Tudose si Dragnea: Nici un om de afaceri normal la cap nu va scadea salariul net al angajatilor / Incercam sa aflam ce e in spatele protestului sindicatelor

de RH     HotNews.ro
Joi, 2 noiembrie 2017, 13:03 Actualitate | Politic

Mihai Tudose si Liviu Dragnea
Foto: Hotnews
Premierul Mihai Tudose si presedintele PSD, Liviu Dragnea, au declarat joi la Hunedoara ca incearca sa afle "ce se afla in spatele actiunii sindicatelor" care resping trecere contributiilor de la angajator la angajat. Dragnea a mai spus ca "nici un om de afaceri normal la cap nu va scadea salariul net al angajatilor".

Tudose a mai spus ca in cadrul dialogului tripartit de miercuri, "patronatele au spus ca nu vor scadea lefurile, trecerea contributiilor le usureaza si lor munca, dar o parte din sindicate au zis ca nu sint de acord".























​MASA ROTUNDA Ce fac si ce ar putea sa faca bancile pentru economie si companii? Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, in dialog cu cititorii  HotNews.ro, luni, de la ora 9:00

Am vazut saptamana trecuta ca Institutul de Statistica a anuntat o crestere economica record - insa analistii si economistii, ne anuntam ca de fapt lucrurile nu sunt chiar atat de roz. Este economia bine finantata in acest moment? Se fac investitii private? Dar publice? Cum pot ajuta bancile mai mult economia, statul si companiile private? La toate aceste intrebari vor raspune Horia Braun, economistul sef al BCR, alaturi de Florian Libocor (economistul sef al BRD-GSG) si de Andrei Radulescu (economist sef al BT) in cadrul mesei rotunde care va avea loc, luni, 20 noiembrie, incepand cu ora 9:00.

4641 vizualizari

  • +25 (25 voturi)    
    livache, (Joi, 2 noiembrie 2017, 13:08)

    loveparade [utilizator]

    nu mai cauta nimic.
    e clar destul ca e Soros si toate personajele negative de pe Cartoon Network.
    te vaneaza...
    • +12 (12 voturi)    
      Soros (Joi, 2 noiembrie 2017, 13:29)

      renegatul [utilizator] i-a raspuns lui loveparade

      el este vinovat!
      E limpede pentru toata lumea!
      • +3 (3 voturi)    
        vinovatul (Joi, 2 noiembrie 2017, 15:21)

        DT34 [utilizator] i-a raspuns lui renegatul

        PSD trebuie sa aiba mereu un vinovat.
        Daca pina mai ieri era Basescu, acum au trecut la Soros.
  • +12 (12 voturi)    
    Cine sa fie in spate?? (Joi, 2 noiembrie 2017, 13:10)

    Martinezu [utilizator]

    Soros si Bill Gates, evident.!
  • +17 (17 voturi)    
    PSD nu sunt normali la cap (Joi, 2 noiembrie 2017, 13:10)

    OmulNou [utilizator]

    Trebuie sa fii profund bolnav sa dai foc economiei ca sa-l scapi pe Dragnea de puscarie. Cine e Dragnea daca nu doar un alt parazit?
    • +4 (4 voturi)    
      Parazit? (Joi, 2 noiembrie 2017, 14:37)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui OmulNou

      Nu, hot condamnat si seful unui grup de CRIMA ORGANIZATA numit psd_alde. UN CIOCOI MOSCOVIT
  • +14 (14 voturi)    
    Nici un guvern normal la cap (Joi, 2 noiembrie 2017, 13:11)

    gwolf [utilizator]

    n-ar lua masurile astea fiscale pe care le luati voi, infectiilor!
    In spatele protestelor sindicatelor sunt Soros, Trump si Corneliu Zelea Codreanu, ce nu va este clar maimutoilor?
  • +10 (10 voturi)    
    Cum cine (Joi, 2 noiembrie 2017, 13:16)

    mitg [utilizator]

    "Incercam sa aflam ce e in spatele protestului sindicatelor "

    Soros
  • +15 (15 voturi)    
    Agenturili (Joi, 2 noiembrie 2017, 13:19)

    marcelp55 [utilizator]

    Atunci când nu sunt masă de manevră, sindicatele sunt cu agenturili !!!!
  • +13 (13 voturi)    
    Normal la cap (Joi, 2 noiembrie 2017, 13:21)

    miss saloane [utilizator]

    Adica mai pe scurt, politicienii schimba regulile economice, iti impun ilegal sa operezi schimbari fortarea unei firme private sa ajusteze salariile) dupa care iti spun ca TU nu esti normal la cap. Tot TU.
  • +11 (11 voturi)    
    Sa-i dea pe mina Securitatii! (Joi, 2 noiembrie 2017, 13:26)

    un_deget_de_secaturi [utilizator]

    Cu singuranta, actiunea destabilizatoare a sindicatelor afecteza grav capacitatea de aparare a tarii!

    Daca tov. Visinescu este pus din nou in paine, o sa ii faca pe sindicalisti sa recunoasca ca au fost platiti de Sorsoh si fiul sau Cilolosh, basescu, binomul, Lulutza, corporatiile internationale, bancile, agenturili, plus bubulii si reptilienii!
  • +10 (10 voturi)    
    eh (Joi, 2 noiembrie 2017, 13:31)

    ardeleanu_ion123 [utilizator]

    Oare la propria voastra incompetenta si la "meritocratia" bazata pe borfasism, incultura, tupeu, nesimtire ,"relatii", si nu in ultimul rand, TRADARE, v-ati gandit? ma refer la intreaga clasa politica, voi sunteti doar mai putzin "cizelati".

    a incaput tara asta si poporul asta pe mainile unor tradatori, care se alterneaza la "guvernare"

    ce guvernati voi nu e Tara, nu e Poporul, e doar borfacisma voastra nerusinata... si va "jucati" de-a "jocul politic" nemernicii naibii ca iara ma inervez! voi si toata sleahta securistica de prin toate partidele...
  • +8 (8 voturi)    
    EU NU INTRU IN CATEGORIA ASTA! (Joi, 2 noiembrie 2017, 13:32)

    schroedinger [utilizator]

    Sunt in categoria cealalta, impreuna cu bezinarii!
  • +9 (9 voturi)    
    pai, (Joi, 2 noiembrie 2017, 13:36)

    Cezy [utilizator]

    mi se pare simplu, experienta cu carburantii auto care nu trebuia sa se scumpeasca dupa supraaccizare!!! Asta daca nu luam de bun ce ne spunea d-nul Tari, la care, avand pompa in sufragerie, nu s-au scumpit...
  • +8 (8 voturi)    
    Alt martian habarnist (Joi, 2 noiembrie 2017, 13:46)

    Jan2016 [utilizator]

    Visez eu sau maimutoiul asta promisese ca trecerea contributiilor de la angajator la angajat nu se va mai face.

    Niste nesimtiti, penali, hoti si mincinosi.
    Eu zic ca nici un GUVERN NORMAL din lumea asta nu face ce fac ei, niste viermi PSD-isti.

    Incearca acum sa dea vina pe patroni.
  • +7 (7 voturi)    
    Harry Potter! (Joi, 2 noiembrie 2017, 13:47)

    Habermas [utilizator]

    In spatele caruia este Winston Churchill si George Soros, in spatele carora este Pantera Roz care-si incalzeste talpile la flacara violeta si Bugs Bunny care se uita la tine din Looney Tunes:

    "Let's face it, Doc. I've read the script and I already know how it turns out."
  • +4 (4 voturi)    
    Si inca ceva (Joi, 2 noiembrie 2017, 13:56)

    Jan2016 [utilizator]

    Am aflat si cu ce patron au discutat ei pentru toata nebunia asta si patronul a zis daaa, cum sa nuuuu, faceti ce vreti voi. Cu patronul fuzibil.
  • +6 (6 voturi)    
    Multinationalele, evident ! (Joi, 2 noiembrie 2017, 14:27)

    Susufler0 [utilizator]

    Au exersat protestul civic si acum se pregatesc sa vada cum e cu cel sindical.

    PS. A... era sa uit : evident ca e vorba de multinationalele lui Soros (tatal lui Ciolos, parca) !! :))
  • +5 (5 voturi)    
    Dupa scoaterea oamenilor in strada (Joi, 2 noiembrie 2017, 14:31)

    canavaro [utilizator]

    si plata cainilor, iata ca Soros reuseste sa mobilizeze si sindicatele. Tare batranelul asta ! La cat e de eficient si atotputernic mai bine il punem pe el prim-ministru in locul caricaturii actuale.
  • +6 (6 voturi)    
    Doua semne de idiotenie politico-economica (Joi, 2 noiembrie 2017, 14:56)

    benicio [utilizator]

    1. Idiotenia economica: sa sustii tu, ca politician, ca firmele private nu vor scadea nici un salariu. E ca si cum as promite eu ca astazi n-o sa cada frunze din nici un copac.
    2. Idiotenia politica: Totul e o conspiratie impotriva acestui guvern care vrea binele tuturor romanilor, clar in spatele miscarii sindicale se afla niste interese obscure.
  • +1 (1 vot)    
    patronul nu va face nimic (Joi, 2 noiembrie 2017, 15:13)

    Hans Metter [utilizator]

    tocmai asta e problema. voi scadeti salariile privatilor nu patronul. patronul poate cel mult sa creasca brutul daca doreste muschiul dumnealui (dar cum interesul firmelor e sa faca profit, ghici ce se va intampla? mai ales ca vina va fi a statului si a borfasilor din psd)
  • +3 (3 voturi)    
    marele om de afaceri (Joi, 2 noiembrie 2017, 15:33)

    cladob [utilizator]

    domnu' dragnea, nu oricine are afaceri cu statul ca matale, sa cresti costurile din pix, cand vrei tu si cum iti e mai bine
  • +2 (2 voturi)    
    nici un om normal (Joi, 2 noiembrie 2017, 16:14)

    iodixit [utilizator]

    nu are curajul sa-si riste averea, nervii etc intr-un climat incert economic creat de voi. deci, ai grija ca aia nu-s normali si cine stie!