Alegeri locale 2008

Adrian Nastase: Am votat pentru retrocedarea drepturilor de proprietate asupra orasului

de A.N.     HotNews.ro
Duminică, 15 iunie 2008, 10:04 Actualitate | Politic

"Am votat pentru retrocedarea drepturilor de proprietate asupra orasului", a declarat presedintele Consiliului National al PSD, Adrian Nastase. Liderul social-democrat a afirmat ca si in primul tur de scrutin ar fi vrut sa voteze asa cum a votat astazi "insa n-a fost sa fie".

Nastate a votat, in jurul orei 9.45, la Liceul Jean Monnet din sectorul 1, impreuna cu sotia sa, Dana.

Referindu-se la declaratia presedintelui Traian Basescu, care afirmase in cursul diminetii ca viitorul primar ar trebui sa continue proiectele sale, demarate pe un studiu japonez, Adrian Nastase a afirmat ca a votat "pentru retrocedarea drepturilor de proprietate asupra orasului, dupa tot felul de proiecte japoneze, australiene, neo-zeelandeze".
























Material sustinut de Superbrands

Recomandari de vara de la librarii Humanitas

Librariile Humanitas au aparut ca entitate juridica in anul 1993, insa primele doua librarii au fost deschise sub egida Editurii Humanitas inca din 1991. Cu peste 25 de ani in piata de distributie si vanzare de carte din Romania, compania isi propune sa ramana in continuare lantul de librarii cu cea mai mare pondere de carte din Romania, acordand editurilor nationale si locale, dar si autorilor romani, sansa de a ajunge la public.

355 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    bombonel, (Duminică, 15 iunie 2008, 10:14)

    kitty [anonim]

    si zici ca Dr. Smecherila e independent ai????
  • +4 (4 voturi)    
    adica a votat cu Matusa-sa Tamara (Duminică, 15 iunie 2008, 10:28)

    Doboritorul de Bizoni [utilizator]

    nu?
    • +2 (2 voturi)    
      parca... (Duminică, 15 iunie 2008, 12:12)

      kitty [anonim] i-a raspuns lui Doboritorul de Bizoni

      era moarta, dar la psd se poarta. era si ea un pic moarta... ce n-are voie? :)))))
  • +3 (3 voturi)    
    asa maica (Duminică, 15 iunie 2008, 10:38)

    tamara [anonim]

    fatalau, fata lau, fate rau!!
  • +3 (3 voturi)    
    oole clocite este (Duminică, 15 iunie 2008, 10:42)

    van d'AL [utilizator]

    de pastrat la moshiile personale, printre tablouri in tzipla si matushi fictive care totusi mereu se-mpute.
  • +3 (3 voturi)    
    a spus cu totul altceva .. o poezie (Duminică, 15 iunie 2008, 10:42)

    poietul trist [anonim]

    Adrian Nastase:" Am votat pentru retrocedarea drepturilor de proprietate asupra casutelor mele .."

    Adica : In casuta din padure /aveau casa trei pitici (geoana ,iliescu si tariceanu )/vine Adrian si spune /vreau sa stau si eu aici /
    si acum corul (lui Voiculescu -Antenash-adica Firea si cei 3 loviti ))" Pu pu puuu,pu pu puuu/vrei sa stai si tu aici "
    cam asta este politica in Romania :imobiliare , spagi , functii "de raspundere " in partide , tiganime , aplaudaci TV,pulime ,boieri ,osteni ,popor -juri ca esti in "Razvan si Vidra "
    • 0 (0 voturi)    
      de-a rasu-plansu (Duminică, 15 iunie 2008, 17:56)

      ionescu [anonim] i-a raspuns lui poietul trist

      ha, ha, ha, ca bine zici.........
  • +3 (3 voturi)    
    Ai votat (Duminică, 15 iunie 2008, 11:25)

    Transilvanian man [anonim]

    Ai votat pt tatucul tau si al hotilor adica ilici isarionov stalin cel ce conduce partidul de secaturi PSD
  • +3 (3 voturi)    
    Drepturi si dreptate (Duminică, 15 iunie 2008, 11:31)

    un om din tara asta mica [anonim]

    A "uitat" sa mentioneze: proprietatea cui? a PSD?, a matusii Tamara?, a minerilor?, a spagarilor si coruptilor? Evident numai miliardarii in euro ai PSD au drept la proprietate, restul sa moara cu zile in canale, pe sosele desfundate, in blocuri avariate., oriunde numai sa o faca dupa ce au votat psd.
  • +3 (3 voturi)    
    E buna retrocedarea, dar "nu pentru catei" (Duminică, 15 iunie 2008, 11:50)

    hotnewsfil [utilizator]

    Dece nu a fost Bombonel la fel de sarguincios si pentru retrocedarea proprietatilor furate de cei din care se trage si el?
  • +2 (2 voturi)    
    proiecte? (Duminică, 15 iunie 2008, 12:03)

    moshu49 [utilizator]

    poate are el unele chinezesti cu termopanele incluse
  • +1 (1 vot)    
    Gospodarul orasului (Duminică, 15 iunie 2008, 14:21)

    steliani [anonim]

    Domnule Nastase,
    Se voteaza cel mai bun gospodar al orasului si nu dreptul PSD asupra orasului. Oricum aveti destule drepturi. Parerea mea.......
  • 0 (0 voturi)    
    Bombonel nu se dezice (Duminică, 15 iunie 2008, 16:04)

    Octavian [anonim]

    Insista in continuare Bombonel cu metafore incercat-rafinate dar care nefiind intelese decat de cei care au mai citit o carte la viata lor, adica de cei care nu vor simpatiza cu el nici in vecii vecilor amin, obtine un rezultat NUL.
  • 0 (0 voturi)    
    nastase (Duminică, 15 iunie 2008, 16:54)

    griguta dorin [anonim]

    iata un comunist care vrea sa para inteligent...poate odata si odata o sa i iasa.............