Alegeri locale 2008

Presedintele Traian Basescu a votat la Liceul A.D.Xenopol

de A.N.     HotNews.ro
Duminică, 15 iunie 2008, 9:28 Actualitate | Politic

Traian Basescu
Foto: Rompres
Presedintele Traian Basescu, insotit de sotia sa, Maria, si cele doua fiice, Ioana si Elena, a votat in jurul orei 9.30 la Liceul A.D.Xenopol din Bucuresti. El si-a exprimat convingerea ca bucurestenii vor veni la vot pentru ca "cel care va fi ales are nevoie de sprijinul atat al consilierilor, dar mai ales al cetatenilor".  Seful statului a declarat, de asemenea, ca viitorul edil-sef ar trebui sa continue proiectele incepute de el si continuate in mandatul primarului Adriean Videanu.

Iata cateva dintre declaratiile facute de seful statului dupa ce a votat:

  • sper ca bucurestenii sa vina la vot deoarece cel care va fi ales are nevoie de sprijinul bucurestenilor
  • viitorul primar are nevoie atat de sprijinul consiliului, cat si de cel al cetatenilor
  • procesul de modernizare al Capitalei va fi greu de realizat daca nu ai sprijinul bucurestenilor
  • Bucurestiul e putred dedesubt si trebuie refacuta infrastructura
  • sper ca va fi ales un om hotarat care sa nu schimbe ceea ce am inceput eu si s-a continuat in mandatul primarului Videanu
  • nimeni nu va putea schiomba Bucurestiul peste noapte sau intr-un singur mandat
  • eu am lasat mult suflet ca primar si sper ca proiectele incepute de mine, pe un studiu facut de japonezi, sa continue

























Material sustinut de Superbrands

Help Net, 19 ani de excelenta pe piata farma

Help Net Farma opereaza una dintre cele mai importante retele de farmacii din Romania si face parte alaturi de Green Net - importatorul si distribuitorul de suplimenti nutritivi si dezvoltatorul lantului exclusivist Beautik Haute Perfumerie, din grupul Farmexim, primul importator si distribuitor de produse farmaceutice din Romania.

393 vizualizari

  • +4 (4 voturi)    
    Hai Blaga ! (Duminică, 15 iunie 2008, 9:40)

    Razvan007 [utilizator]

    Sper ca Blaga sa castige primaria Bucurestiului !
  • -3 (3 voturi)    
    Intrebare (Duminică, 15 iunie 2008, 10:05)

    Deontologu' [anonim]

    Liceul "A. D. Xenopol" este cumva situat pe langa strada "Stefan Mihaileanu"? Ca vroiam si eu sa imi cumpar de la Primarie un apartament de 340 mp cu 19.000$ prin zona...
    • +1 (1 vot)    
      sictir (Duminică, 15 iunie 2008, 11:52)

      george [anonim] i-a raspuns lui Deontologu'

      bai, panglicarule, culca-te la loc!
      steaua lui Oprescu a apus deja, s-a dus dupa caprioare si autostrazile care-ti leviteaza la geam!
      la revedere!
    • +1 (1 vot)    
      Intrebare (Duminică, 15 iunie 2008, 12:07)

      *** [anonim] i-a raspuns lui Deontologu'

      "Sistemul" care-l sustine pe oprescu are 300 de ani de puscarie in spate?

      ATUNCI - CUM SE LASA "INDEPENDENTUL" OPRESCU" SUSTINUT DE NISTE INFRACTORI ?

      Nu l-am auzit pe oprescu sa le ceara inapoi PETROM si ROMPETROL.

      Eu iti dau tie un apartament de 300 de mp, daca tu imi dai mie o rafinarie de la "sistemul" lui Oprescu -
  • 0 (2 voturi)    
    HAHAHA (Duminică, 15 iunie 2008, 12:03)

    Octavian [anonim]

    Am votat cu ala care o sa continue ce a fost pana acum hahahaha, CU BORDURILE , hahahaha, hihihihi !!!
    • 0 (0 voturi)    
      octavian de la IQ-ul de 8 (Duminică, 15 iunie 2008, 13:23)

      Doboritorul de Bizoni [utilizator] i-a raspuns lui Octavian

      nu? altceva decit glumitze de oligofren mai stii? nu. asta-i educatia (lipsa) ce se invata de la Matusile Tamara si Unchesii Costache Patriciu. si la astfel de indivizi prinde.
      • 0 (0 voturi)    
        SCUZE (Duminică, 15 iunie 2008, 15:28)

        Octavian [anonim] i-a raspuns lui Doboritorul de Bizoni

        A, scuza-ma dragule victorLEM, utilizator inregistrat, ca mi-am permis sa fac o gluma cu ZEUS-Dumnezeul tau, sub al carui patrafir iti bagi capul de cate ori iti face licuriciul cu ochiul, credeam ca pot sa fac si eu o gluma.
        Vezi tu, sunt si eu un cetatean care nu face caricaturi cu Iliescu sau Oprescu ca sa le "trimita" la PDL la partid pe bani...
        ups ups ups, ah, scuza-ma ca te-ai scapat pe tine de nervi la faza asta... uuuuhhhh
    • 0 (0 voturi)    
      Niic nu ma-ndoiesc c-ai votat cu Oprescu si PSD (Duminică, 15 iunie 2008, 13:43)

      bordura fara dosar [anonim] i-a raspuns lui Octavian

      autorii baladei bordurii ne-dovedite
      • 0 (0 voturi)    
        CIOCU' MIC (Duminică, 15 iunie 2008, 15:25)

        Octavian [anonim] i-a raspuns lui bordura fara dosar

        Ciocu' mic mestere ca nici baronii PSD nu au ajuns la puscarie cum nu a ajuns nici Videanu cu bordurile lui...
        • 0 (0 voturi)    
          tov.edec junior (Duminică, 15 iunie 2008, 17:07)

          directia 5 [anonim] i-a raspuns lui Octavian

          daca fosta sefa a ta ,Lenuta, a dorit sa fie judecata de colegii ei, si nu a reusit ,iata ca actualii tai patroni sunt judecati de colegii lor ,in alta ordine de idei are Videanu dosar? nu, si atunci de ce nu te duci tu la procuratura sa l denunti? sau esti complice? tu ar trebuii s ai multumesti pentru borduri ca te ajuta sa nu dai in gropi
  • 0 (0 voturi)    
    Uite-l cum rade (Duminică, 15 iunie 2008, 15:50)

    Octavian [anonim]

    Uitati-va la fotografia cu Basescu aalaturata acestui articol: uitati-va cum rade el ca un oligofren, vai, vai, nu isi da seama, ca e pe faras?
    • 0 (0 voturi)    
      esti dus tu... (Duminică, 15 iunie 2008, 17:56)

      Keanutza [anonim] i-a raspuns lui Octavian