Alegeri locale 2008

Adrian Nastase: Am votat pentru retrocedarea drepturilor de proprietate asupra orasului

de A.N.     HotNews.ro
Duminică, 15 iunie 2008, 10:04 Actualitate | Politic

"Am votat pentru retrocedarea drepturilor de proprietate asupra orasului", a declarat presedintele Consiliului National al PSD, Adrian Nastase. Liderul social-democrat a afirmat ca si in primul tur de scrutin ar fi vrut sa voteze asa cum a votat astazi "insa n-a fost sa fie".

Nastate a votat, in jurul orei 9.45, la Liceul Jean Monnet din sectorul 1, impreuna cu sotia sa, Dana.

Referindu-se la declaratia presedintelui Traian Basescu, care afirmase in cursul diminetii ca viitorul primar ar trebui sa continue proiectele sale, demarate pe un studiu japonez, Adrian Nastase a afirmat ca a votat "pentru retrocedarea drepturilor de proprietate asupra orasului, dupa tot felul de proiecte japoneze, australiene, neo-zeelandeze".





















Articol sustinut de Superbrands

JW Marriott, orasul din mijlocul orasului

Unul din cei mai mari jucatori de pe piata hoteliera locala, hotelul JW Marriott Bucharest Grand Hotel si-a castigat in cei 17 de existenta reputatia de un oras in mijlocul orasului datorita impresionantei desfasurari de produse si servicii: 402 camere si apartamente elegante, cele mai mari camere de 5 stele din zona, cu o suprafata medie de 36.8 mp, sase restaurante si lounge-uri, 12 sali de evenimente, dintre care doua ballroom-uri ce pot gazdui impreuna pana la 1.200 de persoane. Cladirea mai adaposteste un centru de fitness si spa, cu piscina interioara, o galerie de magazine de branduri internationale de lux ce acopera o suprafata de peste 2.700 mp, spatii de birouri de 11.000 mp si o parcare generoasa de 550 de locuri.

360 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    bombonel, (Duminică, 15 iunie 2008, 10:14)

    kitty [anonim]

    si zici ca Dr. Smecherila e independent ai????
  • +4 (4 voturi)    
    adica a votat cu Matusa-sa Tamara (Duminică, 15 iunie 2008, 10:28)

    Doboritorul de Bizoni [utilizator]

    nu?
    • +2 (2 voturi)    
      parca... (Duminică, 15 iunie 2008, 12:12)

      kitty [anonim] i-a raspuns lui Doboritorul de Bizoni

      era moarta, dar la psd se poarta. era si ea un pic moarta... ce n-are voie? :)))))
  • +3 (3 voturi)    
    asa maica (Duminică, 15 iunie 2008, 10:38)

    tamara [anonim]

    fatalau, fata lau, fate rau!!
  • +3 (3 voturi)    
    oole clocite este (Duminică, 15 iunie 2008, 10:42)

    van d'AL [utilizator]

    de pastrat la moshiile personale, printre tablouri in tzipla si matushi fictive care totusi mereu se-mpute.
  • +3 (3 voturi)    
    a spus cu totul altceva .. o poezie (Duminică, 15 iunie 2008, 10:42)

    poietul trist [anonim]

    Adrian Nastase:" Am votat pentru retrocedarea drepturilor de proprietate asupra casutelor mele .."

    Adica : In casuta din padure /aveau casa trei pitici (geoana ,iliescu si tariceanu )/vine Adrian si spune /vreau sa stau si eu aici /
    si acum corul (lui Voiculescu -Antenash-adica Firea si cei 3 loviti ))" Pu pu puuu,pu pu puuu/vrei sa stai si tu aici "
    cam asta este politica in Romania :imobiliare , spagi , functii "de raspundere " in partide , tiganime , aplaudaci TV,pulime ,boieri ,osteni ,popor -juri ca esti in "Razvan si Vidra "
    • 0 (0 voturi)    
      de-a rasu-plansu (Duminică, 15 iunie 2008, 17:56)

      ionescu [anonim] i-a raspuns lui poietul trist

      ha, ha, ha, ca bine zici.........
  • +3 (3 voturi)    
    Ai votat (Duminică, 15 iunie 2008, 11:25)

    Transilvanian man [anonim]

    Ai votat pt tatucul tau si al hotilor adica ilici isarionov stalin cel ce conduce partidul de secaturi PSD
  • +3 (3 voturi)    
    Drepturi si dreptate (Duminică, 15 iunie 2008, 11:31)

    un om din tara asta mica [anonim]

    A "uitat" sa mentioneze: proprietatea cui? a PSD?, a matusii Tamara?, a minerilor?, a spagarilor si coruptilor? Evident numai miliardarii in euro ai PSD au drept la proprietate, restul sa moara cu zile in canale, pe sosele desfundate, in blocuri avariate., oriunde numai sa o faca dupa ce au votat psd.
  • +3 (3 voturi)    
    E buna retrocedarea, dar "nu pentru catei" (Duminică, 15 iunie 2008, 11:50)

    hotnewsfil [utilizator]

    Dece nu a fost Bombonel la fel de sarguincios si pentru retrocedarea proprietatilor furate de cei din care se trage si el?
  • +2 (2 voturi)    
    proiecte? (Duminică, 15 iunie 2008, 12:03)

    moshu49 [utilizator]

    poate are el unele chinezesti cu termopanele incluse
  • +1 (1 vot)    
    Gospodarul orasului (Duminică, 15 iunie 2008, 14:21)

    steliani [anonim]

    Domnule Nastase,
    Se voteaza cel mai bun gospodar al orasului si nu dreptul PSD asupra orasului. Oricum aveti destule drepturi. Parerea mea.......
  • 0 (0 voturi)    
    Bombonel nu se dezice (Duminică, 15 iunie 2008, 16:04)

    Octavian [anonim]

    Insista in continuare Bombonel cu metafore incercat-rafinate dar care nefiind intelese decat de cei care au mai citit o carte la viata lor, adica de cei care nu vor simpatiza cu el nici in vecii vecilor amin, obtine un rezultat NUL.
  • 0 (0 voturi)    
    nastase (Duminică, 15 iunie 2008, 16:54)

    griguta dorin [anonim]

    iata un comunist care vrea sa para inteligent...poate odata si odata o sa i iasa.............