Dragnea vrea mai multe intalniri cu Iohannis: "Cred ca trebuie sa facem un calendar, un obicei din a ne intalni. Din partea noastra nu este nicio rezerva"

de I.R.     HotNews.ro
Joi, 21 septembrie 2017, 14:16 Actualitate | Politic

Liviu Dragnea, la DC News
Foto: Hotnews
Liviu Dragnea a lansat un apel catre presedintele Klaus Iohannis pentru intalniri mai dese, in care sa decida impreuna "ce e bine pentru Romania", spunand ca in prezent se intalnesc "cam rarut".

"Cred ca (relatia - n.r.) este institutionala, dar cam rarut. Ar putea fi mult mai eficienta pentru Romania daca am avea intalniri mai dese, sau daca ne-am intalni. Ca sa te intalnesti mai des trebuie sa se intalnesti mai rar. Am spus-o si public si cand ne-am intalnit la Cotroceni, cred ca trebuie sa facem un fel de calendar, un obicei de a ne intalni, pentru ca suntem intr-o perioada in care o tara desteapta vorbeste pe aceeasi limba, prin toate vocile care presteaza. Daca noi stim ce are de gand presedintele, daca presedintele stie ce avem noi de gand si, in final, impreuna decidem ceea ce e bine pentru Romania, intr-o serioasa analiza, eu cred ca sansele sunt mai mari pentru Romania. Daca noi aflam de la televizor ce a facut sau vrea sa faca presedintele sau daca presedintele afla de la televizor ce am facut noi, eu cred ca nu e in regula. Eu sper ca vom ajunge la normalitate, din partea noastra nefiind nicio rezerva, dimpotriva, dorinta, chiar daca am colegi care ma acuza de o intelegere cu Klaus Iohannis", a spus Dragnea, la DC News.

























Material sustinut de Superbrands

Help Net, 19 ani de excelenta pe piata farma

Help Net Farma opereaza una dintre cele mai importante retele de farmacii din Romania si face parte alaturi de Green Net - importatorul si distribuitorul de suplimenti nutritivi si dezvoltatorul lantului exclusivist Beautik Haute Perfumerie, din grupul Farmexim, primul importator si distribuitor de produse farmaceutice din Romania.

1155 vizualizari

  • +21 (21 voturi)    
    intalnire cu procurorii (Joi, 21 septembrie 2017, 14:22)

    Fuscus [utilizator]

    eu cred ca ar fi mai bine sa-ti pui in calendar intalnirile cu procurorii ca o sa cam ai treaba in viitor daca nu "rezolvi" problema justitiei si daca nu ii lichidezi pe cei care te "vaneaza". nu stiu ce ar putea discuta Johannis periodic cu un infractor!? cred ca s-ar compromite. eu as dezagrea un asemenea gest.
    • +14 (14 voturi)    
      Vreți să ieșiți in față, să fiți credibili?! (Joi, 21 septembrie 2017, 14:50)

      Entiu [utilizator] i-a raspuns lui Fuscus

      Iohannis trebuie să fie lăsat în pace. Destul l-ați jignit și v-ați bătut joc de el și de instituția presedintelui.
      Cât de josnici puteti să fiți?!
  • +13 (13 voturi)    
    Daddy de TR va avea Intalniri cu LCK (Joi, 21 septembrie 2017, 14:22)

    un domn [utilizator]

    atat de multe ca nu cred ca mai are timp si de KIWI !
  • +15 (15 voturi)    
    invita'l si matale (Joi, 21 septembrie 2017, 14:29)

    om simplu din multime [utilizator]

    la lacul ala celebru, deja.
    la pescuit de stiuci, bibani.
  • +17 (17 voturi)    
    Intrebari (Joi, 21 septembrie 2017, 14:32)

    MinDepous [utilizator]

    1. De ce naiba ne tot holbam in gura astuia? Sau a lui Tariceanu?
    2. Nu ar fi o idee buna sa sicnronizati acel calendar si cu datele la care sunt permise vizitele la penitenciar?
    3. Doar acest mijloc de conlucrare exista? Intalniri? Nu cumva dorinta de-a avea intalnirile astea e doar asa, ca sa castige capital de imagine, sa dea bine ca presedinte la urmatoarele alegeri?

    Vedea-v-am dupa gratii, musiu. Dupa gratii, in zeghe, fara posibilitate de eliberare conditionata, indiferent cate carti si cate lacrimi veti produce. Tradatori de tara!
    • +8 (8 voturi)    
      ne permitem sa nu fim atenti? (Joi, 21 septembrie 2017, 15:24)

      g01an [utilizator] i-a raspuns lui MinDepous

      trebuie sa avem grija la manevrele pe care le incearca, sa vedem ce trasnai ne pune la cale mai departe. mai mult din cauza asta.
      • +3 (3 voturi)    
        Adevarat (Joi, 21 septembrie 2017, 15:34)

        MinDepous [utilizator] i-a raspuns lui g01an

        Subscriu.
  • +10 (10 voturi)    
    ? sfaturi despre ce sa citesti in bulau? (Joi, 21 septembrie 2017, 15:00)

    Francisc 1 [utilizator]

    ce sa vorbeasca presedintele cu un terchea berchea ? in curand la puscarie daca nu apuca cu gasca lui de infractori sa puna judecatori ca de dat jos vad ca poate.
  • -7 (9 voturi)    
    astia (Joi, 21 septembrie 2017, 15:10)

    bobyrou [utilizator]

    v-am zis ca USL traieste! Iohannis si PNL-ul mimeaza opozitia.
    • +1 (3 voturi)    
      genialuleeeee!!! (Joi, 21 septembrie 2017, 15:36)

      Fuscus [utilizator] i-a raspuns lui bobyrou

      da' de unde ai tras tu concluzia asta!? ia da-ne tu o mostra de gandire oculta. sunt sigur ca esti asa de destept ca atunci cand ajungi in gara iei trenul si cand te urci in tramvai dai "buna ziua".
      • +1 (1 vot)    
        sunt (Vineri, 22 septembrie 2017, 11:36)

        bobyrou [utilizator] i-a raspuns lui Fuscus

        Gandesc inaintea ta. Asta e. Uite de unde stiu: Iohannis: "O comunicare institutionala buna, spre foarte buna" cu premierul Tudose. Nu am acuzat Guvernul de nimic, fiindca e un guvern proaspat, ce era sa faca - sursa http://www.hotnews.ro/stiri-politic-22014618-iohannis-comunicare-institutionala-buna-spre-foarte-buna-premierul-tudose-nu-acuzat-guvernul-nimic-fiindca-guvern-proaspat-era-faca.htm
  • +6 (8 voturi)    
    Ori vrea sa-si spele imaginea cu ajutorul lui KWI, (Joi, 21 septembrie 2017, 15:38)

    Susufler0 [utilizator]

    asta insemnand insa ca o parte din "mâlul" politic fetid, de politician penal cu care este impregnat, sa il transfere asupra Presedintelui, ori vrea sa transfere printr-o alchimie secreta, numai de pesedisti stiuta, parte din nerealizarile, din rateurile PSD, in carca lui Iohannis !

    PS. Chiar asa ? cum isi poate incjipui ca Neamtul ar incepe sa-l cautioneze pe un astfel de om ?

    PPS. Incercarea lui Dragnea este inca o dovada de cat de disperat este, atat dpdv personal, cat si dpdv al partidului pe care il conduce !
  • +8 (10 voturi)    
    Mai rarut, ca-i mai dragut... (Joi, 21 septembrie 2017, 15:43)

    benicio [utilizator]

    De ce s-ar intalni presedintele Romaniei in mod frecvent cu un politician cercetat penal? Chiar daca acesta e seful Camerei Deputatilor? Nu, presedintele poate sa aiba intalniri de lucru, frecvente, cu primul ministru, ca membri ai puterii executive. In nici un caz cu cei doi impostori care sunt acum la conducerea parlamentului.
    • +1 (3 voturi)    
      dragnea (Joi, 21 septembrie 2017, 18:17)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui benicio

      este deja un condamnat penal si, urmare a noii cercetari penale, speram sa fie trimis intr-un "concediu" prelungit, minim 2 ani, la 'beciul domnesc".
  • +2 (4 voturi)    
    Dragneo băga bine la cap (Joi, 21 septembrie 2017, 18:38)

    batmanss [utilizator]

    Nu vei ajunge niciodată președintele României , niciodată ! Vrei sa pozezi in omul care decide soarta României , când ceva iese bine e meritul tau, când nu iese bine spui ca n-ai știut si dai vina pe alții (intrebati-i pe ei, Guvernul, etc), deja îți pregatesti terenul pentru a deveni președinte. Dispari vis urat !