UPDATE Tudose, dupa intalnirea cu Dragnea si alti lideri PSD: "Vom stabili impreuna remaniabilii, la CEx"

de Red. Stiri     HotNews.ro
Marţi, 10 octombrie 2017, 16:08 Actualitate | Politic

Dragnea si Tudose
Foto: AGERPRES
Liviu Dragnea si Mihai Tudose au facut declaratii foarte scurte dupa intalnirea avuta la sediul partidului, fara a da numele ministrilor pe care premierul ar vrea sa ii remanieze si fara a raspunde la intrebarile presei.

"A fost o discutie nestatutara, vom discuta in CEx si eu cred ca argumentele prezentate astazi daca vor fi prezentate si in cex nu vor fi probleme. Am discutat si despre proietul de buget pe anul viitor. Este un buget bun echilibrat", a spus Dragnea.

La randul sau, Tudose a declarat ca lista cu ministrii care vor fi remaniati va fi anuntata dupa CEx de joi:

"Discutia a fost lunga, nu am fost numai noi. S-a hotarat ca decizia finala sa fie luata la CEx. Pe urmatoarele directii: raporturile dintre guvern si partid plecand de la premiza ca guvernul este politic. Lucrurile trbeuie clarificate. Stabilim impreuna zona de remanieri si remaniabili, nu va spunem acum, dupa sedinta CEx.

Discutia cu dl presedinte (Klaus Iohannis) a fost sa-l intreb daca e dispus saptamana asta sa semnam actele si teme externe."

























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU Bill Nichols, critic de film si pionier al studiului de film documentar: In timpul facultatii inca nu stiam ce voi deveni. Eu nu eram interesat sa fac bani, ci cautam implinirea. Si a durat o vreme sa imi dau seama.

Bill Nichols, critic de film american, profesor emerit si un pionier al studiului de film documentar contemporan a discutat in cadrul unui interviu despre visele si aspiratiile din tinerete, tehnicile din filmele documentare si influenta tehnologiei in industria cinematografica.
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Bill Nichols

11849 vizualizari

  • +35 (35 voturi)    
    decizia finala la CEx (Marţi, 10 octombrie 2017, 16:25)

    g01an [utilizator]

    se ia decizia la partid.

    pentru ca (nu-i asa?) o tara se conduce de la sefia partidului, nu de la institutiile oficiale.
    • +6 (6 voturi)    
      Tudose il demite pe primul ministru Dragnea (Marţi, 10 octombrie 2017, 21:57)

      Boham [utilizator] i-a raspuns lui g01an

      Dragnea e prim ministru, el apare la toate televiziunile si spune care e solutia cand e o problema la guvern

      Tudose s-a suparat pt ca pare a fi Grindeanu 2 si a decis sa-l demita pe adevaratul prim ministru Dragnea prin scoaterea din guvern a lui Servil Haissam Shaidek
  • +25 (25 voturi)    
    Paruiala la Antene (Marţi, 10 octombrie 2017, 16:27)

    Sani [utilizator]

    Mda, de astazi bataia se muta la Antena3....cum dreacq sa te uti la ratatii aia...

    Sper sa fie cat mai 'sangeroasa' ..daca se poate sa nu mai ramana decat un interlop (pardon, PSD-ist), care sa anunte victoria unei tabere...inainte sa crapa si el dupa anunt!
  • +20 (20 voturi)    
    Se pare ca Dragnea (Marţi, 10 octombrie 2017, 17:40)

    moima [utilizator]

    ramane incet, incet fara argumente chiar si in puscaria aia in aer liber care e PSD-u.

    GRU coboara o octava se pare pentru ca rusificarea stridenta si evidenta da semne ca nu e inghitita usor.

    il sacrifica pe pionul Dragnea care le garanta o tranzitie rapida de la UE-NATO la CSI via Visegrad.

    CNA a primit ordin sa nu oficializeze (INCA) prezenta ruseasca in audio-vizualul romanesc.

    deocamdata, popcorn
    • +5 (7 voturi)    
      Baietii de la GRU (Marţi, 10 octombrie 2017, 21:21)

      scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui moima

      n-auziti mai ? Ce mai asteptati, poftiti la replici, ce mai asteptati? Adunarea...
      Ce v-i s-au cam inecat corabiile azi?
  • +18 (18 voturi)    
    ''in CEX... (Marţi, 10 octombrie 2017, 17:46)

    astronaut [utilizator]

    se va decide pentru remaniabili si , raporturile dintre guvern si partid'' , o prima concluzie ar fi ca guvernul este de ''marionete'' care raspund la Dubla Comanda ca si data trecuta , mingea este ridicata la fileul Primului Ministru si poate puncta , ori isi da Demisia , ori pune piciorul in prag si GUVERNEAZA si deci revoca ministrii cu probleme ! oricum relatia este una TOXICA , fiind dominata de interesele personale ale lu' Dracnea & Tradiceanu !
  • +8 (8 voturi)    
    Tudose (Marţi, 10 octombrie 2017, 17:59)

    Numele [utilizator]

    Are timp Dragnea sa se regrupeze pana la CEx.
    • +5 (5 voturi)    
      s-a regrupat deja, cel putin pe moment (Marţi, 10 octombrie 2017, 22:35)

      revo [utilizator] i-a raspuns lui Numele

      Tudosica a si zis-o: "...raporturile dintre guvern si partid, plecand de la premiza ca guvernul este politic".
      Cum CEX este "crema politicii gruparii mafiote PSD", adica toti ai lui Dragnea, si cum "crema cremei politicii PSD" este Dragnea-Ceasca II, singurul care are voie sa ia hotarari, Tudose isi face bagajele si pleaca singur: "Lucrurile trebuie clarificate" - adica nu e dispus, el, ditamai SRI-istu, sa stea la mana unui nenorocit ca Dragnea.

      Dragnea nu are nicio usa deschisa in lumea civilizata, este ignorat total, Ambasadorul SUA i-a zis cateva de la obraz la adunarea NATO, el doar cu Orban ce se mai baga in seama, pentru restul lumii e mort, deci prea multe zile la sefia Mafiei PSD nu are, asa ca Tudosica face acum pe dizidentul ca sa se intoarca pe cai mari peste cateva luni, ori PM ori sef de partid.
  • +6 (8 voturi)    
    Servil cu Plumb in ghetutze+Cucul+Ilanul+++? (Marţi, 10 octombrie 2017, 18:58)

    Plagarus [utilizator]

    " Scapa " genunchele !
  • +7 (7 voturi)    
    Guvernul Tudose.... (Marţi, 10 octombrie 2017, 20:02)

    coco04 [utilizator]

    va suferi un facelift.nu se stie incă ce grefe se vor face.
  • +5 (7 voturi)    
    ! (Marţi, 10 octombrie 2017, 20:46)

    chiuaua [utilizator]

    Tudose asta e de belea , la cum arata .
    Vodka Romaniei !
  • +2 (4 voturi)    
    ... (Marţi, 10 octombrie 2017, 21:23)

    cristian55 [utilizator]

    gluma de țară numită România...
  • +7 (7 voturi)    
    Se gasesc profesionisti in psd (Marţi, 10 octombrie 2017, 21:55)

    vidra [utilizator]

    Propuneri de ministri inlocuitori: nea Gigel care tunde iarba la vila lu dragnea, tanti Lia care o tunde pe fie-sa lu dragnea, nea Costache ce face curat la porci la firma lu dragnea...
  • +6 (6 voturi)    
    Tudose o ia in bot (Marţi, 10 octombrie 2017, 22:25)

    revo [utilizator]

    "...eu cred ca argumentele prezentate astazi daca vor fi prezentate si in cex nu vor fi probleme" - mai clar de atat nu se poate: "DACA vor fi prezentate", "NU vor fi probleme".
    Ei, cam asta fuse dizidenta lu' Nea Tudose. Atat l-a tinut cureaua.
  • +5 (5 voturi)    
    Joi, in CEx (Marţi, 10 octombrie 2017, 23:45)

    Bazil [utilizator]

    se va vedea daca actualul prim-ministru are oo si sange in instalatie. Daca reuseste sa ii elimine pe cei trei cu bube penale + prostanacul de la educatie + aiuritul de le transporturi, demonstreaza ca este cu adevarat prim-ministru. Daca nu, demonstreaza ca face parte din elita pupatorilor de poponeata teleormaneana.
  • +1 (1 vot)    
    La ce mai trebuie prim ministru? (Miercuri, 11 octombrie 2017, 9:51)

    asavreau [utilizator]

    Daca Tudose ca prim ministru nu poate sa dispuna masuri ca cine care nu-si face treaba sa plece,de ce se mai mentine functia de prim ministru?Ca sa poata fi aratat cu degetul,uite vinovatul,cand treburile merg prost?Si cel care a numit guvernul iese curat si o ia de la inceput cu ilegalitatile.Nu a castigat PSD-ALDE alegerile ca sa guverneze nerespectand legea.Nu cred ca alegatorii PSD vor o Romanie unde legea sa nu se aplice decat cu ordin de la partid.
    • 0 (0 voturi)    
      stai asa, ca e doar temporar (Miercuri, 11 octombrie 2017, 12:45)

      revo [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      De la inscaunarea lui Dragnea Corleone ca sef peste Mafie, scaunul pe PM este tinut cald de cativa neica nimeni, pana cand EL isi va curata oficial dosarele (cum o va face, se stie: pensionari intempestive, reluarea procesului, amanari pana la perscriptie - desi astea dureza, martori care-si schimba declaratiile, matrasirea lui Kovesi si linistirea definitiva a DNA etc.), dupa care intram in normal: un singur om la conducere, o singura vointa - DRAGNEA PRIM MINISTRU, presedentia neinteresandu-l, ca banii si puterea absoluta sunt la Guvern, nu la Cotroceni.