Mihai Tudose, catre tinerii din PSD:  Sa nu va vindeti visele, sa nu va negociati visele

de G.S.     HotNews.ro
Duminică, 12 noiembrie 2017, 16:27 Actualitate | Politic

Premierul Mihai Tudose, prezent duminica la congresul Tineretului Social Democrat (TSD) care se desfasoara la Bucuresti, i-a indemnat pe tineri sa nu isi 'vanda' si sa nu isi 'negocieze' visele si sa isi aleaga o echipa de conducere care sa aduca plusvaloare partidului, informeaza Agerpres.

'Am sa va rog pe toti sa incercati nu sa ne faceti pe noi sau sa faceti pe altcineva mandri de voi. Sa faceti de asa natura incat sa nu va vindeti visele, sa nu va negociati visele, sa fiti voi mandri de ce realizati. Iar prin ceea ce alegeti azi, alesii dvs. sa nu fie vocile noastre in dumneavoastra, ci vocile dumneavoastra in randul nostru, acea echipa care sa aduca plusvaloare atat partidului, echipei de conducere a partidului, cat si echipei guvernamentale', a declarat Mihai Tudose, in deschiderea congresului TSD. 

La congres participa aproape 2.500 de tineri social-democrati din tara, invitati ai organizatiilor de tineret din Uniunea Europeana, precum si presedintele PSD, Liviu Dragnea. 

Deputatul Gabriel Petrea, ministru al Consultarii Publice si Dialogului Social, este singurul candidat pentru presedintia TSD.





















Articol sustinut de Superbrands

AmCham  - 25 de ani de impact in Romania, prin sustinerea consultarii intre mediul public si privat, pentru dezvoltarea Romaniei

Camera de Comert Americana in Romania (AmCham Romania) este de 25 de ani intre cele mai reprezentative asociatii ale comunitatii de afaceri din Romania, fiind recunoscuta drept un promotor al dialogului public-privat pe teme ce privesc mediul de afaceri, politicile publice cu impact asupra economiei, competitivitatea Romaniei sau dinamica relatiilor comerciale intre SUA si Romania.

535 vizualizari

  • +8 (8 voturi)    
    ci doar.. (Duminică, 12 noiembrie 2017, 16:31)

    Mistrelutz [utilizator]

    sa le donati partidului :))
  • +4 (4 voturi)    
    Sa nu vindeti vise, zise Tudose facand cu ochiul (Duminică, 12 noiembrie 2017, 16:49)

    Habermas [utilizator]

    Nu-i nevoie. Oile nu viseaza.
    Vindeti iarba de pe camp.
  • +6 (6 voturi)    
    2500!!! (Duminică, 12 noiembrie 2017, 17:13)

    exilatul [utilizator]

    au urmasi, escrocii de la putere ..."sa nu si vinda visele"!!!???....oare ce viseaza javrele si hotii?..,.
  • +1 (1 vot)    
    Avem deja un exemplu graitor (Duminică, 12 noiembrie 2017, 17:32)

    Sparafucile [utilizator]

    Care ? Uite , Plescoianu viseaza sa ajunga presedintele Romaniei . Sigur , prea TSD nu mai e el , dar noi presupunem ca a fost utecist PSD . Deci Plescoianu sa nu-si vinda visul ci sa tot candideze la presedintie pina cistiga . Constitutia nu spune ca n-ai voie sa fii presedinte la 189 de ani . Doua puncte urmate de litera D mare .
  • 0 (0 voturi)    
    Nea Misule ! Alo ,,,, Nea Misule ,,,,ma citesti ?! (Duminică, 12 noiembrie 2017, 20:33)

    nicknolteanu [utilizator]

    Si daca viseaza sa fure ?! Adica sa faca ce face PSD de obicei ,,,,,ce directiva ?!?!?!?!!!!!!!
    Cred ca vorbesti codificat, la membrii psd, sa visezi inseamna , sa furi , sa pacalesti, sa inseli , sa induci in eroare , sa minti , sa amagesti, sa duci cu vorba, este respiratie,,,,
    Te-as angaja sa faci o groapa de 10 m adincime , si ti-as lua scara ,,,,,,,
  • 0 (0 voturi)    
    Nu faceți cum am făcut eu (Duminică, 12 noiembrie 2017, 21:54)

    mr_mojo [utilizator]

    Să nu va apucați de băut. Pe urmă vă înhăitați cu toți nenorociții și vă țineți numa' de prostii...
  • 0 (0 voturi)    
    Brazde pe fruntea de bour (Duminică, 12 noiembrie 2017, 23:42)

    Klaus_Voievod [utilizator]

    Mihai Tudose a visat intr-o zi ca va manca rahat cu polonicul si visul lui s-a implinit.