PSD anunta ca a castigat primariile in toate localitatile din Teleorman in care s-au organizat alegeri

de Red. Stiri     HotNews.ro
Duminică, 5 noiembrie 2017, 23:35 Actualitate | Politic

PSD a castigat alegerile locale partiale pentru functia de primar in comunele Cervenia, Poeni si Salcia din Teleorman, a anuntat directorul de campanie, Danut Cristescu, citat de Agerpres. In toate cele trei localitati, diferenta de scor intre invingatori si restul candidatilor a fost mare, a precizat Danut Cristescu.

"Rezultatul a fost foarte bun. Am castigat in toate cele trei localitati. De maine trebuie sa ne apucam de treaba in toate cele trei localitati. A fost o diferenta de scor semnificativa. A fost o diferenta foarte mare la Poeni. Trebuie sa ramanem cu picioarele pe pamant si sa ne facem treaba in continuare. Nu conteaza diferenta de scor, ci faptul ca cei trei, Doru Slobozeanu de la Cervenia, Danut Botescu de la Poeni si Iulian Olteanu de la Salcia trebuie sa isi desfasoare activitatea cum trebuie si sa rezolve problemele cetatenilor", a declarat Danut Cristescu.

Judetul Teleorman s-a situat pe primul loc pe tara ca numar de localitati in care au loc alegeri locale partiale pentru primari, dupa ce fostii edili au fost declarati incompatibili de ANI.























​MASA ROTUNDA Ce fac si ce ar putea sa faca bancile pentru economie si companii? Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, in dialog cu cititorii  HotNews.ro, luni, de la ora 9:00

Am vazut saptamana trecuta ca Institutul de Statistica a anuntat o crestere economica record - insa analistii si economistii, ne anuntam ca de fapt lucrurile nu sunt chiar atat de roz. Este economia bine finantata in acest moment? Se fac investitii private? Dar publice? Cum pot ajuta bancile mai mult economia, statul si companiile private? La toate aceste intrebari vor raspune Horia Braun, economistul sef al BCR, alaturi de Florian Libocor (economistul sef al BRD-GSG) si de Andrei Radulescu (economist sef al BT) in cadrul mesei rotunde care va avea loc, luni, 20 noiembrie, incepand cu ora 9:00.

1902 vizualizari

  • +15 (15 voturi)    
    Toate primariile din LUME* (Duminică, 5 noiembrie 2017, 23:42)

    moima [utilizator]

    *din teleorman
  • +16 (16 voturi)    
    Ma întreb ce le-a promis (Duminică, 5 noiembrie 2017, 23:48)

    moka [utilizator]

    Ca o sa plateasca toata celelalte judete impozit si totul se strange la Teleorman?
    Sau oare tot saraci si supusi o sa ramana?
  • +18 (18 voturi)    
    Si iata cum incepe (Luni, 6 noiembrie 2017, 0:00)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    "De maine trebuie sa ne apucam de treaba in toate cele trei localitati."
    Deja vor demara planurile de furat din 2017
  • -8 (14 voturi)    
    Asa va fi si la urmatoarele alegeri (Luni, 6 noiembrie 2017, 0:06)

    Ord [utilizator]

    nici o sansa, sunt mai multi ei.
    • +5 (5 voturi)    
      in teleorman or fi mai multi (Luni, 6 noiembrie 2017, 9:46)

      bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui Ord

      Da' mai la oras de teleorman cam bate vint de schimbare. Spre exemplu la Deva, rezultatul arata cam asha: 41% PNL, 24% PSD. Bun, ca ala de la PNL e ex ALDE, ca Ponta a sustinut un independent si a stricat ploile PSD, se poate discuta. Dar rezultatul cam asta e. Si Deva nu e Cluj, Timisoara, Brasov, Iasi.
  • +17 (17 voturi)    
    gresit cind se zicea ca.. ... (Luni, 6 noiembrie 2017, 0:44)

    exilatul [utilizator]

    "caruta cu prosti" s a rasturnat la caracal....poate prin tot teleormanul...
  • +17 (17 voturi)    
    Surpriza de poportii! (Luni, 6 noiembrie 2017, 0:51)

    Alius [utilizator]

    Oare cati or fi votat dintre cei prezenti in cimitire?...
    • +3 (3 voturi)    
      nici macar nu e nevoie (Luni, 6 noiembrie 2017, 9:48)

      bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui Alius

      La morti se apeleaza la alegerile parlamentare si prezidentiale, unde e nevoie de cit mai multe voturi la nivel national, si prezenta la vot trece de 100%. La locale nu e nevoie sa voteze morti, ca oricum acolo asistatii sociali au majoritate absoluta si nu au auzit de alt partid inafara de PSD.
  • +5 (5 voturi)    
    Propun ca Teleorman sa-si declare independenta (Luni, 6 noiembrie 2017, 8:23)

    Bogdan_100 [utilizator]

    si belinosul dragnea sa primeasca cetatenia teleormaneana, in schimbul celei Romane, si sa fie numit presedintele vesnic al teleormanului.
  • +4 (4 voturi)    
    Cine a votat PSD. (Luni, 6 noiembrie 2017, 9:07)

    asavreau [utilizator]

    In Teleorman,mortii voteaza numai cu PSD.Imi permit sa adaug si milogii la lista de votanti PSD.Cei care muncesc au plecat de mult din Teleorman.De aceia,cu toate ambitiile lui Dragnea,judetul se afunda in saracie si delasare.Nu mai ai cu cine face treaba.Asta ramane in urma PSD-saracie,delasare,mizerie care te fac sa pleci in lumea civilizata.
  • +2 (2 voturi)    
    a (Luni, 6 noiembrie 2017, 9:41)

    adrian67 [utilizator]

    La Salcia au fost mai multe masini in ziua votului ca in tot restul anului. Consilierii PSD au fost pusi pe trotuare sa indrume lumea cu cine sa voteze. Masinile particulare ale angajatilor din primarie au carat toata ziua oameni la vot. Va dati seama ca in masina li s-a spus cu cine sa voteze. Din pacate, sunt multi batrani care chiar nu stiu pe ce lume sunt si li se spune cu cine sa voteze. restul sunt de o imbecilitate rara, de o puturosenie hidoasa si multi sunt asistati sociali cu pretentii de directori de multinatioanale. Un astfel de asistat, a zis ca el nu poarta decat haine de firma trimise de sor-sa din Italia. Nu a muncit o zi in viata lui si are peste 40 de ani.
  • +3 (3 voturi)    
    grija mare !!!!! (Luni, 6 noiembrie 2017, 10:19)

    asada [utilizator]

    Am tremurat de frica toata ziua de ieri !!! Daca nu castiga PSDracnea ce ne faceam !!????? Mi sa luat o piatra de pe inima acum ..... stiu ca morti din "pricopsitul " judet au fost la datorie si de aceasta data. Ca sa nu mai vorbim de slehta traitorilor milogi si intretinuti sociali de toate culorile,vajnici votanti ai lui Dragnea. Emotionata mandria lor ca primul borfas al natiei isi are radacinile in ilustrul judet !!!!
  • +2 (2 voturi)    
    Da, de maine va veti apuca sa faceti... (Luni, 6 noiembrie 2017, 10:21)

    Olyx [utilizator]

    voi ce stiti mai bine : sa lucrati pentru propriul interes ( buzunar ! ) uitand de nevoile celor ce v-au ales...
  • +1 (1 vot)    
    Autonomie (Luni, 6 noiembrie 2017, 12:07)

    Encounter [utilizator]

    Păi atunci nu vă faceți voi oare acolo țara voastră? Cred că toți românii cu scaun la cap ar fi de acord să meargă acolo toți p$d-iștii și să vă dăm... autonomie până nu mai puteți!