Uniti in toata tara

Si Voiculescu il sustine pe Oprescu

de A. R.     HotNews.ro
Marţi, 10 iunie 2008, 17:13 Actualitate | Politic

PC-ul a anuntat ca il sustine pe Oprescu la primaria Capitalei alaturi de PSD, in baza protocolului aliantei dintre cele doua partide. Sustinerea se va extinde si in judetele in care PSD are candidati in turul doi de scrutin.

Secretarul general al PC, Codrut Seres, a anuntat sustinerea pe care partidul sau o va acorda lui Oprescu aratand ca si in judete PC-ul va fi alaturi de PSD in baza protocolului dintre cele doua partide. Desi decizia nu este oficiala, Partidul Conservator a “recomandat” membrilor sai sa-l voteze pe Oprescu.

Chiar si propriul candidat al partidului la primarie, Codrin Stefanescu, perdant al turului I, a spus ca el va vota cu Oprescu pentru ca “lupta in continuare impotriva mafiei PD-L”.

La sectoarele unde inca nu s-a decis primarul, PC-ul are aceleasi optiuni ca si PSD-ul, adica Andrei Chiliman la sectorul 1 si Popescu Piedone la sectorul 4.

Pentru a motiva scorul slab de acum doua duminici, Codrin Stefanescu a dat vina pe absenteism si pe voturile platite. El a mai adaugat ca a cheltuit foarte putini bani pe campania electorala, doar 120.000 euro.





















Jurnal din Israel​

​FOTOGALERIE Tel Aviv: plaje, muzici si trupuri

Greu sa gasesti in lume un oras care petrece mai mult, care se odihneste mai seren. Un New York pe Malul Mediteranei, un colt de Europa sofisticata in Orientul Mijlociu, o destinatie de plaja excelenta, un oras in care noptile de distractie se continua si dupa ce se crapa de ziua. Oameni pe longboard-uri colorate coboara spre faleza orasului, de multe ori purtand doar o pereche de pantaloni scurti. Esti in inima civilizatiei est-mediteraneene, cu hedonismul ei milenar, cu cultul inca pastrat al corpurilor frumoase, cu o senzualitate subtila, dar neascunsa.

274 vizualizari

  • -3 (3 voturi)    
    Daca face treaba ca primar (Miercuri, 11 iunie 2008, 9:31)

    UNU [anonim]

    Nu ma intereseaza cine-l mai sustine, ce partide, ce a fost cu mineriada de acum 100 de ani, atat timp cat pe mine ma intereseaza traficul de acum, parcurile de azi, cladirile pe langa care trec sau in care traiesc...;asati dicutiile astea pentru alegerile parlamentare si haideti sa discutam de ce fac ei ca si primari
    • +2 (2 voturi)    
      gresesti! (Miercuri, 11 iunie 2008, 16:48)

      mihneavoda [anonim] i-a raspuns lui UNU

      faptul ca-ti lasa impresia falsa ca ar face treaba nu e un argument sa dai capitala Romaniei pe mana comunistilor!
    • +2 (2 voturi)    
      treaba mica sau treaba mare? (Miercuri, 11 iunie 2008, 17:37)

      metronom [anonim] i-a raspuns lui UNU

      alta treaba nu poate face un astfel de impostor
  • +2 (4 voturi)    
    pai se putea (Miercuri, 11 iunie 2008, 9:47)

    oana [anonim]

    Ion Iliescu, Adrian Năstase, Viorel Hrebenciuc, Miron Mitrea, Dinu Patriciu, Puiu Popoviciu si ei il sprijina pe marele independent. Se putea sa nu apara pe lista de sustinatori si Dan Voiculescu. E o intrebare retorica eu o pun, eu raspund, nu, nu se putea.
    Nu stiu cum se face dar toti acesti oaameni "curati ca lacrima" il sprijina pe oprescu. E o vorba romaneasca cine se aseamna se aduna
    si asta ar trebui sa ne dea mult de gandit........
  • +4 (4 voturi)    
    valeu...pe bune? (Miercuri, 11 iunie 2008, 11:03)

    stefan pop [anonim]

    nu as fi crezut asta niciodata.
    cred ca s-a opus saracul dar l-au convins cu greu ciutacul, badea, ala mic cu buzele moi, nea maestrul si agitatul
  • +4 (4 voturi)    
    Buhahaha (Miercuri, 11 iunie 2008, 11:32)

    Je [anonim]

    Avea mare nevoie Oprescu de alea 3 voturi ale lui Voiculescu.
  • +3 (3 voturi)    
    din greseala in greseala... (Miercuri, 11 iunie 2008, 13:33)

    sile [anonim]

    Anuntarea sustinerii lui Oprescu de catre Voiculescu si PC este de fapt un bolovan atarnat de gatul acestuia.
    Efectul va fi exact invers decat cel scontat adica voturile pentru Oprescu se vor imputina.
  • 0 (0 voturi)    
    si ce?? (Miercuri, 11 iunie 2008, 15:58)

    cornel [anonim]

    Fiecare isi poate declara optiune. Cand PSD a anuntat ca il sustine pe Oprescu cum a fost, sau Gusa pe Blaga?? Fiecare face ce vrea.
  • -2 (2 voturi)    
    hau hau (Miercuri, 11 iunie 2008, 16:01)

    hop [anonim]

    Javra de Blaga va scherlai dupa alegeri si se va duce cu coada intre picioare sa dea raportul la Cotroceni
  • +1 (1 vot)    
    oprescu 322 (Miercuri, 11 iunie 2008, 16:42)

    mihneavoda [anonim]

    doar "independentul" Felix mai lipsea pentru refacerea haznalei 322
  • 0 (0 voturi)    
    Oprescu stie ca pierde! (Miercuri, 11 iunie 2008, 22:00)

    Impotriva prostiei din tara [utilizator]

    Parca nici nu-si mai doreste rolul asta ingrat pe care il are. In ultimele zile si aparitii are o privire de 'deja vu' nedesimulat. Pur si simplu nu mai vrea sa faca nimic. Are momente cand nu poate scoate o fraza articulata. Asta e, la Bucuresti e altfel, oamenii mai si gandesc!
  • 0 (0 voturi)    
    PDL-comunist (Joi, 12 iunie 2008, 10:01)

    dora [anonim]

    Sunteti toti "portocalii". Ma dezgusta "modul comunist" in care puneti problema. Ii faceti comunisti pe altii, dar voi sunteti toti care sunteti portocalii. Vad scena in care portocaliii au votat-o pe mezina PDL-ista secretara, iar cei care au indraznit sa fie de alta parere au fost pedepsiti cu cartonase rosii, daca imi amintesc bine. Oribil, si mai vorbiti, voi de d-l Oprescu sau chiar de d-l Iliescu ca sunt comunisti. Baieticilor, ei au fost, ca si altii, ca asa a fost oranduirea . Nu puteti sterge din istorie acest lucru. Toti sefii vostri din PDL au fost si ei "sefi " in acel comunism. Asa ca, liniste, nu mai trancaniti fara rost.In schimb, daca oranduirile se schimba, caracterul oamenilor , nu. Asa ca stati acolo unde va e locul, langa acei stolojeni, basescieni si alti jucatori , trisori, circari , dar macar nu mai poluati atmosfera cu injurii, insulte si rautati gratuite.