Victor Ponta: Pe un singur coleg din PSD l-am vazut cu ochii mei si l-am auzit cu urechile mele cand se ruga de Kovesi si Coldea sa il ajute cu dosarul penal - Liviu Dragnea

de Alina Neagu     HotNews.ro
Miercuri, 25 octombrie 2017, 16:02 Actualitate | Politic

Victor Ponta
Foto: Agerpres
Victor Ponta scrie miercuri, intr-o postare pe pagina sa de Facebook, ca "Liviu Dragnea si 'Cartelul de la Teldrum' au confiscat Partidul si il folosesc doar pentru puterea personala, pentru bani si protectie in fata legii" si ca Dragnea "a abandonat toate promisiunile din Programul de Campanie si distruge economic si social Romania". Fostul lider PSD mai sustine ca "(pe) un singur coleg din PSD l-am vazut cu ochii mei si l-am auzit cu urechile mele cand se ruga de Kovesi si Coldea sa il ajute cu dosarul penal - Liviu Dragnea!!!"

Postarea integrala a lui Victor Ponta pe Facebook:


Eu am decis sa spun ceea ce gandesc cei mai multi membri si votanti ai PSD - ca Liviu Dragnea si "Cartelul de la Teldrum" au confiscat Partidul si il folosesc doar pentru puterea personala, pentru bani si protectie in fata legii / ca a abandonat toate promisiunile din Programul de Campanie si distruge economic si social Romania / ca Grindeanu, Tudose, Tutuianu , Teodorovici si oricine indeazneste sa nu execute orbeste ordinele "Cartelului" devine imediat securist, tradator, carpa - fiind tarat in mocirla lui Dragnea!

Eu am decis sa ies din acesta "Mocirla" , sa spun adevarul si sa ofer o alternativa pentru toti cei dezamagiti si umiliti de Dragnea!

Pentru ca nu are nici curaj nici argumente sa imi raspunda Liviu Dragnea isi trimite bufonii peremisti si slugile platite de el din presa sa sa plimbe din televiziune in televiziune si sa incerce sa ma traga inapoi in mocirla vehiculand minciunile oribile ca eu le faceam dosare penale colegilor din PSD!!!

Adevarul este usor de aflat pentru oricine nu este platit de Dragnea sa fie prost- socrul meu a fost cercetat pe nedrept din 2014, cumnatul meu arestat, mama si sora mea perchezitionate, sotia anchetat, eu mi-am pierdut functia de Presedinte al PSD si Premier si merg lunar la ICCJ fiind haituit de Uncheselu si Portocala!!!

Asa ca nu trebuie sa explic nimanui ca nu am facut niciodata cuiva dosare - trebuie doar sa le explic celor din familia mea de ce au avut de suferit pe nedrept - la fel ca multi alti oameni din PSD sau din viata publica!

Mi-am aparat colegii din PSD si cand aveau si cand nu aveau dreptate! Am cerut eu si am depus marturie in favoarea lui Liviu Dragnea in Dosarul Referendumului / am platit un pret scump in 2014 cand Iohannis a venit cu lista liderilor PSD "penali" de care eu nu am vrut sa ma dezic! Poate asta a fost greseala mea ?!?

Un singur coleg din PSD l-am vazut cu ochii mei si l-am auzit cu urechile mele cand se ruga de Kovesi si Coldea sa il ajute cu dosarul penal - Liviu Dragnea!!! Si in timp ce se lupta pentru el insusi sigur nu pomenea absolut nimic despre abuzurile contra altor colegi - niciodata! Ca asa e Liviu - doar el conteaza!

Nu vreau sa vorbesc despre aceste lucruri pentru ca imi pare rau de toti cei care ne-au votat si au alte asteptari de la noi - si nu vreau sa ma bag inapoi in "Mocirla" cu Dragnea !

Dar Liviu - daca insisti hai sa avem o confruntare la Dana Grecu la Antena 3 ca sa le dau detalii, nu vrei?





















Jurnal din Israel

FOTOGALERIE Israel pe repede inainte: kit de informatii pentru o calatorie reusita

De la nord la sud, Israelul are putin peste 400 de kilometri, iar de la est la vest, putin peste 100. E printre putinele tari ale lumii in care, in aceeasi zi, poti face si baie in mare si ski la munte. E taramul miracolelor si al sperantelor, tara sfanta a pelerinilor, teritoriu complet liber si dezinhibat pentru hedonistii de pretutindeni. Ca vrei sa te regasesti spiritual sau ca vrei sa gasesti energia unor petreceri fantastice, mergi in Israel. O sa capeti ce cauti si, uneori, chiar mai mult decat atat.

8367 vizualizari

  • -12 (32 voturi)    
    Si de ce spui asta acum, faci exact ca (Miercuri, 25 octombrie 2017, 16:08)

    xrogo [utilizator]

    prietenul tau Basescu, abia acum vorbeste si el, cat curaj la oamenii politici de frunte!
    • +22 (24 voturi)    
      Problema nu e momentul ci (Miercuri, 25 octombrie 2017, 16:16)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      daca are dreptate. Nu stiu unde e curajul, e mai dificil sa vorbesti atunci cand nu te apara functia sau partidul.
      • 0 (10 voturi)    
        Daca are dreptate inseamna ca (Miercuri, 25 octombrie 2017, 23:27)

        xrogo [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

        s-a autodenuntat, a participat la trafic de influenta, toti participantii trebuie audiati sa se afle adevarul!
        • -2 (2 voturi)    
          nu putem pune baza pe Ponta (Joi, 26 octombrie 2017, 15:02)

          cucuveaua mov [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

          stim cu totii ca este PENAL, nu?
          ce facem, luam de bun de zice un penal despre dragnea sau despre basescu sau despre kovesi?
    • +16 (20 voturi)    
      @xgroho, la voi iubirea e pe persoana fizica (Miercuri, 25 octombrie 2017, 16:32)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      aflata la conducere, inteleg !

      I-ai lustruit fundul lui Ponta timp de trei ani si acum vrei sa ti le iei inapoi ? :)

      PS. Nu se poate baiatule, chiar daca prin absurd Victor-Viorel te-ar lasa !
      • +17 (17 voturi)    
        nici macar (Miercuri, 25 octombrie 2017, 16:55)

        bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

        La ei iubirea e pe cei 50 de lei/zi de postacit. Marci banu, scriu fix ce vrei tu. Nu marci, te spurca de nu te vezi.
  • +16 (20 voturi)    
    a inceput Alba - Neagra de P$D (Miercuri, 25 octombrie 2017, 16:08)

    un domn [utilizator]

    P$D are o teribila strategie de a abate atentia de la problemele romaniei, uite..de aceea am spus si la articolul scris de Tapalaga..Opozitia NU are vlaga, nu are argumente, nu are Proiecte ! NIMIC ! este pasiva !
  • -5 (25 voturi)    
    Pinochio (Miercuri, 25 octombrie 2017, 16:10)

    Lovercraft [utilizator]

    Hai Ponta, credibilitatea ta e zero barat. Nu te mai agita.
    • +12 (20 voturi)    
      Cand da insa in opozitie e full de credibilitate, (Miercuri, 25 octombrie 2017, 16:35)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

      nu ?
    • +5 (5 voturi)    
      Da credibilitatea lui Dragnea cum e ? (Miercuri, 25 octombrie 2017, 17:15)

      gavrone [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

      Mafiotii astia stiu cel mai bine cu ce se au unii pe altii la mana.
  • -20 (20 voturi)    
    Zau? (Miercuri, 25 octombrie 2017, 16:13)

    newlook [utilizator]

    Zau?
    • +3 (3 voturi)    
      Atat poti azi? (Joi, 26 octombrie 2017, 12:37)

      provest [utilizator] i-a raspuns lui newlook

      Te-ai innecat cu cafeaua cand ai vazut ce-a zis asta micu'?
  • +8 (12 voturi)    
    Poate,dar nu cumva..... (Miercuri, 25 octombrie 2017, 16:19)

    gigiN [utilizator]

    ...te-o fi auzit si el pe tine ???!!!
  • +17 (19 voturi)    
    Ponta a inceput sa umble la munitia grea ! (Miercuri, 25 octombrie 2017, 16:26)

    Susufler0 [utilizator]

    Daca ar fi vorbit si pt tine Viorele acum ai fi tacut ?
    • -18 (20 voturi)    
      Oh, daaaa...."munitie grea" (Miercuri, 25 octombrie 2017, 16:35)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      Oh, daaaa...."munitie grea".....hahahahaha !
      • +6 (6 voturi)    
        Asta-i cu voi pesedacii ! Pana nu vi se deseneaza (Miercuri, 25 octombrie 2017, 17:19)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        pana nu se folosesc ghilimelele, pana ce nu se atarna in coada frazei un snop de semne de exclamare si de emoticoane ranjite, nu pricepeti neam !

        PS. Sa nu-mi spui ca si tu esti furios ca nu poti sa-ti le iei inapoi de la domnu' Ponta !!! :)))
  • +27 (27 voturi)    
    De retinut! (Miercuri, 25 octombrie 2017, 16:28)

    micul_licurici [utilizator]

    "Mi-am aparat colegii din PSD si cand aveau si cand nu aveau dreptate!"

    Ciuma rosie!
  • -3 (7 voturi)    
    Tot un singur coleg din PSD (Miercuri, 25 octombrie 2017, 17:14)

    adi_69 [utilizator]

    s-a intalnit cu Kovesi in via lui Ghita, fara ca PSD-ul sa stie...Si, a naibii coincidenta, in negocierea cu Basescu a acceptat-o pe Kovesi si i-a zis pas lui Morar.
  • +3 (5 voturi)    
    Ponta e mai simpatic in opozitie (Miercuri, 25 octombrie 2017, 17:17)

    vanatoare [utilizator]

    Cum opozitia e varza, Ponta e cea mai tare opozitie la Dragnea. Nu-i nimic, sa se macelareasca intre ei.
  • -5 (7 voturi)    
    sistemul a realizat ca opozitia e praf... (Miercuri, 25 octombrie 2017, 17:30)

    demaGOGU [utilizator]

    ...vezi aneantizata ptr urmatorii 20-30 de ani!, asa ca a decis sa il intoarca pe Ponta cu cheita si sa creeze opozitie la psd...in interiorul psd.
  • +4 (4 voturi)    
    Pontisme... (Miercuri, 25 octombrie 2017, 18:12)

    blackarrow [utilizator]

    Gura pacatosului mai graieste poate si adevaruri , ca pe cand era premier scotea numai dume , ma rugam sa scap odata de guvernarea lui ,un pacalici .
    Dar pacaliciul , scos elegant din schema , latra si el acuma , el n-a fost recompensat ca Grindeanu cu o functie grasa (mita contra tacere, numai bizonii nu ar intelege ), macar sa aflam ceva , macar sa-l dea in gat pe Dragnea, dar probabil ponta a fost prost si nu si-a asigurat asul din maneca . Ca dragnea e asa cum e , adica un ticalos, pt mine e fara indoiala , ramane doar sa fie doborat .
    • -1 (1 vot)    
      Trecand de pontisme (Joi, 26 octombrie 2017, 10:23)

      IonutSC [utilizator] i-a raspuns lui blackarrow

      Cat a fost in power a cam luat cele mai liberale masuri ever, restul e can-can.
  • +4 (4 voturi)    
    iar impreuna ati belina-rompetrol. (Miercuri, 25 octombrie 2017, 18:29)

    kkciosuldelahamangia [utilizator]

    sutii intre ei.
  • +6 (6 voturi)    
    Disperarea l'u Viorel,prefatza condamnarii sale? (Miercuri, 25 octombrie 2017, 19:17)

    Plagarus [utilizator]

    La ce dosare are " doctorul " Ponta Viorel,poate fi invidios pe colegul cu suspendarea.
  • +4 (6 voturi)    
    Ce face puterea din om (Joi, 26 octombrie 2017, 7:03)

    Limort Nick O'Lae Darknea [utilizator]

    Domnul Ponta, cunoscut mincinos cand era PM, s-a vaccinat si acum spune adevaruri.

    Eu nu cred in schimbarea radicala a unui om peste 18 ani. Cred insa ca in politica romaneasca se au reciproc la mana unii pe altii. De ce? Pai cu totii s-au instarit miraculos cand au condus.
  • +2 (2 voturi)    
    Hmm... (Joi, 26 octombrie 2017, 15:01)

    Remarque [utilizator]

    Daca Ponta iese la atac atat de frontal inseamna ca a simtit miros de sange si Dragnea se clatina.
    Hai Ponta, spune ce stii. De data asta imi iau eu popcorn.