Doina Pana despre demisiile lui Shhaideh si Plumb: Viata de ministru nu e usoara, te simti vânat

de Alina Neagu     HotNews.ro
Marţi, 17 octombrie 2017, 13:54 Actualitate | Politic

Doina Pana
Foto: Facebook-Doina Pana
Ministrul Apelor si Padurilor, Doina Pana, a declarat, marti, inaintea votului deputatilor, care au respins cererea DNA de avizare a urmaririi penale a Rovanei Plumb, ca "Viata de ministru nu e o viata usoara, responsabilitatile sunt uriase. Inseamna nu numai enorm de multa munca fizica, inseamna un stres permanent. Daca la toate astea se adauga niste stresuri de luni de zile legate de chestiuni pentru care tu nu esti vinovat, dar se fac atatea afirmatii publice, te simti vânat, oricat ai fi de super-om", potrivit News.ro.

Doina Pana a mai spus ca nu intelege de ce Sevil Shhaideh si Rovana Plumb au trebuit sa plece din Guvern si si-a anuntat intentia de a vota impotriva solicitarii procurorilor de incepere a urmaririi penale in cazul lui Plumb.

"Doamna Shhaideh, din ianuarie, e hartuita in permanenta. Viata de ministru nu e o viata usoara, responsabilitatile sunt uriase. Inseamna nu numai enorm de multa munca fizica, inseamna un stres permanent. Daca la toate astea se adauga niste stresuri de luni de zile legate de chestiuni pentru care tu nu esti vinovat, dar se fac atatea afirmatii publice, te simti vanat, oricat ai fi de super-om, si pe doamna Shhaideh o consider un fel de super-om, avand in vedere toata activitatea ei de cand o cunosc. Cu toate astea, la un moment dat cedezi", a afirmat Doina Pana.

Doina Pana a negat faptul ca in sedinta CExN premierul Tudose ar fi spus ca isi da demisia daca ministrii Shhaideh si Plumb nu pleaca.























​MASA ROTUNDA Ce fac si ce ar putea sa faca bancile pentru economie si companii? Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, in dialog cu cititorii  HotNews.ro, luni, de la ora 9:00

Am vazut saptamana trecuta ca Institutul de Statistica a anuntat o crestere economica record - insa analistii si economistii, ne anuntam ca de fapt lucrurile nu sunt chiar atat de roz. Este economia bine finantata in acest moment? Se fac investitii private? Dar publice? Cum pot ajuta bancile mai mult economia, statul si companiile private? La toate aceste intrebari vor raspune Horia Braun, economistul sef al BCR, alaturi de Florian Libocor (economistul sef al BRD-GSG) si de Andrei Radulescu (economist sef al BT) in cadrul mesei rotunde care va avea loc, luni, 20 noiembrie, incepand cu ora 9:00.

555 vizualizari

  • +5 (5 voturi)    
    Eu o consider un fel de super-oN : (Marţi, 17 octombrie 2017, 13:59)

    si_mort_va_vad [utilizator]

    Super DEM-oN !
  • +6 (6 voturi)    
    Fa, Doino ! (Marţi, 17 octombrie 2017, 14:02)

    CezarN [utilizator]

    Atunci nu te mai inghesui sa fii ministru.
    Nu te oblig nimeni sa fii ministru sau parlamentar.
    Ai meseria ta, traieste din ea.
    Lasa-i pe aia care nu au schelete in dulap sa fie ministri.
    Uite, tu, de pilda, nu ai niciun dosar penal. Ai stiut pana unde sa bagi mana, nu te-ai inhaitat cu oamenii rusilor si dormi linistita.
    Altii au fost mai lacomi si mai servili si acuma trag ponoase. Simplu!
  • +6 (6 voturi)    
    Pai introduceti spor de vanat! (Marţi, 17 octombrie 2017, 14:05)

    liviul2006 [utilizator]

    Pe langa sporul de stress si sporul de nevinovatie...
  • +6 (6 voturi)    
    incercati sa nu mai furati doinito (Marţi, 17 octombrie 2017, 14:23)

    iodixit [utilizator]

    !!!
  • +7 (7 voturi)    
    ...sau pescuit, fa Doinito ! (Marţi, 17 octombrie 2017, 14:28)

    Susufler0 [utilizator]

    Asa cum te-a pescuit Ponta acum cativa ani in barca lui. !

    Dupa care fiecare si-a vazut de viata in ritmul lui !

    PS. Ponta insa, spre deosebire de tine, mai tanar si mai prim ministru, n-a avut de lucru si a incercat sa-l dea cu barca pe Dragnea si, uite, unde-a ajuns !
  • +5 (5 voturi)    
    te simti vanat.. (Marţi, 17 octombrie 2017, 14:31)

    Mistrelutz [utilizator]

    cand esti ''pe fuga'', cand te stii vinovat.
  • +5 (5 voturi)    
    A luat-o gura pe dinainte... (Marţi, 17 octombrie 2017, 14:32)

    mariusssss [utilizator]

    ...bineinteles ca te simti vanat daca furi, orice hot se uita in urma lui. Si vorba ceea, de ce ti-e frica nu scapi.
  • +5 (7 voturi)    
    Asa e ! (Marţi, 17 octombrie 2017, 14:49)

    Rahan5 [utilizator]

    In Rusia matale toata lumea se naste cu frica asta. Asa ca este deja o obisnuinta, ca tocmai de la nastere sa te simti vanat.
    Chiar si Famila Imperiala Rusa s-a simtit vanata, (se implinesc anul asta 100 de ani de la lichidarea Familiei Imperiale Ruse, de catre rusii bolsevici), daramite minstrii / comisarii lui Stalin s.a.m.d.
  • +5 (5 voturi)    
    Ha ha ha (Marţi, 17 octombrie 2017, 15:13)

    Bogdan_100 [utilizator]

    "oricat ai fi de super-om" "Zana" se crede un super-om, dotat cu super-imunitate judiciara si super-abilitate de a fura si frauda - de la balti cu peste la bugetul de stat si cel de pensii
  • +1 (1 vot)    
    Sarmanii ministri... (Marţi, 17 octombrie 2017, 17:16)

    grunespferd [utilizator]

    Sa-mi dea lacrimile aproape, sa o aud pe ministra care a aprobat cota de recoltare la ursi si lupi tinand cont de o cifra exagerata a exemplarelor existente, doar ca sa faca pe placul baronilor ca dragnea, mari activisti de mediu si detinatori de largi domenii de vanatoare. Jefuitori stresati! In loc sa faceti statul puternic si bazat pe pricipiule bunei guvernari, statul roman se transforma sub greutatea psd intr-o organizatie de mafioti stresati.

    Eu m-am saturat cucoana! Vreau alegeri anticipate!
  • +2 (2 voturi)    
    fa doino, (Marţi, 17 octombrie 2017, 18:28)

    nahir [utilizator]

    te macina cam mult patriotismul asta de nu te lasa sa renunti neam la fonctia de ministru, nu?
    cata abnegatie!
    cata daruire!
    si totul pt. ca pe ulita lui tanti Aglaie si mos Belereaga sa curga lapte si miere, chiar daca n-au canalizare, buda e tot in fundul curtii, iar ei se incalta tot cu opinci ca acu 100 ani.
    bleah! sila!
    • 0 (0 voturi)    
      Cred .... (Marţi, 17 octombrie 2017, 20:24)

      ber [utilizator] i-a raspuns lui nahir

      ca Doina are chef de ceva inundatii!