Dezbatere la TVR: Geoana versus Boc

PSD si PD-L vor alegeri parlamentare in luna noiembrie

de D.G.     HotNews.ro
Marţi, 3 iunie 2008, 21:40 Actualitate | Politic

Liderul PD-L, Emil Boc, si cel al PSD, Mircea Geoana au cazut de acord marti seara in cadrul unei emisiuni la TVR ca alegerile parlamentare sa aiba loc in noiembrie 2008. Si asta in contextul in care cele doua partide se lauda cu performantele obtinute la alegerile locale."Daca astazi am fi avut alegeri parlamentare, PSD ar fi avut 35%", a declarat Geoana, in timp ce Emil Boc a subliniat ca PD-L a obtinut 14 consilii judetene iar PSD a pierdut 4 fata de alegerile din 2004.

Liderul PD-L, Emil Boc, l-a acuzat, din nou pe presedintele PSD, Mircea Geoana ca sustine guvernul Tariceanu II, sustinand ca daca "PSD ii sustine, maine dam jos guvernul Tariceanu".

"Tendinta de crestere a PSD nu se regaseste in fapte concrete, pt. ca a pierdut 4 consilii judete, PD-L a crescut de la 4 la 14 consilii judetene", a declarat Boc.

Intrebat daca isi reproseaza ca nu l-a nominalizat pe Oprescu, Geoana a evitat raspunsul direct, explicand ca PSD are oricum un scor bun in Bucuresti.

Emil Boc nu a ratat ocazia de a sublinia inca o data "fratia de cruce dintre PNL si PSD", referindu-se la sustinerea pe care PSD a anuntat-o pentru candidatul liberal, Andrei Chiliman la primaria sector 1.

Emisiunea de la postul public de televiziune a fost moderata de Mihai Radulescu.

























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU Bill Nichols, critic de film si pionier al studiului de film documentar: In timpul facultatii inca nu stiam ce voi deveni. Eu nu eram interesat sa fac bani, ci cautam implinirea. Si a durat o vreme sa imi dau seama.

Bill Nichols, critic de film american, profesor emerit si un pionier al studiului de film documentar contemporan a discutat in cadrul unui interviu despre visele si aspiratiile din tinerete, tehnicile din filmele documentare si influenta tehnologiei in industria cinematografica.
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Bill Nichols

1302 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    ... (Miercuri, 4 iunie 2008, 0:32)

    make21 [anonim]

    Degeaba le arati la prosti ca PNL-ul e sustinut de PSD ca oricum nu ii duce capul sa vada asta.Asa ca ne mai asteapta se pare multi ani sub imperiul comunistilor noroc ca eu o duc bine restu sa sufere pt prostia care o au in cap
  • +1 (1 vot)    
    Degeaba (Miercuri, 4 iunie 2008, 7:49)

    Dianora [utilizator]

    Degeaba au hotarat Geona si Boc in noiembrie. Daca tata Iliescu, rugat de Tariceanu zice VETO, vor fi la primavara !
  • 0 (0 voturi)    
    Ok (Miercuri, 4 iunie 2008, 8:33)

    Transilvanina man [anonim]

    @make21 [anonim]
    De acord cu tine si eu si fam mea o duc bine si sunt sanatos insa pana la urma daca ii lasam pe jegurile de la pnl si psd sa faca ce vor o sa suferim si noi .Si degeaba spui ca cei multi si prosti sufera pt ca uite eu locuiesc in Oradea si ciuma galbena a iesit aici si la Primarie si la CJ.Si eu am pretins ca am concitadini seriosi si normali la cap! Eee uite ca m-am inselat .Vor avea ce au votat ADICA HOTI SI INCOMPETENTI .Daca i-ai vedea ce fata au si ce "programe"au ...te-ai ingrozi ...Hitler e mic copil !
    • 0 (0 voturi)    
      pamantul fagaduintei (Miercuri, 4 iunie 2008, 11:08)

      deus [anonim] i-a raspuns lui Transilvanina man

      Vino la noi, la Cluj -te-asteptam cu drag! E asa de frumos si de bine ca nu-ti mai revii! Curge peste tot lapte si miere, boc si ai lui ne impart zilnic bani, slujbe, case si masini - hai repede, veniti cu totii ca la Caritas!
  • 0 (0 voturi)    
    dreptate si adevar (Miercuri, 4 iunie 2008, 11:07)

    C5 [utilizator]

    este la mintea cocosului sa nu vezi fratia de singe intre cele 2 partide(sau mai bine zis intre unii sforari din ambele partide);totul,dar totul se invirte in jurul luptei comune impotriva omului cel mai curajos si puternic numit Traian BASESCU ; le sta in git si nu-i lasa sa continue sa fie primadone cum s-au obisnuit pe seama poporului acesta orsicum lovit de multe alte calamitati.Dreptatea si adevarul vor iesi la iveala,dar nu-i usor
    • 0 (0 voturi)    
      aha ... (Miercuri, 4 iunie 2008, 12:30)

      io [anonim] i-a raspuns lui C5

      A venit Shogun,
      Omul cel mai bun,
      Omul cel mai drept.
      Sa le tina piept :)

      Unele generatii s-au uitat prea mult la Star Wars :)
      De aia se cheama SF, oameni buni, ca sa nu credeti chiar asa tot ce se spune acolo ...
  • 0 (0 voturi)    
    degeaba (Miercuri, 4 iunie 2008, 12:55)

    palinca penala [anonim]

    degeaba zice geona de noiembrie, ca data alegerilor o hotaraste bunicuta.
    geoana, iar misti in front?
    • 0 (0 voturi)    
      Taram -bum -bum,taram -bum -bum (Sâmbătă, 8 noiembrie 2008, 17:07)

      FOX [anonim] i-a raspuns lui palinca penala

      Lume,lumeeee ,,,,,,,,! A venit circul ,parlamenarelor!!!!Ce vom privi in Arena cu sufletul in gat si ochi mariti de neincredere??Jonglerul cu pliciuri,Pisicile mieunatoare{mari cantarete}Dresorul de oi,antrenori si fotbalisti!Mimul ortodox,Cameleoni politicii,Strajerul mioritic,Trupa de calareti nomazi{sau Hungarii zburatori}.Nu plecccaattiii!!!Lista continua cu mari iluzionisti;Nastase cu matusa:{asta pe post de asistenta"}Geoana,cu jobenul sau minunat{scoate cate 20.000euroi,nu iepuroi}.Minunile se tin lant,veti vedea cum un candidat cu 3 mici si 5 beri satura un sat intreg!!!!Pentru voi si numa' pentru voi artistii vor impleti cu andrele fularul sarpe{sau sarpele fular},vor zbura pe matura,vor canta, vor dansa, vor face tumbe,vor minti,vor insela,asi vor da palme se vor inghionti,asi vor turna laturi in cap,se vor porcai,se vor milogii,doar doar va vor capta atentia si vor pune mana din nou pe banutzii dumneavoastra!taram-bum -bum,a venit circul!!!
  • 0 (0 voturi)    
    @deus (Miercuri, 4 iunie 2008, 16:16)

    cosmin [anonim]

    cate unul vine din floresti cu boceluta, si, dupa 2 zile si-un costum nou, isi uita conditia, uita de munca campului si se-apuca sa posteze mesaje pe internet.cam asa ca tine.daca nu-ti place la cluj, du-te mah la scara ta cu restu de 25% gica contra, si lasa-ne pe noi sa ne "chinuim"aici. :)