Lista lui Daniel Dragomir depusa la Comisia SRI cuprinde 11 oameni din presa, 15 din politica si 13 oameni de afaceri

de I.R.     HotNews.ro
Miercuri, 20 septembrie 2017, 15:48 Actualitate | Politic

Daniel Dragomir
Foto: Agerpres
Presedintele Comisiei pentru controlul activitatii SRI, Claudiu Manda, a declarat miercuri ca a primit de la fostul ofiter Daniel Dragomir lista cu cele 65 de persoane pe care el le-a indicat pentru a fi audiate, pe aceasta regasindu-se 11 persoane din presa, 15 din politica, 11 ofiteri si fosti ofiteri SRI si 13 oameni de afaceri, transmite Agerpres.

"Am primit lista de la domnul Dragomir cu cele 65 de persoane. Structura acestor persoane, asa cum am reusit sa o facem noi intr-o analiza a comisiei, ar fi urmatoarea: ofiteri SRI si fosti ofiteri SRI - 11 persoane, oameni de afaceri - 13 persoane, persoane din presa - 11, persoane din justitie - 12, persoane din politica - 15, iar din administratie 3 persoane, nu am putut sa le catalogam nici la justitie, nici la oameni de afaceri. Suntem in posesia listei, vom decide sa le invitam la audieri pe aceste persoane abia dupa ce vom parcurge cu domnul Dragomir elementele pe care ni le poate spune", a afirmat Manda la Palatul Parlamentului.

Presedintele Comisiei parlamentare de control asupra activitatii SRI, senatorul PSD Claudiu Manda, a declarat marti ca fostul ofiter SRI Daniel Dragomir a prezentat la audieri probe in ceea ce priveste mandatele de ascultare pe presupuse fapte de terorism sau conexe si cum erau prelungite acestea.

Manda a confirmat si faptul ca Dragomir a lasat la comisie o lista cu 65 de persoane - "ofiteri activi SRI, inactivi SRI, persoane din media, persoane politice si persoane din mediul economic" -, pe care acesta le-a indicat pentru a fi audiate.


Citeste mai multe despre   
























Material sustinut de BCR

VIDEO Antreprenor StartUp Nation / Fondatorul Scolii de Bijuterie Contemporana: Eu nu vin la serviciu, eu vin in propriul meu atelier, in care imi exprim ideile. Ceea ce misca industria asta sunt ideile, nicidecum cifrele

David Sandu s-a ocupat de designul de bijuterii de cand era copil si a invatat pe cont propriu tot ceea ce stie. Assamblage - Scoala de Bijuterie Contemporana a aparut drept consecinta a acestei pasiuni. David face parte dintr-o industrie creativa emergenta, insa atat el, cat si cei care au trecut in ultimii 7 ani pe la bancurile de lucru ale scolii sale se vad adesea nevoiti sa spuna ca fac alte lucruri, pentru ca activitatea lor nu exista intr-un cadru legal.

5831 vizualizari

  • +17 (19 voturi)    
    mda (Miercuri, 20 septembrie 2017, 16:07)

    randon [utilizator]

    mda, deci un tip - fost ofiter sri - compune o lista de 65 de persoane si o depune la parlament. astia de la parlament, fara nicio logica sau verificare elementara a argumentelor, iau de bun tot ce zice tipul ala si marseaza la propunerile lui. incredibil. sa mi spuna si mie cineva potrivit carei legi cetatenii acestei tari sunt obligati sa se prezinte la audierile unei comisii parlamentare. ce competenta are parlamentul - puterea legislativa - in audierea cetatenilor romaniei?
    • +17 (19 voturi)    
      nu, eu cred ca a fost invers (Miercuri, 20 septembrie 2017, 16:51)

      revo [utilizator] i-a raspuns lui randon

      bolovanul ala (Dumnezeule, asta a fost lucrator SRI?!) a fost convocat la Grota Banditilor PSD, adica la biroul lui Dragnea din Parlament, i s-a pus lista cu indivizii incomozi in brate + desfasuratorul misiunii, intocmit pe zile si pe ore. Porcaletele din poza trebuie doar sa fie atent sa respecte indicatiile si scenariul, sa nu cumva sa-l ia gura pe dinainte sau sa omita ceva.

      Asta este EXECUTIE POLITICA, comisiile Parlamentare fiind ghilotinele si substituindu-se institutiilor statului.

      Pe de o parte, inteleg de ce au ajuns la aceasta varianta, firavii opozanti neputand fi acuzati legali de nimic, trebuie linsati mediatic si exterminati cu mijloace paralegale.
      Pe de alta parte, pana unde vor sa ajunga cu substituirea functiilor Statului si a Legii cu Parlamentul celor mai josnici si ticalosi si criminali tradatori de tara, jalnicele paiate numite parlamentari?

      Noi cand instituim Ignatul?
    • +2 (4 voturi)    
      problema e alta (Miercuri, 20 septembrie 2017, 20:28)

      Kosmos [utilizator] i-a raspuns lui randon

      Ca PSD e ajutat de Mossad stim dar cum se face ca SRI inca are infiltrati agenti de genu asta
    • +6 (8 voturi)    
      Pai la audieri o sa vina doar cei pe care... (Miercuri, 20 septembrie 2017, 21:36)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui randon

      o sa-i trimita mafia rosie, sa improaste cu noroi, sa dezinformeze si sa compromita dusmanii de clasa. Asta-i regia. Jeguri comuniste ......
    • +5 (7 voturi)    
      Dupa mutra parca vine de la ferma (Miercuri, 20 septembrie 2017, 23:23)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui randon

      lui Dragnea, din Teleorman. E rotund la fata, i-a priit subventia.
    • +1 (1 vot)    
      Domnule, unde ai facut scoala, stii sa citesti (Joi, 21 septembrie 2017, 9:47)

      xrogo [utilizator] i-a raspuns lui randon

      pesemne dar asimilezi greu, in articol se specifica destul de clar, citez"Suntem in posesia listei, vom decide sa le invitam la audieri pe aceste persoane abia dupa ce vom parcurge cu domnul Dragomir elementele pe care ni le poate spune", deci nu au luat-o de buna, mai asteapta precizari de la Dragomir!
  • +15 (17 voturi)    
    Presiune si praf in ochi (Miercuri, 20 septembrie 2017, 16:13)

    benicio [utilizator]

    Lista astuia aduce izbitor a instrument de presiune asupra acelor persoane si praf in ochii celor spalati pe creier de Antena 3 si RTV. Nimic mai mult. O mare vrajeala, aparuta ca din senin, lista lu' Dragomir. Te umfla rasul...
    • +11 (13 voturi)    
      nu e de ras, (Miercuri, 20 septembrie 2017, 17:04)

      revo [utilizator] i-a raspuns lui benicio

      este de plans. Au inlocuit linsajul si executiile pe care comunistii le faceau in sedintele de partid cu linsajul si executiile facute in "comisiile parlamentare", ne-am intors nu in anii lui Ceasca, ci chiar mai inainte, in anii '60. Talpa Iadului, Ilici Iliescu, stie bine cum se procedeaza si, dupa cum vezi, a crescut demni urmasi. Cred ca e tare mandru si fericit, nici nu spera el sa aiba asemenea "fii" care sa-i continuie cu asiduitate drumul.

      De unde si pana unde o basina trasa de un porc la TV este anchetata asa de urgent de catre Parlament? Prea e cusuta cu ata alba. Nu, misiunea i-a fostb trasta de formatiunea de crima organizata, PSD-ALDE, condusa excelent de criminalul Dragnea.

      Acum se vor clarifica toate. Daca nici acum SRI nu face nimic, inseamna ca acel "stop si de la capat" nu i-a scapat pur si simplu Dulapului, ci a fost misiunea, poate singura misiune, pe care a primit-o de la sefii lui din SRI. Si atunci, totul s-a terminat pentru putinii care vor mai ramane pe aici, prea batrani sa-si mai poate face un rost in afara.

      Tineri, calificati-va in orice domeniu si croiti-va o soarta acolo unde merita sa traiti. Plecati si nu va mai uitati in urma.
  • +14 (16 voturi)    
    Atentionare (Miercuri, 20 septembrie 2017, 16:16)

    ber [utilizator]

    ALO! Domnul Manda! Cum vine cu "Structura acestor persoane"? Le-ati disecat si ati vazut cum sunt ele structurate! Mai invatati domnilor si Limba romana!
    Rugati-l pe Liviu Pop, sa va ajute, ca doar e ministrul invavatmantului!
    • +11 (13 voturi)    
      Bleah! (Miercuri, 20 septembrie 2017, 16:38)

      indrea [utilizator] i-a raspuns lui ber

      Păpuşelu' Olguţii e doar un biet mardeiaş agramat, care se crede fioros.

      Sper că niciunul de pe lista jenibilului ăluia nu va răspunde vreunei somaţii de-a "structuralistului".
    • +6 (8 voturi)    
      deh, (Miercuri, 20 septembrie 2017, 18:26)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui ber

      deficienta de limbaj de securist.
  • +11 (13 voturi)    
    lista asta (Miercuri, 20 septembrie 2017, 16:26)

    gogu_milogu [utilizator]

    parca ar fi din anii '50....
  • +13 (15 voturi)    
    Daca.... (Miercuri, 20 septembrie 2017, 16:27)

    Nonidem [utilizator]

    Daca acest individ,dat afara din SRI pentru abateri grave, urmarit penal pentru coruptie, a ajuns sa puna pe foc institutiile Tarii, sa bulverseze societatea romaneasca, putem concluziona:
    -aceste institutii au fost si sunt o caricatura,
    -societatea romaneasca este profund bolnava si fara scapare;
    -si, in final,vai de soarta acestei Tari ajunsa la mana oricarui borfas,luat in brate de mai toate mass-media,o unealta abjecta a mafiotilor in ofensiva de a acapara cu totul amarata Romanie!
    • +10 (10 voturi)    
      Drepturile infractorilor. (Miercuri, 20 septembrie 2017, 17:16)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui Nonidem

      Nu l-am auzit pe ministrul justiției să fie preocupat de drepturile copiilor din școli și grădinițe,de drepturile oamenilor cinstiți privind unele fenomene meteo periculoase,în schimb ne-a bătut la cap cu traiul pușcăriașilor.Așa-i spune partidul,așa face.Ministrul infractorilor.Altă întrebare,alt ministru,aceleași preocupări pentru salvarea infractorilor.
    • +8 (10 voturi)    
      individul (Miercuri, 20 septembrie 2017, 18:32)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Nonidem

      este in aceeasi zona de credibilitate ca si ghita sau dan andronic
      niste penali aflati in ancheta devin brusc credibili in ochii unui condamnat penal aflat in situatia de a mai incasa inca o condamnare dar care, din postura de sef de haita a acces in cele mai inalte pozitii de decizie si conducere ale tarii, multumita naivilor care i-au crezut promisiunile mincinoase si absenteismului major de la alegerile din dec. 2016.
  • +6 (8 voturi)    
    Se pregateste si lista lui Severin Adrian ? (Joi, 21 septembrie 2017, 5:46)

    Plagarus [utilizator]

    Lista lui Severin cu spionii din mass-media şi partide politice,este planul de rezerva PSD !
  • -2 (4 voturi)    
    Exista in Romania doua feluri de presa, cea (Joi, 21 septembrie 2017, 9:50)

    xrogo [utilizator]

    aservita sistemului care aplauda ascultarile populatiei si spionarea oricui pe mandate de siguranta nationala, cum este si Hot News si presa care condamna aceste abuzuri facute de organe in numele luptei anticoruptie.
    Va las pe voi sa alegeti ce este mai bine pentru democratie si sanatatea acestui popor!
    • +2 (4 voturi)    
      Spalarea de creier... (Joi, 21 septembrie 2017, 12:03)

      purplehaze [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      este totala in cazul tau, postacule, semn ca antenutza 3 si Ghita TV isi fac treaba cu d'astia ca tine, reprezentanti ai "sanatatii poporului" aservit prin media intereselor meschine ale politicienilor si nu numai lor.
      Veridicitatea presei lui Voiculescu si Ghita este greu de digerat de majoritatea romanilor, cu tot spectacolul mediatic zilnic pe care-l dau angajatii mogulilor.