Klaus Iohannis despre Tariceanu: Cateodata se creeaza impresia ca e putin obsedat, or persoane obsedate nu fac bine politicii. Are declaratii ciudate de cand procurorii l-au deferit justitiei

de Victor Cozmei     HotNews.ro
Joi, 2 noiembrie 2017, 13:38 Actualitate | Politic

Calin Popescu Tariceanu
Foto: Agerpres
Declaratiile facute de catre Calin Popescu Tariceanu "de la o vreme in coace (...) au devenit tot mai ciudate", a declarat joi presedintele tarii Klaus Iohannis. "Cateodata se creeaza impresia ca e putin obsedat, ori persoane obsedate nu fac bine politicii. Au aparut de cand procurorii l-au deferit justitiei pe acest domn", a spus Iohannis.

Intrebare repoerter: Tariceanu a declarat ca Parlamentul si Guvernul nu-si pot exercita puterea si a facut o paralela cu Rusia. Exista forte subterane?

Klaus Iohannis: In Romania nu exista nici forte oculte si nici subterane si cu certitudine nu exista stat paralel. Am mai urmarit declaratiile domnului mentionat de dvs. De la o vreme incoace nu mai urmaresc afirmatiile acestui domn fiindca au devenit tot mai ciudate. Cateodata se creeaza impresia ca e putin obsedat, ori persoane obsedate nu fac bine politicii. Au aparut de cand procurorii l-au deferit justitiei pe acest domn.

Presedintele Klaus Iohannis a tinut joi, incepand cu ora 13.00 o declaratie de presa la Palatul Cotroceni in care a abordat teme precum modificarile in domeniul fiscal, legile justitiei si scaderile investitiei in acest an.























​MASA ROTUNDA Ce fac si ce ar putea sa faca bancile pentru economie si companii? Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, in dialog cu cititorii  HotNews.ro, luni, de la ora 9:00

Am vazut saptamana trecuta ca Institutul de Statistica a anuntat o crestere economica record - insa analistii si economistii, ne anuntam ca de fapt lucrurile nu sunt chiar atat de roz. Este economia bine finantata in acest moment? Se fac investitii private? Dar publice? Cum pot ajuta bancile mai mult economia, statul si companiile private? La toate aceste intrebari vor raspune Horia Braun, economistul sef al BCR, alaturi de Florian Libocor (economistul sef al BRD-GSG) si de Andrei Radulescu (economist sef al BT) in cadrul mesei rotunde care va avea loc, luni, 20 noiembrie, incepand cu ora 9:00.

6303 vizualizari

  • +21 (25 voturi)    
    hehehe (Joi, 2 noiembrie 2017, 13:51)

    Jan2016 [utilizator]

    Ori e incoltit Monsieur, ori incepe sa se imprieteneasca cu Alz(i )si cu Heimer hehehe
  • -48 (56 voturi)    
    de la un obsedat la altul (Joi, 2 noiembrie 2017, 13:53)

    king david hotel [utilizator]

    unul e obsedat de imobiliare, altul de sotii!
    Ambii erau pe la Grivco! (ciudat cum a disparut aceasta referire la Grivco si din articolele critice la adresa PSD, si din comentariile userilor HN. Acum putin timp - aka inainte sa fie KJ presedinte - era un cliseu mai raspindit decat actualul "ciuma rosie")
    • -16 (18 voturi)    
      L-au... (Joi, 2 noiembrie 2017, 14:01)

      Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui king david hotel

      L-au adoptat si il iubesc ca pe copilul lor. Mai ales ca are geaca rosie.
      • +1 (5 voturi)    
        Fireste. (Joi, 2 noiembrie 2017, 15:02)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

        Asa cum si tu l-ai adoptat pe Tonta al tau, dupa care l-ai scuipat linistit. Pleaca unul, vine altul, la fel de hot si la fel de (ne)pretuit pentru tine.

        Hoti de-ai tai, pentru linistea ta.
    • +9 (11 voturi)    
      Nu esti corect ! (Joi, 2 noiembrie 2017, 14:21)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui king david hotel

      Chestia cu Grivco era a lui Basescu si a basistilor, ori nu ei predominau pe site, nici in randul userilor si cu atat mai mult in randul redactorilor HN !
    • +12 (14 voturi)    
      DIn ce grup (Joi, 2 noiembrie 2017, 14:22)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui king david hotel

      de hoti faci parte? PSD? ADLE? UDMR.
    • +11 (13 voturi)    
      N-a durat mult (Joi, 2 noiembrie 2017, 14:37)

      eleVenereCtions [utilizator] i-a raspuns lui king david hotel

      pana sa-ti vedem ineptiile din nou.
  • +8 (10 voturi)    
    :-) (Joi, 2 noiembrie 2017, 13:56)

    sim12345 [utilizator]

    touche, pussycat!
  • +20 (22 voturi)    
    Asta nu e obsedat (Joi, 2 noiembrie 2017, 14:10)

    canavaro [utilizator]

    e doar terorizat de perspectiva temnitei.
  • -16 (20 voturi)    
    Fabulospirit (Joi, 2 noiembrie 2017, 14:10)

    Gigi Kent [utilizator]

    Desigur ca nu exista statul paralel. La fel cum nu avem nici un presedinte achitat ulterior alegerii sale intr-o speta in care multi altii au fost condamnati. Nu avem nici numirea judecatorului care l-a achitat pe respectivul presedinte pe pozitie buna la CCR. Nu avem nici intalnirile Kovesi-Ghita-Ponta din vie. Nici partide facute cu ajutorul SRI cum a fost UNPR. Nu avem nici sufrageria lui Oprea, desi se vorbeste negru pe alb intr-un document al PICCJ despre intrunirea respectiva. Nu avem nici „camp tactic“, nici protocoale secrete „DNA-SRI“ desi chiar cei implicati au recunoscut existenta lor. De fapt Basescu nu stia cine e Camelia Bogdan, desi o spune clar cu subiect si predicat „pai bine ma Bogdan, eu stiu cine esti“. Si mai recent se pare ca nu avem nici taiatul porcului la vilele secrete ale SRI. Cu Dragnea. Un alt luptator (in aparenta) impotriva statului paralel.

    In general nimic din ce s-a intamplat in ultimii 10-12 ani si a aparut in media nu s-a intamplat. De fapt Romania nu exista. Si daca Romania nu exista atunci ma intreb Iohannis este presedintele cui?
    • +4 (8 voturi)    
      inteleg ca tu esti de serviciu astazi? (Joi, 2 noiembrie 2017, 15:16)

      Hans Metter [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      :) hai ca nu mai ai mult si se termina programul... sau aveti 24 cu 48?
  • +14 (16 voturi)    
    nu,nu, nu-i obsedat. (Joi, 2 noiembrie 2017, 14:40)

    suckthepen!!!!! [utilizator]

    ipochimenul sufera de sindromul Ganser
  • +22 (24 voturi)    
    Comentarii prea fine (Joi, 2 noiembrie 2017, 14:41)

    midufi [utilizator]

    Tov. tariceanu e doar o carpa de sters pe jos a psd.
    Alaturi de avocatul "poporului", se inscrie in clasa nevertebratelor.
  • +1 (1 vot)    
    dehhhhh...... (Vineri, 3 noiembrie 2017, 9:41)

    Ghita2016 [utilizator]

    Tariceanu este un mafiot ordinar, un nenorocit care vrea sa arunce tara in haos cu orice pret,doar ca sa nu fie incatusat si trimis la parnaie. Acest rezid politic,comunist ar trebui ca multi altii de prin Guvern si Parlament sa faca puscarie pe viata cu munca silnica la cate a facut,dar..............oare avem Justitie,in tara asta? Da,se poate sa fie o Justitie dar din pacate este una profund corupta si neputincioasa.