Serban Nicolae: Probabil ca electoratul a trimis-o in Parlament pe doamna Chichirau sa ia 150 de milioane pe luna ca sa ma injure pe mine. Imi cer scuze fata de electorat

de N.O.     HotNews.ro
Miercuri, 6 decembrie 2017, 20:02 Actualitate | Politic

Serban Nicolae agasat de Cosette Chichirau
Foto: Captura Facebook
Senatorul PSD Serban Nicolae a sustinut miercuri ca a avut o rabufnire fata de deputata USR Cosette Chichirau, lucru pentru care isi cere scuze fata de electoratul sau, relateaza News.ro.

"Nu e niciun fel de bucurie sau de satisfactie. Probabil ca electoratul care a trimis-o in Parlament pe doamna deputat a trimis-o exact pentru acest motiv, sa ia 150 de milioane de lei pe luna, diurne, cazare, transport si asa mai departe, sume forfetare, ca sa ma injure pe mine. Am lasat-o, a facut-o de mai multe ori, din pacate pentru mine si imi cer scuze pentru asta. La un moment dat am cedat si am replicat pentru ca nu am mai suportat insulta si calomnia repetate. Fata de electoratul meu imi cer scuze, imi pare rau fata de oamenii de buna credinta ca nu pentru asta m-au trimis pe mine in Parlament, sper sa nu se mai repete (...) Din pacate in fata unor injurii repetate si a unor insulte repetate am avut o rabufnire pentru care imi ce scuze", a declarat Serban Nicolae.

Deputata USR Cosette Chichirau a filmat, miercuri, din plenul Camerei, in timpul scandalului pe legile justitiei si a transmis live pe Facebook. La un moment dat, ea are un schimb dur de replici cu senatorul PSD Serban Nicolae, care se afla in prima banca in plenul Camerei Deputatilor, ajungandu-se la replici precum "Hot"/"Nesimtita"; "Am poza ca sunteti sofer"/ "Am poza in care faceti sex anal".

Cosette Chichirau: Am venit aici ca sa nu mai furati voi. Ati incercat cu OUG 13, nu v-a iesit, v-ati intors in Parlament, acelasi personaj, aceleasi proceduri.

Florin Iordache: N-am ce discuta cu tine!

Cosette Chichirau, mergand spre banca in care statea Serban Nicolae, langa Ioan Munteanu: Doar dezbatere vrem. (...) Oameni care nu citesc Constitutia, e o procedura neconstitutionala. Si ei se enerveaza ca nu i-am lasat sa-si treaca legea in 70 de minute.

Apoi, catre Ioan Muntean, filmandu-l cand le facea semn cu degetul social-democratilor cum sa voteze: Nimeni nu stie ce sa voteze, ca daca nu le aratati dumneavoastra habar n-au. 

(...)

Nimeni nu stie ce voteaza, decat un om din fata, dar grupul infractional organizat trebuie protejat. Un grup infractional organizat voteaza impreuna, asta se intampla aici. Eu voi fi inamicul numarul unu al PSD. Sper sa nu iau bataie pe aici pe la Parlament, sper sa nu iau bataie pe holurile Parlamentului. 

Serban Nicolae catre alt parlamentar PSD: Astia se filmeaza si isi dau declaratii unul altuia si aproba din cap: da, ce adanc le spui.

Cosette Chichirau: Si cei care fura sunt prezenti in Parlament.

Serban Nicolae: Asta nu are nicio meserie.

Cosette Chichirau: Hotii sunt in fruntea Parlamentului, penalii, penalii...

Serban Nicolae: Doamna, penala este mama care v-a facut asa nesimtita, sa stiti!

Cosette Chichirau: Da, serios?

Serban Nicolae: Da, absolut!

Cosette Chichirau: Hai, mai spuneti, ce lege votam aici, care sunt prevederile cele mai importante si de ce sunteti aici, ca sunteti senator? In ce calitate sunteti aici?

Serban Nicolae: Dvs. cine sunteti?

Cosette Chichirau: Ce cautati aici? Eu sunt Cosette Chichirau, deputat USR de Iasi.

Serban Nicolae: Nu s-ar spune.

Cosette Chichirau: Si sunt aici ca sa apar justitia.

Serban Nicolae: Da' aia-i buna, leafa marita de Guvernul PSD, e buna leafa aia...

Cosette Chichirau: Luati-o dvs.

Serban Nicolae: Si toate drepturile. Nu va e rusine sa incasati bani nemunciti? Nu va e rusine sa fiti atat de nesimtita?

Cosette Chichirau: Cele 700 de amendamente nu sunt munca?

Serban Nicolae: Ia spuneti dvs. care sunt alea 700 de amendamente! L-ati semnat pe vreunul? L-ati citit pe vreunul? Nu va hliziti cu gura aia la mine. Spalati-va pe dinti, aveti mancare pe dinti.

Cosette Chihirau intoarce camera si se filmeaza pentru a demonstra ca are dintii curati: Zice ca am mancare intre dinti. Nu cred, eu ma spal pe dinti. Ma insulta, dar nu e o problema, pentru ca domnul Serban Nicolae insulta tot poporul roman si fura impreuna cu grupul infractional...

Serban Nicolae: Eu n-am furat, nu fiti nesimtita! Faceti o plangere penala! Uite, cautati un coleg alfabetizat si faceti o plangere penala

Cosette Chichirau: Hai, spuneti.

Serban Nicolae: da, de ce nu cautati un coleg alfabetizat, care sa va scrie o plangere penala la adresa mea. Va rog frumos nu mai radeti, ca e o imagine dezolanta

Cosette Chichirau: Cine rade?

Serban Nicolae: Da, de ce nu faceti asta? Uite, cautati un coleg care a terminat clasa a II-a, care sa va scrie o plangere penala la adresa mea, daca eu am furat. Si daca n-am furat...

Cosette Chichirau: Dvs. ati fost sofer.

Serban Nicolae: Nu, n-am fost niciodata sofer!

CCosette Chichirau: Sunteti sofer la grupul infractional organizat!

Serban Nicolae: Dvs. sunteti atat de proasta incat este incredibil ce spuneti. Ia demonstrati-mi ca am fost sofer. Hai, demonstrati-mi! Ia cautati...

Cosette Chichirau: Avem poze.

Serban Nicolae: Poze? CV-ul e in poze? Eu am un CV... Eu am o poza in care dvs. faceti sex anal. Acuma, ce sa facem?

Cosette Chichirau: Dvs. aveti CV? Care sunt calificarile dvs.?

Serban Nicolae: Ia, stiti sa cititi?

Cosette Chichirau: A, ca distrugeti justitia in Romania, ca furati Romania bucata cu bucata?





















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

5702 vizualizari

  • +38 (38 voturi)    
    mentalitate de sofer (Miercuri, 6 decembrie 2017, 20:17)

    Radu10 [utilizator]

    Nu ai ce sa-i faci, mentalitatea agresivă de mahala nu se vindecă. Î

    n schimb acest Serban Nicolae are o mare importanță prin faptul că e "copilul de suflet" al lui Ion Iliescu.

    Prin acest Șerban Nicolae, copil de suflet al lui Ion Iliescu se dărâmă mitul lui Iliescu ca "om rafinat" "iubitor de cultură", "apropiat artiștilor", "iubitor de frumos" etc.

    Așa primitiv cum este Șerban Nicolae este în realitate și tăticul lui, Ion Iliescu. Degeaba stai la priveghiul Silviei Dumitrescu Timică dacă ți-l iei "copil de suflet" pe acest Șerban Nicolae.
    • +14 (14 voturi)    
      nu-i mentalitate de sofer (Miercuri, 6 decembrie 2017, 22:57)

      StefanB52 [utilizator] i-a raspuns lui Radu10

      este mentalitate de gunoi, de jeg uman. Eventual mentalitate de sofer de penali.
  • +32 (32 voturi)    
    Tupeu de penal (Miercuri, 6 decembrie 2017, 20:18)

    R.A.Muresan [utilizator]

    El injura si sustine ca e injurat.
    Parlamentarii puterii fura si striga hotii.
    Parlamentarii puterii dau lovitura dupa lovitura statului de drept si acuza ca exista un stat paralel.
  • +26 (26 voturi)    
    vierule landrace... (Miercuri, 6 decembrie 2017, 20:19)

    moon-tea [utilizator]

    tu injuri natiunea romana de banii aia...

    care-i mai rau?
  • +23 (23 voturi)    
    rabufnire?! (Miercuri, 6 decembrie 2017, 20:21)

    liviu_ [utilizator]

    dovedest I ca esti un tzaran infect si un jeg fara scrupule!
    asta nu e rabufnire!
    si vb. in cunostinta de cauza ca ma enervez usor...

    oricum ce-ti pasa ca ai imunitate!
  • +29 (29 voturi)    
    Sa injuri o femeie (Miercuri, 6 decembrie 2017, 20:38)

    Ord [utilizator]

    este un semn de inalta tinuta morala si denota o educatie de exceptie. Cat despre salariu, diurne si alte drepturi ce le-au votat psdistii pentru alesii neamului, de ce nu i le taie ca doar este o femeie. Sa ia banii doar memdrii psd sau mai simplu, sa voteze cine sa ia salariu si cine nu in Parlamanet.
    • +5 (5 voturi)    
      electoratul lui are acelasi scop (Joi, 7 decembrie 2017, 0:17)

      Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui Ord

      Sa fie platit cu 150 milioane de lei pe luna ca sa injure si sa provoace injuraturi.
      Fisa postului este aceeasi, banii vin de la noi.
  • +23 (23 voturi)    
    in mod repetat (Miercuri, 6 decembrie 2017, 20:39)

    zigot [utilizator]

    ai aratat cat esti de " sarman " in toate cele.
  • +21 (21 voturi)    
    in mod repetat (Miercuri, 6 decembrie 2017, 20:39)

    zigot [utilizator]

    ai aratat cat esti de " sarman " in toate cele.
  • +29 (29 voturi)    
    Isi cere scuze fata de electoratul sau (Miercuri, 6 decembrie 2017, 20:40)

    Andradda [utilizator]

    El nu are absolut deloc electorat.
    A ajuns in parlament pt ca electoratul PSD-ist n-a avut de ales. Dragnea l-a pus pe lista si gata povestea.

    Cretinul asta nu merita nici macar un scuipat.
  • +26 (28 voturi)    
    monstrule (Miercuri, 6 decembrie 2017, 20:41)

    lp [utilizator]

    te injur eu, gratis ! esti un penal, votezi legi pentru hoti si infractori
  • +14 (14 voturi)    
    Pentru Borcan Nicolae (Miercuri, 6 decembrie 2017, 20:48)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    TICALOSIA ARE LIMITE IAR VOI LE-ATI DEPASIT DE MULT, borfasilor!

    Decembrie 19889 = Decembrie 2017
    Veti fi striviti si veti avea soarta pe care v-o meritati!
  • +15 (15 voturi)    
    Si de la mine! (Miercuri, 6 decembrie 2017, 20:52)

    Pac-pac [utilizator]

    O puie...tot pe gratis!
  • +11 (11 voturi)    
    face si omul ce stie (Miercuri, 6 decembrie 2017, 21:04)

    Francisc 1 [utilizator]

    filmul evenimentelor
    https://www.youtube.com/watch?v=kkfYAMM3EjE
  • +18 (18 voturi)    
    Ati vazut ca replica era ca hotii au marit (Miercuri, 6 decembrie 2017, 21:14)

    deval [utilizator]

    lefurile parlamentarilor si deci - doamna, ar trebui sa taca !
    Romania , ar trebui sa taca pentru ca din ce fura, dau cate ceva si celorlalti !!
  • +19 (19 voturi)    
    Un idiot complexat (Miercuri, 6 decembrie 2017, 21:15)

    tudorLeo [utilizator]

    Pana si scuzele sale sunt deturnate in acuzatii... Mentalitatea ghiolbanului complexat!
  • +17 (17 voturi)    
    Demn... (Miercuri, 6 decembrie 2017, 21:16)

    purplehaze [utilizator]

    de rolul de Sofer al penalului Catalin Voicu !
    Privirea lui sincera, surasul lui bovin plin de incredere in majoritatea parlamentara arata clar ca individul nu realizeaza ce magarie a facut, ha !
    "Eu am o poza in care dvs. faceti sex anal. Acuma, ce sa facem?"....Bravo ma animalule !!!!! Si te mai ocupi si cu legile Justitiei,,,Vai de NOI !!
  • +11 (11 voturi)    
    . (Miercuri, 6 decembrie 2017, 21:28)

    AlterEgo21 [utilizator]

    Trecand peste insultele adresate de acest domn, pe care le gasesc dezgustatoare si total nepotrivite in orice context social, dar mai ales in Parlamente, ma revolta extrem de mult faptul ca acest domn crede ca daca cei din PSD au marit salariile unor oameni le-au luat acestora dreptul de a-i critica. E strigator la cer!
  • -18 (24 voturi)    
    Slabi, dom'le, prea slabi (Miercuri, 6 decembrie 2017, 21:29)

    victor.alexa [utilizator]

    Că Șerban Nicolae vorbește urât, asta se știe public de mult, mult timp. Dezamăgitoare este atitudinea de clasa a 4 a USR-iștilor cu proteste penibile. De strigat hoții, hoții poate oricine și oriunde. Mai greu e când trebuie să te remarci prin ceva pozitiv, un discurs memorabil, o dezbatere deșteaptă, vorbe care să surprindă.

    Lumea i-a votat pentru că au intenții bune și "biografii curate", dar sunt total inofensivi, plini de clișee și slabi în confruntări. Așa te bați cu ditai PSD-ul?
    • +6 (6 voturi)    
      "Demnitar" cu vocabular de gangster (Miercuri, 6 decembrie 2017, 23:45)

      Maniu [utilizator] i-a raspuns lui victor.alexa

      pretine (sic) se stia de mult ca impostorul asta nu poate fi numit "demnitar"? Asa sunteti toti? V-ati nascut cu bataia femeilor in casa?
    • +6 (6 voturi)    
      Da domnule ... (Joi, 7 decembrie 2017, 2:19)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui victor.alexa

      ..Sa nu uitam de expresia "Tiganca imputita" folosita de Basescu intr-un moment cand era in masina personala si cand nimeni nu era de fata. Atunci, toti sustinatorii hotilor au luat "atitudine": ce mai vaiet ce mai zbucium ...

      Mai mult, aceasta expresie a fost enumerata, impreuna cu alte bazaconii, ca fiind unul din motivele pentru demiterea dictatorului.
  • +16 (16 voturi)    
    sper (Miercuri, 6 decembrie 2017, 21:32)

    g01an [utilizator]

    roata se intoarce, n-am nici cel mai mic dubiu in aceasta privinta, soferul penalilor va culege roadele a ceea ce a semanat mai repede decat altii, ca d-aia e pus acolo sa faca show, stie ca daca nu se misca repede, ii vine si lui randul.

    dar sper ca acei oameni care au decenta sa nu se lase intimidat de astfel de bolsevisme si de stalinistii de factura noua. ei injura de impotenti ce sunt si scandalul pe care il fac i-au facut pe oamenii de buna credinta sa stea deoparte de institutiile politice si administratia publica. asa au mentinut controlul, nu doar prin pasivitatea electoratului. trebuie sa rezistam, nu degeaba folosim acel hashtag si sper ca aceste chestiuni sa-i motiveze si mai tare pe cei care vor altfel de oameni acolo in parlament.
  • +15 (15 voturi)    
    AMC cu erori de " fabricatie " (Miercuri, 6 decembrie 2017, 21:38)

    Plagarus [utilizator]

    " Omul Nou " al PSDului,perfuzat de vechii tovarasi, acest consilier al lui Nelu- apa grea.
  • +15 (15 voturi)    
    Un bou (Miercuri, 6 decembrie 2017, 21:42)

    kent8 [utilizator]

    platit din banii nostri.
  • +15 (15 voturi)    
    serban nicolae (Miercuri, 6 decembrie 2017, 21:44)

    VARCIOROVA [utilizator]

    Asta-i cretin facut sau asa este el?
  • +15 (15 voturi)    
    Vai, cata politete! Stie ca se cer scuze! (Miercuri, 6 decembrie 2017, 21:46)

    Maniu [utilizator]

    Si inca fata de electoratul cu care se sterge la partea pe unde ....vorbeste. Trademark PSD H U L I G A N I S M U L de cea mai joasa speta. Femeile (nu femelele) PSD au ceva de spus?
  • +15 (15 voturi)    
    Un boschetar cu diploma (Miercuri, 6 decembrie 2017, 21:47)

    termopan [utilizator]

    Ce sa te astepti de la o coada de topor cu diploma cumparata?

    Intr-o lume normala asta imi facea presiunea la vulcanizare, voi l-ati votat in palament ca sa ne decida viitorul, meu si al copiilor mei ...
  • +16 (16 voturi)    
    Du-te ma, cu scuzele tale (Miercuri, 6 decembrie 2017, 22:03)

    un_carnat [utilizator]

    Nu asa functioneaza o declaratie. Ah, si pun pariu ca electoratul caruia ii ceri scuze nu stie nici ce functie ai in Parlament...
  • +13 (13 voturi)    
    ca sa vezi!!! (Miercuri, 6 decembrie 2017, 22:11)

    asada [utilizator]

    Bai neamul lui manivela tu pe cati bani ai fost trimis de olgofrenii PSD sa maninci rahat in parlamentul rusinii ,cuib dovedit de hoti ,borfasi ,puscariasi si golani de tot felul!!??? Acest magraon impertinent este intruchiparea a golanului de cartier la prima generatie purtator de cravata. Ne putem intreba pe buna dreptate, masa oare de ce lo fi facut !?
  • +14 (14 voturi)    
    In primavara Dragnea facea pe domnul : (Miercuri, 6 decembrie 2017, 22:32)

    Susufler0 [utilizator]

    ii sanctiona verbal dar si institutional pe parlamentarii pesedisti care sareau calul (expresia este eufemistica) pt ca de fapt golanul ala de Bacalbasa si cu celalalt, Costel- pistol mitraliera sau cum il cheama, sareau de fapt peste o intreaga herghelie !

    In aceasta sesiune parlamentara, nu isi mai permite luxul sa faca pe europeanul, pt ca se vede ca in interiorul partidului i s-a spus mai pe sleau ca el are nevoie de partid , nu partidul de el, lucru de altfel perfect adevarat, astfel ca a lasat-o mai moale cu etica.

    Asta este si motivul pt care Bacalbasa, tipul cu AKM-ul, Niciolaie si ceilalti golani pesedisti din Parlament si-au luat din nou viteza !

    PS. Asta este Romania lui Dragnea, o tara din ce in ce mai putin frecventabila chiar pt romani !
  • +8 (8 voturi)    
    Analfabet functional (Miercuri, 6 decembrie 2017, 22:57)

    Radu3945 [utilizator]

    Serban Nicolae este un muncitor alfabetizat totusi....
  • +10 (10 voturi)    
    "sper sa nu se mai repete" (Miercuri, 6 decembrie 2017, 23:20)

    anton_carpati [utilizator]

    E ca şi când n-ar avea control asupra propriilor sale impulsuri. "Sper să nu se mai repete" e scuza proprietarului unui câine care-şi face nevoile pe preşul tău. Dl senator e un animal şi aparent e conştient de faptul că e un animal.
  • +7 (7 voturi)    
    Electoratul Meu! (Miercuri, 6 decembrie 2017, 23:55)

    alibaba_zeul_meu [utilizator]

    Ci e a pus stampila pe SERBAN NECULAI?
    Ultimii saci cu buletine de vot au fost pitite de armata in luna mai. VOTAT!
  • +9 (9 voturi)    
    Serban Nicolae este un porc. (Joi, 7 decembrie 2017, 0:40)

    HogNews [utilizator]

    Serban Nicolae este un porc.
  • +7 (7 voturi)    
    serban nicolae (Joi, 7 decembrie 2017, 0:49)

    Dizidentul [utilizator]

    Daca accest MITOCAN face parte din POLITICIENII care conduc TARA este o mare rusine pentru SPD si
    pentru Parlamentul Romaniei.
    Acum se va arata adevarata fata a marilor DOAMNE
    din Guvern cel mai curios sint cum reactioneaza
    Dna.FIREA ar fi foarte dureros sa nu comenteze accest
    incident grav.Nuar strica si un comentar despre ce a
    spus si Dl.Radulescu Mitraliera.
  • +1 (1 vot)    
    eu am trimis-o bai soferu !si o s-o mai trimit ! (Joi, 7 decembrie 2017, 17:56)

    Francisc 1 [utilizator]

    si ma bucur ca va deranjează ! Va deranjează trecutul , cumpărați ca înecații diplome la 40 de ani ca sa muriți prosti cu diploma !