana vint culege furtuna ! (Marţi, 17 iunie 2008, 14:19)

    constantin [anonim]

    poate interpretati , cu informatiile de la aceasta ora ,evenimentele de la Pitesti .d-l Blaga spunea ca a stirpit coruptia din MI . a aparut din nou ?
  • 0 (4 voturi)    
    Daca n-a spus-o, a gandit-o sigur ! (Marţi, 17 iunie 2008, 14:19)

    martin [anonim]

    Imbatraneste foarte urat acest Iliescu. Ura si invidia lui fata de Basescu a atins paroxismul si Catavencu Oprescu cu care ne-a blagoslovit nu-i mai ajunge. Acum vrea sa-l suspende din nou pe Basescu, sa-i otraveasca fantanile, sa-i arda casele,sa-i izoleze partidul. A reactivat cu succes pe Nastase, Mitrea etc, dar intotdeauna a spus ca e sarac si cinstit si ca atare e greu de inteles cum suporta fara sa-si incalce principiile ,daca le are, ca toti banuitii de coruptie sa fuga de justitia facuta de el insusi, ca dracu de tamaie !
  • 0 (4 voturi)    
    Iliescu si minerii (Marţi, 17 iunie 2008, 14:24)

    Maria Apostol [anonim]

    Bucurestenii cotonogiti de minerii chemati de Ion iliescu in 1990 au votat exact pe 15 iunie (la 18 ani de la mineriada) omul de casa al acestuia!!!!! Halal "bucuresteni"!
    Maria Apostol
  • -1 (3 voturi)    
    are dreptate! (Marţi, 17 iunie 2008, 14:45)

    dorinteodor [anonim]

    puscariabilul iliescu are dreptate: datorita politicii lui base am ajuns la oprescu primar!
    • +2 (2 voturi)    
      bai burete (Marţi, 17 iunie 2008, 15:28)

      olandezu [anonim] i-a raspuns lui dorinteodor

      Sunt multi bureti ca tine care se uita la TV si-si ineaca neuronii in bere. De aceea a iesit Oprescu.

      Antenele + TVR isi fac treaba, bureti sug bere din sticla si propaganda de pe sticla iar treaba e facuta.

      Hai sa-ti zic eu cum a fost cu votul asta:

      30% din buretii cu neuronul inecat in bere chiar cred ce se da la teveu si merg porniti sa dea cu stampila pe Oprescu.

      60% din bureti pur si simplu nu merg la vot, in spirit tipic mioritic "ca si asa nu se schimba nimic", e soarta... doar toata ziua se zice la TV ca e toti hoti, e toti corupti, nu e niciunul bun, Base e un dictator certaret, pe mineri nu i-a adus sigur mosu ala bland ci toti au fost bagati etc.

      10% din bureti se uita chiar degeba la TV, ca nu inteleg nimica si nici nu prea pricep ca se tot voteaza ca parca mai ieri se vota legat de Base ca sa scapam de dictatura si acuma iara de aia votam ca sa nu fie dictatura?! (deci nu merg nici astia la vot).

      In sfarsit, 35% din buretii care merg la vot merg degeaba pt ca pun stampila cu sarg, de mai multe ori iar votul e anulat sau sunt asa de ametiti de bere ca pun stampila pe masa, nu pe buletinul de vot.

      Si uite asa, se ajunge la aia 17% din bucuresteni care l-au votat pe Oprescu.

      Buretilor care nu pricep cum au iesit calculele de mai sus le recomand sa aprinda TV-ul la propriu, cu chibrituri.
      • 0 (0 voturi)    
        ??? (Marţi, 17 iunie 2008, 17:34)

        dorinteodor [anonim] i-a raspuns lui olandezu

        olandezu,
        ma bucur pentru vastele tale cunostinte bureto-beresti. eu nu ma invirt in mediul cultural de care vorbesti si nu am votat....totusi, cum se face ca stii totul atit de bine? mai ales precizia diverselor clase de votanti este absolut impresionanta....si de ce zici ca a iesit oprescu? nu din cauza lu' base sau iliescu? inteleg ca "astia" doi nu au avut nici un amestec?
        • 0 (0 voturi)    
          eroare (Marţi, 17 iunie 2008, 17:52)

          dedeiu [anonim] i-a raspuns lui dorinteodor

          eroare PD-L, vedem la parlamentare.
        • -1 (1 vot)    
          !!! (Marţi, 17 iunie 2008, 17:56)

          olandezu [anonim] i-a raspuns lui dorinteodor

          Ma bucur ca te impresioneaza "precizia diverselor clase de votanti". Daca ai fi putut vota in Bucuresti dar nu ai facut-o, ce-ai facut? O berica mica? Sa nu spui ca ai fost la teatru ...

          Inca ceva, eu nu am zis nimic despre mediul in care te invarti. Ar fi insa interesant sa detaliezi un pic. Care ar fi ala? Poate am gresit un pic clasificarea, nu de alta. Ce alt motiv serios sa nu mergi la vot poate fi in afara de bere?

          Micii?
          • +1 (1 vot)    
            mediu cultural... (Marţi, 17 iunie 2008, 22:34)

            dorinteodor [anonim] i-a raspuns lui olandezu

            poporul a luat-o pe aratura si nu e nimic de facut. in mediul meu cultural nu se minca mici si nu se bea bere la iarba verde iar de ascultat asculta mozart. dupa cum vezi nu mai e nici o speranta cu mine. eu doar am constatat ca sistemul a scos in fata doi candidati populisti care nu sint interesati de buna gospodarire a bucurestiului. daca nu se baga base poate era o situatie mai buna. oricum, uninominalul este o imensa prostie; poporul nu este calificat inca pentru exercitarea responsabila a drepturilor oferite de un sistem democratic....
            • 0 (0 voturi)    
              hm ... (Miercuri, 18 iunie 2008, 14:17)

              olandezu [anonim] i-a raspuns lui dorinteodor

              Deci va considerati educati, finuti si destepti, nu va place sa miroasa gura a mici, nu beti bere si nici nu ascultati manele.

              Asa frumosi si destepti cum sunteti, ce justificare aveti sa nu mergeti la vot?!

              Sa zicem prin absurd ca se ajungea la situatia in care urmeze sa se voteze la sedinta de bloc ce trebuie obligatoriu sa aiba fiecare locatar in apartament: o vaca sau hamster.

              Dintr-o suta de oameni, majoitatea (vreo 80) cu scaun la cap, ar alege hamsterul dar multi sunt suparati ca trebuie sa faca asemenea alegere absurda si nu se duc la vot decat 13 din ei. Toti tolomacii care vor vaca in apartament insa, merg la vot si chiar daca isi mai invalideaza din voturi ca adorm la sedinta si uita sa ridice mana, tot ies 17 care vor vaca impotriva la 13 care decid pentru hamster.

              Uite asa te trezesti cu vaca in casa...

              Cam la fel si la alegeri, "intelectuali" finuti ce sunteti.
              • 0 (0 voturi)    
                intelectuali finitzi zici? (Miercuri, 18 iunie 2008, 14:47)

                dorinteodor [anonim] i-a raspuns lui olandezu

                olandezu,
                mininc si mici, facuti de mine acasa la microunde (miros mai putin si nu au zone arse) si mai beau si bere. nu sint intelectual finutz, sint doar un om bine informat si nu ma bag acolo unde jocurile sint deja facute. ce era sa aleg intre iliescu si vadim la presedentie? am stat acasa. la basescu am mers si l-am votat ca sa-l blochez (asa cred...) pe bombonel puscariabilul. dar ce sa alegi intre oprescu si blaga? continuarea faradelegilor incepute de base sau sustinerea lui oprescu "independentu psd"? cind e batalie ma bag dar cind am jocuri facute deja crezi ca e rational sa te duci? am zis ca deocamdata nu sintem calificati ca popor pentru democratie si asta e ....
                • 0 (0 voturi)    
                  inteleg (Miercuri, 18 iunie 2008, 15:01)

                  olandezu [anonim] i-a raspuns lui dorinteodor

                  dilema ta si respect punctul tau de vedere.

                  Ce nu pot sa inteleg insa este cum un om cu capul pe umeri, informat, nu poate sa inteleaga ca participarea la vot este esentiala pentru bunul mers al lucrurilor.

                  Nu cred ca in viata de zi cu zi iti permiti sa alegi in situatii critice sa zici: nu-mi plac alternativele, nu aleg, nu fac nimic. Stii foarte bine ca in realitate TREBUIE sa alegi, in fiecare moment si o faci, daca esti o persoana functionala (adica nu esti burned out, depresiv, etc).

                  Sau ti se pare cumva ca e fix tot aia cine ne conduce? Atunci vorbim degeaba. Inseamna ca nu avem un minim necesart de vederi comune ca sa putem comunica.
                  • 0 (0 voturi)    
                    cine ne conduce? (Miercuri, 18 iunie 2008, 20:38)

                    dorinteodor [anonim] i-a raspuns lui olandezu

                    olandezu,
                    eu desi incerc sa fiu informat, haba-n-am cine ne conduce. in alta ordine de idei, daca este lupta, atunci ma bag cu orice risc. daca e simulacru, ce vrei sa fac? sa-mi exercit dreptul de vot? sa sper ca ratiunea va invinge? poporul are nevoie de citeva generatii ca sa ajunga la maturitate politica (daca o sa ajunga data fiind carte lui dumitru draghicescu scrisa la 1905....). asa ca, desi nu te descurajez, mai cugeta daca participi sau nu la o lupta electorala. si ca sa ne intoarcem la subiect, am ajuns sa dam dreptate puscariabilului iliescu: base face rau tarii si poporului in acest moment, cu politica sa de "primenire a clasei politice"....
  • +1 (1 vot)    
    @ AMOTT (Marţi, 17 iunie 2008, 14:53)

    kitty [anonim]

    suuupeeeer! am râs cu lacrimi! muţam!
    • +1 (1 vot)    
      Multam si eu (Marţi, 17 iunie 2008, 17:36)

      AMOTT [utilizator] i-a raspuns lui kitty

      Si cum ii raspundeam mai sus si lui elaxxx: nu mai avem ce face decat sa radem. E vremea noastra, a celor care pe-atunci eram cam micuti, sa facem haz de necaz.
      Sa nu ne mai indarjim impotriva lui Ilici, sa promitem ca nu-i vom purta pica si ca-l vom ierta cand se va duce sa se intalneasca cu taica Marx (in hell !!!). Mai mult, ca sa stie ca nu-i purtam pica, promitem sa-i ascultam rabdatori necroloagele (evident) elogioase, cand va fi sa fie... si ca o sa radem...
      ...IN HOHOTE, COPIOS, TINANDU-NE DE BURTA...
  • 0 (0 voturi)    
    Specific romanesc.... (Marţi, 17 iunie 2008, 15:17)

    Mihai [anonim]

    Ba pe-a matii ! ! ! ! ! ! !
  • +4 (4 voturi)    
    Asta ati votat, asta meritati (Marţi, 17 iunie 2008, 15:29)

    Iancu [anonim]

    Fac parte dintre romanii care s-au CARAT din romania fiindca nu va mai suporta pe voi, cei care ati votat chiar si acum dupa 18 ani tot cu iliescu (sau cu oprescu, tot aia e). Ca sa va evit pe voi, cei care ati aruncat cu noroi intr-un presedinte care a condamnat in parlament crimele comunismului, Ca sa scap de voi care va plangeti zilnic de toata lumea dar la voi in curte nu stiti sa maturati, care aruncati si scuipati pe jos si injurati tare pe strada.

    Si nu-mi pare bine ca am plecat, fiindca imi doresc inca o romanie in care MAJORITATEA sa fim oameni normali, care fac alegeri rezonabile si care stiu sa stea la coada civilizat. Dar aici in occident aerul e mai respirabil decat acasa in romania. Cel putin pentru o vreme, cel putin pentru 50 de fucking ani, pe care nu vreau sa-i petrec alaturi de voi, ca sa nu simt ca traiesc intr-un spital de boli psihiatrice in fiecare zi.

    Inca mai sper sa ne trezim din boala intr-o buna zi.
    • 0 (0 voturi)    
      iancule, traiesti in iluzii (Miercuri, 18 iunie 2008, 20:44)

      dorinteodor [anonim] i-a raspuns lui Iancu

      base a condamnat oficial comunismul in parlament. nimic din comportamentul lui, nici inainte si nici dupa, nu este in concordanta cu aceasta condamnare. deci a facut-o la comanda. rezultatul "condamnarii" este zero. generali de securitate cu "activitate" bogata sint bine mersi, la fel ca toti cei care au facut un imens rau tarii. asa cum am spus si asa cum se vede experimental, "condamnarea" a fost doar un spectacol si nimic mai mult. asa ca traieste in iluzia lui "sfintul gheorghe care omoara balaurul" dar nu-l lasa "raii".
  • +1 (1 vot)    
    da (Marţi, 17 iunie 2008, 15:30)

    adela, uk [anonim]

    ce impertinenta!
    animalul asta merita luat cu pietre! sa pomeneasca si tzatza care a supt-o.

    mi-e greata
  • +1 (1 vot)    
    MAI BINE? (Marţi, 17 iunie 2008, 15:39)

    nero [anonim]

    Mai bine... golan... decat comunist
  • 0 (0 voturi)    
    a picat Iliescu! :)))) (Marţi, 17 iunie 2008, 15:55)

    Lucian* [utilizator]

    Basescu nu este bun la chestii manierate dar cand este vorba de chestii mai brute din popor si de mitocaneli de astea atunci este campionul.
    Daca Iliescu a recurs la expresii "academice", atunci Basescu a castigat si mai devreme sau mai tarziu o sa-l loveasca urat de tot.

    Chiar imi pare rau ca Ilici nu s-a scapat in fata vreunei camere video.
    Singura parte buna din chestia asta este ca in PSD este un "spion" sau macar un tip nemultumit de ce se intampla.
  • +2 (2 voturi)    
    Nevoia de tatuc (Marţi, 17 iunie 2008, 16:00)

    Dan [anonim]

    Tara are nevoie de tatuc. A fost Iliescu (pai daca in 1990 ieseam pe strada in emancipatul oras Bucuresti nu la Dorohoi si ziceam "Jos Iliescu" nu stiu daca scapam cu viata), dupa care un pic Constantinescu si acum din plin Basescu. Trebuie sa ne debarasam de ideea de tatuc. Puterea este la noi iar Iliescu, Constantinescu si acum Basescu sunt servitorii nostri pusi acolo de noi sa ne serveasca si daca nu o fac ii dam jos si ii trimitem sa numere panselute prin parcurile capitalei. Si trebuie sa mai intelegem ceva liderii (sindicali si politici) trebuie sa ni-i punem noi de jos in sus nu invers "personalitati" machiate democratic de televiziunile sistemului si lansati pe post de salvatorii natiunii.
  • +3 (3 voturi)    
    Mesaj catre Presedintele romanilor (Marţi, 17 iunie 2008, 16:04)

    canadianul [anonim]

    Traiane, sunt dezamagit . Atat de dezamagit despre ce se intampla in Romania de astazi incat simt ca acea speranta pe care mi-o pusesem in dumneata se pierde ca un fum. Unde esti , de ce nu actionezi, de ce nu iesi la lupta impotriva acestei hoarde de banditi care au nenorocit Romania si continua sa-si consolideze pozitiile politice si economice , zi dupa zi ? Orice mica victorie a lor defavorizeaza inzecit poporul pe care-l reprezinti si nazuintele noastre.

    Daca nu intri in actiune (spuneai ca vei fi un presedinte jucator) noi , cei ce am ales calea exilului nu iti vom gasi nici o scuza !

    Nu uita ca 75% din romani ti-au acordat increderea atunci cand banditii te-au vrut afara de la Cotroceni (si ca au stat la coada la vot!!!!!)…. NU-I DEZAMAGI din nou ! Iesi la lupta !
    • +1 (1 vot)    
      cum sa iasa? (Marţi, 17 iunie 2008, 16:36)

      un roman [anonim] i-a raspuns lui canadianul

      Vrei sa fie acuzat iar de incalcarea constitutiei si sa fie suspendat? Vrei sa fie acuzat ca nu-si vede de crosetat la palatul cotroceni de balaurii PSD & tonomatele antenelor?
      Sunt sigur ca daca ar iesi sa se apere de PSD-isti sau de ziaristi..le-ar da iarasi apa la moara tonomatelor.
      • 0 (0 voturi)    
        completare (Marţi, 17 iunie 2008, 20:10)

        Nicu [anonim] i-a raspuns lui un roman

        nu te-ai prins? asta si vrea asa zisul canadian: sa-l faca pe Basescu sa se infurie ca sa aiba motive cei 322 sa-l suspende. Nu-i mai credeti chiar pe toti cei ce se dau " de bine"
        • 0 (0 voturi)    
          :)))) (Miercuri, 18 iunie 2008, 18:45)

          cosmin [anonim] i-a raspuns lui Nicu

          parca-l si vad pe base cum citeste postul celui numit canadianul.:))) bineinteles, dupa ce termina de citit, isi zice : "bah io nu pot sa-l dezamagesc p-asta!". normal ca se-nfurie de numa-numa.:))) turba de nervi cand isi are revelatia pe care daca nu era canadianul, n-ar fi avut-o niciodata. dar ce sa vezi? canadianul era un impostor de fapt. si uite asa momentul va ramane in istorie ca "teapa lui <canadian> pentru basescu". va aparea si-n cartile de istorie, in mod natural.:)))
      • 0 (0 voturi)    
        raspuns catre un roman [verde] (Miercuri, 18 iunie 2008, 11:17)

        bucuresteanul [utilizator] i-a raspuns lui un roman

        Nu trebuie sa-l indemne nimeni sa incalce Constitutia! La aceste alegeri ce naiba a facut? Uita mereu ca este presedintele tuturor romanilor (cai si Ilici) iar nu al Elenei Udrea si tuturor pupincuristilor din partidul pe care inca il conduce (impotriva Constitutiei).
  • 0 (0 voturi)    
    Apel catre Presedinte (Marţi, 17 iunie 2008, 16:09)

    canadianul [utilizator]

    Traiane, sunt dezamagit . Atat de dezamagit despre ce se intampla in Romania de astazi incat simt ca acea speranta pe care mi-o pusesem in dumneata se pierde ca un fum. Unde esti , de ce nu actionezi, de ce nu iesi la lupta impotriva acestei hoarde de banditi care au nenorocit Romania si continua sa-si consolideze pozitiile politice si economice , zi dupa zi ? Orice mica victorie a lor defavorizeaza inzecit poporul pe care-l reprezinti si nazuintele noastre.

    Daca nu intri in actiune (spuneai ca vei fi un presedinte jucator) noi , cei ce am ales calea exilului nu iti vom gasi nici o scuza !

    Nu uita ca 75% din romani ti-au acordat increderea atunci cand banditii te-au vrut afara de la Cotroceni (si ca au stat la coada la vot!!!!!)…. NU-I DEZAMAGI din nou ! Iesi la lupta !
    • 0 (0 voturi)    
      nu marinarul e solutia (Marţi, 17 iunie 2008, 16:43)

      olandezul [anonim] i-a raspuns lui canadianul

      ci cei 70% de bucuresteni comozi, ingnoranti si cartitori care nu s-ai deranjat sa mearga la vot.

      N-ai invatat nimic din experienta emigrarii?! Nu are sa vina nici un Tepes sau Stefan. Nu se intinde mana se face!

      Cand fiecare va muncii cu adevarat pentru banutii lui, fiecare are sa inteleaga ca astia fura direct din buzunarul lui si nu cred ca vor accepta. Atat timp insa cat mentalitatea e pro jmen, jmecherie (cu j), caltabosi, carnati, tuici, mojicie, mici si bere, chilipir, tun, ciubuc etc ... astia suntem
    • -1 (1 vot)    
      Cred ca apelezi degeaba (Marţi, 17 iunie 2008, 16:45)

      Dan [anonim] i-a raspuns lui canadianul

      Nu iese decat cu declaratii din cand in cand si atat.
      Lupta lui este vorba si atat.
      Am votat la fel ca si pana in 2004 omul sistemului machiat democratic de sistem si prezentat noua de televiziunile sistemului. Pentru atat a fost "programat" sa strige impotriva coruptiei in rest nu mai exista "soft". In curand ni se pregateste alta papusa machiata "medicul Oprescu" cica independent sa ne mai abureasca si asta inca 5 ani. Independent fata de mine sau fata de tine "canadianul"-e dar nu fata de sistem care asteapta dupa inscaunare serviciile prea indestulatoare a "independentului" Oprescu.
  • +3 (3 voturi)    
    o poza face cit o mie de cuvinte (Marţi, 17 iunie 2008, 16:32)

    Reshape [utilizator]

    Cum stau ei acolo, parca ar fi in zid la loviturile de pedeapsa! Cu miinile facute caus in fata, sa nu-i loveasca mingea de foc a justitiei la nenumaratele oua furate!
    La puscarie, ba!
  • +2 (2 voturi)    
    evident ca tonomatele.. (Marţi, 17 iunie 2008, 16:33)

    un roman [anonim]

    tot de Basescu o sa se lege si la injuratura lui Iliescu.
    • +1 (1 vot)    
      you're right, baby ! (Marţi, 17 iunie 2008, 17:59)

      AMOTT [utilizator] i-a raspuns lui un roman

      Si o sa-l auzi pe laptopul cu om:'bai basescule, bai taticu', esti cel mai josnic om daca ai ajuns sa-l faci pe prea- luminatul sa injure in halul asta."
      • 0 (0 voturi)    
        hehehehehehehe (Marţi, 17 iunie 2008, 21:21)

        :)))))) [anonim] i-a raspuns lui AMOTT

        Mwhahhahahahahahahahahahaha
  • 0 (2 voturi)    
    Mesaj catre Presedinte (Marţi, 17 iunie 2008, 16:51)

    Bucuresteanul injurat [anonim]

    Traiane sunt dezamagit si eu.
    Te-am votat si acum sunt injurat cu sete de toti descreieratii PDL care posteaza pe forumuri.

    Daca asta este partidul tau, pot sa-ti spun de pe acum ca ai pierdut.

    Romania nu are nevoie de un partid de golani cu spume la gura. Daca voiam asta il votam pe Vadim.

    Am crezut in tine, dar pe zi ce trece sunt tot mai dezamagit.

    Curata PDL-ul de nenorociti si apropie-l de oameni.

    Adunatura de slugi debusolate, incapabile sa traiasca in prezent iti fac doar deservicii. Daca tu crezi ca lasandu-i sa injure poporul vei avea mai multi votanti, te inseli.

    Oamenii de bun simt sunt dezgustati de postarile de pe forumuri ale asazisilor simpatizanti PDL.

    Invrajbirea oamenilor nu poate sa faca nici un serviciu presedintelui tuturor romanilor.

    Ai grija, poate ca invrajbirea asta este de fapt o lupta impotriva ta.

    Traiane sa traiesti! Sictir PDL!
    • 0 (0 voturi)    
      Corect (Marţi, 17 iunie 2008, 17:27)

      Stan [anonim] i-a raspuns lui Bucuresteanul injurat

      PDL a pierdut zic sustinatorii pentruca cei ce nu s-au dus la vot sunt "idioti". La fel de postezi si critici ce zici tu ca trebuie indreptat esti scuipat si injurat.
    • -1 (3 voturi)    
      PROPAGANDA (Marţi, 17 iunie 2008, 18:21)

      olandezu [anonim] i-a raspuns lui Bucuresteanul injurat

      bai slugoi, tu chiar crezi ca eu, pleacat de mai bine 7 ani din tara, scriu pe forum pentru ca sunt platit de cineva?

      Nu mai penibilule, o fac pentru ca nu accept sa se umple de paduchi ca tine unul din putinele canalele de stiri romanesti neinfestat de mizerabila masina de propaganda a PSD+PNL+PC+PRM (=hotii din RO) .

      Paduchi ca tine care repeta obsesiv acelasi mesaj, sub diverse forme, fara argumente, fara nici o alta logica decat "repetetia e mama invataturii". Paduchi ca tine care striga hotul, cand ei sunt hotul.

      "Romania nu are nevoie de un partid de golani cu spume la gura. Daca voiam asta il votam pe Vadim.
      " PROPAGANDA

      "Am crezut in tine, dar pe zi ce trece sunt tot mai dezamagit." PROPAGANDA

      "Oamenii de bun simt sunt dezgustati de postarile de pe forumuri ale asazisilor simpatizanti PDL." PROPAGANDA

      "Invrajbirea oamenilor nu poate sa faca nici un serviciu presedintelui tuturor romanilor.
      " PROPAGANDA

      Care invrajbire? Vrei liniste?! Asa cum vrea iliescu, psd, pnl, pc?! Chemati iar minerii?! si atuncea tot asa - ca sa fie liniste in tara, sa nu fie lumea invrajbita. Esti dezgustator.
    • 0 (0 voturi)    
      @bucuresteanul injurat (Miercuri, 18 iunie 2008, 19:00)

      cosmin [anonim] i-a raspuns lui Bucuresteanul injurat

      Draga bucurestene, sunt eu, Traian.
      Multumesc pentru vot. Trebuie sa-ti spun un mic secret: eu sunt injurat cam de 50352678344 miliarde de ori mai mult ca tine.Si nu ma plang.:)))
      Totusi, regret profund situatia ta, fapt pentru care am facut sub-sedinta CSAT cu forumistii.Doi n-au putut sa vina ca aveau teza, da' au venit ceilalti doi.Le-am zis "baieti, mai usor cu omul ca e sensibil. vedeti clar ca forumisti de la PSDNL nu injura niciodata, nu stiu injuraturi si dealtfel sunt toti virgini si imaculati". Baietii au inteles. Totusi te roaga frumos, cand ai timp, sa-ti scoti organul din gura mamelor lor, ca deja sughitza tot timpul.
      Voi avea mare grija la atentioanrea ta, iti multumesc din suflet ca mi-ai deschis ochii si as vrea sa te rog, cand ai timp din nou, sa analizezi propunerea mea de a deveni consilierul meu pe problema "oaremafutebocintimpuliber?":)))
      Te salut cu stima,
  • 0 (0 voturi)    
    nu inteleg; lamuriti-ma ! (Marţi, 17 iunie 2008, 17:23)

    AMOTT [utilizator]

    Deci, am publicat si eu un comentariu la poza aia cu baroni, si nu-i vad decat titlul. Se cheama "amott:super poza".
    Deci, care e problema, ca n-am injurat pe nimeni ?
    Deci???!!!
  • +3 (3 voturi)    
    EU NU CRED C-A ZIS ASTA (Marţi, 17 iunie 2008, 17:50)

    AMOTT [utilizator]

    Asadar, nu cred in ruptul capului (cu bata de miner) ca Ilici a zis asta. Eu cred ca presa ,mai animalule, mai draga, denatureaza, scoate din context, intelege gresit, manipuleaza si toate alea.
    Eu sunt sigur ca Ilici a spus, clar: "Iob tvoiu mati, tovarisci Traianovici Baseskov"; in traducere:"Ma scuzati, tovarase Basescu, dar consider critica dv neprincipiala si in total dezacord cu linia paartidului, drept care va invit politicos sa reveniti la origini. Cum care origini? Ale marxismului, desigur."
  • 0 (0 voturi)    
    "jivina"!!! (Marţi, 17 iunie 2008, 20:38)

    1 [anonim]

    un nesimtit care nu merita nici macar respectul cuvenit varstei!
  • +1 (1 vot)    
    vorbe (Marţi, 17 iunie 2008, 21:33)

    vorbe [anonim]

    cine spune ca sunt reale aceste injuraturi?...niste reporteri pe baza spuselor unora din PSD...de ce nu sunt numiti acei din PSD(sursa de inspiratie a reporterilor?...fiindca nu exista!!!!!!!!!...un articol de nota 0
    • -1 (1 vot)    
      Vorbe???? (Miercuri, 18 iunie 2008, 0:41)

      si mai anonim [anonim] i-a raspuns lui vorbe

      La ce ne putem astepta de la JIMBATUL asta de ilici. A ingropat tara. Si inca mai arunca pamant in groapa.
    • -1 (1 vot)    
      daca spuneau ziaristii ca Basescu (Miercuri, 18 iunie 2008, 10:43)

      un roman [anonim] i-a raspuns lui vorbe

      ar fi spus "il bag in ma-sa" cu siguranta asa era. Pe cand la Iliescu..stai sa vedem...ca sunt doar niste vorbe..
  • -1 (1 vot)    
    Dezgustator (Miercuri, 18 iunie 2008, 0:51)

    Escu [anonim]

    Cu aceasta poza isi bat joc de noi. Si zambesc superior! " Dupa 18 ani mai suntem in stare sa va pacalim ".Tataie iliescu ce mai face domnisoara Cretu? Parca n-am vazut-o in poza.
  • 0 (0 voturi)    
    Bine spus (Miercuri, 18 iunie 2008, 8:38)

    xxl [anonim]

    Bine spus
    Corect era il bag in masa pe animalul ala
  • -1 (1 vot)    
    pe ei (Miercuri, 18 iunie 2008, 8:41)

    XXX vvv [anonim]

    pe ei pe ei pe mama lor
  • +1 (1 vot)    
    si pe a dumneavoastra la fel (Miercuri, 18 iunie 2008, 10:31)

    GhinIonu Ma-sii [anonim]

    Tovarase Iliescu, si noi va bagam pe dumneavoastra, cu toata increderea si convingerea, in lada de gunoi a istoriei.

    Abia acum ma prind ce zicea Brucan la Revolutie: Iliescu mai are de trait doua'j de ani si in tot timpul asa va face toate magariile de care e in stare un slugoi la KGB.

    Au mai ramas doi ani si 6 luni- dupa oracolul lui Brucan - pana cand Iliescu isi va lua zborul de pe acoperisul Partidului.
  • +1 (1 vot)    
    CUM?? (Miercuri, 18 iunie 2008, 13:55)

    A.S.Roxana [anonim]

    1.la campania lui nastase pentru presedinte...imi aduc aminte de un afis mare situat in regie...cu iliescu langa nastase

    2.citat catavencu ,iliescu zicand: "cum sa bagati un fost presedinte la inchisoare?stricati imaginea Romaniei".=comentariile lui legate de episodul mineriada.

    The end.
  • 0 (0 voturi)    
    Nici o surpriza (Miercuri, 18 iunie 2008, 14:32)

    Un roman anonim [anonim]

    Astia sunt pdsr-isti fosti fedesenisti fost activisti Pcr rangul 2 si mai jos. Acesta e limbajul unui fost presedinte al Romaniei cand isi pierde cumpatul gandndu-se la cel care l-a invins si pe care il uraste mai mult decat orice pe lume. A imbatrinit papasa, nu-l mai tin nervii. Cat despre Mazare, asta e tactica lor aplicata si la Iasi si in secctorul 5 si cine stie unde la comune. Atat vreme cat mita electorala nu se pedepsete conform legii si absenteismul celor constienti e atat de mare astea vor fi rezultatele. Populism, vot hotarator din partea pomanagiilor, indiferent de etnie si de conditie sociala. Se vede acum clar si cine le e baza sociala, mai mult lumpenproletariatul, ca sa ma exprim in limbajul marxist pe care ei il inteleg cel mai bine. Hal de partid asa zis de stanga. Romani constienti ( si ma adresz inclusiv acelor multi pensionari care sufera dar gandesc cu proria minte si isi pastreaza demnitatea) chiar daca sunteti dezamagiti de clasa politica si nu va mai simtiti reprezentati, dupa cum nu ma mai simt nic eu, pana cand ne vom mai lasa condusi de astfel de politicieni si astfel de votanti? Pna cand vom putea alege binele macar sa votam raul cel mai mic. E mai mult dact sa stam inactivi si sa cceptam toate magariile. Nu toata Romania trebuie sa devina rosie-neagra cum au reusit sa transforme sectorul 5 din Bucuresti.
  • -1 (1 vot)    
    Il bag in masa pe Basescu! (Miercuri, 18 iunie 2008, 14:58)

    sorin [anonim]

    Si eu !
    • +1 (1 vot)    
      mai intai invata limba romana! (Miercuri, 18 iunie 2008, 21:22)

      1 [anonim] i-a raspuns lui sorin

      sau poate... e prea greu pentru tine!!!
  • +1 (1 vot)    
    Credibilitate! (Miercuri, 18 iunie 2008, 16:48)

    exocet [anonim]

    Citez "Il bag in ma-sa", ar fi spus Iliescu, potrivit unor surse din PSD citate de Evenimentul Zilei. Ulterior, Iliescu a negat ca s-ar fi exprimat astfel". O scurta analiza de continut releva ca 1/. este incerta realitatea afirmatiei lui Iliescu - alegatie (AR FI SPUS) 2/. sursele nu pot fi niciodata identificate (UNOR SURSE), 3/. originea informatiei este notorie anti-Iliescu (CITATE DE EVZ). Ca Iliescu a negat, este banal. Ca atare, sansa injuraturii de a fi reala este f. redusa. NB: nu sunt pro/anti Iliescu si imi displace jurnalismul de proasta calitate.
    • 0 (2 voturi)    
      siiiigur ca da!!! (Miercuri, 18 iunie 2008, 21:26)

      leul [anonim] i-a raspuns lui exocet

      ai auzit ca marmota nu mai inveleste ciocolata in staniol?!