PSD reintroduce cardul de membru de partid, anunta Dragnea

de V.M.     HotNews.ro
Vineri, 29 septembrie 2017, 22:30 Actualitate | Politic

PSD va reintroduce cardul de membru de partid, a declarat vineri seara liderul partidului, Liviu Dragnea, la finalul sedintei Comitetului Executiv National, relateaza News.ro.

"In ceea ce priveste membrii de partid, vom reintroduce cardul de membru. A fost o masura buna atunci si fiecare coleg din fiecare judet o sa inceapa sa se organizeze, sub coordonarea domnului secretar general Marian Neacsu, pentru a rezolva aceasta problema cantitativa, iar din punct de vedere calitativ toti membrii de partid vor fi prinsi in aceasta evidenta cu specializare, pe niveluri de specializare pe fiecare domeniu pentru ca, intr-o perioada rezonabila, sa avem o gestiune a carierei mult mai implicata", a spus Dragnea la finalul sedintei Comitetului Executiv National al PSD, care a avut loc la Sucevita.

La sedinta au participat si premierul Mihai Tudose si membrii Cabinetului sau, fiind facuta o analiza a activitatii actualului guvern, iar liderul PSD Liviu Dragnea a spus ca lucrurile stau mult mai bine decat in vara.

"In ceea ce priveste activitatea guvernamentala, lucrurile stau mult mai bine decat in vara, au avut o munca destul de sustinuta in aceste luni si au recuperat foarte multe intarzieri", a afirmat Dragnea.
























629 vizualizari

  • +5 (9 voturi)    
    o buna idee (Vineri, 29 septembrie 2017, 22:48)

    xanti [utilizator]

    De acum cine vrea job la stat sa prezinte carnetul.
    • +2 (2 voturi)    
      Daca spui tu... (Vineri, 29 septembrie 2017, 23:01)

      Emiliom [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      Eu nici nu mai citesc aberatiile voastre, va dau direct minus. Probabil ca uneori, cand nu au de unde sa va platesca rusnacii si nu aveti bani de vodka, mai aveti si voi dreptate.
    • +2 (2 voturi)    
      Sau cand sunt arestati pentru coruptie si abuz, (Vineri, 29 septembrie 2017, 23:49)

      OmulNou [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      sa fie eliberati imediat sau pusi la coada pentru NUP.

      In curand membrii PSD vor fi cu totii deasupra legii.
  • +3 (3 voturi)    
    bla-bla-bla, recuperari, ascultatori, ce bine e (Vineri, 29 septembrie 2017, 22:57)

    MG [utilizator]

    propaganda de partid mafiot pe persoana fizica.
    Dați-l afară din Teleorman!
  • +3 (3 voturi)    
    comunisti (Vineri, 29 septembrie 2017, 23:07)

    zicsieu [utilizator]

    din toate vremurile: reuniti-va! dragnea ii duce fix "atunci" in vremurile bune in care ca si acum psd-ul se pisa pe revolutie. ne plangeam ca am scapat de securisti, turnatori si membri de partid ei bine vine mustaciosu asta si le da inapoi. de ce? pentru ca asta e educatia primita de fosilele de la guvernare. vrem sa traim in vremuri noi?? ei bine ar trebui oameni scoliti mai in zilele noastre nu seminte comuniste.
  • +4 (4 voturi)    
    Amintiri (Vineri, 29 septembrie 2017, 23:21)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Si pasaportul diplomatic de stat care se primeste doar in deplasari in interesul partidului, apoi se returneaza dupa intoarcere, altfel nu ai voie sa iesi din tara?
    Poate ne creste importul din China, Rusia si Bulgaria. Asta, tot ca se joaca Dracnev cu investitori chinezi.
    Manualele unice se intorc. Evenimentele urbane si "culturale" ale primariei revin.
    Ar fi bine daca se mai organizeaza si Soimii Patriei.
    Momentan este mare imbulzeala la piata si se tot fura la cantar. Poate se introduce o norma care sa ii protejeze pe toti si sa ne faca pe toti egali in fata statului, fara discriminare. De exemplu prin ratie.

    ANCOM, ANRE, ce urmeaza? Pentru ca au dat dovada de pricepere, sper sa se nationalizeze si P2 si P3. Bancile astea teroriste trebuie sa fie tinute in frau. Statul este cel mai bun administrator. A dovedit de nenumarate ori. Mai ales cu PSD la carma.

    Iar cireasa de pe tort sa fie, pentru nostalgici, o reinviere a tehnologiei adevarate, durabile, de calitate: televizoarele alb-negru, statiile audio pe lampi, magnetofoanele si de ce nu, radio portabile !

    Apropo, are cineva un foc sa-mi aprind tigara Carpati?

    Hai ca incet, incet, Dracnev intoarce trenul spre cealalta directie. In curand nici nu vom mai sti ce-i aia "Internet". Urmeaza cenzura.

    http://www.stiripesurse.ro/acuza-ii-grele-pentru-liviu-dragnea-vrea-sa-inchida-realitatea-tv_1222196.html

    http://www.hotnews.ro/stiri-esential-21975963-cota-stiri-pozitive-ministrului-pana-idee-veche-declarata-neconstitutionala-frustrare-psd-ului-inca-vremea-lui-nastase.htm

    ... ca pe vremuri!

    Multumim din nou celor care nu au avut timp sa iasa la vot (sau la proteste) dar au timp sa se planga de cat de rau merge tara si cum copiii lor nu au manuale si li se darama scolile in cap. Asta ati votat, asta primiti "tovarasi".

    Apropo:

    http://www.hotnews.ro/stiri-esential-21678851-protocoale-colaborare-vrea-rusia-romania-stadiu-sunt-mae-analiza-oportunitate.htm?pbox
  • +2 (2 voturi)    
    Cardul de membru (Sâmbătă, 30 septembrie 2017, 0:02)

    Porcurorul General [utilizator]

    O intrebare am: cardul il doriti pe cel de debit sau pe cel de credit?
  • +2 (2 voturi)    
    Tov DraqNEa (Sâmbătă, 30 septembrie 2017, 0:26)

    MoemBius [utilizator]

    Avem din nou cariera de ....MEMBRU DE PARTID?
    "sa avem o gestiune a carierei mult mai implicata"


    HALAL
    Pentru ce anume au murit amaratii aia la revolutie in 1989?
    Nu stiu cit anume o sa mai suporte neamul asta

    SE DAU SI BUTELII cu ....carnetul ala?
    CE CULOARE O SA AIBA ....rosu?
  • +3 (3 voturi)    
    welcome in (Sâmbătă, 30 septembrie 2017, 0:29)

    MoemBius [utilizator]

    "Cоциалистическая Pеспублика Румыния"

    se reaplica si cincinalu' ......in 4 ani sau mai putzin
  • +4 (4 voturi)    
    cardul va fi nominal sau... (Sâmbătă, 30 septembrie 2017, 1:22)

    Cryogen [utilizator]

    la purtator, ca lat Tel Drum?