Un sondaj Avangarde o arata pe Ecaterina Andronescu drept cel mai bun comunicator dintre personalitatile politice. Surse HotNews spun ca ea l-ar putea inlocui, sub interimat, pe Dragnea la sefia PSD

de N.O.     HotNews.ro
Joi, 7 decembrie 2017, 20:26 Actualitate | Politic

Sondaj Avangarde
Foto: captura Antena 3
Antena 3 a prezentat joi un sondaj Avangarde din care reise ca senatorul PSD Ecaterina Andronescu este cel  mai bun comunicator dintre personalitatile politice. Potrivit unor informatii HotNews, Ecaterina Andronescu este luata in calcul in partid ca o posibila solutie de conducere interimara a PSD, dupa epoca Dragnea. Alte informatii din PSD arata ca este posibila insa si o solutie colectiva de conducere a partidului dupa plecarea lui Liviu Dragnea din fruntea sa.

Sociologul Marius Pieleanu a prezentat joi un sondaj Avangarde care arata opinia cetatenilor fata de prestatia publica a personalitatilor politice in rolul de comunicator.

Potrivit sondajului, 44% dintre cetatenii intervievati au considerat ca Ecaterina Andronescu este un bun comunicator. Pe locul doi in acest top al comunicatorilor din cadrul partidelor politice s-a situat fosta ministra a Fondurilor Europene Rovana Plumb, cu 36%. Acesta este urmata de deputatul ALDE Varujan Vosganian, cu 26%, secretarul general adjunct al PSD Codrin Stefanescu, cu 25%, iar Gelu Visan 24%.

Pe urmatoarele pozitii s-au situat ministrul Mediului, Gratiela Gavrilesscu, prim-vicepreşedintele PNL, Raluca Turcan, senatorul PNL Alina Gorghiu, purtatorul de cuvant al PSD Adrian Dobre si deputatul PSD Liviu Plesoianu.

“Lista e mult mai lunga, dar am facut o selectie mai semnificativa si am ales principalii comunicatori ai fiecuir partid care au adunat puncte in evaluarea noastra la nivel national”, a explicat Pieleanu, care a adaugat ca “nu am prezentat si opinia negativa, pentur ca am incurca lucrurile si am intra in discutii tehnice”.

Potrivit sociologului, in acest sondaj nu au fost luati in calcul liderii partidului, pentru ca sunt la alta categorie.



Citeste mai multe despre   




















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

3214 vizualizari

  • +8 (8 voturi)    
    Faine repere mai avem ! (Joi, 7 decembrie 2017, 20:37)

    FlorinG [utilizator]

    "Antena 3 a prezentat un sondaj al lui Pieleanu" suna ca "a inghitit verde de Paris in care fusese amestecata cianura de potasiu".
    • +4 (4 voturi)    
      Asta arata ca PSD nu mai are nicio sansa (Joi, 7 decembrie 2017, 23:26)

      Zimbru [utilizator] i-a raspuns lui FlorinG

      PSD-ul cu sa fara Dragnea este dupa anul 2017 de guvernare si de majoritate in parlament, un partid sortit pieirii. Ecaterina Andronescu, o ultima scursoara. PSD este din epoca comunista, deci trebuie sa ramana istorie.
  • +11 (11 voturi)    
    Interesant: EA este comunicator perfect PSD. (Joi, 7 decembrie 2017, 20:39)

    AlexJ [utilizator]

    Lectie de comunicare pentru PSD, bazat pe strategia Ecaterina, in 3 pasi:

    1. Eu sunt mic, nu stiu nimic.
    2. Nu e semnatura mea (corolarul: nu semnez niciodata nimic)
    3. Chiar daca tema discutiei e X, cred ca ar fi mai bine sa vorbim despre Y (oameni saraci, agenda poporului, alte prioritati, multa lume vorbeste despre Y).


    Astea sunt cele 3 caracteristici pe care le-am observat de fiecare data in comunicarea doamnei EA.
    Success PSD.
  • +6 (6 voturi)    
    kati - garantat vanghelie? (Joi, 7 decembrie 2017, 20:43)

    vasilicav [utilizator]

    serios? au facut sondajul printre proprii telespectatori?
  • +5 (5 voturi)    
    evident (Joi, 7 decembrie 2017, 20:43)

    codyrocco [utilizator]

    gen, chiorul in tara orbilor. cel _mai putin prost_ din curtea scolii. dar tot n-ar fi tantea asta...ooo...nicidecum.
  • -8 (8 voturi)    
    Lipsește o rubrică din sondaj (Joi, 7 decembrie 2017, 20:48)

    Lovercraft [utilizator]

    Rubrica „Ficus”.
    • 0 (0 voturi)    
      Ai dreptate mare, de aceea mai adaug aici (Sâmbătă, 9 decembrie 2017, 2:57)

      Bazil [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

      o mare realizare a comunicatoarei E. Andronescu: http://www.plagiate.ro/Probatoriu/ioachim.a.2008aa.pdf
      Lucrarea este retrasa din arhiva revistei Thin Solid Films, (revista Elsevier): https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0040609007003884
  • +6 (8 voturi)    
    Androneskovaia (Joi, 7 decembrie 2017, 21:21)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Groparul invatamântului românesc si colaboratoare apropiata a CRIMNALULUI ILIESCU. Tocmai potrivita in locul hotului Dracnea
  • +4 (6 voturi)    
    factura (Joi, 7 decembrie 2017, 22:05)

    MoemBius [utilizator]

    pentru reclama/spalare fortata de creiere e trimisa la P$D sau la Abramburica?
  • +4 (4 voturi)    
    . (Joi, 7 decembrie 2017, 22:17)

    Evq [utilizator]

    Mvaaai, nu-mi vine să cred că Pleșoianul e atât de jos...
  • +8 (8 voturi)    
    Sa puna Shaf pe The Destroyer? (Joi, 7 decembrie 2017, 22:26)

    Wanheda [utilizator]

    Oh the horror!!! Sa inteleg ca distrugerea invatamantului a fost Proiectul Pilot???
  • +4 (4 voturi)    
    E o eroare de comunicare din partea @vangarde. (Joi, 7 decembrie 2017, 22:26)

    alibaba_zeul_meu [utilizator]

    Tariceanu este pe primul loc.
  • +5 (5 voturi)    
    Mda, sondaj... (Joi, 7 decembrie 2017, 22:48)

    Observator roman [utilizator]

    ...zi-i Pieleanu si pace! Ptiu!!!
  • +7 (7 voturi)    
    vorbeste, dar mult si prost. (Joi, 7 decembrie 2017, 22:48)

    IancuJianu [utilizator]

    la fel cum a facut cu educatia, e distrusa de tot.
  • +4 (4 voturi)    
    bramburica (Vineri, 8 decembrie 2017, 0:10)

    clujanu [utilizator]

    Nu au alta mai buna
  • +2 (2 voturi)    
    De asemenea, sa nu uitam (Vineri, 8 decembrie 2017, 7:32)

    un_carnat [utilizator]

    Cine e groparul invatamantului romanesc. A stai, mai e si Pop.
  • 0 (0 voturi)    
    Abramburica, corupta (Vineri, 8 decembrie 2017, 14:22)

    Lupulsas [utilizator]

    Este emblematic, ca din partea PSD este cea mai credibila aceasta zdreantza corupta, care a pus la pamant invatzamantul in RO.