Mihai Gotiu povesteste ca medicul care l-a tratat dupa ce a fost lovit de Mirel Palada vrea sa plece din tara: Cu buza sparta de un fost purtator de cuvant al Guvernului, nu aveam argumente pentru a-l face sa se razgandeasca

de Alina Neagu     HotNews.ro
Joi, 14 septembrie 2017, 12:12 Actualitate | Politic

Mihai Gotiu
Foto: Facebook
Senatorul USR Mihai Gotiu a povestit, pe pagina sa de Facebook, ca medicul de la Spitalul Clinic de Urgenta "Sfantul Ioan", care l-a consultat si l-a tratat miercuri seara, dupa ce a fost lovit de Mirel Palada in pauza publicitara a unei emisiuni la B1 Tv, i-a marturisit ca vrea sa plece din tara. "Cu buza sparta de un fost purtator de cuvant al Guvernului nu aveam argumente pentru a-l face sa se razgandeasca. Si nici nu cred ca as fi fost credibil in acel moment", a scris Mihai Gotiu.

Mesajul postat de Mihai Gotiu pe Facebook:


"Aseara, tarziu in noapte, mi-au dat lacrimile. Nu de la lovitura de pumn a lui Mirel Palada, ci de la zecile si sutele de mesaje de solidaritate primite pe Facebook, sms, WatsApp, pana mi s-a descarcat telefonul. Tuturor va multumesc acum si imi cer scuze ca, din motive de timp, nu voi reusi sa o fac in mod direct, personal. Va asigur ca voi continua sa lupt impotriva abuzurilor de orice fel, inclusiv impotriva huliganismului politic, insa exclusiv prin mijloace legale. La fel cum am facut-o si ieri, de la pupitrul plenului reunit al celor doua camere ale Parlamentului, ii voi reprezenta atat pe cei care mi-au acordat increderea, cat si pe cei a caror incredere nu am reusit sa o castig inca.

Daca m-a durut cu adevarat ceva azi noapte a fost marturisirea medicului de la Spitalul Clinic de Urgenta Sfantul Ioan, care m-a consultat, ca se gandeste serios sa plece din Romania. Cu buza sparta de un fost purtator al Guvernului nu aveam argumente pentru a-l face sa se razgandeasca. Si nici nu cred ca as fi fost credibil in acel moment. Voi face insa tot ce tine de mine (si sunt convins ca acelasi lucru il vor face si colegii mei din USR) sa schimb (si sa schimbam) lucrurile in tara asta. Cu sprijinul colegilor mei si, mai ales, cu sprijinul vostru, vom reusi. Avalansa mesajelor de solidaritate mi-a demonstrat ca nu suntem deloc putini! Nu voi ceda in fata niciunei amenintari ori intimidari verbale sau fizice. Nici 'forta' lui Mirela Palada, si nici macar toata forta reunita a tuturor huliganilor si penalilor din politica romaneasca nu se pot compara cu cea pe care mi-ati transmis-o in lungile ore ale acestei nopti si dimineti. Va multumesc!"























VIDEO Economistii-sefi ai primelor 3 banci comerciale, despre evolutia economiei romanesti. Ce proiecte mari de investitii finanteaza bancile la ora actuala?

Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, Horia Braun (BCR), Florian Libocor (BRD-GSG) si Andrei Radulescu (BT) au discutat luni dimineata, in cadrul unei mesei rotunde organizate de HotNews.ro si Startup Cafe, despre investitiile bancilor in economie romaneasca si starea actuala a economiei, precum si despre fluctuatiile care au tinut prima pagina in ultima perioada.
  • A. Radulescu: Daca statul nu investeste, atunci de ce sa isi asume sectorul privat riscuri?
  • F. Libocor: Banii se duc acolo unde exista certitudini, predictibilitate, stabilitate. Lipsa acestor caracteristici loveste in mai multe zone, cu precadere in investitii.
  • H. Braun: Speram la o dinamica pozitiva, insa trebuie sa puna umarulul statul,bancile, si managementul companiilor.

5573 vizualizari

  • +25 (27 voturi)    
    P$D nu pricepe cu vorba buna (Joi, 14 septembrie 2017, 12:27)

    un domn [utilizator]

    P$D Trebuie Scos In Ilegalitate!
    • +2 (8 voturi)    
      Nu poti (Joi, 14 septembrie 2017, 15:32)

      luptator_din_munti [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Nu poti scoate in ilegalitate un partid atat timp cat romanii voteaza in proportia cea mai mare cu acesta. Dintre cei care voteaza. Inca o data: cei care NU voteaza, NU conteaza. Deci 40% din cei care voteaza, adica din cei care conteaza voteaza PSD. De ce se voteaza PSD? Pentru ca PSD le da pensii speciale, pentru ca PSD ii tine in slujbe pe unii care altfel nu ar sti sa faca nimic, pentru ca asa a zis domnu primar, pentru ca PSD le-a promis ajutoare sociale. In schimb USR le promite drepturi pentru minoritatile sexuale. Fix asta ii interesa pe votantul roman, sa nu ramana vreo minoritate sexuala nedreptatita. Nu poti sa castigi o cursa de cai daca tu iti impusti calul in picior. Fara ceara!
      • +1 (1 vot)    
        serios? (Sâmbătă, 16 septembrie 2017, 0:11)

        stefan2008 [utilizator] i-a raspuns lui luptator_din_munti

        Si pana acum partidele anti-PCR(a.k.a. PSD) ce au oferit votantilor PSD? Adica tu zici ca tot ce au facut partidele anti-PSD a fost bine, pana la punctul in care cer respectarea drepturilor omului si in cazul minoritatilor.
        Pai bai nene, daca nu respecti drepturile minoritatilor cu ce te deosebesti de PCR(a.k.a. PSD)?
  • +26 (30 voturi)    
    Daca romanii sunt prea prosti sa voteze (Joi, 14 septembrie 2017, 12:36)

    OmulNou [utilizator]

    avem o tara in faliment, niciun fel de valori si hoti prosti la putere.

    Ce-i asa de greu sa te duci la vot si sa pui stampila pe USR? Nu trece o duminica fara gratar? Nu puteau hipsterii sa rateze concertul dar si-au ratat urmatorii 4 ani in Romania?

    De ce sunt romanii atat de neinteresati de vot? E singura arma reala impotriva hotilor din PSD.
    • -14 (16 voturi)    
      dar ce s-au mai prostit romanii (Joi, 14 septembrie 2017, 13:10)

      cucuveaua mov [utilizator] i-a raspuns lui OmulNou

      in decembrie 2014 erau destepti si pana in decembrie 2016 s-au prostit.
    • -8 (18 voturi)    
      vot USR (Joi, 14 septembrie 2017, 13:12)

      tcvl [utilizator] i-a raspuns lui OmulNou

      asta cu pusul stampilei pe USR e parerea ta personala. Problema nu e neaparat ca lumea nu a votat, ci ca nu prea avea cu cine sa voteze
    • -7 (13 voturi)    
      Poate tu... (Joi, 14 septembrie 2017, 13:21)

      CetateanulRoman [utilizator] i-a raspuns lui OmulNou

      Romanii nu au iesit la vot fiindca oferta practic nu exista!
      Eu am avut nefericita inspiratie sa votez usr; pierdere de vreme. Celelalte partide nici macar nu meritau sa fie luate in serios. Opozitie nu exista. uslamistii au votat asa cum sint dresati.
      E o prostie sa dai vina numai pe romani. In orice proces de comunicatie exista un emitor si un receptor. Opozitia a batut cimpii pina livache i-a suflat sandwich-ul alinutei. Dupa care vine busoi sa ne spuna ca el garanteaza pnl!
      usr a avut un noroc chir fiindca nucleul dur de dreapta nu a avut cu cine vota. La alegerile viitoare vor disparea. Si genul asta de comentarii cu "romanii prosti care au fost la gratar" o sa ii faca pe toti sa stea acasa data viitoare. Te pomenesti ca esti troll psd?
      • +9 (17 voturi)    
        Exemplu de prostie romaneasca in actiune (Joi, 14 septembrie 2017, 14:24)

        OmulNou [utilizator] i-a raspuns lui CetateanulRoman

        este logica de forma "daca nu-mi place niciun candidat, nu ma duc sa votez".

        Daca nu te duci la vot, castiga PSD si falimenteaza tara in care traiesti! Ce e greu de inteles?

        Candidatii pe care i-ai vota tu Nu Exista!

        Nu mai distrugeti tara nevotand fiindca asteptati sa apara candidati imaginari!

        Doamne Dumnezeule ce oameni!
        • 0 (6 voturi)    
          prostia omeneasca (Joi, 14 septembrie 2017, 14:56)

          tcvl [utilizator] i-a raspuns lui OmulNou

          si noi cei care am votat, cu ce am ajutat țara ?
        • -4 (4 voturi)    
          Exemplu viu de analfabetism functional... (Joi, 14 septembrie 2017, 15:18)

          CetateanulRoman [utilizator] i-a raspuns lui OmulNou

          reciteste ce am scris inainte sa tragi concluzii.

          Dupa cum s-a observat lesne cu adevarat gastile care ajung la putere sint asemenea, nu e deosebire intre ele. Sa votez psd-isti camuflati in liberali sau alde sau alte alea.. nu merci!
          usr a fost o greseala pe care nu o mai repet

          Genul tau de argumentatie cu adevarat va face lumea sa se fereasca de usr - e clar ca esti postac psd-ist
        • -1 (3 voturi)    
          vorbeşti bălării... (Joi, 14 septembrie 2017, 15:20)

          vrempeBaselamititica... [utilizator] i-a raspuns lui OmulNou

          probabil că eşti dintre ăia care au votat în 2000 cu ilici de frică să nu iasă vadim?
    • +4 (4 voturi)    
      Noi muncim, nu gandim (Joi, 14 septembrie 2017, 14:07)

      angrycitizen [utilizator] i-a raspuns lui OmulNou

      Alta varianta in afara de proteste pasnice/violenta, ar fi incetarea activitatii, trebuia procedat asa in '90 (Noi muncim, nu gandim!)
  • -14 (22 voturi)    
    Tare-i Palada... (Joi, 14 septembrie 2017, 13:01)

    milcov [utilizator]

    I-a dat-o asa de tare ca l-a speriat si pe doctor.
    O vrajeala mai marreee...
    Vreau neaparat sa vad inregistrarea. Bolshevicii astia de la USR sunt scoliti perfect in tactica provocarilor. Imi aduc aminte de ala micu' , cu ochelari, care le baga batul prin gard unor bizoni cu ceafa groasa de la PSD prin Parlament: "De ce ma bruscati, de ce ma bruscati? ". V-aduceti aminte?
    • -5 (9 voturi)    
      Nuuuu,nu ezista asha ceva.. (Joi, 14 septembrie 2017, 13:35)

      cristian_n [utilizator] i-a raspuns lui milcov

      Ei e curati,e frati,se mai si cununa intre ei ca barbati...
      • 0 (8 voturi)    
        S-a dus somnul usor la Senat! (Joi, 14 septembrie 2017, 15:17)

        milcov [utilizator] i-a raspuns lui cristian_n

        O sa aiba cosmaruri cu Palada. O sa doarma iepureste:
        "Mmm...ce... ce.. Aoleo. , nu da Mirele, ca ma predau. Aaa... .Visam. S-a trecut la vot?"
  • -6 (10 voturi)    
    propun un titlu pt toata povestea (Joi, 14 septembrie 2017, 13:05)

    om simplu din multime [utilizator]

    "melodrama de la b1".
    si prevad multe .."va urma".
    nu te lasa goatica !:-))
  • +16 (18 voturi)    
    am votat USR (Joi, 14 septembrie 2017, 13:09)

    suckthepen!!!!! [utilizator]

    pentru ca nu am dorit sa absentez.
    insa, USR-ul are multe de demonstrat si aplicat, daca doreste sa-i ofer votul la viitorul scrutin electoral.
    • +11 (11 voturi)    
      CORECT (Joi, 14 septembrie 2017, 13:21)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui suckthepen!!!!!

      asta i Situatia !
    • +9 (13 voturi)    
      A demonstrat, insa KGB l-a penetrat si pe USR! (Joi, 14 septembrie 2017, 14:08)

      Prea_Tarziu [utilizator] i-a raspuns lui suckthepen!!!!!

      Faza memorabile, care m-au facut sa fiu mandru ca am votat USR au fost cele in care lacheul lui Dragnea de la justitie zbiera "alta intrebare" si in jurul lui erau foi cu "rusine"! Erau senatori USR si si eu contribuisem la asta !
      Razboiul intern din USR este cauzat intre o fractiune kaghebista infiltrata si o fractiune de oameni normali. Mi-e teama ca insusi Nicusor Dan este de factura kaghebista intrucat lupta cu argumentele kgb. Daca nu e e doar prost! Eu care nu sunt dat pe spate de tema homosexualilor definiti ca familie, imi las reticenta de o parte, intrucat asta e argumentul KGB si principalul dusman care a depopulat tara nu sunt homosexualii, ci KGB! Si voi vota cu factiunea pro homosexualitate a USR si la alegerile viitoare!
      • -5 (9 voturi)    
        Ha? (Joi, 14 septembrie 2017, 14:53)

        ac [utilizator] i-a raspuns lui Prea_Tarziu

        Ce kgb-isti, ce homosexuali? Despre ce tot vorbesti?
        USR-ul e unde e pentru ca nu pot trage o concluzie, asta-i tot. Nu ca e infiltrat - o fi - dar ce-am vazut e o turma de HR-isti si agilisti si altele asemenea, in locul unora care sa isi defineasca pozitia pina la urma.
        Primul vot le-a mers pentru ca aratau totusi curati. Al doilea, daca nu se definesc - oricum vor - nu-l mai primesc si au sa dispara.
        • +4 (8 voturi)    
          Si totusi ... (Joi, 14 septembrie 2017, 15:24)

          blackarrow [utilizator] i-a raspuns lui ac

          cei "reticenti" sa voteze sint asa de exigenti cu USR -care totusi au aratat ceva, au platforma clara anticoruptie , e format din oameni integri, etc, -si asa de permisivi cu PSD .
          Cum adica n-avem cu cine vota ? eu am votat USR -din motivele de mai sus- si o sa-i mai votez o data , indiferent ca se mai impotmolesc si ei in chestii false , plantate de diabolicul psd-alde, dar numai si numai pt. ca psd e un rau mult prea mare , mult prea amenintator .
          Atatea discutii si analize , dar distanta dintre psd-alde si USR e totusi destul de mare , nu e pmp-niste trogloditi- deci, cdespre ce vorbim aci , ce vrem noi sa facem ?!
        • +1 (3 voturi)    
          Nu-i nici un kaghebist nicaieri! (Joi, 14 septembrie 2017, 15:30)

          Prea_Tarziu [utilizator] i-a raspuns lui ac

          Traim intr-o lume minunata!
  • +9 (9 voturi)    
    Poate a sosit timpul (Joi, 14 septembrie 2017, 13:11)

    Anonym [utilizator]

    Ca unele oi sa devina caini
    Altfel ne mananca lupii, incetul cu incetul, ciclu electoral cu ciclu electoral

    Pt ca votul sa functioneze trebuie sa reformezi legea. Nici nu trebuie sa faca altceva USR decat:
    vot lectronic (pt hipsteri)
    vot sa tina 2 zile (S+D) plus o saptamana inainte pentru sectii speciale deschise pt cine nu poate in weekend (cateva pe oras) - pt cei cu gratare
    • -1 (3 voturi)    
      eventual şi cu vedete playboy care să ofere (Joi, 14 septembrie 2017, 15:27)

      vrempeBaselamititica... [utilizator] i-a raspuns lui Anonym

      felaţii celor nehotărâţi...
      mai bine l-aţi angaja pe bakonsky căci are o vastă experienţă din 2009...
    • -2 (2 voturi)    
      Mhmm (Joi, 14 septembrie 2017, 15:36)

      UnObservator [utilizator] i-a raspuns lui Anonym

      Sa reformeze USR legea, cu cele 9 procente din parlament. Mai, or fi avand votantii PSD un singur neuron functional, dar nici voi n-aveti mai mult de doi.
      • +2 (2 voturi)    
        Ai dreptate (Joi, 14 septembrie 2017, 17:24)

        Anonym [utilizator] i-a raspuns lui UnObservator

        Doamne fereste sa stimulam sa iasa cat mai multi romani la vot.
        Ar fi democratie apoi. Nu putem permite asta
  • -6 (10 voturi)    
    lovitura de imagine (Joi, 14 septembrie 2017, 13:28)

    Adran [utilizator]

    cam asta a fost. trebuie sa ne agatam sa ne facem publicitate. nu mai voteaza nimeni USR stai linistit. Adevarul e ca nu avem cu cine daca trebui sa alegem intre o gasca de hoti si o gasca de progresisti extremisti.
    vai de noi
  • -8 (10 voturi)    
    N-am avut cu cine vota (Joi, 14 septembrie 2017, 14:02)

    Coco_papagal [utilizator]

    e cel mai prost argument. Anulezi votul si astfel nu se mai batea PSD cu caramida in piept ca au fost votati de majoritatea romanilor.Am condus 500 km sa-mi anulez votul.
    • +6 (6 voturi)    
      votul nul nu afectează rezultatul final... (Joi, 14 septembrie 2017, 15:29)

      vrempeBaselamititica... [utilizator] i-a raspuns lui Coco_papagal

      doar îţi dă certitudinea că nu a votat altul în locul tău...
    • +3 (3 voturi)    
      Atata efort ... (Vineri, 15 septembrie 2017, 0:15)

      blackarrow [utilizator] i-a raspuns lui Coco_papagal

      merita o cauza mai buna , puteati vota USR si era mult mai eficient anti-psd