Mihai Tudose, despre o posibila remaniere a ministrului Bodog: La Guvernul pe care il conduc eu nu avem remaniere

de N.O.     HotNews.ro
Luni, 27 noiembrie 2017, 16:07 Actualitate | Politic


Mihai Tudose
Foto: Captura Antena 3
Premierul Mihai Tudose a negat ferm ca va fi vreo remaniere, dupa ce presedintele executiv al PSD, Niculae Badalau, a declarat ca "pana in februarie" actualul ministru al Sanatatii, Florian Bodog, ar putea fi schimbat cu deputata PSD Elena Dinu.


Intrebat, la Senat, daca se pune problema unei remanieri care sa il vizeze eventual pe ministrul Sanatatii, Florian Bodog, Tudose a spus: "La guvernul pe care il conduc eu nu avem remanieri. Daca altcineva remaniaza alte guverne (ridica din umeri) ... e in regula. Nu vorbim acum de remanieri". 

Tudose a mai explicat ca "domnul Badalau a spus foarte clar ca la o conferinta presa a fost intrebat daca doamna (Elena Dinu, n.r.) ar putea fi un bun ministru".

De asemenea, acesta a spus ca nu face o proprie evaluare a ministrilor, dar ca "se face si pe baza a ce vad eu ca se intampla. Deocamdata este bine. Vom face o analiza in ianuarie".



Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2376 vizualizari

  • +18 (18 voturi)    
    CE FACI TERENTE? (Luni, 27 noiembrie 2017, 16:16)

    schroedinger [utilizator]

    Conduci guvernul?! Hai, nu pot sa cred!
    E grav daca la varsta ta mai crezi in Mos Craciun...
  • +10 (10 voturi)    
    Dom Prim MInistru, alooo, 1, 2, proba AV (Luni, 27 noiembrie 2017, 16:25)

    un domn [utilizator]

    tov Badalau a vrut sa spuna ca Remanierea Priveste Statul Paralel, or , Excelenta Dumneavoastra ati spus ca NU aveti Stiinta de Statul Paralel !

    cu respect
    un domn
  • +10 (10 voturi)    
    deci plecati cu totii? (Luni, 27 noiembrie 2017, 16:52)

    jorj_bv [utilizator]

    Perfect!!!
    • +3 (3 voturi)    
      Dragnea, Tariceanu si Tudose sunt statul paralel (Luni, 27 noiembrie 2017, 18:26)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui jorj_bv

      paralel cu realitatile din Romania.
      Demisia acestei triplete nocive este tot mai dorita.
      • +3 (3 voturi)    
        Draqnea si Tudorel (Luni, 27 noiembrie 2017, 19:48)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui ty

        Ei (fondatori) sunt Statul Paralel!
  • +6 (6 voturi)    
    Dar maniere? (Luni, 27 noiembrie 2017, 16:56)

    BEDE [utilizator]

    Nici remaniere, nici bune maniere...
  • +4 (4 voturi)    
    xxxxl (Luni, 27 noiembrie 2017, 17:05)

    vorbeste lumea [utilizator]

    continut oarecum corect. aparte de semnele care sugereaza cresterea obrazniciei la adresa capeteniilor, se mai vad si atzele ...
  • +1 (1 vot)    
    hai, intarate-ne ca noi doar asta asteptam... (Luni, 27 noiembrie 2017, 18:50)

    ..13 [utilizator]

    Desigur - nici o remaniere!

    Lasa-ne, lasa-ne!

    Doar o DEMISIE si ajunge!
    Stiu ca este una in alb ca tov. Dragnea, dar...

    Porcul ala rosu acum este tacut acum - dar ii trece si lui vremea pentru vine Craciunul si atunci NE VOM CASTIGA, din nou, LIBERATATEA si DEMNITATEA!!!

    Plecati si lasati-ne sa ducem o viata normala si civilizata.
  • +3 (3 voturi)    
    Oameni buni (Luni, 27 noiembrie 2017, 18:57)

    Cetatean002 [utilizator]

    badalau a zis: Cred ca pana in februarie o veti vedea pe Elena Dinu la Ministerul Sanatatii
    tudose: Deocamdata este bine. Vom face o analiza in ianuarie

    Nu se contrazic declaratiile.

    Dar oricum, in conditiile in care PSD are majoritate lejera, pana la sfarsitul mandatului toti membrii PSD vor ajunge ministrii in afara de mustata
    • +6 (6 voturi)    
      Analiza VSH aLu Terente (Luni, 27 noiembrie 2017, 19:49)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Cetatean002

      Va avea nitzele arome bahice
  • +1 (1 vot)