Dacian Ciolos: Furtuna foarte violenta din vestul tarii nu ar fi putut fi oprita, insa oamenii ar fi trebuit sa fie preveniti. Sistemele de avertizare si informare a populatiei nu au functionat

de Alina Neagu     HotNews.ro
Luni, 18 septembrie 2017, 1:36 Actualitate | Politic

Dacian Ciolos
Foto: Facebook - Dacian Ciolos
Fostul premier Dacian Ciolos a scris, duminica seara, pe pagina sa de Facebook, dupa furtuna violenta care a ucis 8 oameni si a ranit alti 67 in vestul tarii, ca "Furtuna foarte violenta din vestul tarii nu ar fi putut fi oprita. Insa oamenii care si-au pierdut viata, zecile de raniti, ar fi trebuit sa fie preveniti despre iminenta acestui fenomen extrem. Concluzia este simpla: sistemele de avertizare si informare a populatiei NU au functionat."

"Este limpede ca autoritatile responsabile si fiecare dintre noi trebuie sa fim mai bine pregatiti si in alerta in cazul unor astfel de evenimente", continua Dacian Ciolos.

El isi incheie mesajul transmitand condoleante familiilor victimelor: "Condoleante familiilor lovite de furia naturii, putere si insanatosire grabnica celor raniti."

























[P] Camera Consultantilor Fiscali organizeaza examen de atribuire a calitatii de consultant fiscal sau de consultant fiscal asistent in Bucuresti, in data de 4 noiembrie 2017

Camera Consultantilor Fiscali este organizatia profesionala de utilitate publica care coordoneaza activitatea de consultanta fiscala din Romania si are in evidenta peste 5.500 de membri la nivel national. Inscrierile la examen se fac in perioada 2 octombrie 2017 - 20 octombrie 2017 pe site-ul http://www.ccfiscali.ro/.

1357 vizualizari

  • -19 (25 voturi)    
    OK, dar... (Luni, 18 septembrie 2017, 2:58)

    srpc [utilizator]

    de ce nu a facut el asta cat timp a fost premier?
    • -11 (11 voturi)    
      E doar obisnuit sa se catare pe cadavre (Luni, 18 septembrie 2017, 4:10)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui srpc

      E doar obisnuit sa se catare pe cadavre, ca premier a fost ZERO !
    • +10 (10 voturi)    
      Timp de un an? PSD cati ani a avut la putere? (Luni, 18 septembrie 2017, 6:48)

      OmulNou [utilizator] i-a raspuns lui srpc

      Raspunsul e: PSD a avut prea multi ani la putere, din acest motiv tara e o feuda fara legi respectate.
    • +7 (9 voturi)    
      Serios! (Luni, 18 septembrie 2017, 9:27)

      Encounter [utilizator] i-a raspuns lui srpc

      A fost prim-ministru cu un buget făcut de monta și cu un palavrament dominat copios de p$d care l-a faultat la fiecare ocazie, ca nu cumva să reușească Dl Cioloș să demonstreze că se poate face și la noi treabă, să strice socotelile p$d! Deschide ochii!
  • +11 (15 voturi)    
    Fenomenele extreme pot fi oprite (Luni, 18 septembrie 2017, 3:37)

    Con_stan_tin [utilizator]

    prin împăduriri.
  • +7 (9 voturi)    
    Auzi Daciane, ia revino tu in politica (Luni, 18 septembrie 2017, 6:46)

    OmulNou [utilizator]

    Stai pe bara, dar stai prost, si noi stam prost din cauza mafiei PSD.

    Ce-ar fi sa revii acum in loc sa astepti 2020? Daca astepti pana in 2020 s-ar putea sa ajungi premierul unei tari bananiere 100%, nu 85% cum e acum, sub tirania lui Dragnea.
  • 0 (0 voturi)    
    De ce sa fie preveniti? (Luni, 18 septembrie 2017, 15:57)

    Prea_Tarziu [utilizator]

    Ei au votat infractori stiind bine ca sunt infractori, deci au fost de acord ca ticalosii odata instalati la ciolan nu se vor ocupa de siguranta lor ci de furat!
    Acum sunt fericiti cu explicatiile date de partid si de stat: "asta este" si "o sa facem"!