Mara Mares este noul presedintele al Tineretului National Liberal

de V.M.     HotNews.ro
Duminică, 22 octombrie 2017, 19:40 Actualitate | Politic

Mara Mares
Foto: Facebook - TNL Valcea
Deputatul PNL Mara Mares este noul presedintele al Tineretului National Liberal, ea fiind aleasa duminica la Congresul TNL, anunta News.ro. Mares si-a disputat conducerea organizatiei cu Radu Surugiu.

In primul tur, Mara Mares a obtinut 513 voturi, Radu Surugiu - 349, iar Glad Varga -212.

Mara Mares are 25 de ani si este absolventa a Liceului "St. Clare's" din Oxford si a Facultatii de Studii Europene si Internationale din cadrul King's College, University of London.

Ea este fiica consilierului judetean Ioan Mares, lider al PNL Fagaras.


Citeste mai multe despre   






















​MASA ROTUNDA Ce fac si ce ar putea sa faca bancile pentru economie si companii? Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, in dialog cu cititorii  HotNews.ro, luni, de la ora 9:00

Am vazut saptamana trecuta ca Institutul de Statistica a anuntat o crestere economica record - insa analistii si economistii, ne anuntam ca de fapt lucrurile nu sunt chiar atat de roz. Este economia bine finantata in acest moment? Se fac investitii private? Dar publice? Cum pot ajuta bancile mai mult economia, statul si companiile private? La toate aceste intrebari vor raspune Horia Braun, economistul sef al BCR, alaturi de Florian Libocor (economistul sef al BRD-GSG) si de Andrei Radulescu (economist sef al BT) in cadrul mesei rotunde care va avea loc, luni, 20 noiembrie, incepand cu ora 9:00.

3925 vizualizari

  • +3 (5 voturi)    
    Glad a obtinut 212 voturi (Duminică, 22 octombrie 2017, 19:57)

    Aerolaur [utilizator]

    Cate au obtinut Gelu si Menumorut? Si care sunt legile lu' Tata Ohm, care sa te propulseze?
  • +1 (11 voturi)    
    Ce o recomanda, cu exceptia banilor lui tata? (Duminică, 22 octombrie 2017, 20:08)

    Dacialibera [utilizator]

    Nimic. O fetiscana promovata in Parlament de banii si influenta lui tata, cu experienta profesioala zero. Ce diferenta este intre psd si pnl? Niciuna. Aceeasi mizerie!!!! Aceleasi nepotisme de doi bani, care nu pot duce Romania decat....IN ZID! CU TOTAT VITEZA! Dragi romani, puneti-va centurile de siguranta! Coliziunea nu este departe!
  • -2 (8 voturi)    
    Romania a ridicat la rang de virtute..... (Duminică, 22 octombrie 2017, 20:19)

    Dacialibera [utilizator]

    ....neputinta, pe care a transformat-o in POLITICIAN. Nu te duce capul sa profesezi in nicio specialitate, nu poti face nimic? Simplu! Te face tata om politic. Adica iti da diploma de politician.... neputincian, handicapcian, hotician. Cam tot una este. Politica trebuie sa fie o incununare a profesionalismului, intr-un domeniu. La noi, cu cat esti mai tampit si-ti cade din gura, cu atat esti mai potrivit sa devii politician. De asta suntem in rahat pana in gat si ne rugam in fiecare zi sa nu sara cineva in piscina, ca sa nu se ridice nivelul....Vai de mama noastra! Luminos viitor, Romania are....
  • +14 (18 voturi)    
    ok... (Duminică, 22 octombrie 2017, 20:31)

    ion_de_la_tara [utilizator]

    dar tot fata lu' tata ramane... care tata? search & find :))
  • +3 (11 voturi)    
    mda (Duminică, 22 octombrie 2017, 21:00)

    john06 [utilizator]

    oare de ce ar simti nevoia o tanara cu studii in strainatate,nu doar sa se intoarca in Romania ci sa se intoarca pt un loc caldutz intr-un partid prafuit,pe o pozitie garantata de tata?oricum,mitul acela conform caruia studiile in strainatate te fac mai destept a fost spulberat de mult...
  • +13 (13 voturi)    
    Banciu: Liberalul e doar un PSD-ist mai prost (Duminică, 22 octombrie 2017, 21:27)

    CICEROnescu [utilizator]

    Mare adevar ...
  • -4 (8 voturi)    
    la noi in Romania (Duminică, 22 octombrie 2017, 21:39)

    Andrei3Bunescu [utilizator]

    femeile din politica distrug tot. Nu vreau sa sune misogin, dar istoria ne spune ca femeile din politica romaneasca au fost prapad, mult mai rele decat barbatii.

    Se pare ca se vrea distrugerea PNL. N-au reusit total Gerghiu si cealalta blonda, acum au pus-o pe asta.
  • -6 (6 voturi)    
    mda (Duminică, 22 octombrie 2017, 21:44)

    domnescu [utilizator]

    oricat v-as iubi si respect femeile, trebuie sa recunosc ca poporul roman e in mare misogin si nu are respect fata de femei
    as fi preferat o persoana cu popularitate, activitate in societatea civilla, cunoscuta. USR sunt tocilarii bine intentionati dar care nu stiu sa se exprime, PNL are filiale, primari etc, ce scuza aveti sa nu fiti cunoscuti?
  • 0 (8 voturi)    
    Haideti sa fim putin rationali (Duminică, 22 octombrie 2017, 22:50)

    apoliticus [utilizator]

    lasand toate barfele si prejudecatile la o parte, am fost chiar curios sa vad daca fata asta e un fel de EBA fara buze umflate cu pompa si am urmarit cam ce a facut ea in ultimul an. Nu exista termeni de comparatie, fata asta chiar pare sa aiba potential si pare hotarata sa faca ceva in politica,are studii, are dictie, energie si vointa. Are doar 25 de ani, insa am citit recent despre parcursul tanarului Sebastian Kurz, noul cancelar al Austriei. Baiatul asta la 27 de ani era deja ministru, la 31 e cancelar. E clar ca se poate. II doresc fetei succes, e totusi o luminita in tunelulintunecat in care se afla politica romaneasca la acest moment.
    • +1 (9 voturi)    
      Guvernele copiilor (Duminică, 22 octombrie 2017, 23:06)

      Robert M [utilizator] i-a raspuns lui apoliticus

      Copii sunt simpatici dar nu au nici o calitate pentru a conduce o tara.
      Ei sunt usor de manipulat si nu sunt altceva decat marionetele unor politicieni abili.
  • +1 (3 voturi)    
    ar cam trebui sa lucreze pe bune (Luni, 23 octombrie 2017, 6:20)

    Coco Whistle [utilizator]

    vreo 10 ani in uk si apoi sa vedem daca investitia se merita. oricum pare mioritic cum toti copilasii premiantilor se scolesc pe banii...nu comentez...in strainatate ca invatamintul din ro a fost adus la pamint de aceeasi....pionieri ai capitalismului. daca 'aranjamentele' au propulsat-o atunci ne intrebam ce a invatat?
  • +1 (3 voturi)    
    sa nu te auzim cu MeToo (Luni, 23 octombrie 2017, 8:35)

    Hans Metter [utilizator]

    peste cativa ani...
  • +1 (5 voturi)    
    Sandra Braun si floricele... (Luni, 23 octombrie 2017, 8:52)

    Hababaeba [utilizator]

    Gasim totusi si noi o formatiune ceva sa se bata cu PSD-ul?
    PNL-ul este doar o echipa frumoasa de romantici...In afara de faptul ca Ludo se va prezenta cu placere la birou si va face si ore suplimentare - suntem zero.
  • -2 (4 voturi)    
    misoginism (Luni, 23 octombrie 2017, 11:52)

    albastru de Romania [utilizator]

    daca era vreo uratanie, sunt convins ca jumate din comentatorii de mai sus nu ar fi comentat negativ.

    boala grea la romani , chestia asta