USR a propus suspendarea activitatii in Comisia speciala pentru legile justitiei pe perioada de doliu national prilejuita de moartea Regelui Mihai

de Iulia Rosca     HotNews.ro
Marţi, 5 decembrie 2017, 17:26 Actualitate | Politic

Deputat USR Stelian Ion
Foto: cdep.ro
Deputatul USR Stelian Ion a propus marti, in cadrul sedintei comisiei speciale parlamentare privind legile justitiei, ca lucrarile acestei comisii sa fie suspendate timp de trei zile, in perioada de doliu national ca urmare a mortii Regelui Mihai.

Propunerea lui Stelian Ion a venit dupa ce deputatul PSD Florin Iordache, presedintele comisiei, a propus in jurul orei 17.00 sa se suspende lucrarile pana maine, avand in vedere faptul ca este ziua in care a murit Regele Mihai. La sugestia lui Stelian Ion, Iordache a afirmat ca nu se impotriveste, insa totusi ar propune ca maine sa se tina sedinta.

"Aceste discutii sunt pline de tensiune. Nu trebuie sa lasam ca toate aceste tensiuni, acumulari negative sa se exprime in astfel de momente de doliu national. Trebuie sa luam toti o pauza si sa reflectam asupra noastra" a spus acesta si dupa sedinta, intr-o declaratie acordata presei.


Citeste mai multe despre   




















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

1575 vizualizari

  • -6 (14 voturi)    
    mda... (Marţi, 5 decembrie 2017, 17:39)

    bancheru83 [utilizator]

    vreau si eu concediu platit pe perioada asta de doliu national
  • +1 (9 voturi)    
    Si nu numai!!! (Marţi, 5 decembrie 2017, 17:43)

    cristian_n [utilizator]

    Pana de Revelion!
    Apoi dupe Sf.Ion!
  • -3 (13 voturi)    
    ori e doliu ori nu mai e? (Marţi, 5 decembrie 2017, 17:46)

    facebook.com/rodica.crihan [utilizator]

    de ce nu tot parlamentul sa isi inceteze activitatea?
    doar la o comisie e doliu?
    stim de ce e "doliu" la acea comisie!
    stim ca se incearca doar sa se traga de timp!
  • +7 (11 voturi)    
    Acum vom vedea (Marţi, 5 decembrie 2017, 18:04)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Ce este mai important pentru PSD: "justitia" sau imaginea
  • +10 (14 voturi)    
    la pariu ca nu se va accepta?! (Marţi, 5 decembrie 2017, 18:21)

    liviu_ [utilizator]

    acum e momentul perfect sa treaca legile cu o opozitie minima...
  • -4 (12 voturi)    
    Eu zic (Marţi, 5 decembrie 2017, 18:26)

    Un cititor [utilizator]

    că ar trebui oprite și vaccinările în această perioadă. Tot din respect pentru viață.
  • +5 (9 voturi)    
    mama... (Marţi, 5 decembrie 2017, 18:33)

    liviu_ [utilizator]

    ce prompt au aparut postacii rosii....
    ba nu aveti chiar nici un pic de scupule jegurilor?!
      #showComment#showComment
  • +1 (1 vot)    
    Bravo USR! (Marţi, 5 decembrie 2017, 19:33)

    DrStrange [utilizator]

    Singura opozitie de pe scena politica. Daca autoritatile interzic protestele ca e doliu atunci nici sa nu profite de doliu si sa-si treaca nenorocirile de legi ale justitiei.
      #showComment
  • -2 (2 voturi)    
    O actiune desteapta. Parca incepe sa miste (Marţi, 5 decembrie 2017, 20:27)

    cartofil [utilizator]

    si mortul numit USR.
      #showComment