Cititorii HotNews.ro il intreaba pe candidatul independent la Primaria Capitalei, Sorin Oprescu

de D.T.     HotNews.ro
Joi, 5 iunie 2008, 18:53 Actualitate | Politic

HotNews.ro va publica luni, 9 iunie, un interviu cu candidatul independent la Primaria Capitalei, Sorin Oprescu. Cititorii HotNews.ro sunt invitati sa-i adreseze intrebari candidatului. Rezultatele finale arata ca Sorin Oprescu a obtinut 30,1% iar adversarul sau din turul II, candidatul PD-L, Vasile Blaga, a luat 29, 5% din voturile bucurestenilor. 

























[P] Camera Consultantilor Fiscali organizeaza examen de atribuire a calitatii de consultant fiscal sau de consultant fiscal asistent in Bucuresti, in data de 4 noiembrie 2017

Camera Consultantilor Fiscali este organizatia profesionala de utilitate publica care coordoneaza activitatea de consultanta fiscala din Romania si are in evidenta peste 5.500 de membri la nivel national. Inscrierile la examen se fac in perioada 2 octombrie 2017 - 20 octombrie 2017 pe site-ul http://www.ccfiscali.ro/.

1546 vizualizari

  • -5 (11 voturi)    
    Videanu va fi tras la raspundere? (Joi, 5 iunie 2008, 18:59)

    sempere [anonim]

    As vrea sa aflu daca odata ajuns primar, Oprescu va avea de gand sa cerceteze in Primaria Generala a Bucurestiului toate faradelegile facute de Adriean Videanu si afacerile lui dubioase cu borduri, pasaje, parcari, etc. .

    Pot sa sper ca Videanu va fi tras la raspundere pentru raul facut acestui oras?
    • -4 (6 voturi)    
      nu puteti spera, pentru ca nu depinde de dansul (Joi, 5 iunie 2008, 19:56)

      gelu [anonim] i-a raspuns lui sempere

      si alt motiv: se aude ca se efectueaza un control la primarie de catre Curtea de Conturi. Asta inseamna ca urmatorul control nu va putea sanctiona nereguli din perioada precedenta ;), iar controlul actual a fost cel mai probabil comandat tocmai din acest motiv.
      • +9 (11 voturi)    
        Incorect (Joi, 5 iunie 2008, 20:20)

        *** [anonim] i-a raspuns lui gelu

        Controlul Curtii de conturi s-a si terminat si a fost "comnadat" de PSD si PNL cu mare pompa si zarva la televizoarele lui felix,
        ca sa gaseasca "bordurile lui Videanu"

        desi, Legea obliga oricum curtea de conturi sa faca un control la sfarsitul fiecarui an pt. descarcarea de gestiune.

        Curtea nu a gasit niuna dintre minciunile despre borduri, cu care PSD si PNL au umplut televiziunile, asta desi era control trimis chiar de catre ei sa rascoleasca toata primaria.

        Drept urmare, Adrean videanu i-a dat in judecata pe Gusa si marinescu pt. calomnie si minciuna.

        http://www.ziare.com/Scandalul_Bordurilor__Videanu_ii_da_in_judecata_pe_Gusa_si_Marinescu__VIDEO_-284619.html
        • -3 (7 voturi)    
          incorect ce? (Joi, 5 iunie 2008, 20:44)

          gelu [anonim] i-a raspuns lui ***

          am zis undeva ca a fost comandat de PD sau altcineva? Important e ca orice ar fi fost inneregula e musamalizat acum. De ce credeti ca psd n-ar dori sa musamalizeze anumite probleme? Ontanu a lucrat foarte bine cu Videanu, va amintiti?
          • +5 (5 voturi)    
            cel mai bun argument (Joi, 5 iunie 2008, 21:31)

            georgeb [utilizator] i-a raspuns lui gelu

            pentru ca cel mai bun argument al PSD impotriva PD-L in campanie, atat la localele din Bucuresti, cat si la generale este sa gaseasca legatura pe care tot o acuza intre lucrarile din Bucuresti si Marmosim-ul lui Videanu. Nu exista argument mai convingator impotiva PD-L si a campaniei lor decat sa arate ca in sanul lor, la nivel inalt, exista coruptie.

            Din cauza asta contolul curtii de conturi este atat de semnificativ. Videanu, Boc, Basescu si mai nou si Blaga au spus de nenumarate ori ca oricine stie de vreo ilegalitate sau neregula in administratia publica bucuresteana nu este doar moral obligat, dar si legal obligat sa depuna o plangere penala impotriva celor vizati. Dupa controlul curtii de conturi PD-L a castigat tocmai pentru ca a aratat ca, in ciuda unui control facut de organisme aflate sub comanda adversarilor politici, acuzele furibunde din presa centrala, aflata sub lesa tot a adversarilor, s-au dovedit a fi in intregime neintemeiate.
            • -4 (4 voturi)    
              sper ca nu sunteti convins de ceea ce spuneti (Joi, 5 iunie 2008, 22:19)

              gelu [anonim] i-a raspuns lui georgeb

              prima data va intreb: traiti in romania? daca da atunci stiti daca nu, poftit pe-aici. apucati-va sa va facet o casa, sau macar sa faceti o modificare in apartament. Daca avti 9 vieti, poate nu e nevoie sa dati nimic.Odata si-odata to va ies autorizatiile. nu va mai uitati in gura lui basescu nimic din ce spune nu se poate pune in practica. suna bine, stiu. videanu ma ungea pe suflet si el cand povestea de ce o sa faca in bucuresti. dar sa fim lucizi totusi.
              • +5 (5 voturi)    
                nelamurit (Vineri, 6 iunie 2008, 0:55)

                georgeb [utilizator] i-a raspuns lui gelu

                Am citit comentariul tau de doua ori. Nu vad nici cea mai vaga legatura intre ce am spus eu si raspunsul tau. Ori ai gresit destinatarul ori nu ai adaugat absolut nimic discutiei. Daca am ratat eu legatura dintre cele doua mesaje, te rog, lamureste-ma.

                Ca sa iti fie mai clar: eu ti-am explicat care ar fi fost avantajul politic al PSD si PNL (care ambele se declara adversare de moarte ale PD-L) daca curtea de conturi ar fi gasit nereguli majore legate de contractele de reabilitare din Bucuresti. Faptul ca romania sucks big time si ca serviciile sunt proaste nu invalideaza cu nimic rationamentul meu.
                • -2 (2 voturi)    
                  legatura (Vineri, 6 iunie 2008, 11:56)

                  gelu [anonim] i-a raspuns lui georgeb

                  1.eu ti-am vorbit respectuos si asteptam acelasi lucru
                  2.in primul alineat sustii ca daca nu s-a gasit nimic la control inseamna ca nu e. eu iti spun ca nu cred. faza cu controlul e practicata si de firmele mici cand vor sa musamalizeze ceva.daca nu cunosti inseamna ca nu traiesti in romania.(sau esti la gara,cum vrei)
                  3.mai sustii ca pds vrea sa demonstreze coruptia in pdl. eu spun ca nu cred ca vrea intrucat lucreaza bine impreuna.
                  4. pe urma imi spui ca daca stiu ceva sa ii spun lui boc, basescu si videanu. eu iti spun ca spaga e o cutuma de-acum, toata lumea stie ca exista dar arata cu degetul la altii.eu cind am ceva de rezolvat prefer sa rezolv nu sa stau prin tribunale si politie. tu n-ai decat daca n-ai familie sau alte indatoriri.
                  5.acum ca ti-am zis ca la clasa a 4-a ai inteles?sa-ti fac o schita pe idei?
                  • +2 (2 voturi)    
                    daca a abera tine loc de respect, (Sâmbătă, 7 iunie 2008, 7:14)

                    Doboritorul de Bizoni [utilizator] i-a raspuns lui gelu

                    i-ai vorbit extrem de politicos lui georgeb. batutul cimpilor si insulta mitocaneasca ("esti de la gara" samd) tin loc de explicatii respectuoase cam la fel ca bita minerilor in gura intelectualilor ("imeghebe face ordine" samd) in 1990 sau, la fel de celebrul "cine nu este cu noi, este impotriva noastra".
                  • +2 (2 voturi)    
                    tipic sudist (Sâmbătă, 7 iunie 2008, 10:58)

                    levi [anonim] i-a raspuns lui gelu

                    "stiu ca se ia spaga ca si eu am dat"asta zici tu! pai nu mai da !esti la fel de vinovat,dar ce vreau eu ?voi un sud traiti numai din spaga!a trebuit sa dau spaga si la spalatorie de masina ca altfel imi zgiria masina!spaga va disparea din viata cotidiana cind va dispara si din mentalitateavoastra!
              • +1 (1 vot)    
                TRAIESC IN ROMANIA (Sâmbătă, 7 iunie 2008, 10:39)

                LEVI [anonim] i-a raspuns lui gelu

                SI NU DAU SPAGA LA PRIMARIE,DE FAPT NU DAU SPAGA LA NIMENI,E ADEVARAT NU TRAIESC IN BUCURESTI CI IN MIERCUREA CIUC!
        • +2 (2 voturi)    
          corifeii PSD-ului si PNL-ului... (Sâmbătă, 7 iunie 2008, 7:48)

          judex [anonim] i-a raspuns lui ***

          Nu mai vad realitatea din cauza bordurilor. Pana mai deunazi se legau de flota si casa din Mihaileanu, acum sunt obsedati de borduri.. Am impresia ca sufera de ORBUL BORDURILOR ! Niste fasaieli jalnice. Sunt ridicoli ! Nu sunt in stare sa vina cu niste comentarii sau idei rezonabile si serioase. Ce sa-i faci: de unde nu e, nici Dumnezeu nu cere ?!
    • +3 (3 voturi)    
      Ce parere ai de (Vineri, 6 iunie 2008, 10:12)

      un roman [anonim] i-a raspuns lui sempere

      Ce parere ai de cum va arata Stefan cel Mare? Cum arata Colentina, 1 Decembrie?
      Incep sa cred din ce in ce mai mult ca il meritati pe Oprescu si pe Iliescu si ca suntem un neam care uita foarte repede furaciunile unora ca Oprescu(vezi semnaturile - furt demostrat de reporterii televiziunilor), Iliescu care a macelarit bucurestenii si pe urma un multumesc din toata inima pentru binele facut de mineri Romaniei. Si ne legam de faptul ca Videanu a cheltuit bani (a platit firmele lui cica) sa contruiasca pasaje, sa amenajeze strazi astfel incat Bucurestiul de azi sa fie mult mai frumos decat Bucurestiul de acum 4-5 ani - care era jalnic. Pasajul de la Basarab ar fi fost gata demult daca nu era consiliul PSD care sa-l opreasca pe primarul de atunci. Acum Oprescu vine cu autostrada suspendata pe magheru...SF-uri
  • +6 (10 voturi)    
    Intrebari (Joi, 5 iunie 2008, 19:09)

    Impotriva prostiei din tara [utilizator]

    1-Domnule Oprescu, cand scapam de oameni ca dvs, veniti din nomenclatura comunisto-securista care a tinut Romania in intuneric jumatate de secol?
    2-Ce cautati dvs la primaria capitalei cand se vede clar ca nu sunteti deloc pregatit pentru administratia locala?
    3-De ce cititi toate discursurile la conferintele de presa pe care le faceti? Nu sunteti capabil sa vorbiti liber, cum fac toti oamenii politici?
    4-Daca dezavuati mineriadelor, de ce v-ati dus catre cel care le-a provocat, domnul Ion Iliescu? Cum poate acest om, care a facut atata rau Romaniei sa fie mentorul si prietenul de suflet al dvs?
  • +8 (8 voturi)    
    Intrebari. Va multumesc. (Joi, 5 iunie 2008, 19:28)

    #DeDreapta#6Case#DinMeditatii [utilizator]

    Am si eu cateva intrebari pentru domnul Oprescu:

    1. Ce nota ati luat la geometrie ?
    2. Ati copiat in teza ?
    3. V-a folosit acest lucru mai tarziu la lucrarea de doctorat si la strangerea semnaturilor pentru candidatura la Primarie ?

    Va multumesc.
  • +7 (9 voturi)    
    cine e in spate, doctore? (Joi, 5 iunie 2008, 19:32)

    FBI [anonim]

    C cauta MArie-Jeanne Ion, "rapita" din Irak, in staff-ul de campanie Oprescu?
    E adevarat ca erati amic cu Omar Hayssam?
    • +3 (3 voturi)    
      daca ai dreptate, este grav.... (Sâmbătă, 7 iunie 2008, 7:51)

      judex [anonim] i-a raspuns lui FBI

      In spatele lui Mari-Jean este tatucul ei mafiot, iar in spatele acetuia este mafia lui Hayssam care inca functioneaza in Romania sub obladuirea PSD-ului. Avea dreptate Gusa !!!
  • +5 (5 voturi)    
    Si eu intreb (Joi, 5 iunie 2008, 19:50)

    un bucurestean [anonim]

    1. In ipoteza destul de probabila ca veti fi ales primar, veti renunta la celelalte functii pe care le detineti (la universitate, in colegiul medicilor, etc.) pentru a va putea ocupa doar de primarie?

    2. Veti reveni in PSD in viitor si "independenta" pe care o afisati in prezent este doar pt.atragerea electoratului anti-PSD? Rog un raspuns transant despre relatia actuala si viitoare cu PSD. Sigur, dl.Iliescu & comp. s-ar putea desprinde din actualul PSD si sa creeze o alta formatiune politica si atunci ati avea "constiinta" impacata ca nu v-ati intors la PSD, dar pt.mine e acelasi lucru!

    3. Cum veti reusi sa conduceti o primarie in care consilierii majoritari au alta optiune politica. Veti invoca atunci, ca si predecesorii dvs. ca ati avut intentii nobile, dar nu ati fost lasat sa va faceti treaba?
    • 0 (2 voturi)    
      raspuns la "si eu intreb" (Joi, 5 iunie 2008, 20:35)

      mihail [anonim] i-a raspuns lui un bucurestean

      Intrebarea 3 nu trebuia pusa. Absolut toti candidatii au spus in campania electorala ca au intrat in "lupta" pentru interesul cetatenilor. Nu cred ca strada cu gropi trebuie reparata politic, etc, etc
      • +1 (1 vot)    
        pt.mihail (Vineri, 6 iunie 2008, 13:15)

        un bucurestean [anonim] i-a raspuns lui mihail

        ok, nu ma pricep, dar imi imaginez ca daca primarul general are o propunere desteapta sa zicem si o supune aprobarii consiliului general care din principiu va vota contra, atunci orice proiect se duce pe apa sambetei. Cum poti lupta atunci in interesul bucuresteanului, asa cum te lauzi ca vei face?
  • -7 (7 voturi)    
    care este problema lui Murgeanu? (Joi, 5 iunie 2008, 20:00)

    maria [anonim]

    Ce interese financiare credeti ca a deranjat Andrei Chiliman atat de tare incat Murgeanu si-a trimis cohortele portocalii sa posteze in draci comentarii la el pe blog, indeosebi la articolul referitor la afacerile rechinilor imobiliari coordonati de Razvan Murgeanu?
    andreichiliman.blogspot.com.

    Chiar daca intrebarea e mai degraba retorica, as vrea totusi sa stiu si parerea dvs. ..Multumesc!
  • +8 (8 voturi)    
    ce castigati? (Joi, 5 iunie 2008, 20:05)

    anonim [anonim]

    Afirmati ca sunteti independent. Cate salarii de primar acopera cheltuielile campaniei electorale?
    • -4 (4 voturi)    
      ce mari sume a bagat oprescu.. ? (Joi, 5 iunie 2008, 22:16)

      paul [anonim] i-a raspuns lui anonim

      eu cred ca oprescu daca a bagat 10 20 de mii de euro in campanie e bine.....ceea ce chiar nu e mult... hai sa zicem.... a avut cateva corturi.. si mai ce.. ? eu personal nu m-am lovit nici un afis cu oprescu.. pe strada.. in orice caz campanie nu prea si-a facut .... aparitiile la televizor care au contat cel mai mult au fost gratis.. e clar ca se poate si asa... fata de impozanta campanie a lui blaga... s-a scos super bine. ca si cu atatia bani cheltuiti tot i-a dat rusine :)
      • 0 (0 voturi)    
        sume alocate (Sâmbătă, 7 iunie 2008, 8:07)

        dn1 [anonim] i-a raspuns lui paul

        DN1 este plin de panouri cu Oprescu primar.
  • +8 (8 voturi)    
    cu onestitate (Joi, 5 iunie 2008, 20:25)

    *** [anonim]

    n-am nicio intrebare de pus.
    m-am lamurit de mult, de la autostrada suspendata.
    • +4 (4 voturi)    
      ... (Vineri, 6 iunie 2008, 0:29)

      Opposite [anonim] i-a raspuns lui ***

      Hahaha

      Exact asta vroiam sa postez si eu cand am vazut comentariul asta si totusi: domnule Oprescu, cum e posibil ca o dreapta sa fie paralela la un cerc? Sau v-ati referit cumva ca planurile in care cele doua elemente geometrice se desfasoara sunt paralele? Si daca asa v-ati gandit, atunci ati realizat ca de fapt avem de-a face cu un arc de cerc in cazul autostrazii si nu cu o dreapta? Ba chiar am putea merge mai departe cu demonstratia si am observa ca cercul a carui componenta este arcul de cerc al autostrazii (de-acum inainte o sa-i spunem curcubeul peste Bucuresti) este de fapt perpendicular pe cercul din jurul Bucurestiului.

      Si, concluzionand aici demonstratia, inchei cu o ultima intrebare: domnule Oprescu, dumneavoastra realizati ca de fapt curcubeul peste Bucuresti este perpendicular pe centura sa? Adica dreapta e perpendiculara la un cerc?

      QED
  • +8 (8 voturi)    
    am o singura intrebare: (Joi, 5 iunie 2008, 21:03)

    judex [anonim]

    ce veti face daca, in situatia in care ati deveni primar, DNA ar dovedi ca ati folosit liste false de semnaturi pentru a intra in campania electorala ca "independent"?
    • +4 (4 voturi)    
      am sa raspund tot eu (Vineri, 6 iunie 2008, 7:07)

      judex [anonim] i-a raspuns lui judex

      avand in vedere caracterul dvs. si experienta PSD-ista alaturi de Iliescu si ceilalti hoti si corupti de vaza, veti nega cu foarte multa convingere si veti da vina pe Basescu, Videanu, Blaga, Boc, Stolojan...si chiar pe bucurestenii care nu sunt atat de idioti sa va voteze.
      • +4 (4 voturi)    
        iuda (Vineri, 6 iunie 2008, 12:04)

        GOGU [anonim] i-a raspuns lui judex

        Nu ai fost atent la raspunsurile lui Oprescu, a si spus ca daca exista cumva semnaturi false , nu este el devina ci cei care le-au adunat.
        Jigodia tot jigodie. Stie el ceva...
        • +3 (3 voturi)    
          tot "slugile" sint de vina (Sâmbătă, 7 iunie 2008, 7:19)

          Doboritorul de Bizoni [utilizator] i-a raspuns lui GOGU

          si pentru semnaturi si pentru plagiat. nu-i asa? ca doar asta a declarat in "catavencu": "mi-am pus o sluga sa se ocupe". deci, securistescu nici macar "subalterni"/"subordonati"/"colaboratori"/"echipa" nu are. are numai SLUGI.
          minunat om, minunat caracter sau, vorba unui catren: "e un om dintr-o bucata, dar si aia necioplita".
        • +2 (2 voturi)    
          ai dreptate, GOGU... (Sâmbătă, 7 iunie 2008, 7:53)

          judex [anonim] i-a raspuns lui GOGU

          dar efectele vor fi suportate de catre cel care a acceptat hotia si minciuna.
  • +8 (8 voturi)    
    Autostrada (Joi, 5 iunie 2008, 21:07)

    Dan [anonim]

    De ce trebuie sa cheltuim zeci de milioane de euro pentru a construi o autostrada care trece pe deasupra capetelor noastre?
    Aceasta va fi buna doar pentru ploiestenii care se duc in Bulgaria, sau pentru giurgiuvenii care merg la munte.
    Acestia sa faca bine sa o ia pe centura.
    Asta inseamna poluare in plus si multa mizerie cativa ani.
  • +2 (2 voturi)    
    strandul Tineretului (Joi, 5 iunie 2008, 23:01)

    o mamica [anonim]

    Cand vom putea merge din nou cu copiii la bazin ?
  • +1 (1 vot)    
    Lista mea de intrebari (Joi, 5 iunie 2008, 23:11)

    bobby [anonim]

    1. Care sunt principalele Dvs. atu-uri pentru care bucurestenii ar trebui sa va aleaga? Dar ale d-lui Blaga?

    2. De ce ar trebui ca bucurestenii sa nu va alege (puncele Dvs. slabe)? Dar pe dl. Blaga?

    3. Cum veti incuraja bucurestenii sa foloseasca mai mult transportul in comun?
    Cum veti rezolva problema parcarilor?

    4. Cum veti proceda in cazul cainilor vagabonzi? Dar al cersetorilor/homeless-ilor?

    5. Aveti vreun plan pentru igienizarea orasului?

    6. Cum veti rezolva problema spatiului verde / persoana din Bucuresti (care este prea mic)?

    7. Cum veti proceda in cazul constructiilor haotice din Bucuresti?

    8. Cum veti pune la punct un sistem eficient de relatii cu publicul in administratia locala?

    Va multumesc.
    • 0 (0 voturi)    
      @bobby (Duminică, 8 iunie 2008, 19:25)

      momo [anonim] i-a raspuns lui bobby

      Adica dumneata iti inchipui ca Oprescu moare de grija alegatorilor ?
      Iti inchipui ca daca este ales primar general va face ceva pentru bucuresteni?
      Esti naiv rau de tot nene.
  • +5 (7 voturi)    
    Ratusca cea urata ! (Joi, 5 iunie 2008, 23:21)

    martin [anonim]

    Domnule senator, profesor unversitar, doctor in stiinte medicale ,multidirector de spitale, autor de carti medicale, presedinte al Colegiului Medicilor Bucuresti etc,Sorin Oprescu, cu atatea titluri si ocupatii, nu stiu cum reusiti sa mai si respirati ?
    Sper sa nu ajungeti primar, fiindca o sa mai aveti inca un loc de frecventat, probabil pe la 2 noaptea si avand deja o pareza, puteti sa patiti inca ceva, dracu fereste !
    Sper ca va plac basmele ,fiindca vi se potriveste bine basmul de Andersen, adica Hainele Imparatului unde jucati excelent rolul asa zisului imparat absolut gol interior si exterior.
    Am auzit ca vi s-ar spune Ratusca cea Urata, dar in acest caz nu vi se potriveste basmul,fiindca in loc sa va transformati intr-o frumoasa lebada, mi-e frica ca atunci cand o sa va crape pielea o sa apara doar imbatranitul urat Iliescu !
  • +5 (5 voturi)    
    PERIFERIE (Joi, 5 iunie 2008, 23:25)

    horace [anonim]

    de care periferie e vorba in evocarile tineretii dvs? de cea a cartierului primaverii sau de cea a cartierelor ordinare unde majoritatea dintre noi am crescut?
  • +5 (5 voturi)    
    intrebari (Joi, 5 iunie 2008, 23:28)

    Maria [anonim]

    - cate functii veti cumula cu cea de primar in cazul ca veti fi ales ?
    - cine v-a sponsorizat campania ? Daca ati platit din resurse proprii, de unde provin ele si la cat se ridica ?
    - in eventualitatea ca veti fi primar ce ati prevazut pentru protectia monumentelor ? ce monumente aveti in vedere si ce mijloace veti afecta ?
    - autostrada suspendata va trece peste centrul Bucurestiului ?
    - in ceea ce priveste retrocedarea bunurilor confiscate de comunisti, ce veti face pentru justa aplicare a legii si pentru urgentarea procedurilor ?
    - prevedeti noi spatii verzi in Bucuresti ? unde si ce suprafete ? In privinta lacurilor din capitala ce masuri propuneti pentru curatarea lor si ameliorarea amenajarilor din zona fiecarui lac ?
    - propunerile dumneavoastra privind imbunatatirea situatiei batranilor si grija oentru copii.
    - daca veti castiga primaria, intentionati sa demisionati din Parlament ?
    - in cazul castigarii alegeriolr veti reveni in PSD ? dar in cazul pierderii alegerilor ?
  • +4 (4 voturi)    
    despre taxa de solidaritate (Vineri, 6 iunie 2008, 0:07)

    Reshape [utilizator]

    Taxa de solidaritate va lua de la bogati 10 euro/luna si se va varsa spre niste cantine ale saracilor. Ce inseamna "bogat" si ce inseamna "sarac"? Adrian Nastase e bogat? Dvs. sinteti bogat? Eu, daca cistig 9000RON/luna sint bogat? Nu este treaba fiscului sa faca treaba asta?
  • +2 (2 voturi)    
    intrebari (Vineri, 6 iunie 2008, 1:19)

    xy [anonim]

    1. Ce va face sa credeti ca o autostrada suspendata e o solutie potrivita pentru un oras ca Bucurestiul, asezat intr-o zona seismica, cu un sol fragil si care ar implica o serie de exproprieri impotriva celor ce vor avea nesansa sa se afle pe traseul ei? Ce zone aveti in vedere pentru respectivul traseu de la nord la sud, astfel incat prezenta autostrazii sa nu deterioreze cu totul peisajul urban de acolo?

    2. Aveti in program “elaborarea unui master-plan energetic”, ca premisa pentru a rezolva problema cresterii preturilor la utilitati. Ce presupune el si cum intelegeti sa-i cointeresati pe furnizorii de utilitati sa adere la el, atata vreme cat Electrica sau Apa Nova sunt companii private, fiecare cu interesul ei?

    3. Cum vedeti posibila restaurarea unor case cu valoare istorica, dar de care primariile de pana acum nu s-au atins, motivand fie ca respectivele case au regim juridic incert, fie ca nu-i pot evacua peste noapte pe cei care locuiesc ilegal in ele? Viceprimarul Murgeanu ii certa pe arheologi ca se intind prea mult cu lucrarile in centrul istoric si spunea ca municipalitatea n-are bani sa conserve vestigiile intr-un mod care sa le transforme intr-o atractie turistica; dvs. cum vedeti aceasta problema?
  • -2 (2 voturi)    
    intrebari (2) (Vineri, 6 iunie 2008, 1:21)

    xy [anonim]

    4. Ce parghii aveti sa impiedicati ca in CG sa fie aprobate PUZ-urile care inlesnesc transformarea parcurilor sau a unor zone verzi care pastreaza o distanta normala intre blocuri in terenuri de construit cladiri cu peste 10 etaje? Considerati, ca principiu, ca spatiul urban din Bucuresti este potrivit pentru ridicarea de cladiri cu peste 10 etaje?

    5. Ce parghii aveti sa impiedicati primarii de sector sa continue inlocuirea la infinit a bordurilor, garnisirea pana la refuz a trotuarelor cu stalpisori, targurile cu dezvoltatorii imobiliari sau cu bisericile care obtin teren de constructie printre blocuri?

    6. Cum aveti de gand sa impiedicati exploatarea in folos imobiliar a parcurilor Tineretului si IOR, atata vreme cat exista acte legale si decizii ale Primariei care le dau dreptul noilor proprietari sa faca acolo ce doresc?

    7. In cazul mamutului de langa catedrala Sf.Iosif, cum veti determina demolarea lui, acum ca justitia a decis stoparea lucrarilor?
    • +3 (3 voturi)    
      Mai xy (Vineri, 6 iunie 2008, 9:11)

      Ak-47M [anonim] i-a raspuns lui xy

      Pt. pct 5.
      Atata vreme cat exista nesimtirea soferilor, care-si parcheaza masinile pe trotuar stalpisorii trebuiesc sa plantati in continuare. Trotuarul este al pietonilor, carosabilul al masinilor. Asa cum eu platesc 30$ la o parcare privata unde-mi tin masina, chiar daca merg 10 min pe jos, la fel si ceilalti pot. Dar, nu ei parcheaza in fata curtii mele, iar de multe ori a trebuit sa o iau peste gard. Nu-i pune nimeni sa-si ia masina, daca nu au unde s-o tina. Sau sa-si plateasca taxele. Daca s-ar aplica legea, amendand si ridicand masinile de pe trotuar sa vezi cum s-ar cuminti.
  • +3 (3 voturi)    
    afisul cu oprescu (Vineri, 6 iunie 2008, 1:51)

    ginel [anonim]

    Am si eu o curiozitate. In afisul domnului Oprescu in care ridica un deget "spre locul intai", ce deget ridica domnul Oprescu, ca e nu evident?
  • +7 (7 voturi)    
    domnule oprescu (Vineri, 6 iunie 2008, 2:55)

    vladu [anonim]

    domnule oprescu ,
    sincer va intreb, daca aveti curajul raspunderii: in afara de bani si de putere va intereseaza altceva?
    profesional stiu pe propria piele cam ceea ce puteti,
    sa subliniez ca am fost si la una dintre sedintele de partid suntinute de dvs cu multi ani in urma la sediul psd ar fi prea mult ,si stilul de pamfletar isi spunea de pe atunci cuvantul
    cam cat de evoluat credeti ca este romanul astazi sa tot asculte minciunile voastre ieftine?
    nu astept raspuns pt ca ar presupune mult prea mult respect fata de adevar
    un cetatean onest
  • +2 (2 voturi)    
    intrebare : (Vineri, 6 iunie 2008, 7:09)

    DM [anonim]

    stiind ca Bucurestiul se afla intr-o zona seismica :
    - ce prevedeti pentru consolidarea cladirilor cu bulina ?
    - prevedeti un control sistematic al cladirilor din Bucuresti pentru depistarea celor care, prin lucrarile locatarilor (pereti sparti) au devenit ne-rezistente la un seism serios ? ce masuri veti lua pentru remedierea situatiei ?
    - dupa dumneavoastra, autostrada suspendata e adecvata situatiei Bucurestiului si nu prezinta nici un pericol in cazul unui cutremur ?
  • +6 (6 voturi)    
    sa-l intreb si eu ceva pe securitescu (Vineri, 6 iunie 2008, 7:19)

    Doboritorul de Bizoni [utilizator]

    a mai ramas ceva de plagiat in cariera sa?
  • +2 (2 voturi)    
    intrebari pentru interviu (Vineri, 6 iunie 2008, 7:39)

    daredevil [anonim]

    Draga Hotnews,

    Te rog sa adresezi urmatoarele intrebari candidatului Sorin Oprescu:

    1. Sa presupunem ca veti castiga alegerile si deveniti primar general. Va rog sa descrieti o zi (obisnuita) a dvs in aceasta functie? - e un exercitiu de imaginatie, recunosc. Dar puteti incepe de la prima ora a zilei, pana la ultima (oricare ar fi aceea), cand parasiti primaria.

    2. Cum definiti dvs un om bogat? Adica ce criterii concrete aveti in minte pentru a-i descrie pe cei de la care intentionati sa cereti bani?

    3. In ce masura credeti ca activitatea dvs ca primar va fi afectata de o eventuala relatie defectuoasa cu primarii de sector?

    Multumesc!
  • +1 (1 vot)    
    aplicarea Legii 10 (Vineri, 6 iunie 2008, 8:05)

    Mihai [anonim]

    Ce ne garanteaza ca odata ajuns primar veti aplica Legea 10 garantand restituirea proprietatilor in conditiile in care cazul Maxim Gorki 18 este aproape de notorietate?

    Mihai
    http://blagasilegea.blogspot.com/
  • +1 (3 voturi)    
    despre stropitul strazilor (Vineri, 6 iunie 2008, 8:40)

    ottogrozav [anonim]

    nu stiu daca tine sau nu de primaria capitalei dar as vrea sa stiu ce parere are d-nul Oprescu despre stropitul strazilor fara sa se aspire totodata mizeria de pe carosabil. am observat ca apa cu care se stropeste carosabilul este luata din dambovita, este plina de mizerie, de mal, care odata ce se evapora apa, ramane pe carosabil.
    rezultatul este, in mod implicit, mai multa mizerie pe carosabil, mai mult praf in oras, masini mai jegoase de la baltile rezultate si motociclisti accidentati din cauza acelei pelicule de mazga.
    am vazut masini de la adp care stropeau chiar si pe ploaie.
    chiar m-ar interesa o parere avizata.
  • +3 (3 voturi)    
    sanatate dl. senator Oprescu (Vineri, 6 iunie 2008, 9:11)

    Cosmin D [anonim]

    D-nule Senator, Circula zvonuri cum, ca suferiti cu rinichii si faceti dializa de cativa ani buni si cum ca ati avea si ceva probleme cu inima urmand sa suferiti o operatie in urmatoarea perioada. Va rog sa ne informati despre starea dvs. de sanatate cat si de cum poate afecta aceasta proiectele dumneavoastra!

    Cu multumiri,

    Cosmin D
  • +3 (3 voturi)    
    mineriade (Vineri, 6 iunie 2008, 9:17)

    Cosmin D [anonim]

    D-nule Senator,

    Ar fi interesant sa cunoastem punctul dumneavoastra de vedere:
    1. Despre momentul in care (chiar dupa sau in timpul mineriadelor) cand presedintele Iliescu, de atunci, s-a deplasat personal si le-a multumit minerilor (in direct) pentru ajutorul oferit in mentinerea democratiei!!!
    2. Ce semnificatie a avut ordinul de eliberare al lui Miron Cozma la sfarsitul mandatului presedintelui Iliescu cat si anularea acestui ordin?

    Cu multumiri,

    Cosmin D
  • +5 (5 voturi)    
    Audiente (Vineri, 6 iunie 2008, 9:28)

    Dan [anonim]

    Domnule Oprescu, atunci cand ati fost vice-primar am solicitat o audienta, dar nu in ziua programata nu ati fost in tara, iar in ziua in care a fost reprogramata mi s-a spus doar ca nu ati venit si ca nu se stie daca veti mai veni. Am pierdut 3 ore asteptand. Prin contrast, in 2006 am solicitat de trei ori audiente la domnul vice-primar Orban si am fost primit la toate, practic fara nicio intarziere. Si acum intrebarea. Tinand cont de numeroasele functii pe care le aveti, in cazul in care veti fi ales primar al Bucurestiului veti putea sa aveti un "time management" in ceea cei priveste pe cetateni si pe care sa il respectati?
  • 0 (0 voturi)    
    cainii vagabonzi (Vineri, 6 iunie 2008, 9:47)

    florin stoica [anonim]

    As dori sa stiu care e solutia domnului Sorin Oprescu pentru a nu mai avea caini vagabonzi pe strada.

    Multumesc
  • +1 (1 vot)    
    batrani si gravide (Vineri, 6 iunie 2008, 9:52)

    florin stoica [anonim]

    In multe spatii publice exista locuri rezervate pentru persoane cu handicap, batrani sau gravide. Exemple ar fi parcari, mijloace de transport, etc. Insa nimeni nu le respecta. Ce solutie aveti la aceasta problema?

    Multumesc
  • +4 (4 voturi)    
    3 intrebari (Vineri, 6 iunie 2008, 10:17)

    un roman [anonim]

    Domnule Oprescu am si eu 3 intrebari:
    1. Ce parere aveti de semnaturile care s-au strans pentru dumneavoastra. Am vazut la tv ca reporterii s-au dus din poarta in poarta sa intrebe daca au semnat pentru dumneavoastra si mirare: Nu au semnat ei. Vi se pare un lucru grav? Este acest caz penal?
    2. Daca nu veti face acea autostrada suspendata (in doi ani parca ati spus) sunteti gata sa semnati ca va veti da demisia?
    3. Care va fi programul dumneavostra? Presa scrie ca aveti un program de odihna mai neobisnuit.
  • +3 (3 voturi)    
    autostrada (Vineri, 6 iunie 2008, 10:55)

    ciripoi [anonim]

    poate dnu oprescu sa ne arate si noua proiectul de autostrada suspendata in bucuresti sau mai bine zis - sa ne zica pe unde va face el autostrada suspendata in bucuresti ? ma gandesc ca daca e vorba de o autostrada va avea mai multe benzi pe fiecare sens - sunt tare curios sa vad pe unde va trece minunea asta prin bucuresti - probabil va fi ceva gen casa poporului - o aberatie la scara mare fara sens
    stie dnu oprescu ce probleme au fost cu pasajul basarab al dnului basescu ? care nu are lungimea si nici marimea anuntatei autostrazi suspendate a dnului oprescu ?
    probabil ca nu - mai ales ca a dat bir cu fugitii de la primaria capitalei cind a fost ales viceprimar
  • +2 (2 voturi)    
    taxa solidaritate (Vineri, 6 iunie 2008, 11:06)

    ciripoi [anonim]

    referitor la taxa de solidaritate - cica 10E :o))))
    a zis-o si pe asta la plezneala .... ce inseamna 10E ptr un bogatas din bucuresti - sincer
    a - da - daca bogatasii din bucuresti sunt gen Stefan Banica - care isi plateste buchetul de flori cu o poza cu autograf atunci da - e o avere adevarata :o)))))
    mai mare va fi salariul celui / celei care va colecta taxa asta imensa :o) de la bogatasii bucurstiului :o))
    ABERATII ABERATII ....
  • +3 (3 voturi)    
    parere (Vineri, 6 iunie 2008, 11:14)

    ciripoi [anonim]

    ce parere are dnu oprescu referitor la afirmatiile celor doi candidati ai PSD la unele primarii de sector si fosti colegi de partid atitia ani cu domnia sa ( Ontanu = deja ales inca o data primar si Vanghelie = mai mult ca sigur din nou primar ) ca nu sunt de acord cu sprijinul domniei sale ?

    Ontanu a aratat pe fatza sprijin ptr condtracandidatul dnului Oprescu, adica pentru dnu Blaga argumentind, citez "pentru ca pe vremea lui Videanu am colaborat foarte bine cu primaria capitalei si AVEM proiecte incepute impreuna care trebuie sa continue".

    Vanghelie a afirmat, citez : "Aşa-zisul independent cu anumite susţineri de la anumite persoane ca şi cum este eroul matinal de dimineaţă, vine pe cal călare să scape Bucureştiul cu Bobic în stânga, cu Puiu Popovici în dreapta şi înţeleg şi cu cei de la Gloden Blitz că au trecut pe la el aseară"
  • -3 (3 voturi)    
    Blaga=Videanu (Vineri, 6 iunie 2008, 11:16)

    Georgiana [anonim]

    Daca ramane Blaga la primarie, nu se va schuimba nimic in adminiustratie, si Vdeanu va fura si va conduce in continuare primaria.
    • +4 (4 voturi)    
      Blaga (Vineri, 6 iunie 2008, 12:28)

      Gabi M [anonim] i-a raspuns lui Georgiana

      Blaga este un om corect si hotarat.In plus,nimeni nu a dovedit ca Videanu a furat ceva!Asa ca lasa propaganda mincinoasa!
  • +4 (4 voturi)    
    Intrebare (Vineri, 6 iunie 2008, 12:26)

    Gabi M [anonim]

    1.Daca sesizez Parchetul ca-mi apare numele si semnatura pe listele Dv de sustinator desi nu am semnat si se dovedeste ca am dreptate-demisionati si va puneti la dispozitia Parchetului pt. uz de fals(in cazul in care castigati PG)? 2.Cum ati reusit sa indepliniti in acelasi timp functiile de: Director la doua spitale,profesor universitar,chirurg,viceprimar/parlamentar? 3.Ce cauta V.Pasti,Vasile Ion si Marie Jeanne Ion in stafful Dv.?
  • +4 (4 voturi)    
    intrebari pentru interviu (Vineri, 6 iunie 2008, 12:39)

    marius [anonim]

    1. Deoarece observ ca proiectul autostrazii suspendate ramane important pt. dumneavoastra, si presupunand ca si ceea ce ati mai dezvaluit ramane valabil - respectiv directia nord-sud prin centrul orasului, fara puncte de intrare-iesire pe parcurs:
    - in ce masura va rezolva problema traficului in oras, din moment ce nu e conectata la acesta? Si daca, totusi, va fi conectata, cum va influenta traficul in restul orasului, pe alte directii si in alte zone?
    - Cam cat din tranzitul Nord-Sud au estimat proiectantii sau dumneavoastra ca va prelua fata de centura Bucurestiului ? Cat de important mai este proiectul autostrazii de centura? Care va fi impactul ecologic (noxe si nivel de zgomot) al preluarii acestui trafic de tranzit prin centrul orasului ?
    - Cat timp vor dura lucrarile si cum se va asigura continuitatea, intr-o oarecare masura, a traficului pe axa Nord-Sud in aceasta perioada?

    2. Ce rol va avea politia animalelor pe care o propuneti:
    - asemanator cu al hingherilor, de colectare din oras si plasare in centre speciale la periferie ? In cazul asta, de ce e necesara crearea unei structuri paralele celei existente, nu e mai simpla eficientizarea acesteia din urma?
    - asemanator celei americane (cu acelasi nume), de protejare, salvare din situatii critice si ingrijire a animalelor suferinde? In acest caz credeti ca efectul va fi de scadere sau de crestere a populatiei de caini vagabonzi in Bucuresti?

    3. Cum veti obtine majoritatea necesara aprobarii proiectelor dumneavoastra in Consiliul municipal, in calitate de independent politic, fara a satisface mai mult decat un grup de interese afiliat politic? Sau, daca aceste grupuri de interese nu sunt afiliate politic decat de circumstanta, care este diferenta/avantajul unui primar "independent" fata de unul "politic"?
  • +4 (4 voturi)    
    intrebari pt. interviu, continuare (Vineri, 6 iunie 2008, 12:57)

    marius [anonim]

    4. O problema a bucurestenilor, mai ales a celor de varsta a treia, este accesul la actul medical si calitatea acestuia. Cu experienta dumneavoastra directa in domeniu, cum vedeti problema platilor "la negru" catre medici (mai ales chirurgi) devenita astazi o practica generalizata ? Dar criteriile de selectie in spitale a furnizorilor de medicamente si aparatura, modul de intocmire a procedurilor de licitatie "dedicate" in special dupa marimea comisionului , care umfla preturile si, in cele din urma, este transferat indirect pacientilor ? (de pilda, prin diminuarea cantitatii de medicamente achizitionate mai scump sau micsorarea fondurilor necesare altor capitole de cheltuieli: hrana, curatenie, salarii asistenti, etc.)
  • +3 (3 voturi)    
    cum isi explica ? (Vineri, 6 iunie 2008, 16:27)

    claudiu [anonim]

    Cum isi explica domnul doctor , atitudinea celor doi contracandidati din primul tur, Dl Cristian Diaconescu si Dl Ludovic Orban , referitoare la sprijinul neacordat domniei sale in turul doi, CHIAR DACA minunatele partide PSD/ PNL cu surle si trambite anunta ca-l sustin?
  • +3 (3 voturi)    
    intrebare (Vineri, 6 iunie 2008, 16:43)

    mihai dumitru [anonim]

    daca si-a facut un calcul cati bani a facut din spaga cat timp a fost medic.
    cati bani ?
    sunt medici la Fundeni care opereaza persoane cu piatra la rinichi care fac si 2000 ron pe zi.
  • +3 (3 voturi)    
    INTREBARI (Vineri, 6 iunie 2008, 18:50)

    M.G. [anonim]

    Fratilor nu mai puneti atitea intrebari!!! Nu ati vazut ca omul e praf si pulbere. Nu are raspuns sau solutii la nici o intrebare de aici. El face videoclipuri in parc in curtea spitalului. De baiat bun ce e la parasit si nevasta, a ramasa singur cu tacsu doi comunisti batrini. Copii faceti tot ce puteti si mergeti la vot pentru ca numai asa putem sa evitam dezastrul in care o sa intram 4 ani. Oprescule fa un bine romanilor si dute si candideaza la Moscova.
  • +3 (3 voturi)    
    ironie si jignire (Sâmbătă, 7 iunie 2008, 0:03)

    jo [anonim]

    exista vreo deosebire intre ironie si jignire? daca da, care? sunteti siguri ca si majoritatea vorbitorilor de romana sunt "pe aceeasi lungime de unda semantica" cu dumneavoastra?
  • 0 (0 voturi)    
    d-nu blaga! (Sâmbătă, 7 iunie 2008, 10:07)

    unu [anonim]

    chiar aveti tatuaje cu basescu?
  • 0 (0 voturi)    
    primaria capitalei (Sâmbătă, 7 iunie 2008, 10:10)

    deocamdata anonim [anonim]

    d-le Oprescu ati afirmat la tv. ca blaga era nu stiu unde, partid sau altceva, in timp ce dumneavoastra operati cu ,,profesionalism" victimele mineriadelor.
    in timp ce operati ce ati gandit:
    ba da bine bat astia, in partidul asta o sa fac cariera.
  • 0 (0 voturi)    
    ce veti face? (Sâmbătă, 7 iunie 2008, 12:02)

    crs [anonim]

    Domnule Oprescu, veti demasca, dupa ce veti ajunge primar, ce s-a intamplat la primarie in ultimii ani de zile?? Suntem si noi curiosi in buzunarele cui s-au dus banii capitalei. Si cred ca ar trebui sa mai spuneti inca o data de unde banii pentru campanie (putini cei drept tinand cont de faptul ca Blaga si PD-L se gasesc si in wc-urile publice afisati). Va doresc Bafta !!!!!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    cat costa autostrada suspendata si de unde ia bani (Sâmbătă, 7 iunie 2008, 16:10)

    Calin Ionescu [anonim]

    Buna ziua ,

    1. aveti idee cat costa autostrada suspendata Otopeni - Giurgiului/ Magurele ( 28, 32 Kilometri ) ca bani/timp si ca blocaje in trafic . De unde veti asigura finantarea...In usa kilometru de autostrada suspendata e 5.68 miliarde dolari, pe teren virgin ( adica fara exproprieri / demolari/ rerutari utilitati etc.)

    2. Cum veti colabora cu un consiliu majoritar PNL?

    3. Aveti in vedere o "constitutie" a Bucurestiului : buget unic, subordonarea primariilor de sector, plan urbanistic unic, ca toti caii sa traga in aceiasi directie?

    4. Cum veti rezolva urmatoarele probleme de civilizatie urbana care tin de nesimtirea bucurestenilor: scuturatul presurilor de la balcon, aruncatul tigarii pe geamul masinii, aruncatul gunoiului langa cos, mancatul de seminte cu lasatul cojilor pe trotuar, peturile /ambalajele abandonate peste tot, cainii vaganbonzi, zgomotul stradal peste limita normala ( claxoane, muzica din masini, motociclete turate), politisti comunitari /jandarmi care nu ajuta victimele violentelor stradale?

    5. Veti continua sa fiti drector la 3 spitale si senator?\

    6. Veti reveni in PSD?

    7. Daca nu veti fi in stare sa nu faceti nimic din ce ati promis intr-un an, aveti coaie sa va dati demisia?
  • 0 (0 voturi)    
    intrebare (Sâmbătă, 7 iunie 2008, 16:23)

    cornel [anonim]

    cum puteti justifica dle doctor ca in ultimii patru ani ati efectuat 20 de operatii in conditiile in care un profesor executa cateva mii?
  • 0 (0 voturi)    
    Retoric (Sâmbătă, 7 iunie 2008, 18:54)

    Mahaleanu Florin [anonim]

    Cred ca vei fi un la fel de slab primar ,asa cum esti
    medic. Mai bine renunta ,oricum te-ai facut de ras !
  • 0 (0 voturi)    
    Comentarii (Duminică, 8 iunie 2008, 8:07)

    Emil Stamate [anonim]

    Frumos...cum zice unul ceva naspa de PD-L sau de Blaga, cum primeste " - " , sunteti jalnici. Nici un candidat nu-i mai breaz, dar macar sa scapam de mafia ce-a stat 16 ani, sa mai vina si " stanga" in Bucale, sa-i vedem si pe ei cum fura :)
  • 0 (0 voturi)    
    Un adevarat medic care presupune cultura si (Duminică, 8 iunie 2008, 9:20)

    OMUL [anonim]

    demnitate, nu are ce cauta intrun partid condus de fostul sef al propagandei comuniste din RSR;nu are ce cauta intrun partid penal ,condus de un criminal si manipulator al nestiintei oamenilor.Constiinta ta de om si medic, nu a fost socata si indignata de faptul ca ilegal(fara a respecta propriul Decret Lege) , iliescu, a dat ordin armatei in iunie 1990, sa intervina in strada impotriva demonstrantilor ce actinau legal ,fara mana armata si fara a fi proclamata Starea De Urgenta, asa cum prevedea Decretul Lege 92/90 ;art.82/g publicat in M.OF.-35/18.03 1990?Constiinta ta de om, nu a fost indignata de faptul ca in urma ordinului ilegal au murit si au fost raniti si mutilati oameni nevinovati? Acesti demonstranti actionau pasnic si legal. Daca ai privit la TV demonstratiile violente din Franta, care au dus la distrugeri uriase si la morti si raniti din randul fortelor de ordine, aceste forte, nu au folosit munitie de razboi si armata nu a fost scoasa in strada cu toate ca politia franceza a fost mai "depasita" decat militia noastra din iunie 1990.Nu meriti sa fi primarul capitalei Romaniei! Nu din motivul ca esti odrasla de opresori ai neamului romanesc si slugi sangeroase ale comunismului.Nu meriti ,deoarece dupa 1989, cand erai liber sa gandesti si sa te exprimi ai sprijinit pe iliescu si regimul sau ;il sprijini . Regim care in libertate a adus cele mai mari daune neamului romanesc.Cetatenii romani se fac si ei vinovati deoarece au votat peste 85%, cu canalia si regimul sau.Cetatenii, au circumstante atenuante, deoarce, nu au avut stiinta si pregatirea sa faca fata la manipularea,dezinformarea si razboiul pshihologic declansat de profesionisti impotriva lor.Tu, nu ai nici-o circumnstanta atenuanta deoarece stiai ce se pune la cale,care vor fi metodele folosite si care vor fi si au fost urmarile acestor grave infractiuni .Ai stiut! Ai tacut! Ai mers mai departe alaturi de criminali si infractori !Nu ai condamnat niciodata aceste orori.
    • 0 (0 voturi)    
      De unde (Duminică, 8 iunie 2008, 13:10)

      MG [anonim] i-a raspuns lui OMUL

      atita demnitate de la acest om cand se vede cu ochiul liber ce ne pregatesc astia din PSD. Mai tii minte ce vroia Nastase sa faca? Vroia sa intri in anumite zone din centru cu buletinul. Sa faca zone numai ale lor comunsiti imputiti. regel Mihai a fost fugarit si intors de la aeroprt de Iliescu si acum asta vrea sa continue suspende retrocedarile. Normal duce mai departe "gandirea de partid". Indiferent cat se forteaza sa para in gindire altfel tot mai aruca cate o idee comunista ca taxa pentru bogati. Ai dreacu bogati sa le luam banii ca noi asia din PSD sintem amarati rau.
  • 0 (0 voturi)    
    Politia animalelor (Duminică, 8 iunie 2008, 10:12)

    dianora [anonim]

    Pe baietii si fetele finuti de la Politia Animalelor pe care i-am vazut si eu pe Discovery amendand cetateni pt. neglijarea pisicutelor sau culegand veverite stresate de trafic de pe sosea ii mananca haitele noastre de maidanezi din Rahova la cina fara probleme. Si daca printr-o minune ati reusi sa strangeti 100.000 de caini din Bucuresti in 2-3 luni, cum ati spus, cum veti impiedica alti caini din judetul Ilfov, sa le ia urgent locul?
  • 0 (0 voturi)    
    Oprescu-mare medic. (Duminică, 8 iunie 2008, 18:18)

    ilinca [anonim]

    d-le doctor sunteti unul din cei mai mari medici din Romania as vrea sa stiu care este motivul adevarat pt care a ti intrat in cloaca asta din politica romaneasca si mai ales sa candidati pt primaria Bucurestiului stiind sigur ca mare lucru nu puteti face in 4 sau 8 ani.Adica ceva care sa iasa in evidenta si care sa ajute oamenii sa locuieasca altfel in Bucuresti.