Serban Nicolae (PSD) despre comunicatul oficial al Departamentului de Stat al SUA: Nu este asumat, nu apare foarte clar daca e pozitie a SUA. Asemenea pozitii duc la exacerbarea sentimentelor anti-americane in Romania

de Red. Stiri     HotNews.ro
Marţi, 28 noiembrie 2017, 12:55 Actualitate | Politic

Serban Nicolae
Foto: Agerpres
Serban Nicolae, senator PSD, a declarat marti despre comuncatul oficial postat pe site-ul Departamentului de Stat al SUA ca "nu este asumat" si ca "nu apare foarte clar daca este o pozitie a Statelor Unite". Nicolae a mai spus ca asemenea pozitii "duc la exacerbarea sentimentelor anti-americane in Romania". Mai mult, Nicolae a spus ca presedintele Romaniei ar trebui sa transmita instructiuni ambasadorului Romaniei la Washington pentru a transmite un protest ferm fata de acest comunicat.

"Este un comunicat extrem de bizar care incalca uzantele relatiilor internationale, cu atat mai mult uzantele intre doua state partenere, asa cum sunt Romania si SUA. Este inutil ca demers. Nu are niciun fel de utilitate de inters public. Este ilogic sub aspectul constructiei. Vorbeste de propuneri pe care le discuta Parlamentul, dar sunt facute de minustrul justitiei si care de fapt sunt niste propuneri care ar putea prezenta pericole. Este ofensator, faptul ca Departamentul de Stat sau orice persoana isi permite sa ceara imprativ Parlamentului este inacceptabil. Parlamentul Romaniei este expresia vointei suverane a poporului roman, nu poti cere imperativ", a declarat Serban Nicolae. 

El i-a cerut presedintelui Iohannis sa-i dea ambasadorului Romaniei la Washington instructiuni pentru ca acesta sa transmita la Departamentul de Stat un protest oficial fata de comunicatul de luni, in care institutia indemna Parlamentul sa renunte la modificarile legislative care aduc atingere independentei justitiei.

"Eu cred ca presedintele Romaniei ar trebui sa transmita urgent instructiuni ambasadorului Romaniei la Washington pentru a transmite un protest ferm, sa ceara clarificari in ce conditii a aparut un astfel de comunicat, cine si-l asuma", a spus Nicolae care crede ca "acest functionar, cel putin bizar" - Hans Klemm - nu aduce beneficii relatiilor romano-americane.

"Vad o exacerbare a unor antipatii fata de SUA si nu este normal", a mai zis Nicolae, invinovatindu-l pe Klemm atat pentru comunicatul transmis luni de Departamentul de stat al SUA, dar si de aceasta "exacerbare" a antipatiilor.

Potrivit senatorului PSD, "lucurile au fost lamurite,  "a fost domnul Klemm la o televiziune", s-a pronuntat Klemm si apoi a fost comunicatul Departamentul de Comunicare al Departamentului de Stat.

Serban Nicolae a adaugat ca Romania nu are niciun fel de angajament fata de SUA in zona de justitie. 

"Romania nu are angajament de slugarnicie sau pozitie inferioara, e stat egal cu toti partenerii, nu avem de dat extemporale sau a ne explica pozitiile".






















Articol sustinut de Superbrands

AmCham  - 25 de ani de impact in Romania, prin sustinerea consultarii intre mediul public si privat, pentru dezvoltarea Romaniei

Camera de Comert Americana in Romania (AmCham Romania) este de 25 de ani intre cele mai reprezentative asociatii ale comunitatii de afaceri din Romania, fiind recunoscuta drept un promotor al dialogului public-privat pe teme ce privesc mediul de afaceri, politicile publice cu impact asupra economiei, competitivitatea Romaniei sau dinamica relatiilor comerciale intre SUA si Romania.

6191 vizualizari

  • +53 (57 voturi)    
    fugi ba cu cercul ca furi curent! (Marţi, 28 noiembrie 2017, 13:01)

    Francisc 1 [utilizator]

    va spun oameni aia in fata ca sunteti o adunatura de hoti si voi nu si nu !
    • +26 (26 voturi)    
      Daca mesajul era in rusa... (Marţi, 28 noiembrie 2017, 13:54)

      Io1234 [utilizator] i-a raspuns lui Francisc 1

      ...il intelegea mai bine...
      • +15 (15 voturi)    
        sentimente anti americane ? (Marţi, 28 noiembrie 2017, 14:25)

        oilman [utilizator] i-a raspuns lui Io1234

        De unde a aparut acest idiot care spune de 'exacerbarea sentimentelor anti americane ? Oamenui buni, pe cine ati votat ? Chiar vrem sa facem un salt rapid inapoi de 30 ani doar ca sa-i salvam pe Dragnea et all de pirnaie ?
        • +8 (8 voturi)    
          A vrut sa zica sentimente anti-PSD! (Marţi, 28 noiembrie 2017, 14:59)

          liviul2006 [utilizator] i-a raspuns lui oilman

          dar a avut emotii... e foarte sensibil!
    • +14 (14 voturi)    
      este paralel cu Romania (Marţi, 28 noiembrie 2017, 14:51)

      Dimijoarei_Obt [utilizator] i-a raspuns lui Francisc 1

      Produce doar voma !
    • +5 (5 voturi)    
      delir (Marţi, 28 noiembrie 2017, 17:22)

      GeorgeOrwell [utilizator] i-a raspuns lui Francisc 1

      Asta-i in delir maxim. Ce fumeaza? Vreau si eu.
      In Romania nu exista sentiment anti-american.
      Exista insa un sentiment anti-furt, anti-hot, anti-prost, anti-mafia, anti-sfidare, anti-rus, anti-trol, anti-infractor.
      P$D, va recomand sa investiti in constructia de puscarii noi, la standarde moderne, pana mai aveti timp. In curand vine sechestrul pe banii furati si ramaneti fara conditii in vacanta "parlamentara"
  • +34 (38 voturi)    
    Ptr Tanarul Sofer Landrace (Marţi, 28 noiembrie 2017, 13:02)

    un domn [utilizator]

    Sentimente Anti-URSS, acestea Da!
  • +32 (34 voturi)    
    O fi vorbind despre sentimentele ... (Marţi, 28 noiembrie 2017, 13:03)

    LoBa [utilizator]

    ... anti-americane ale lui :P
  • +34 (38 voturi)    
    Ușa la spate! (Marţi, 28 noiembrie 2017, 13:04)

    alibaba_zeul_meu [utilizator]

    'Nea șoferu'!
  • +35 (39 voturi)    
    Baiatul asta in Rusia ar fi in elementul lui (Marţi, 28 noiembrie 2017, 13:05)

    MinDepous [utilizator]

    El si cap-de-ciunga ala, la fel ca si Nicolicea, ar fi imposibil de sesizat ca nu-s rusi.

    Nu c-am ceva cu absolut toti rusii - numai cu aia de invadeaza tarile vecine si le destablilizeaza. Adica, ce fac astia (fara partea cu invadarea; nevinovati pana la proba contrarie, nu?). Cu destabilizarea e clar.
  • +27 (31 voturi)    
    neintelegere (Marţi, 28 noiembrie 2017, 13:05)

    cugetatorul [utilizator]

    unii oameni vorbesc fara absolut nici o legatura cu realitatea crezand ca toti romanii sunt niste prosti;
    s-ar putea tot continuand pe linia asta sa se surprinda
    debarcati ca Ceausescu, cu sau fara 2 lei in plus la
    salar/ pensie
  • +41 (45 voturi)    
    Ha, Ha, Ha! V-au cazut chilotii pe glezne (Marţi, 28 noiembrie 2017, 13:05)

    neagoe [utilizator]

    si va impiedica la alergat spre elicopter.

    Puscarie !!!
  • +36 (38 voturi)    
    I-auzi (Marţi, 28 noiembrie 2017, 13:05)

    omezu [utilizator]

    Zici ca Romania e detinuta pe persoana fizica de Dragnea si mafiotii lui si nimeni nu are voie sa le zica nimic! De cand sinistrul Serban, soferul, a ajuns sa decida politica externa in tara asta?!
    Ce tupeu au borfasii astia!
  • +27 (31 voturi)    
    Procan Nicolae (Marţi, 28 noiembrie 2017, 13:06)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Mai grohăie o părere ca să apere CIUMA ROSIE care a distrus Ro.
  • +34 (38 voturi)    
    mie tocmai (Marţi, 28 noiembrie 2017, 13:07)

    monterosa [utilizator]

    ...mi-a crescut pro-americanismul la aflarea vestii cu comunicatul oficial. Iar anuntul acesta al personajului psd-ist de mai sus e tipic pentru nivelul lor de a intelege lucrurile. Ma bucur ca infractorii aia de prin Parlament afla si ei ca nu pot face orice fara a exista consecinte. Din pacate, e putin probabil sa reactioneze, ar fi in stare clar sa tradeze interesul national pentru jocurile lor mizere.
    • +7 (7 voturi)    
      tare ma tem ca, (Marţi, 28 noiembrie 2017, 14:28)

      Non [utilizator] i-a raspuns lui monterosa

      despre partea cu tradarea, zarurile au cam fost ejaculate. Nimic altceva nu poate explica tupeul cu care imping lucrurile. libertatea lor (dragnea etc.) la schimb cu libertatea noastra. rusii's priceputi la luat o tara de la/pe persoana fizica.
  • +14 (22 voturi)    
    oricum e limpede (Marţi, 28 noiembrie 2017, 13:07)

    Francisc 1 [utilizator]

    daca nu ne potolim ne ducem in jos , banutii americani o tulesc !
    • -7 (7 voturi)    
      vrei sa spui (Marţi, 28 noiembrie 2017, 14:23)

      cucuveaua mov [utilizator] i-a raspuns lui Francisc 1

      ca americanii o tulesc cu banutii - pe rachete si alte alea
  • +29 (33 voturi)    
    mai nenorocitule (Marţi, 28 noiembrie 2017, 13:08)

    ComentNews [utilizator]

    O sa ajungem sa facem puscarie pentru ca nu va mai rabdam nici fizic nici mental. Mizerie semidocta. Neasumate sunt faptele voastre poate.
  • +24 (28 voturi)    
    noroc ca nu te asculta nimeni ! (Marţi, 28 noiembrie 2017, 13:08)

    lp [utilizator]

    sentimente anti-americane my ass, poate la pesedisti..
  • +22 (26 voturi)    
    Erata (Marţi, 28 noiembrie 2017, 13:09)

    Ritzi Pitzi [utilizator]

    "duc la exacerbarea sentimentelor anti-americane in PSD"
  • +27 (31 voturi)    
    e clar (Marţi, 28 noiembrie 2017, 13:10)

    ccc745 [utilizator]

    Statul paralele a hackerit site-ul Departamentului de Stat, si au pus comunicatul ala. Americanii nici acum nu si-au dat seama ca de fapt nu au vrut sa isi dea cu parerea...
    Noroc cu Serban Nicolae asta.
  • +33 (37 voturi)    
    ? (Marţi, 28 noiembrie 2017, 13:10)

    JohnSmithx [utilizator]

    Dl. Sobolan Nicolae ar putea sa mai observe si alte defecte pe langa faptul ca nu este asumat: contine mai multe litere mici decat mari, spatierea intre randuri nu este corespunzatoare si , cel mai grav, este scris in engleza.
    Ma, voi chiar ne luati de prosti???
  • +27 (31 voturi)    
    SUA face parte din 'statul paralel' ??? (Marţi, 28 noiembrie 2017, 13:10)

    Boham [utilizator]

    PSD traieste intr-o realitate paralela (stat paralel)

    departamentul de stat da un comunicat clar iar PSD spune ca nu e asumat...pai daca apare la ei pe site cum sa nu fie asumat???

    e un comunicat OFICIAL al ministerului de externe American, al guvernului SUA.
  • +26 (30 voturi)    
    asta e nivelul discutiei? (Marţi, 28 noiembrie 2017, 13:11)

    mrness [utilizator]

    Un comunicat al Departamentului de Stat al SUA nu e un comunicat asumat de catre guvernul SUA?!?

    De ce ii mai bagam in seama? Nu se mai poate asa ceva, pur si simplu ar trebui sa iesim in strada pana accepta declansarea alegerilor anticipate!
  • +36 (40 voturi)    
    e bine (Marţi, 28 noiembrie 2017, 13:11)

    dum_i [utilizator]

    Usor usor, vedem si noi care sunt agentii sovietici in Romania.

    Stati linistiti, ca nu scapati.

    Javrelor.
    • +26 (30 voturi)    
      un pacalici (Marţi, 28 noiembrie 2017, 13:23)

      mariusssss [utilizator] i-a raspuns lui dum_i

      a fost soferul unui infractor, ce pretentii sa avem?
    • +19 (23 voturi)    
      un pacalici (Marţi, 28 noiembrie 2017, 13:23)

      mariusssss [utilizator] i-a raspuns lui dum_i

      a fost soferul unui infractor, ce pretentii sa avem?
      • +6 (6 voturi)    
        o poza care spune totul... (Marţi, 28 noiembrie 2017, 14:01)

        mariusssss [utilizator] i-a raspuns lui mariusssss

        https://assets.republica.ro/20170131/900x600/699c9d49d193e8e95589b7bc7821d1c7e94c062f.jpg
  • +39 (43 voturi)    
    asha e cind pui soferii penalilor in parlament (Marţi, 28 noiembrie 2017, 13:12)

    bogdan1477 [utilizator]

    Cind neica nimeni asta a ajuns din soferul altui penal, catalin voicu, ditamai parlamentarul, cam asta obtii. S-a trezit sfertodoctul asta sa ceara presedintelui sa cheme ambasadorul american. Ca vezi doamne, unchiu sam a vorbit urit cu bulishor....

    SUA a vorbit cu voi exact asha cum meritati. Si daca ma uit la reactia lui Ciordache, poate trebuia zis si mai clar ce si cum. Ca lka voi nu merge cu diplomatia. Cu ciomagul ati fost educati de mici, doar de ciomag ascultati.
  • +38 (42 voturi)    
    asta-i chiar prost si insista sa confirme (Marţi, 28 noiembrie 2017, 13:13)

    mnicku [utilizator]

    no comment.......... spitalul Marinescu trebuie sa-si intre in drepturi ca nu se mai poate.
  • +40 (44 voturi)    
    Marsav grohaitor.... (Marţi, 28 noiembrie 2017, 13:14)

    paonipao [utilizator]

    “Exarcerbarea sentimentelor americane” se face din partea voastra a gastii psd-iste de la putere, voi nu reprezentati Romania mai sluga mafiota!
    Am aflat a mia oara ca sunteti fanii Rusiei lui Putin!
    Mars in cloaca ta bolsevic nenorocit!
  • +35 (41 voturi)    
    conserva urss (Marţi, 28 noiembrie 2017, 13:15)

    tenere [utilizator]

    nu exista exacerbarea sentimentelor anti-americane pentru ca asa ceva nu exista in Romania, ci doar in fisa de post a conservelor urss

    America este acasa aici, sa tineti minte javre rosii ce sunteti, duceti mesajul asta cu voi in vizietele discrete pe care dragnea le are la maskva
  • +38 (42 voturi)    
    :-) (Marţi, 28 noiembrie 2017, 13:16)

    Marsak [utilizator]

    mare jigodie .... puteti sa dati din gura cat vreti - problema este clara !
    Nimeni nu vrea sa aiba drept partener un stat in care borfasii legifereaza !
    Restul e cancan....
  • +32 (36 voturi)    
    Asta este tupeu RUSESC (Marţi, 28 noiembrie 2017, 13:17)

    Habermas [utilizator]

    Rusia incearca chiar acum sa incalece Romania.
    Si isi foloseste toate slugile, pe fata.
    De aia a intervenit SUA.

    Trebuie sa-i zburam, urgent.
  • +40 (44 voturi)    
    Nu doar un stat paralel a contruit PSD-ul (Marţi, 28 noiembrie 2017, 13:17)

    justin puscasu [utilizator]

    ci o intreaga realitate paralela.
    Ma uit la Serban Nicolae, la Codrin Stefanescu, la Tariceanu, la ministrul Educatiei, la Olguta si la Tudorel, la tupeul lor, la vilanele si gipanele lor, la tzafna cu care se adreseaza Americii in numele 'boborului' si am senzatia ca visez.
    Intr-o lume normala, toti astia ar fi fost demult trasi in teapa.
  • +38 (42 voturi)    
    Adica pe site-ul institutiei nu e asumat? (Marţi, 28 noiembrie 2017, 13:18)

    YorkshireTerrier [utilizator]

    Grijania, pastele si crucea #$&%*&^@#$^&%

    Asta crede ca SUA este o tara bananiere, unde mai posteaza niste neaveniti pe site-urile guvernamentale.

    Pentru el trebuie sa vina personal Trump, Tillerson si eventual generalul Mattis si sa-i mai spuna odata.
    Eventual Mattis trebuie sa foloseasca celebra lui expresie: "I come in peace. I didn’t bring artillery. But I’m pleading with you, with tears in my eyes: If you fuck with me, I’ll kill you all." Poate atunci pricepe si el.
    • +10 (10 voturi)    
      Tupeu de alba-neagra. (Marţi, 28 noiembrie 2017, 13:48)

      breezer [utilizator] i-a raspuns lui YorkshireTerrier

      Poate ca ar vrea sa fie declaratie notariala semnata olograf de catre intregul cabinet in frunte cu Trump, bineinteles impreuna cu dosar cu sina si timbru fiscal, lasata cu numar de inregistrare la maretul parlament roman.

      Revenind, un nesimtit: ca de obicei evidenta e incertitudine, albul e negru... prosteala pe fata.
  • +20 (24 voturi)    
    te asculta pe tine (Marţi, 28 noiembrie 2017, 13:23)

    peperoni [utilizator]

    Iohannis, domnu sofer? Noi POPORUL nu simtim nici o exacerbare a sentimentelor antiamericane, din contra, multumim ca ne ajuta chiar si printr-un comunicat al Departamentului de stat, deci nu de la oricine, in lupta cu penalii.

    vointa suverana a poporului roman este ca penalii sa nu mai fure, sau sa isi dea legi in favoarea lor, ca sa fure mai mult, sa scape de puscarie.
    Guvernul si parlamentul se subordoneaza poporului, in caz nu stiai pana acum, si asa va fi si de data asta.

    Venim peste voi, in grupuri paralele toata iarna asta!
  • +14 (18 voturi)    
    vedeti ce spune tolo despre (Marţi, 28 noiembrie 2017, 13:25)

    loveparade [utilizator]

    un alt caz de tupeu de borfas pe Motiv de "neasumare"

    http://www.tolo.ro/2017/11/28/om-fi-oameni-dar-pentru-cei-care-ne-conduc-nu-suntem-persoane/
  • +17 (19 voturi)    
    aoleo... (Marţi, 28 noiembrie 2017, 13:26)

    liviu_ [utilizator]

    ba... deci e clar psd are un iq maxim de 80 si se adreseaza votantilor lor pe care ii considera niste oameni cu un iq maxim de 40...
  • +16 (20 voturi)    
    a (Marţi, 28 noiembrie 2017, 13:28)

    adrian67 [utilizator]

    In loc sa grohai pe aici, mai bine stai ascuns ca se apropie Ignatul. Sa nu te confunde aia de pe la prietenii tai din Calugareni Giurgiu si sa te expuna la poarta.
  • +19 (21 voturi)    
    oricum (Marţi, 28 noiembrie 2017, 13:28)

    liviu_ [utilizator]

    nu pot sa nu observ... ca deja nu se mai accepta dialogul...
    acum pur si simplu cautam nod in papura unor declaratii extraordinar de dure si ne fofilam in continuare!

    UE ar trebui (la fel si SUA) sa intrebe f clar: "ba baieti, voi mai vreti banii nostrii?! mai vreti investitii?! mai vreti sa va aparam?! mai vreti comert cu noi?! daca raspunsul e da, lasati dracu justitia in pace, daca raspunsu e nu, noi ne retragem de la voi si singurele exporturi le veti face catre moscova... de asemenea singurele investitii vor veni de la moscova"....

    la modu asta trebuie actionat... mesajele diplomatice sunt mult prea putin pt hotii de la noi...
    stat mafiot... cu un popor suficient de imbecil sa-i voteze!
    • +6 (6 voturi)    
      sper sa nu te auda (UE si SUA) (Marţi, 28 noiembrie 2017, 13:58)

      natbl73 [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      ca ai nostri, exact asta vor
  • +17 (19 voturi)    
    Logica de cap... de pluta (Marţi, 28 noiembrie 2017, 13:30)

    florynn [utilizator]

    Mai nea senatoru' de psd. Hai sa te ajut eu cu niste rationamente:
    1. Daca un prieten mai mare vrea sa te ajute, tu mic fiind, sa nu faci prostii, asta inseamna ca incepi sa il urasti? (in logica ta de cap de pluta, asa er fi normal, nu?)
    2. Daca informatia e pe site-ul oficial al Departamentului de Stat, inseamna ca nu e asumata? In logica ta de cap de pluta, informatia de pe site-ul Ministerului Roman de Externe, nu e asumata? WTF?!?

    PS: A se observa aceeasi logica si la Ctalin Predoiu. Sunteti intelesi, nu? Transmiteti acelesai mesaje. Se pareca fratia transpartinica in momente de acestea iese la iveala.
  • +20 (20 voturi)    
    curios (Marţi, 28 noiembrie 2017, 13:37)

    razeshu [utilizator]

    ar fi interesant de aflat cine s papusarii astora, cine le pune cuvintele n gura, cine le scrie textele. Eu unul nu ii cred in stare sa faca planuiasca ceva atat de complex cu circumvolutiunea din dotare. tot ce depaseste nivelul de mic smen, o spaga la un contract, un contract aranjat ,.. nu poate fi creatia lor. astia trebuie ignorati si cautati oamenii din spatele lor. in fond nu te certi cu o portavoce ci cu ala din spatele ei.
  • +18 (20 voturi)    
    clar (Marţi, 28 noiembrie 2017, 13:37)

    sim12345 [utilizator]

    serbanele, trebuie sa rupem relatiile diplomatice cu SUA
    cum de-si permit? :-)

    asa nicolae, insista ca imediat primesti un bat de ziua ta. sper ca va fi Tepes-style
  • -6 (6 voturi)    
    poate ca jocul e mai subtil de atat.. (Marţi, 28 noiembrie 2017, 13:40)

    demaGOGU [utilizator]

    ..si se doreste antagonizarea majoritatii pro-americane a romanilor ptr a fi livrata gata "fezandata" adversarului strategic in cadrul marelui targ geo-politic ce va sa vina?
  • +7 (7 voturi)    
    da cine l-a pus acolo ma balaoachesule? (Marţi, 28 noiembrie 2017, 13:42)

    gatsby [utilizator]

    talibanii? sau oate kim jong un?...
  • +8 (8 voturi)    
    vorbiti baieti (Marţi, 28 noiembrie 2017, 13:43)

    coloneze [utilizator]

    vorbiti ca va umpleti de ,,glorie,,. asa prostie mai mare nu mi am fost dat sa mai vad
  • +7 (7 voturi)    
    Cum ma asteptam (Marţi, 28 noiembrie 2017, 13:48)

    luptator_din_munti [utilizator]

    PSD-ul ii da inainte in ineptia lor. Ne scot din NATO, UE, orice. Stie Nicolae cat mi-a scazut mie pro-americanismul? Cand renuntam sa ne mai plangem in batista? America nu-i poate scoate in afara legii. Dar noi putem printr-un act revolutionar.
  • +9 (9 voturi)    
    Ce sa le ceri? (Marţi, 28 noiembrie 2017, 13:48)

    Constantin3 [utilizator]

    Ma mir ca se analizeaza cu atata energie o aberatie a lui Nicolae Serban, individ care a terminat dreptul la Dimitrie Cantemir, lucrând in paralel ca muncitor la Mecanica Fina.
    Ma intreb cu se achita acolo de sarcininile de productie?Raspunsul emste simplu, la fel ca in ani 50 când marii intelectuali ai socialismului terminau facultatile muncitoresti!
  • +7 (7 voturi)    
    Ce sa le ceri? (Marţi, 28 noiembrie 2017, 13:48)

    Constantin3 [utilizator]

    Ma mir ca se analizeaza cu atata energie o aberatie a lui Nicolae Serban, individ care a terminat dreptul la Dimitrie Cantemir, lucrând in paralel ca muncitor la Mecanica Fina.
    Ma intreb cu se achita acolo de sarcininile de productie?Raspunsul emste simplu, la fel ca in ani 50 când marii intelectuali ai socialismului terminau facultatile muncitoresti!
  • +7 (7 voturi)    
    Ehee (Marţi, 28 noiembrie 2017, 13:52)

    breezer [utilizator]

    O sa avem treaba si iarna asta...
  • +9 (9 voturi)    
    PSD-ul vrea binele tarii (Marţi, 28 noiembrie 2017, 13:57)

    Ord [utilizator]

    o sa declare razboi SUA si inevitabil vom fi cuceriti.
  • +8 (8 voturi)    
    poate la tine (Marţi, 28 noiembrie 2017, 13:59)

    ostrogotul [utilizator]

    exarcerbebeaza sentimente antiamericane. Ca la mine le exacerbeaza pe alea proamericane.
  • +11 (11 voturi)    
    Discutam doar intre noi?! (Marţi, 28 noiembrie 2017, 14:01)

    iliterat_b3-a5-8c-30-58-1f [utilizator]

    Dar ce facem, discutam numai intre noi?!

    unde-s mazetele, echidistantii, newlook si toni_ruznacia?

    N-au primit inca ordinele de la Maskwa, si tac chitic?!
    • +3 (3 voturi)    
      la instruire (Marţi, 28 noiembrie 2017, 15:28)

      revo [utilizator] i-a raspuns lui iliterat_b3-a5-8c-30-58-1f

      Cred ca sefii lor au fost luati prin surprindere, acum sunt in plin brainstorming, trebuie sa-si puna la punct ideile si comunicatele. Astia enumerati asteapta pe hol, cuminti, sa primeasca indicatiile si textele.
      • +2 (2 voturi)    
        tot nu s-a terminat instruirea? (Marţi, 28 noiembrie 2017, 16:06)

        iliterat_b3-a5-8c-30-58-1f [utilizator] i-a raspuns lui revo

        Trolli kaghebisi inca asteapta ordinele!
    • +1 (1 vot)    
      dA (Marţi, 28 noiembrie 2017, 17:54)

      Babilou [utilizator] i-a raspuns lui iliterat_b3-a5-8c-30-58-1f

      Nuuu, sunt ocupati sa blocheze conturi FB....
  • +14 (14 voturi)    
    Dimpotriva, muncitorule! (Marţi, 28 noiembrie 2017, 14:02)

    Adri70 [utilizator]

    Muncitorule, dimpotriva, vor fi intarite sentimentele pro americane, pentru ca astfel de pozitii va impiedica pe voi, infractorilor, sa distrugeti tara.
  • +9 (9 voturi)    
    Praf! (Marţi, 28 noiembrie 2017, 14:08)

    Florin Cj [utilizator]

    O fi parerea omului care face curatenie prin birouri pe acolo. A gasit pe acolo un laptop si a postat un comunicat de presa: https://www.state.gov/r/pa/prs/ps/2017/11/275899.htm
  • +9 (9 voturi)    
    Prostovanul asta trebuia sa fie la puscarie (Marţi, 28 noiembrie 2017, 14:16)

    antagonic [utilizator]

    nu in Parlament.
  • +7 (9 voturi)    
    mafiot parvenit!!!! (Marţi, 28 noiembrie 2017, 14:19)

    MirceaIo [utilizator]

    La ocna ar trebuii sa fiti trimisi!!!!
  • +6 (8 voturi)    
    vi se pare domnilor.... (Marţi, 28 noiembrie 2017, 14:47)

    mitocanu [utilizator]

    ....stimati cititori, afirmatia de mai sus nu este clar ca apartine senatorului Serban Nicolae, deoarece NU ESTE ASUMATA, NU APARE FOARTE CLAR DACA ESTE O POZITIE A LUI SERBAN NICOLAE….
  • +5 (7 voturi)    
    americani (Marţi, 28 noiembrie 2017, 14:49)

    tot-eu [utilizator]

    Bai parlamentari psdisti voi nu intelegeti ca sentimentele astea le aveti doar voi ? Pai daca nu erau americanii si vest europenii ajungeam iara la dictatura, doar ca nu a unui om ci al unui partid ! Sunteti jalnici, din pacate electoratul vostru format din pensionari si oameni fara pic de carte nu va poate realege la nesfarsit !!!
  • +8 (8 voturi)    
    Cine ba, Nea Nicu ? (Marţi, 28 noiembrie 2017, 14:51)

    Klaus_Voievod [utilizator]

    Sofer Nicolae n-a priceput cum vine asta, mesaj de la Departamentul de Stat al SUA - fara foaie de parcurs fac baraj la agricultori ! Cu Ceausescu nu le tinea, pai cind le baga ala cu suveranitatea si neatarnarea tremura toti capitalistii !
  • +4 (4 voturi)    
    Vine Craciunul (Marţi, 28 noiembrie 2017, 15:44)

    Cetatean002 [utilizator]

    Trebuie taiat porcul, asa e traditia
  • +3 (3 voturi)    
    ce-i poti spune astuia....... (Marţi, 28 noiembrie 2017, 16:06)

    mar-vas [utilizator]

    decat "la bulivard birjar!!'
  • -1 (1 vot)    
    patriotism (Marţi, 28 noiembrie 2017, 20:23)

    Desperados [utilizator]

    Americanii se dovedesc a fi mai buni patrioti romani decat guvernantii!
  • 0 (0 voturi)    
    Asta nu e ala care-l facea pe Churchill criminal ? (Marţi, 28 noiembrie 2017, 22:07)

    xenomorph [utilizator]

    Nu stiu cum de-i rabda Dumnezeu.