Emil Boc: Sorin Oprescu este calul troian al PSD

de D.G.     HotNews.ro
Luni, 9 iunie 2008, 13:24 Actualitate | Politic

Presedintele PD-L, Emil Boc, a declarat luni in cadrul unei conferinte de presa ca prin Sorin Oprescu PSD incearca sa readuca practicile de coruptie exersate in perioada 2000-2004. "Oprescu este calul troian al PSD", a declarat liderul PD-L, subliniind ca bucurestenii trebuie sa aleaga duminica daca vor sa readuca practicile lui Miki Spaga, Viorel Hrebenciuc, Ion Iliescu, Miron Mitrea si un om care a facut performanta in administratie - Vasile Blaga.

"PSD, prin Sorin Oprescu, intra pe usa din dos in tot ce inseamna politica in Romania si incearca sa isi aduca practicile de coruptie in administratie. Prin Sorin Oprescu se incearca sa se readuca praticile de coruptie, sa se readuca experienta batei minerilor lui Iliescu", a spus Emil Boc.

Emil Boc a mai precizat ca pentru "prima data dupa 1989, PSD este invins in alegerile locale de o singura formatiune politica". "PD-L reuseste sa obtina singur procentul aliantei din 2004", a completat liderul democrat-liberalilor.























1163 vizualizari

  • -5 (9 voturi)    
    PD-L-isti sunt disperati dupa ciolan (Luni, 9 iunie 2008, 13:43)

    Constantin [anonim]

    PD-L propune la Bucuresti un Videanu 2 in persoana lui Blaga. Blaga nu are alt rol decat sa acopere golaniile facute pe bani publici de cei doi predecesori ai sai la primarie si sa le continuie in interesul personal si in interesul PD-L. Problema PD-L-ului este ca daca Oradeanul Boc nu ajunge primar doctorul Oprescu va scoate la iveala toata hotia lui Videanu din primarie si atunci partidul va suferi mari prejudicii. In plus clientela politica va muri de foame.
    • +2 (6 voturi)    
      ce sa mai zic de.... (Luni, 9 iunie 2008, 13:51)

      judex [anonim] i-a raspuns lui Constantin

      PSD-isti, le e foame tare ?!
    • +7 (9 voturi)    
      Cine e la PUTERE ? (Luni, 9 iunie 2008, 14:06)

      *** [anonim] i-a raspuns lui Constantin

      nu cumva la putere este psd impreuna cu pnl ?

      de cine trebuie tras la raspundere videanu - nu de catre cei de la putere ?
      si atunci, ce-i impiedica sa o faca chiar acum, daca au puterea ?

      au trimis curtea de conturi sa vada daca : "a umplut videanu bucurestiul cu borduri de la firma lui" - iar curtea de conturi a gasit ca nu.

      pe timpul lui traian basescu primaria primea cate un control de la corpul de control al primului ministru aproape anual.
      acum, acelasi rpim ministru, care acuza tot felul de minciuni despre asfaltari, nu trimite niciun corp de control la primarie ca sa dovedeasca cel puytin ca acuzatiile se sprijina pe ceva.

      cat timp fuge de justitie si de controale,

      * *psd nu mai e credibil orice ar spune.*
      • +1 (1 vot)    
        Traian B si Corpul de control al PM Nastase - 1 (Luni, 9 iunie 2008, 14:34)

        *** [anonim] i-a raspuns lui ***

        Guvernul nu va descoperi nimic la Primarie
        -- "Cheia mare a coruptiei din administratia locala este traficul de influenta", considera edilul-sef
        Ziua, 22 octombrie 2002


        Traian Basescu, presedintele PD si primarul general al Bucurestilor, a declarat, sambata, la Conventia Nationala a Studentilor Democrati, ca prin controlul pe care il va efectua Corpul de control al Guvernului la Primaria Capitalei nu se va descoperi traficul de influenta, pentru ca "totul pare legal". "Cheia mare a coruptiei din administratia locala este traficul de influenta, iar acesta nu se scrie nicaieri in contracte, mai ales ca acest control este de tip administrativ, din care va rezulta ca acele contracte sunt in regula", a spus Basescu. El a afirmat ca i-a cerut primului ministru "sa-i ia acasa pe consilierii corupti", convins fiind ca acesta poate "sa curete Consiliul General de influenta politica ticaloasa care exista in alocarea de plati din bugetul local", dar acesta s-a facut ca nu intelege si a ordonat un control administrativ. "Eu l-am invitat pe Nastase la un exercitiu politic si l-am pus in fata unei realitati pe care nu vrea sa o recunoasca. Sigur, nu le poate cere celor care au afaceri cu municipalitatea sa plece din Consiliul General al Capitalei, pentru ca asa ar pune in alerta toti consilierii corupti ai partidului", a reclamat Basescu.
        (...)

        Nastase a ordonat, la jumatatea saptamanii trecute, un control de fond la Primaria Capitalei, ca urmare a "situatiei grave" existente in aceasta institutie in ceea ce priveste coruptia. Basescu anuntase, intr-o conferinta de presa, ca 20 de contracte ale Primariei au fost anulate, iar in cazul a 22 de contracte s-a suspendat executarea pe motive legate de coruptie si de "perceperea unor comisioane de pana la 10-15% din valoare".
      • +1 (1 vot)    
        Traian B si Corpul de control al PM Nastase - 2 (Luni, 9 iunie 2008, 14:49)

        *** [anonim] i-a raspuns lui ***

        Peste 50% dintre alesii bucurestenilor au intrat in afaceri cu Primaria
        Ziua, 11 octombrie 2002

        Traian Basescu sustine ca peste 50% din totalul de 65 de consilieri municipali au contractat, prin firmele lor, lucrari de reparatii stradale cu Administratia Strazilor, sau de prestari servicii cu RADET si de aprovizionare cu combustibili si cu piese de schimb la RATB. El estimeaza ca 20% din bugetul Capitalei, care se cifreaza, in acest an, la 9800 miliarde de lei "se pierd" in afacerile consilierilor. El a decis sa puna sub control "cooperativa numita Primaria Capitalei si CGMB", care gestioneaza banii publici. "Fac apel si la premierul Adrian Nastase sa se implice in spargerea primei cooperative infiintate in Romania. Il invit pe presedintele PSD sa sprijine aceasta actiune pentru ca poate sa faca acest lucru si o sa-l sprijin si eu sa sparga cooperativa avocatilor din Parlament", a spus edilul-sef. In opinia sa, Primaria Capitalei este cea mai corupta institutie publica dintre cele conduse de el pana acum. Decizia de a concedia 400 de functionari si inlocuirea lor cu tineri angajati prin concurs se pare ca nu a avut efectul scontat. Basescu a constatat ca dupa zece luni de la angajarea personalului nou s-a revenit la "ciubuc", metehnele vechilor functionari molopsindu-i si pe cei proaspat incadrati in Executivul municipalitatii. In plus, 13 functionari dati afara de Basescu au castigat in instanta si se vor reintoarce la locurile de munca, "prin insistentele prefectului care a atacat dispozitiile de disponibilizare".

        Basescu ameninta directorii de regii cu Parchetul

        Gheorghe Dabela, directorul RADET, Traian Negoita, directorul RATB si Valentin Teodorescu, directorul Administratiei Strazilor au fost si ei somati de Basescu sa-si dea demisia din functie, in caz ca nu se simt in stare sa tina piept consilierilor, avand termen de gandire pana in aceasta dimineata.
      • +1 (1 vot)    
        nestiinta (Luni, 9 iunie 2008, 16:00)

        Silviu [anonim] i-a raspuns lui ***

        Daca ai avea ceva cunostinte de administratie, ai stii ce inseamna autonomia locala si deliberativ local. Nu stiu ce controla corpul de control al primului-ministru, dar daca sumele sunt cheltuite din bugetul propriu al municipalitatii, nu are competenta. Numai Curtea de conturi poate verifica efectuarea cheluielilor in conformitate cu legea. Mai citeste!
        • +1 (1 vot)    
          nestiinta lui nastase (Luni, 9 iunie 2008, 16:24)

          *** [anonim] i-a raspuns lui Silviu

          Deci Nastase trimitand corpul de control al primului ministru sa verifice contractele incheiate de consilierii PMB, incalca in acel moment legea.
          citeste cu atentie articolul (scris de Ziua) si apoi posteaza..
    • -2 (4 voturi)    
      hmm (Luni, 9 iunie 2008, 14:26)

      Andro [utilizator] i-a raspuns lui Constantin

      As fi inclinat sa-ti dau dreptate daca nu o luai pe ulei cu Oprescu care scoate la iveala hotia.
  • -1 (7 voturi)    
    mai totusi (Luni, 9 iunie 2008, 13:47)

    liviu [anonim]

    un pic de decenta e asa mare foamea de inca un PDist la capitala??!?!?!?!
    nau schimbat suficiente borduri???
    • +3 (5 voturi)    
      DE CE M-AM SATURAT DE MINCIUNILE PSD - 1 (Luni, 9 iunie 2008, 14:03)

      *** [anonim] i-a raspuns lui liviu

      ● MINCIUNi PSD
      "nau schimbat suficiente borduri?"

      ● ADEVARUL
      Minciunile PSD, PNL si ale lui Gusa despre borduri au fost infirmate de Raportul Curtii de Conturi care a fost trimisa DE EI INSISI la Primaria Bucuresti
      drept pentru care Adriean videanu i-a dat in judecata pe Gusa si marinescu pentru calomnie.

      *PSD nu mai e credibil ORICE ar spune.*

      "Din punct de vedere politic mi-am construit cu greu cariera de om de afaceri si de om politic.
      ACCEPT SCUZELE TUTUROR, CU EXCEPTIA LUI COZMIN GUSA SI MARIUS MARINESCU.
      Ii dau in judecata pentru acuzele pe care mi le-au adus. Ei sunt niste chibiti politici care nu or sa aiba nicio realizare politica", a afirmat Videanu.

      El a subliniat ca PE MARIAN VANGHELIE IL IARTA, pentru ca "nu stia ce face" in momentul in care i-a adus diverse acuzatii, precizand, in schimb, ca cei doi sunt niste oameni politici rau intentionati, care si-au premeditat acuzele.

      Videanu a tinut sa precizeze care sunt rezultatele controlului efectuat de Curtea de Conturi, in legatura cu montarea bordurilor din Bucuresti.

      Astfel, edilul Capitalei a mentionat ca au fost verificate 110 strazi reabilitate de administratia strazilor in perioada 2005 - 2007, reabilitare care a avut o valoare totala de peste 956 de milioane de lei. Din aceasta suma, un procent de 4,3% s-a cheltuit pe materiale si manopera.

      Desi potrivit legislatiei in vigoare, primaria nu este obligata sa mentioneze numele furnizorilor cu care a incheiat contracte, Videanu a spus ca a cerut in mod expres numele lor pentru mai multa transparenta.

      http://www.ziare.com/Scandalul_Bordurilor__Videanu_ii_da_in_judecata_pe_Gusa_si_Marinescu__VIDEO_-284619.html

      Si, acum ca am terminat barfele PSD, cand aflam :

      CARE SUNT PROECTELE LUI OPRESCU PT. BUCURESTI ?
    • +2 (4 voturi)    
      cred ca de mai multa decenta este nevoie la... (Luni, 9 iunie 2008, 14:30)

      judex [anonim] i-a raspuns lui liviu

      PSD si acolitii, pardon sustinatorii lor. Au inceput sa fure alegerile si sa recurga deja la crima (vezi cazurile Ulmu si jud. Dambovita). Mare foame !!! Inteleg, dar nici char asa ?!
  • +3 (5 voturi)    
    Mai rasfirati baieti (Luni, 9 iunie 2008, 13:57)

    AureliusM [utilizator]

    Nici nu a parut bine articolul, ca primele doua comentarii, care NU se refera la problema de fond abordata in articol au si aparut.

    Baieti iar sunteti de servici? Mai plusati si voi pana se termina alegerile, huh? Cat mai vi se da pe zi?

    Intorcandu-ma la articol - e un truism total ar tb sprijinit cu argumente. Pe mine nu asta m-ar face sa nu aleg un Oprescu, ci faptul ca el face autostrazi suspendate pe raza pe baza faptului ca le-a visat.

    Restul e gargara...
  • -2 (4 voturi)    
    noroc cu boc (Luni, 9 iunie 2008, 14:02)

    xardos [anonim]

    Bravo Boc! Bine ca ai venit tu sa ne spui cu cine sa votam, ca pe noi nu ne mai duce capul sa alegem. De ce nu vorbeste si de "performanta" pe care a facut-o Videanu?
    • +3 (5 voturi)    
      noroc cu ardelenii (Luni, 9 iunie 2008, 14:26)

      My Brother's arms [anonim] i-a raspuns lui xardos

      daca ardelenii n-ar fi existat - as fi crezut ca noi romanii nu mai avem sanse sa scapam vreodata din clestele manipularii cu presa PSD-PNL.

      Dupa 4 ani de bataie de joc constanta a presei miticilor, BOC este ales la Cluj de ardeleni cu 80%

      Rusine sa ne fie noua, miticilor manancatori de scandal pe paine !
  • -4 (6 voturi)    
    Rusine Boc (Luni, 9 iunie 2008, 14:06)

    gicu [anonim]

    D-lui Boc ar trebui sa-i fie rusine sa faca asocieri intre Oprescu si termeni precum coruptie si bata. Daca are certitudini sa se adreseze justitiei reformate de base care in sfarsit reuseste sa trimita la justitie doi corupti afirmati in guvernele aliantei "Dreptate si Adevar", girate de marele justitiar al poporului!
  • 0 (4 voturi)    
    a facut cineva performanta in Romania si nu stim ? (Luni, 9 iunie 2008, 14:07)

    c [anonim]

    Nu cred ca cineva poate sa pretinda ca a facut performanta in administratie in Romania. Performanta se considera cand totul merge struna, iar in ziua de azi daca ai avut macar un contact cu administratia romaneasca, iti pui mainile in cap. De exemplu fiecare oficiu de impozite si taxe fie si din acelasi oras, are regulile lui. Daca te duci la alt oficiu tre sa duci un alt set de acte. Daca vrei sa infiintezi un simplu PFA(nu o firma), iti trebuie zeci de acte si dureaza cateva saptamani daca asa vrea cucoana aia de-ti analizeaza actele. Daca vrei sa platesti datoriile catre stat, nu poti sa-ti faci tu calculele caci fiecare oficiul are regulile lui.
    Performanta in administratie e atunci cand legea e atat de clara si unitara incat lucrurile se misca repede si persoana de la ghiseu nu poate sa-ti faca zile negre daca asa vrea ea.
    Apropo, poate o sa votez cu Blaga, nu m-am hotarat, dar asta cu performanta e o gluma proasta.
    • +3 (5 voturi)    
      Dar stim ca macar cineva a incercat (Luni, 9 iunie 2008, 14:20)

      LAUDATIO [anonim] i-a raspuns lui c

      si a fost si felicitat de comisia Europeana pentru asta.

      Administratia este in romania un cosmar de secolul 19;
      Nastase a cumparat cu valize grele de bani PRIVILEGIUL de a intra in UE cu o administratie ne-reformata, pentru care am primit si clauza de salvgardare pe JAI
      De ce ?
      pentru ca o administratie ne-reformata e cea mai buna sursa de furaciuni.

      Si iata ca Vasile Blaga a reusit sa ridice clauza, si sa puna administratia pe o linie de plutire europeana.
      NU ESTE TOTUL, dar a fost un inceput bun - singurul facut de cineva in administratia romaneasca.

      FRATTINI :BLAGA SI MACOVEI varf de lance în lupta cu corupţia:

      Ministrul justiţiei şi cel al administraţiei şi internelor, Vasile Blaga, sunt consideraţi de comisarul european pentru justiţie, libertate şi securitate, Franco Frattini, drept vârf de lance în lupta cu corupţia.

      "Aş dori să-i felicit pe miniştrii Vasile Blaga şi Monica Macovei pentru perseverenţa cu care au administrat lupta cu corupţia, dar şi pentru rezultatele obţinute până acum, mai ales că România a fost monitorizată foarte atent în ultima perioadă."

      Toate evoluţiile din domeniul justiţiei şi al afacerilor interne au fost trecute în revistă la întâlnirea oficialului european cu preşedintele României.

      Franco Frattini i-a promis lui Traian Băsescu că Uniunea Europeană ne va oferi tot sprijinul astfel încât procesul de reformă internă să fie unul ireversibil.

      Cei doi oficiali cred că trebuie să existe un consens politic în jurul demersului de integrare europeană. Preşedintele Băsescu a arătat că, din acest motiv şi-a propus să amelioreze comunicarea politică pe teme majore, prin cosultări directe cu toate partidele
      • -3 (3 voturi)    
        am mai vazut (Luni, 9 iunie 2008, 14:30)

        comentator [anonim] i-a raspuns lui LAUDATIO

        comentariul asta de 100 de ori deja. dar ti-ai schimat numele precum un cameleon, precum PD-ul cand de stanga, cand de dreapta. Domnul asta Frattini, nu cumva este chiar ala care-i alearga pe romanii din italia????
        • +3 (3 voturi)    
          Si eu vad minciuni repetate de 100 de ori (Luni, 9 iunie 2008, 14:41)

          LAUDATIO [anonim] i-a raspuns lui comentator

          oare de ce ? :)

          Frattini, cel care i-a laudat pe Blaga si Macovei era atunci COMISAR EUROPEAN, adica cel cara-ti da OK si pune pe tine stampila CTC a Bruxelles-ului.

          Pana atunci - ca si de atunci si pana astazi - niciun Comisar European n-a mai laudat vreun ministru ROMAN.

          .
  • -4 (6 voturi)    
    Calul troian in gradina PD-L (Luni, 9 iunie 2008, 14:14)

    Simona I [anonim]

    Domnul Boc a uitat sa spuna ca vorbeste de gradina PDL in care Oprescu ar fi calul troian. Le-ar incurca rau planurile.. Tocmai dansul vorbeste de coruptie, uitind despre acuzatiile de coruptie care sint aduse lui Basescu sau Videanu de exemplu..
  • +3 (5 voturi)    
    Cine vorbeste despre borduri,nu gandeste ! (Luni, 9 iunie 2008, 14:26)

    martin [anonim]

    E asa usor pentru mercenarii PSDPNL sa-si indeplineasca obiectivul scabros, scriind tot timpul despre borduri. Nici nu mai ajung sa scrie ca Videanu s-a imbogatit din borduri, desi documente oficiale arata clar numarul foarte mic de borduri provenite indirect din intreprinderile lui Videanu.
    Probabil e ca majoritatea nici nu au habar,daca in tipul asta de reconditionare a drumurilor e nevoie de fapt de borduri.
    Nici nu cred ca s-ar accepta vreun for international de expertiza, fiind atat de usor si benefic sa manaci tot timpul despre vesnicile borduri.
    In schimb nimeni din aceasta categorie de mercenari foarte utili ,mai ales lor insasi, nu va intreba vreodata despre afacerile lui Tariceanu si in ce masura mai lucreaza cu statul ,inclusiv cu formele autonome ale acestuia !
  • +3 (5 voturi)    
    Autostrada care taie Bucurestiul in raza (Luni, 9 iunie 2008, 14:27)

    Autostrada care taie Bucurestiul in raza [anonim]

    cand am vazut la nasu ce aberatii spune oprescu m-am crucit. nu sunt din bucuresti dar imi e mila de oras si de cei care inca locuiesc in el daca va ajunge oprescu primar care are de gand sa realizeze autostrada suspendata care taie bucurestiul prin centrul in forma de raza (luati atentie, nu pe margine ci prin centru).

    e clar. ajunge primar si schimba regulile matematice

    bucurestemi, va primim in constanta :))
  • -4 (4 voturi)    
    boc, go home! (Luni, 9 iunie 2008, 14:29)

    stanley tucci [anonim]

    Blaga nu are cum sa castige. Este prizonierul tampeniilor lui Videanu.
    In plus, nu a spus ce va face cu echipa aia de nenorociti de la PMB (gen Udriste - sef lucrari si transporturi, Bold - arhitect sef). Ii lasa in functie? Oricum, chiar daca spune ca ii va demite, nu se va tine de cuvant pt ca astia doi sunt sursa de venit a PD-ului. PD-L de fapt.
    Voi vota Oprescu nu pentru ca e mare scula de manager, ci doar pentru a-i vedea in genunchi pe smecherii de la Golden slit.
    • +1 (1 vot)    
      Si daca... (Luni, 9 iunie 2008, 16:35)

      Dan [anonim] i-a raspuns lui stanley tucci

      Ce se intampla daca o sa afli intr-o zi ca ai fost doar manipulat de politica mediei murdarite pana la plasele cu bani negri?
      Daca o sa afli intr-o zi ca tote astea erau simple minciuni?
      Ai vazut vre-o singura dovada despre minunatiilea alea pe care le crezi asa de patimas?

      Gandeste-te bine. Ai alte indicii in afara obsesivei calomnieri zilnice venite de pe canalele Voiculesciene??

      NU, n-ai! Nu-l ai decat pe Cristoiu si Stan care-ti sustin ura. Sper din tot sufletul sa apuci sa te saturi de PSD inca 10 ani.
      Cei ce uita nu merita.

      Ura si la gara
  • +4 (4 voturi)    
    Non c'e' due senza tre (Luni, 9 iunie 2008, 14:37)

    Nicolae [anonim]

    = nu i-a fost de ajuns sa piarda de doua ori, o mai vrea si a treia oara!!!!!

    Aveti una si buna cu bordurile, chestie deja clarificata.

    Dar de ce nu ne vorbiti mai bine de planurile de viitor ale tovarasului Oprescu? Ceva care sa ne arate incotro se va indrepta Capitala sub conducerea sa.

    In afara de smecherii, clipuri golanesti si inselatorii (inclusiv candidatura lui Oprescu se bazeaza pe falsuri), nu am vazut nimic la aceste "Independent". Zero barat.

    Bunul simt va triumfa insa, si Dl Oprescu va intra in istorie ca singurul candidat care a pierdut de trei ori Primaria, fiind de fiecare data dat drept "favorit"

    Adieu PSD!!
  • -3 (3 voturi)    
    ca sa intelegem mai bine (Luni, 9 iunie 2008, 14:47)

    comentator [anonim]

    Pentru cei care nu au avut ocazia sa citeasca o carte numita "Psihologia maselor" sau "Psihologia multimilor" (cum vreti voi) de Gustave Le Bon, va fac un rezumat cu privire la MANIPULAREA MASELOR:

    - trebuie folosite imaginile susceptibile de a impresiona mulţimile sunt cele simple şi puternice, lipsite de orice interpretare suplimentară.

    - este important să se prezinte faptele în ansamblu, fără indicarea genezei lor. Se poate acţiona asupra indivizilor din cadrul unei mulţimi, invocând concepte cum sunt gloria, onoarea, religia sau patria.

    - deoarece mulţimile nu sunt impresionate decât de sentimente excesive, oratorul care intenţionează să atragă mulţimile trebuie să utilizeze afirmaţii violente

    Cu alte cuvinte, ca sa manipulezi masele trebuie sa spui lucruri simple, puternice si sa le repeti cat de mult se poate.

    Ei, acum intelegeti mai bine anumite aspecte? Adica apare unul si spune "calul troian", dupa care apar alte sute care spun (desigur) tot calul troian. pe aceeasi logica functioneaza si "322", "oprescu=iliescu=mineriadele" etc.
    • +3 (3 voturi)    
      Sunteti sigur ca ati inteles bine? (Luni, 9 iunie 2008, 14:57)

      Nicolae [anonim] i-a raspuns lui comentator

      cartea? Logica este impecabila, dar nu este aplica subiectului corect:
      - imagini susceptibile a impresiona: vezi clip-ul cu bulldog-ul
      - prezentarea faptelor: acuze nefondate la adresa unor asa-zisi inamici politici care ii saboteaza candidatura;
      -afirmatii violente: sclavi, puslamale, vrei sa-ti dau un cap in gura, ne-o tragem, etc etc

      Ei, acum intelegeti mai bine dl Comentator, cine manipuleaza si de ce??
    • +3 (3 voturi)    
      Exact mosule (Luni, 9 iunie 2008, 15:06)

      sile [anonim] i-a raspuns lui comentator

      Cum zici tu. De combinatia Videanu=borduriada ce zici?
      • -2 (2 voturi)    
        exact tinere (Luni, 9 iunie 2008, 15:25)

        comentator [anonim] i-a raspuns lui sile

        videanu=borduriada, that's a fact - sa nu ne facem ca nu stim, ca nu intelegem; desi asta este cel mai mic rau facut de videanu; apropos, stii ca "a primit" PUZ de P +30 pentru terenul firmei titan mar??? chiar acum, inainte de a-i expira mandatul. ce coincidenta...

        oprescu=mineriadele, ei, pai aici e mai greu de argumentat

        dar oricum, fiecare "v-a" ramane cu ideea lui, asa ca...bafta
        • +1 (1 vot)    
          contagios dar tratabil (Luni, 9 iunie 2008, 17:02)

          Dan [anonim] i-a raspuns lui comentator

          Argumente din astea gen "sa nu ne facem ca nu intelegem" nu ofera nimic. Probabil ca daca le repeti de 1000 de ori s-ar putea sa convingi cativa cu logica mai scurta si mai slabi de inger.

          Ca tu crezi toata intoxicatia e problema ta. Dar nu-i mai intoxica si pe altii. Cand ai bube stai in casa.

          A, si mai informeaza-te, povestea cu PUZul e la fel de falsa ca tot ce improasca astia din vidanja cu calomnie.

          Si dai si lupta...
    • 0 (0 voturi)    
      Bravo... (Luni, 9 iunie 2008, 16:52)

      Dan [anonim] i-a raspuns lui comentator

      ..dar n-ai inteles nimic

      Pe aceeasi logica functioneaza si Blaga=PD=Videanu+Basescu=Borduri+Golden draci

      Ce mai conteaza ce premiza e falsa?

      Pe de cealalta parte, imi pare rau, dar nu se aplica atat timp cat atat iteratiile logice CAT SI premizele sant adevarate si DEMONSTRATE.

      Sa dea Domnul sa-ti ajunga Oprescu primar si o sa vezi si tu ca avea dreptate boul ala de Boc (asa de carton cum e el si limba lui)

      Remember :
      PSD e tot ala. Ilici e tot ala. Nastase e tot ala. Oprescu e tot ala.
      PUNCT.
  • -3 (3 voturi)    
    si ce daca? (Luni, 9 iunie 2008, 15:02)

    egroeg [anonim]

    PD-L-ul o are pe frumoasa Elena...
    • 0 (2 voturi)    
      frumoasa (Luni, 9 iunie 2008, 16:30)

      egroeg [anonim] i-a raspuns lui egroeg

      daca tot m-ati votat negativ,va rog sa-mi spuneti si ce am gresit. NU MAI ESTE FRUMOASA SAU NU MAI ESTE IN PD-L?
      • 0 (2 voturi)    
        ce te mira? (Luni, 9 iunie 2008, 17:23)

        crisan [anonim] i-a raspuns lui egroeg

        Eu am luat voturi negative pt ca ,la apelul HotNews, am adresat o intrebare candidatului Blaga In schimb am am luat voturi pozitive cand,in mod voit,am adus elogii PDL si lui Basescu insa cu grave greseli gramaticale
  • -2 (2 voturi)    
    ei vedeti, (Luni, 9 iunie 2008, 15:32)

    comentator [anonim]

    au si aparut baietii cu "minusurile". pac-pac-pac si gata; nu se mai vad decat comentariile protocalii (scuze portocalii)...

    conform filosofiei partidului respectiv...numai noi avem dreptate (si adevar of course :))) )
    • +2 (2 voturi)    
      Se pare ca ati studiat bine cartea (Luni, 9 iunie 2008, 15:46)

      Nicolae [anonim] i-a raspuns lui comentator

      Pt ca, in loc sa raspundeti la ce am scris, replicati cu tot felul de lozinci PSD. Si Dvs vorbiti de manipulare?

      folositi-va logica si bunul simt, si atunci veti intelege de ce Oprescu nu va fi niciodata un bun primar. Pentru ca un golan fatarnic nu are cum sa fie.......
      • -1 (1 vot)    
        vezi tu, mai Nicolae (Luni, 9 iunie 2008, 15:56)

        comentator [anonim] i-a raspuns lui Nicolae

        nu stiu care dintre noi are nume de dictator :)))

        oricum, tu MERITI sa platesti parcarea lui Dali (aici am citat pe cineva cu mult umor :))) )
        • +1 (1 vot)    
          Q.E.D. (Luni, 9 iunie 2008, 16:45)

          Nicolae [anonim] i-a raspuns lui comentator

          inca tot nu mi-ati raspuns intr-un fel cat de cat logic la intrebare.

          Nu ma mir. Nici "doctorul cu sclavi nu este in stare sa lege 10 cuvinte intr-o fraza logica, asa ca banuiesc ca vorbiti aceiasi limba :-o

          Bate-ti campii cu privire la numele meu (gest de MARE curaj, din partea unui om care nici macar nu are curaj sa-si dea prenumele),

          Asa ca....... QED; Ne vedem la vot, stimate domn (sau domnisoara???)
  • -2 (2 voturi)    
    Traian Boc (Luni, 9 iunie 2008, 16:09)

    Anonim [anonim]

    Boc sa taca din gura si sa nu mai abereze atat ca debiteaza numai prostii!
    • +1 (1 vot)    
      Cum sa tacem cu totii, PSD ? (Luni, 9 iunie 2008, 16:26)

      My Brother's Arms [anonim] i-a raspuns lui Anonim

      ne-ai acoperit deja vocea cumparand toata presa
      cum sa tacem mai mult decat atat
  • 0 (2 voturi)    
    BOCete... (Luni, 9 iunie 2008, 16:54)

    sorin [anonim]

    Ce faci tinere gazetar ai scos capul si ti-ai dat drumul la limbuta? Doctrinarule, constitutionalistule, utecistule forever young la minte.
  • 0 (2 voturi)    
    Are dreptate Boc (Luni, 9 iunie 2008, 17:25)

    oschy [anonim]

    Are dreptate Boc dar nu se vad realizarile din administratie ale lui Blaga iar trecutul i l-ati cam ingropat ca sa nu zic altfel.
    Amandoi sunt cam papagali dar merita sa incercam si altceva.
  • -2 (2 voturi)    
    Uite cine vorbeste!!! (Luni, 9 iunie 2008, 17:57)

    doru [anonim]

    Cand toata lumea te stie PAPAGAL, vii si tu cu... "noutatile" spuse de ...Basescu! Problema e alta:Presedintele PDL ar trebui sa... BOCeasca pentru rezultatele alegerilor !!! Si mai e ceva: Daca castiga Oprescu ce se fac "fetele lu tata" pentru ca Luxten n-o sa mai aiba nevoie de SERVICIILE(!?!) lor si atunci de unde bani pentru gentute de 3000 euro si gipane de 100000 euro Ce succesuri politice va mai avea donmisoara Basescu, viitore doamna Hrebenciuc?
  • 0 (0 voturi)    
    bataile piticilor (Luni, 9 iunie 2008, 22:00)

    Rollo Tomasi [anonim]

    "sa se readuca experienta batei minerilor lui Iliescu", a spus Emil Boc."
    si bataile piticilor din capul tau ?