Barna (USR): Firma lui Mirel Palada a primit 108.000 lei prin incredintare directa de la Primaria Capitalei condusa de Gabriela Firea

de I.R.     HotNews.ro
Joi, 14 septembrie 2017, 15:05 Actualitate | Politic

Dan Barna
Foto: HotNews.ro
Purtatorul de cuvant al USR, deputatul Dan Barna, a declarat joi ca firma de sondare a lui Mirel Palada, care l-a lovit pe senatorul Mihai Gotiu miercuri seara intr-o emisiune, a primit un contract de 108.000 lei prin incredintare direct de la Primaria Capitalei.

"In acest context vedem ca firma domnului Mirel Palada - pentru ca PSD se va disocia, va spune ca nu are nicio legatura cu el - tocmai a primit de la doamna Gabriela Firea, de la Primaria Capitalei, o incredintare direct de 108.000 lei in aceste zile. O sa monitorizam acest contract sa vedem daca indeplineste conditiile legale", a declarat Barna.

Barna se refera la un contract incredintat de Centrul pentru Tineret al Municipiului Bucuresti catre firma Sociopol in data de 7 iunie 2017, pentru "servicii de cercetare sociologica, respectiv de realizare a unui sondaj de opinie in mediul urban, pe un esantion de 2400 de persoane."

Mai jos, captura de ecran cu atribuirea contractului






Citeste mai multe despre   






















​MASA ROTUNDA Ce fac si ce ar putea sa faca bancile pentru economie si companii? Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, in dialog cu cititorii  HotNews.ro, luni, de la ora 9:00

Am vazut saptamana trecuta ca Institutul de Statistica a anuntat o crestere economica record - insa analistii si economistii, ne anuntam ca de fapt lucrurile nu sunt chiar atat de roz. Este economia bine finantata in acest moment? Se fac investitii private? Dar publice? Cum pot ajuta bancile mai mult economia, statul si companiile private? La toate aceste intrebari vor raspune Horia Braun, economistul sef al BCR, alaturi de Florian Libocor (economistul sef al BRD-GSG) si de Andrei Radulescu (economist sef al BT) in cadrul mesei rotunde care va avea loc, luni, 20 noiembrie, incepand cu ora 9:00.

3656 vizualizari

  • +7 (11 voturi)    
    Face foraje? (Joi, 14 septembrie 2017, 15:10)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Firma de sondare? E petrol pe-acolo?
  • -26 (30 voturi)    
    uite cine vorbește ! (Joi, 14 septembrie 2017, 15:14)

    periscop [utilizator]

    taman dl. Barna, care jonglează cu fonduri europene...
    • +12 (12 voturi)    
      esti de la Globus? (Joi, 14 septembrie 2017, 15:49)

      codo [utilizator] i-a raspuns lui periscop

      al lui dna Firea? ca acolo se fac jonglerii. Daca nu ai vreo informatie concreta despre Barna si fonduri europene, nu mai face valuri cu intoxicari.
    • +11 (11 voturi)    
      fonduri europene & PSD (Joi, 14 septembrie 2017, 15:54)

      f.c. [utilizator] i-a raspuns lui periscop

      Nu inteleg ce ii opreste pe PSD-isti ( majoritatea lor ) sa acceseze fondurile europene ? Tot PSD-ul pare sa fie capabil sa faca afaceri doar cu bani publici de la statul si reprezentantii "prieteni".
    • +8 (8 voturi)    
      Intimidare (Joi, 14 septembrie 2017, 16:01)

      Alex_def [utilizator] i-a raspuns lui periscop

      Cu alte cuvinte, "n-am argumente pe fond asa ca discreditez persoana".

      Ca sa nu mai vorbim de "veridicitatea" faptelor pe care le insinuezi.
    • +7 (7 voturi)    
      Serios ? (Joi, 14 septembrie 2017, 16:03)

      GeorgeT [utilizator] i-a raspuns lui periscop

      Trimite-ne ceva detalii , unde putem afla mai multe, Antena 3 cumva sau chiar ai ceva mai credibil.
    • +6 (6 voturi)    
      din ce adancuri iesisi? (Joi, 14 septembrie 2017, 16:05)

      Bolovanul [utilizator] i-a raspuns lui periscop

      Viata in Bucuresti e scumpa.
      Bucurestenilor le pasa de banii lor.
      Nu esti bucurestean.

      Esti postac?

      Ia te uita cine se trezeste smecher!
      Voinicule!
  • -17 (17 voturi)    
    omul vede paiul din ochiul lui Palada... (Joi, 14 septembrie 2017, 15:38)

    demaGOGU [utilizator]

    ...dar ii scapa Barna din ochiul propriu.(ref fonduri europene)
    • +2 (2 voturi)    
      voi (Joi, 14 septembrie 2017, 21:50)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      pesedistii va legati de fonduri europene? voi care fugiti de ele ca dracul de tamaie?
      acu, daca tot ai legat cu subinteles pe Barna de fonduri europene, ia zi, l-ai prins ca a increditat direct, fara licitatie, vreo tona de iepuri europeni, vreunei firme a vreunul usr-ist? binenteles ca nu, spre deosebire de fierea-palada, da' voua pesedacilor, va place sa dati cu kkt de toti peretii, numai ca va improscati doar pe voi insiva.
  • +5 (5 voturi)    
    urmarile unui pumn...tzintit (Joi, 14 septembrie 2017, 15:44)

    om simplu din multime [utilizator]

    pai, altfel mai aflam noi ?
    cauza si efect.
    adica, nimic nu'i intamplator pe lume, nici macar jocul de tenis, practicat de placere ! >-))
  • +10 (10 voturi)    
    Cu alte cuvinte: (Joi, 14 septembrie 2017, 15:47)

    Prea_Tarziu [utilizator]

    Derbedeului Palada i se asigura existenta din bani publici si de ciuda ca este demascat cum gasca de PSD-isti se ajuta intre ei sa fure din bani publici a dat cu pumnul!
    Jigodism de cea mai joasa speta! Al lui Palada, al lui Ponta, al PSD, al votantilor PSD!
  • -18 (20 voturi)    
    Cam aceeasi schema cu cea a USR (Joi, 14 septembrie 2017, 15:50)

    milcov [utilizator]

    din campanie. Nu-i asa?
    Delapidare, spalare de bani, firme de sondaj, conturi pe persoana fizica, conflict de interese..Va suna cunoscut? Chiar! Ce s-o mai auzi de dosarul acela de urmarire penala legat de finantarea USR in campanie?
    • +9 (9 voturi)    
      doare existenta USR? (Joi, 14 septembrie 2017, 16:13)

      Bolovanul [utilizator] i-a raspuns lui milcov

      asa-i ca doare?
      asa-i ca doare sa iasa la lumina incompetenta PSD?

      altfel.. fabuleaza tu pentru PSD-isti pe 50 de bani postarea.

      candva o sa ai nevoie de un spital romanesc subfinantat de cumatrii tai.

      cand ai sa intelegi ca ce face USR e si pentru amaratii care de saracie posteaza pentru 50 de bani?
      • -6 (8 voturi)    
        Bolovan, numele tau spune tot! (Joi, 14 septembrie 2017, 19:46)

        milcov [utilizator] i-a raspuns lui Bolovanul

        Si ca sa il citez pe George Mihaita in "Reconstituirea " lui Pintilie :
        "-Ma doare, ma . Ma doare. Ma doare-n c u r , ma" .
        • +1 (1 vot)    
          Daca va doare acolo... (Vineri, 15 septembrie 2017, 9:29)

          Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui milcov

          .. mergeti la doctor.
          Nu e de glumit cu lucrurile astea; incepe cu hemoroizi, dar poate da in cancer colorectal.
          • +1 (1 vot)    
            Nu sunt hotarat! (Vineri, 15 septembrie 2017, 16:02)

            milcov [utilizator] i-a raspuns lui Prostu' satului

            Sa merg la doctor sau sa-l rog pe prostu' satului sa arunce o privire?
            • 0 (0 voturi)    
              Data fiind badarania dvs. (Vineri, 15 septembrie 2017, 19:06)

              Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui milcov

              ... chiar n-are nicio importanta ce hotarare luati. Important e doar sa nu dati cu copita, precum animalul de Palada, de a carui comportare inteleg ca sunteti mandru si cu care va asociati.

              In rest, va doresc totusi sanatate si mai ganditi-va; eu v-am dat un sfat serios.
        • -1 (1 vot)    
          cand nu ai argumente (Vineri, 15 septembrie 2017, 14:41)

          Bolovanul [utilizator] i-a raspuns lui milcov

          cand nu ai argumente te iei de nume :)

          sau dai cu pumnu' !

          atat poti sociologule?
    • +5 (5 voturi)    
      S-a fasait, era doar clampaneala aiurea (Joi, 14 septembrie 2017, 17:35)

      Wanheda [utilizator] i-a raspuns lui milcov

      Modul in care psd vrea sa discrediteze.
      • -4 (4 voturi)    
        Si aia cu spargerea la Autoritatea Electorala (Joi, 14 septembrie 2017, 19:52)

        milcov [utilizator] i-a raspuns lui Wanheda

        cand au disparut probele fraudelor cu finantarea USR, tot fasaiala este? O discreditare nerusinata, nu?
        • 0 (0 voturi)    
          concetrare (Vineri, 15 septembrie 2017, 14:43)

          Bolovanul [utilizator] i-a raspuns lui milcov

          te poti concentra?
          subiectul este matrafoxul lui Mirel.
    • +1 (1 vot)    
      vezi (Joi, 14 septembrie 2017, 21:53)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui milcov

      ca te ineci cu atata coniac Milcov, dar mai ales cu minciuna in care va complaceti voi, pesedacii hoti.
  • +8 (8 voturi)    
    cum oare? (Joi, 14 septembrie 2017, 15:52)

    mos ion roata [utilizator]

    Palada nu e ala cu matrafoxu? Este el in stare sa conduca o firma? Credeam ca e salariat la Latrine si Rom tv
  • +5 (5 voturi)    
    intrebare (Joi, 14 septembrie 2017, 15:58)

    Bolovanul [utilizator]

    care este costul obisnuit al unui astfel de sondaj?

    cati oameni trebuie intervievati pentru populatia Bucurestiului?

    dar pentru un sondaj national?