Traian Basescu, intrebat despre o eventuala alianta cu partidul lui Victor Ponta: Niciodata!

de Alina Neagu     HotNews.ro
Sâmbătă, 9 septembrie 2017, 14:58 Actualitate | Politic

Traian Basescu
Foto: Agerpres (editat)
Presedintele PMP Traian Basescu exclude o alianta cu noua formatiune politica a lui Victor Ponta, precizand ca acesta nu are cum sa fie un partener al PMP. Basescu a fost intrebat, sambata, la Neptun, la finalul prelegerii sustinute la Scoala de vara a tinerilor din PMP, daca intentioneaza sa faca o alianta cu noul partid al lui Victor Ponta. "Cu Ponta, cu Ponta? Niciodata! Aduceti-va aminte cat l-am acuzat ca este mincinos, ca este iresponsabil. Ponta nu are cum sa fie un partener al PMP", a raspuns Traian Basescu.

Intrebat despre relatia deputatului PMP Valeriu Sterian cu Victor Ponta, Basescu a raspuns: "Asta este altceva. Au fost colegi. Nu ii spun eu domnului Steriu sa isi aleaga prietenii", potrivit News.ro.

Fostul lider PSD Victor Ponta a anuntat recent un nou proiect politic alaturi de Sorin Campeanu si de Daniel Constantin, fondator al partidului Pro Romania. Fostul prim-ministru si sef al PSD Victor Ponta s-a inscris in partidul Pro Romania, fondat de Daniel Constantin, atacand dur actuala conducere a PSD si pe Liviu Dragnea.

























Material sustinut de Siemens

"Comorile" detinute de primarii: cum pot fi folosite marile baze de date pentru a imbunatati serviciile oferite cetatenilor. Studiu de caz City Pulse

Brasovul si orasul Aarhus din Danemarca au luat parte timp de trei ani la un proiect inedit de cercetare - City Pulse, finantat de Uniunea Europeana. Pe scurt, scopul proiectului a fost sa colecteze si sa coreleze cat mai multe date despre cele doua orase, iar pe baza acestora primariile sau companiile sa dezvolte aplicatii gratuite care sa imbunatateasca serviciile oferite cetatenilor.

832 vizualizari

  • 0 (6 voturi)    
    Alianta, Nu! (Sâmbătă, 9 septembrie 2017, 15:12)

    Ciobanul Bucur [utilizator]

    Dar colaborare in cadrul opozitiei, sper eu, Da!
  • 0 (10 voturi)    
    Pai de ce s-ar intovarasi un orb si-un surd ? (Sâmbătă, 9 septembrie 2017, 15:35)

    Susufler0 [utilizator]

    Mai ales ca sunt si romani !! :))

    In momentul de fata ma astept ca in sondaje PMP si PRO Romania sa-si gaseasca loc la categoria etc sau s.a. (si altele) ! :))

    PS. O eventuala alianta a celor doua partide cred ca le-ar aduce in categoria lui 3,5%, adica le-ar scoate din marja de eroare ! ;))
  • -1 (13 voturi)    
    Basescu a spus de mai multe ori "niciodata" (Sâmbătă, 9 septembrie 2017, 16:05)

    Lovercraft [utilizator]

    De ex atunci cand a fost intrebat daca il va numi pe Ponta premier. Omul a dovedit de fiecare data ca se stie tine de o promisiune.
  • -1 (11 voturi)    
    da da da (Sâmbătă, 9 septembrie 2017, 16:18)

    Nevermind [utilizator]

    Pai te-ai pupat in bot si-n impartit puterea/banul cu enteresul national oprea sau cu solutia imorala voiculescu. Ponta e parfum pe langa astia :))))))))
  • +1 (13 voturi)    
    spunea ca nu-l va numi niciodata PM (Sâmbătă, 9 septembrie 2017, 16:27)

    king david hotel [utilizator]

    si totusi...
  • -1 (11 voturi)    
    Aiurea, (Sâmbătă, 9 septembrie 2017, 17:01)

    Cosanzeana9 [utilizator]

    cine-l crede pe Base? Cand vor avea ambii acelasi interes ARZATOR, sa-i vezi cum isi dau mana si "pupat piata Independentei"...
  • 0 (4 voturi)    
    Pacat! Avea mare nevoie de un "doctor"la batranete (Sâmbătă, 9 septembrie 2017, 20:25)

    Plagarus [utilizator]

    Era binevenit in cortul de prim ajutor al l'u Sova & Ponta
  • 0 (2 voturi)    
    Never... (Duminică, 10 septembrie 2017, 9:46)

    ddanny [utilizator]

    Never say never, Base. Ati mai fost voi aliati, desi nu credea nimeni.