Tariceanu: Iohannis, beneficiarul statului paralel, prin declaratiile publice

de N.O.     HotNews.ro
Luni, 30 octombrie 2017, 14:17 Actualitate | Politic

Calin Popescu Tariceanu
Foto: Agerpres
Presedintele Senatului, Calin Popescu Tariceanu, a declarat luni, in cadrul unei conferinte de presa, ca presedintele Klaus Iohannis, “dupa ce si-a preluat mandatul, este beneficiarul statului paralel, prin declaratiile publice, este regretabil, pentru ca nu pot exista doua puteri in stat, una legitima si una ilegitima”.

Acesta a mai spus, in cadrul conferintei de presa, ca primele si sporurile trebuie supravegheate indeaproape, sa fie dat numai celor care fac performanta, nu sub forma de ajutor social.

De asemenea, Tariceanu a mai spus ca masura luata anul acesta -  de a plafona cheltuielile  - ar trebui mentinuta si anul viitor, “se poate deroga acolo unde se justifica”.



Citeste mai multe despre   






















VIDEO Economistii-sefi ai primelor 3 banci comerciale, despre evolutia economiei romanesti. Ce proiecte mari de investitii finanteaza bancile la ora actuala?

Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, Horia Braun (BCR), Florian Libocor (BRD-GSG) si Andrei Radulescu (BT) au discutat luni dimineata, in cadrul unei mesei rotunde organizate de HotNews.ro si Startup Cafe, despre investitiile bancilor in economie romaneasca si starea actuala a economiei, precum si despre fluctuatiile care au tinut prima pagina in ultima perioada.
  • A. Radulescu: Daca statul nu investeste, atunci de ce sa isi asume sectorul privat riscuri?
  • F. Libocor: Banii se duc acolo unde exista certitudini, predictibilitate, stabilitate. Lipsa acestor caracteristici loveste in mai multe zone, cu precadere in investitii.
  • H. Braun: Speram la o dinamica pozitiva, insa trebuie sa puna umarulul statul,bancile, si managementul companiilor.

7147 vizualizari

  • +17 (19 voturi)    
    Intelegem ca Statul Paralel a tinut cu (Luni, 30 octombrie 2017, 14:20)

    un domn [utilizator]

    Motocicleanu, acum a schimbat macazu ?...Mtociclenee..breh...ce spusai breh ?
    • +1 (1 vot)    
      eu cred (Luni, 30 octombrie 2017, 19:36)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      ca-i e dor de Basescu.
  • +20 (20 voturi)    
    statul paralel esti tu (Luni, 30 octombrie 2017, 14:29)

    Adrian_. [utilizator]

    iar locul tau este la puscarie!
  • -12 (14 voturi)    
    pai, si? (Luni, 30 octombrie 2017, 14:31)

    moka [utilizator]

    cand il suspendati?
    • +8 (8 voturi)    
      Never! (Luni, 30 octombrie 2017, 15:45)

      Encounter [utilizator] i-a raspuns lui moka

      Nu ai să vezi așa ceva! Pentru că atunci vor ieși la vot toți viii! Iar omizile știu asta, așa că tot latră dar nu vor mușca în veci!
    • +1 (1 vot)    
      Poate sa suspende .. (Luni, 30 octombrie 2017, 20:19)

      blackarrow [utilizator] i-a raspuns lui moka

      prostia lui din cap si a altora care se uita in gura lui ; pai maimutoii astia de la psd +alde , in fata catastrofalei lor guvernari , nu pot vedea decat state paralele , conspiratii, soros, toti comploteaza impotriva lor. tocmai a lor, care cica au puterea legitima . Rusine !! nu lor, ca aia sint imuni , au soriciul gros de-o palma , ci alora care chiar nu au nimic in gleava si le dau gir . Capisci ?
  • +20 (20 voturi)    
    adica? (Luni, 30 octombrie 2017, 14:31)

    ion-ion-ion [utilizator]

    Pe tine te-a ales un grup de infractori sa le stai in frunte iar pe el poporul.

    Un jeg sta pe post de al 2-lea om in stat, pentru ca l-a ales un grup ales de bobor. Sa va fie de bine, si poate data viitoare mergeti la vot.
  • +16 (16 voturi)    
    se referea la... (Luni, 30 octombrie 2017, 14:32)

    EdyT [utilizator]

    ... statul paralel la coada la permise.
  • +16 (16 voturi)    
    De ceva timp, nu contenesc miseii (Luni, 30 octombrie 2017, 14:32)

    alibaba_zeul_meu [utilizator]

    sa se autotradeze:
    Citez: "dupa ce si-a preluat mandatul, este beneficiarul statului paralel, prin declaratiile publice, este regretabil, pentru ca nu pot exista doua puteri in stat, una legitima si una ilegitima".

    Baronii penali vs presedintele necooperant.
    Iohannis nu se va sinucide niciodata alaturi de voi!
  • +20 (20 voturi)    
    Tariceanu! (Luni, 30 octombrie 2017, 14:35)

    BibiAfricanul [utilizator]

    Du-te frate la culcare! Esti toxic si pervers. Lasa-ne!
  • +18 (18 voturi)    
    a (Luni, 30 octombrie 2017, 14:36)

    adrian67 [utilizator]

    Nea Tariceneeeee. In general la batranete devii mai demn, mai linistit, mai intelept. Tu esti exceptia: esti sluga lui Dragnea, esti mai nelinistit (poate ca ti-e frica de puscarie ), esti pe zi ce trece mai prost.
  • +17 (17 voturi)    
    Lasa ca te mancam noi, cetatenii, cu fulgi cu tot (Luni, 30 octombrie 2017, 14:42)

    Habermas [utilizator]

    Vom fi statul perpendicular, pe gatul tau de bandit.
  • +17 (17 voturi)    
    Ce plictisitor (Luni, 30 octombrie 2017, 14:42)

    indrea [utilizator]

    e individul ăsta! Nu cumva e senil?
  • +16 (16 voturi)    
    iar tu (Luni, 30 octombrie 2017, 14:48)

    DanBruma [utilizator]

    Taricene, esti reprezentantul si beneficiarul fostului si actualului stat comunist din Romania. Te vrem jos!
  • +13 (13 voturi)    
    ineptii...ineptii... (Luni, 30 octombrie 2017, 15:26)

    purplehaze [utilizator]

    venite de la ...Al Doilea Om in Stat !!!!!
    Despre CE anume vorbesti Tariceanule ?
    Du-te domnule la culcare, abuzezi prea mult de A3 si Ghita tv, ca sa nu mai vorbim de rabdarea si intelegenta romanilor !
  • +6 (6 voturi)    
    motociclean groaznic (Luni, 30 octombrie 2017, 17:20)

    splinty [utilizator]

    ... cum am mai scris de mult, doar pt a-si displeia electragladu' (daca il mai are), taiati-l bucati fratilor, cum adica abordaj?
  • +1 (1 vot)    
    iar (Luni, 30 octombrie 2017, 19:35)

    nahir [utilizator]

    i-au dat drumul prin curte si asta a sarit gardul?
    asta si cu condamnatul penal aliat, nu inteleg ca gogosile astea ii descalifica din ce in ce mai mult? pentru ca oricum, tanti Aglaie si nea Bumbacescu, nu-i citesc ineptiile. pe ei nu-i intereseaza decat galeata, faina si malaiul. atat.